Search results for query: *

1. Very Important Physcopat

Ölürsek ordumuza ne olacak ?

Komutanlarımızdan birisi ordunun bir kısmını ya da tamamını toplayıp kaleye getirir.
  2. Very Important Physcopat

NPC Kişilik Özellikleri

trhan12 said:
    Soylu npc'lerin oturtulmuş bir kişiliğe sahip olmasını, kötü veya iyi ideallerinin bulunmasını ben de savunuyorum, hangi günlük bilmiyorum ama sanki ucundan bahsedildiğini hatırlıyorum.

Game of thrones evreninde geçen entrikalar gibi ve bir çok güzel detay M&b evreninde bulunmalı.

Eskiden verdiğim şu örnekler gibi :

1) Bir devlet içinde haneler arasında kan-arazi vb olaylardan dolayı çatışmalar olmalı (tabi ki güzel bir hikaye eşliğinde), kral isterse bu çatışmayı durdurabilir, isterse taraf tutabilir (ki bu yolu seçerse bir çok hane ile iç savaşın eşiğine gelme ihtimali bulunmalı), isterse iki kavgalı hane arasında ordu vs ordu veya lord vs lord düellosu ayarlayıp kazanana talep ettiğini verebilir.

2)Bir hane üyeleri, hanenin yöneticisi olabilmek için ailelerine komplolar kurabilmeli (bu düello, zehirleme, şantaj, isyan gibi yollar ile yapılabilir).

3)Yönetici hane'ye bağlı olan diğer haneler arasında en az yönetici hane kadar güçlü 1 veya 2 tane hane bulunmalı (ki Kral güçten düşerse isyan bayrağı kaldırma ihtimalleri bulunsun).

4)Bir lord (kral veya krala bağlı lordlar fark etmeksizin) kendisine ait geniş bir toprakta şövalye haneler kurabilmeli (kısaca devlet içerisinde devlet kurmak gibi).

5)Braavos demir bankası gibi servet gücünü elinde tutan, devletlerin iç siyasetine gizlice el atan oluşumlar olmalı.

Daha detayları arttırmak isteyen varsa devam edebilir ama M&B serisinin 3.oyuna mı kısmet olur bilemem

Hane olayına katılıyorum, warbandda bu olay maalesef hiç yok, örneğin Tonju Noyan sürülürse Hugu Noyan sürülmediği halde İçamur'da hak iddiaa etmiyor, bu da yetmez gibi babasından farklı bir bayrak taşıyor, oysaki tarihte bir hanenin bütün üyelerinde tek bir bayrak olurdu. Umarım bannerlod'da hane olayı dediğin gibi daha doğru ve daha detaylı bir biçimde işlenir.
  3. Very Important Physcopat

NPC Kişilik Özellikleri

Warband'de bütün krallar derebeyleri, kişilik özellikleri olarak birbirleriyle aşağı yukarı aynıydı (ufak farklılıklar olsa da bunlar hiç hissedilimiyor). Bannerlord'da npclerin çeşitli "karalterleri", düşmanlıkları, aileler arası kan davaları, belirli ırklara karşı nefreti (yalnızca oralı...
  4. Very Important Physcopat

Leydilerin gözükmemesi (BUG)

Bu konunun yeri öneriler bölümü değil.
  5. Very Important Physcopat

DÜKKAN ZENGİNMİ YOKSA FAKİR ŞEHİRDEMİ AÇILMALI

Genel olarak zengin şehir daha iyidir ancak daha detaylı bilgi için rehberlere bakabilirsin. Bu konu da yanlış yere açılmış, öneriler bölümünün amacı yardım istemek değil.
  6. Very Important Physcopat

bannerlord ırk ve bayrakları

700.000 kişiyi yetiştirmiş ne demek, saymayı mı bilmiyorsunuz? Kalbi görmek vb. şeyler bilim dışı iddialardır. Böyle saçma iddiaları ciddiye alarak ancak kendinizi gülünç duruma düşürürsünüz. Ya bu adam yalan söylüyor ya da başkası onun hakkında yalan söylüyor.

iplemez said:
    ve göğsünde hilal olan bir savaşçıyla da oynamak istemem çünkü bu sefer de dinimi oyuncak etmiş olurum
    Buyur işte tam burada denilmiş "müslüman karakter olmak islamla alay etmektir diye.

