Search results for query: *

1. Thranduil45

RoyalKiller's[RyK]

Başarılar
  2. Thranduil45

Pandoras Gaming

Regis Lucis Caelum said:
    Black Dead said:
    Banlanmaktan bir hal oldun zaten

Bu klana forumda en az 1 defa ban yememiş birini almıyoruz.
    Ben yedim hemde perm en fiyakalı benim yıllarca da konu dışı yasağıyla kaldım. Serseri cocuuyum yani ayıkss  :wink:
  3. Thranduil45

Birleşik Krallıkmı ? Fransız İmparatorluğumu ?

Anketi ne güzel kitlemişim bee
  4. Thranduil45

Europa Universalis

Spartaküs said:
    Maine'yi bırakmayı düşünmüyorum. Zaten oyunun amacı kimin stratejisi iyi ve kim üstünlük sağladığı için oynayacağız. Demek istediğim Maine mücadelesini arkadaşımla kişisel bir savaş olarak algılayıp oynamak. İkimizde hırslıyız. O Franızların iyi olduğunu savunuyor ben İngilizlerin.

Fortları sil demişsin eğer onları silersem işgalleri kolaylaşmaz mı?
    War score oranı düşer kendi anakarasındaki.
  5. Thranduil45

Europa Universalis

Spartaküs said:
    Sadece Kastilya ve İngiltere yetmiyor çoğu zaman.  Fransa'da nasıl güç varsa adamlar İtalya'dan ve doğudanda destek alarak saldırıyorlar. Tam savaşı 15k ile kazanırken birden adamlar 30k oluyor..
    İlk savaşta yenmek zorunda değilsin. Fransanın zor ana düştüğü zamanlar elbet olucak. Yine de stratejik bir müttefik seçimi, merc ordusu ve Fransa'nın anakarasında'ki fortları silmen senin yararına olucaktır.
  6. Thranduil45

Pandoras Gaming

:fruity:
  7. Thranduil45

Europa Universalis

n00bPanda said:
    Oyuna Hormuz olarak başladım. Arabistanın yarısı bende yarısı Memlük'te. Hiç bu kadar güçsüz Osmanlı görmemiştim. Suriye'ye 1550 de girdi. Osmanlı ile ittifak kurdum. Memlük biraz daha zayıflayınca Arabistan'ı full alıcam. Umarım Osmanlı ile ters düşmem. Oyundaki Fas şuan Kastilya ve Portekiz'in yarısını aldı...

Not : Army Tradition çok hızlı düşüyor. 1650 yılları civarındayım HOrmuz ile AT 20 şuan. Bu AT niye bu kadar hızlı ve şiddetli azalıyor yahu...
    Decay yememeye bak büyüdükçe, idealar ile destekle. Drill'i kesme gerekirse de çok uzun aralıklarla savaşsız kalma
  8. Thranduil45

Forum İtirafları

Bistüri said:
    Bu konu ölmüş mü ya? Bir itiraf yapayım da canlansın bari.

Bu senenin başında (okulların başlangıcı) anlık bir histeri krizine girip sol kolumu makasla façaladım. Mazosişt değilim, bildiğim herhangi bir psikolojik rahatsızlığım yok ama bunu neden yaptım bilmiyorum ve pişmanım. Hatta geçirmek için önerileriniz varsa alabilirim. Konu hakkında araştırma yaparken o bölgedeki ölü derilerin atılması gerektiğine dair bir yazı gördüm ve 1 haftadır kese atıyorum oraya. Bu yaptığım doğru mu? Ailem bilmiyor bu arada.
    Dövme silmek için kullanılan kremler  :party:
  9. Thranduil45

Alkollü içecekler

Alkolü seven ve tüketen biriyim ama nedendir bilmem bir türlü ısınamadım işte. Ucuz viskiden de hep uzak durdum. Acaba alkolü hızlı içen biri olduğum ve viskiyi en başından beri sek içmeyi tercih ettiğimden olabilir mi?
  10. Thranduil45

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Alt-üst diye değerlendirdiğin için öyle dedim. Yanlış anlamış olmam muhtemel o anlamda demediysen.
  11. Thranduil45

Alkollü içecekler

Viski içen/seven arkadaşlar gerçekten nasıl seviyorsunuz ya. Benim bir türlü alışamadığım içki türü kendileri. İçenler nasıl içiyor? Bir şeyler fısıldayın (yahu sorun bende mi (çok karıştırdığımdan mı bilmem ama ne zaman viski içsem hep kustum)
  12. Thranduil45

KhergitLancer80 said:
    Elrohir Oronrá said:
    Siyasal İslam daha çok kazanıyor. Bkz. Yakın cumhuriyet tarihi.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

KhergitLancer80 said:
    Gerçek milliyetçilik öyle elde hiçbir halt olmadan ''ey almanya sen kimsin ya ?'' demekle yok ''ermeni tohumu, yunan dölü'' demekle, ''onunla bununla birleşeceğiz siz aslında Türksünüz'' demekle olmaz.