Taleworlds'ün neden islami propaganda yapmak zorunda olduğunu da anlamıyorum. Yapımcılar senin dinine inanmıyor olabilirler, ya da inansalar bile oyunlarını propaganda olarak kullanmak istemeyebilirler. Eğer bu kadar istekliysen kendin bir oyun geliştir bu propagandanı da orada yap.
  7. Very Important Physcopat

Deneme said:
    Afrandez said:
    Hiç bir şekilde dini insanların gözüne sokamazsın, öyle bir hakkın yok. Kaldı ki karşındakinin dinini bilmiyorsun bile. Yani teknik olarak boş yapıyorsun. Ha, dinini bilme demiyorum, ama şehadet getirmeyi bilmeyen müslümanların olduğu bir ülkede bence bu konuda fazla konuşmamalısın.

Beni sorarsan siz zealot insanlar için biraz “günahkar” biriyim, yani şansını fazla zorlama.
    Sen konuyu iyi okudun mu cidden? Zaten dini sembolleri, esintileri koymayın diyor. Kimse bunu görmek zorunda değil, hayali -fantastik- bir şekilde olabilir. "Ha, dinini bilme demiyorum, ama şehadet getirmeyi bilmeyen müslümanların olduğu bir ülkede bence bu konuda fazla konuşmamalısın." Buradaki hassasiyete cevap verdik. Fetvasını çok umursamadan basit sandığınız konular aslında derin konular, piri olmadan kurcalamayın demekti amacımız. Bir nevi bilinçlendirme.

Biz senden daha "günahkar" bir bireyizdir. Bundan bahsetmenin amacı neydi ki? Sadece konuşmak için konuşmuşsun, yazdıkların burada konu sahibini destekler nitelikte fakat muarız görüşte yazmayı arzulamışsın. Hem istersen konuyu "tartışma" konusu haline getirme de konuyu kapatmak için bir bahane olmasın.
    "kalbini gördüm,karanlıktı" gibi bir sözü ciddiye alan birisi olarak başkalarına bir işin pîri olmayı mı öğütlüyorsun? Birisinin kalbi karanlıksa çok sigara içmiştir ya da başka bir sorunu vardır. Oyunda hristiyan olunca hristiyanlaşmış oluyoruz da müslüman olunca islamla dalga geçmiş mi oluyoruz? Mesela hayatında hiç suçlular ilgili film/dizi izleyip kendini onların yerine koymadın mı? Hapis yatman gerekmiyor mu?
  8. Very Important Physcopat

3 Mayıs Türkçüler Günü

YusufPasha said:
    Very Important Physcopat said:
    Vaktiyle bir Atsız varmış!

10 Mayısta mı varmış

Biraz geç kaldım sanırım :facepalm:. Çaktırma
  9. Very Important Physcopat

3 Mayıs Türkçüler Günü

Vaktiyle bir Atsız varmış!
  10. Very Important Physcopat

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Atv Johnny Sins'e fetöcü demiş. Aynen size karşı olan herkes fetöcü hatta fetöye yıllardır sövenler de fetöcü bir tek siz kandırıldınız sizin iyi niyetinizi sömürdü bütün dünya :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
  11. Very Important Physcopat

Eğer bu tarz bir oyunda diğer gruplarla oynamazsan verdiğin parayı bir parça çöpe atmış olacaksın örneğin ben eu4'te çeşit çeşit millet olarak oynamış olmama rağmen-ana dilinin imlâ kurallarına gösterdiğin özeni düşünürsek-  eminim ki senden daha milliyetçiyim. İşin ironik olan kısmı ise ne mülim ne de gayri müslim olarak oynamak istememen, sana önerim "RPG'ler günahtır" deyip oyun oynamayı tamamen bırakman. Son olarak da "bütün müslüman oyuncuları da bu hususta hassasiyete davet ediyorum" ne demek yanlış bulduğun bir şeyi tek başına eleştiremiyor musun?
  12. Very Important Physcopat

Savaş Sistemi İle İlgili Bir Kaç Öneri

Sayacağım önerilerin temel amacı oyunda stratejiyi daha zorunlu hâle getirmek ve oyunu daha gerçekçi kılmaktır. Savaş Hazırlıkları Tarihte ordular savaşmadan önce dizilişi ve savunmaları hazırlamak için saatlerce hatta günlerce beklerdi. M&B'de de kesinlikle bu özellik olmalı. Bize yaklaşan bir...
  13. Very Important Physcopat

Ponylerin İstilası

Adım ve resmim ne olaxak derin bir merak içindeyim

Gayet ilginç olmuş :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
  14. Very Important Physcopat

Dînî Tartışma

İzlediğim korsan dizinin altyazısı anlaşılabilir bir biçimde Türkçeye çevrilebiliyor ve hatta çevirmen işinde iyiyse pek çok kelime oyununu bile çevirebiliyor (hodor=hold the door=orda dur gibi) üstelik bütün bunları uzunca parantezler ve dipnotlar(tefsir) olmadan iki üç satırlık yerlere sığdırıyorlar. Eğer çok az kişinin bilip izlediği bir sit coma, 15 yıl önce bitip unutulmuş dizilere ya da dünyanın bir yerinde çekilmiş ve belki 1 milyon gişe yapmamış filme bu yapılabiliyorsa 1.5 milyar kişinin en kutsal metin olarak gördüğü kuran neden ayet başı bir iki parantez kullanılarak Türkçeye çevirilemiyor?
  15. Very Important Physcopat

Stamina var mı?

Deli Paşa said:
    Bence stamina değil de physical endurance/fiziksel dayanıklılık gibi birşeyin olması şart. Stamina kısa aralıklarla aktifliğine göre alçalıp yükselen birşey olarak görülüyor. (bkz: skyrim) Ancak PE/FD kişinin toplam aktiflik süresini tanımlıyor. Ne kadar güçlü, sağlıklı, dayanıklı olursa olsun birkaç saat sonra herkes sınırına ulaşır. Bunu oyunda sınırlamak oyuna renk katacak birşey olur. Stamina gibi çabuk tükenen ve hızlı geri dolan birşey yerine, yaptığın eyleme göre yavaş yavaş azalan ve daha yavaş dolan bir dayanıklılık sistemi daha yerinde olacak. Stamina RPG hissi verirken PE simülasyon hissi verecektir. Uzun savaşlarda nefesi kesilip korunaklı bir yere çekilip dinlenmek yada savaş alanındaki sayı sınırından ötürü verilen aralar pe'yi yükselten bir sistem yapılabilir.

Böylece oyuncu dayanıklılığına göre savaşı uzatmak veya çabuk bitirmek yolunda farklı stratejiler geliştirmesi sağlanabilir.

Grubun daha hızlı hareket etmesi için askerleri koşturmak olabilir sonra yorulup daha kötü savaşırlar
  16. Very Important Physcopat

Bildiğim kadarıyla uber araçları taksi plakası satın almıyor yani uber aslında korsan taksi. Bu durumda devletin ubere karşı olması gayet doğru.
    Jonah Amare Horridus de Theodosiopolis Incliti et Pax Turcia said:
    https://dusunbil.com/demokrasi-en-kotu-yonetim-bicimidir/
    Demokrasinin bana göre iki temel sıkıntısı var.
    1)hükümete hem zırt pırt seçimle uğraşmadan reformlar yapbilecek ve köklü kararlar verecek kadar zaman tanımak hem de bir şekilde iktidara gelen art niyetli bir partinin ülkede tiranlık kurmasını önlemek arasında sağlıklı bir denge kurabilmek.
    2)seçimlerle, dünya ile, ekonomi ile vb. çok alakası olmayanların oy kullanmasının önlenilmesi. 2 demet akalın ve bir profesörün tek seçmenler olduğu bir seçimi düşünün.
  17. Very Important Physcopat

oNf2aL.jpg

Şu ülkede insan rahat rahat milliyetçi olamayacak mı? Akp ne zaman anlayacak bu sahte milliyetçiliklerle oy kazanamayacağını?
  18. Very Important Physcopat

t.A.T.u. said:
    Dinlerin zamanla değiştiği zaten bilinen bir şey ama bunu kitleleri "tek ve değişmez" olan bir kitap ile peşine takan, fanatik bir Müslüman söylemleri yapan birinin dile getirmesi absürt değil mi? Seçmeninin yüzde 99.9'u (sözde)muhafazakar İslamcı olan parti başkanı bunu söyleyebilecek kadar cüretkarlaştı mı gerçekten? Söylediği şey gerçek dünya için doğru bir şey ama kendi inançları penceresinden bakacak olursak Allah'a şirk koşmak oluyor. Başka biri söylemiş olsa kesinlikle lince uğrayacağı bir gerçek. Ama Erdoğan söyleyince alkışlanıyor. Gerçi o tarafın bunu anlayabileceğini sanmıyorum hafızaları 3 saniye olduğundan.

Aklıma şu geldi;

D5dQKz.jpg
  19. Very Important Physcopat

Tarihi Geri Alırsak Her Şey Aynı Şekilde Mi Gerçekleşir?

_Barbar_ said:
    Very Important Physcopat said:
    Ben de seninle aynı görüşteyim hatta ilginç bir biçimde ben de bu kanıya aynı yazı tura örneği ile varmıştım. Zaten eğer ortamdaki her bir atom aynı durumdayken aynı sonucu elde etmememiz mümkün değil öyle olmasaydı aynı bilimsel deneyleri yapan kişiler farklı sonuçlara ulaşırdı.
    Elektronların hareketi tahmin edilemiyor mesela, çünkü aynı koşullarda aynı olayları gerçekleştirmiyorlar. Kuantum fiziği bununla alakalı zaten.
    Tahmin edemememizin sebebi yeterli bilgiye sahip olmamamız değil, gerçekten olaylar olasılıklara dayandığı için olabilir.

Şuanda elektronlar tahmin edilemese de bir düzene göre hareket ettiklerini düşünüyorum ancak elektron zaten doğrudan değil bıraktığı etki üzerinden dolaylı olarak gözlemlendiği için bu düzeni anlamamız biraz zor
  20. Very Important Physcopat

Tarihi Geri Alırsak Her Şey Aynı Şekilde Mi Gerçekleşir?

Calradianın Bilgesi said:
    bozuk para örneğini düşünürsek ortamın atom alrı parçacıklara kadar aynı olması ve paranın belirli bir hızda belirli bir yönde atılması durumnda para sabit sayıda takla atacak savit bir yüksekliğe ulaşıp sabit bir açıyka düşecektir.
    bunu bilmiyoruz. iki sebepten oturu:
    1. bugune dek hatasiz bir sekilde fiziksel durumlarin sonuclarinin ne olacagini tahmin edecek yasalar bulamadik. Bu kesin bir sey. Eger fizik yasalari varsa bunlarin ne oldugunu biz bilmiyoruz. Fizik yasalarinin var olduguna inaniyoruz sadece, henuz oyle bir yasa bulmuslugumuz yok.
    2. bugune dek her seyi dogru tahmin etmis yasa bulsaydik bile, bu 'yasalarin' gercekten yasa oldugu anlamina gelmez. Farzet ki birisi yazi tura atiyor. Birisi yazi tura atarken baskasi cikan sonuclarin Yazi-Tura-Yazi-Tura-Yazi-Tura-Yazi-Tura diye denk geldigini farkediyor. Sonra o da bir 'yasa' atiyor ortaya, diyor ki, her yazinin ardindan tura her turanin ardindan yazi gelir. Sonra 50 kez daha yazi tura atarken izliyor. Ve hakkaten yazi tura denk geliyor. Bu demek degildir ki bu kisinin kafasinda attigi 'yasa' aslinda evrenin fizik yasasi. Sadece gecmisteki gozlemlerine uyan bir formul. Bizim fizik bilimiyle urettigimiz seyler de bununla ayni olabilir. Biz sadece gecmisteki gozlemlerimizi biliyoruz ve onlara uyan bir formul yaziyoruz. Ama kimsenin evrenin hard-diskine girip ha evet evren hakkaten boyle calisiyor diyebilme sansi yok.

Tamam haklısın bazı konularda fizik çok emin değil ancak newton yerçekimini bulmadan önce de insanlar serbest bırakılan bir objenin düşeceğini biliyordu çünkü daha önce defalarca serbest bıraktıkları objeler yere düşmüştü. Ve belki de birisi elinde demir bir yüzük varken bir mıknatısı bırakacaktı ve mıknatıs düşmeyecekti ancak ki burada -bildiğimiz ve bilmediğimiz- bütün koşulların konuşuyoruz bundan ötürü tamamen tesadüf olan bir şey yoksa bütün olaylar birebir aynı olacaktır.
Back
Top Bottom