Gerçek milliyetçilik ülkenin kalkınmasını, eğitim seviyesinin yükselmesini istemektir.

Aslında bakarsınız işinizi iyi yapmanız bile milliyetçi olmanız için yeterlidir.
    Ancak bu ülkede millet falan kalmadı bugün ben bir ''Türk milleti'' göremiyorum ortada sadece ''Arablaşmış bir güruh'' var kusura bakmayın.
    Aslında tam olarak ilk dediğin oluyor. Irk milliyetçiliği (ırkçılık olarak değil, belli bir ırkı savunan milliyetçilik, bkz. Türkçülük) belli bir ırkı yüceltmek için oluşturulan siyasi görüş. Ülkenin kalkınması vs. dersen Türkçülük diyemezsin. Zira Türkiye Cumhuriyeti'nde sadece etnik grup olarak Türkler yaşamıyor. Diğer etnik grupların bu durumda sana bir faydası olmuyor. O daha çok ulusalcılık gibi bir şey.

Yanılıyorsun.
    Bizim ulusalcılık diyerek küçümsediğimiz milliyetçilik tipi zaten olması gereken milliyetçiliktir.
    Türk kökenli olmak, Kürt kökenli olmak, Zaza, Arap, Laz, Çerkes bunlar alt/etnik kimliktir.
    Türk olmak ise bir üst kimliktir.
    Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarına Türk vatandaşı denir.
    Bu, aynı zamanda Atatürk'ün ülkemizde olmasını istediği milliyetçilik anlayışıdır.

''Ne mutlu Türk'üm diyene !''
    ''Ne mutlu Türk olana !'' değil.
    Atatürk'ün istediği hiç bir zaman etnik değerleri etkisi altına alan milliyetçi bir görüş değildi. Zira Anadoluya yaptığı ziyaretler, ilgi gösterdiği yerler hiç bir zaman Türk popülasyonunun hep fazla olduğu yerler değildi. "Türk" kavramını da genetik olarak ele almaktan yana olmadı. Bu zaten ütopik bir şey. Önemli olan milli değerlerin ortak olması ve bunun yolunda milliyetçi olunmasıydı. Hem Atatürk'ün istediği milliyetçilik diyip hem etnik köken-ırk ayrımı yapman üzücü...
  13. Thranduil45

TSK Afrine Girdi - Zeytindalı Operasyonu

KhergitLancer80 said:
    Ya arkadaşlar bir şey soracağım bu hani 20 metreye inip PYD hedefini vuran Türk pilot varya ben onunla ilgili youtubeda yabancı video bulamıyorum bütün videolar Türkçe yardım edebilir misiniz ?
    Elektrik tellerine takılmamış mı uçağımız  :ohdear:
  14. Thranduil45

ViceRPG

Başarılar Bdew, fikir güzel umarım bu oyuncu kitlesine alıştırlabilir
  15. Thranduil45

The Bey's [Hayallerinizi Baltalayan Klan]

Başarılar  :roll: :roll:
  16. Thranduil45

Pandoras Gaming

Tiags said:
    naber la sincap
    eyü sen napiyon tatlım
    John di Penliaz said:
    LL'aurence said:
    Aktif aktif biz dün Leventle maç yaptık. 12-0 yendik
    botlara karşı...

Botlar bizi bayağı zorladı ama ya.
    sorma kanka ya, taktik eksiğimiz vardı en kısa sürede halletmemiz lazım
  17. Thranduil45

De Ngesiz said:
    LL'aurence said:
    De Ngesiz said:
    Aslında sokakta Suriyeliler boş gezmek yerine donatılıp eğitimden geçirilip asker yapılsa yollansa bizim askerimiz boşa ölmese daha mantıklı olur. Aynı İngilizlerin 2. Dünya Savaşında Nazilere karşı yaptığı gibi.
    Bir kısmı o şekilde eğitildi zaten ama zaten niteliksiz, sıfatsız karaktersizin tekine kalkıpta askeri eğitim verip TSK emri altında yollayamazsın.
    Neden?
    Nasıl güveniceksin, cephe emanet edeceksin. İstihbarahat konusunda ne kadar geniş çaplı iş yürütebileceksin, şuan Afrine giden hiç er yok diye biliyorum mesela. Hepsi bir nebze kıdemli.
  18. Thranduil45

De Ngesiz said:
    Aslında sokakta Suriyeliler boş gezmek yerine donatılıp eğitimden geçirilip asker yapılsa yollansa bizim askerimiz boşa ölmese daha mantıklı olur. Aynı İngilizlerin 2. Dünya Savaşında Nazilere karşı yaptığı gibi.
    Bir kısmı o şekilde eğitildi zaten ama zaten niteliksiz, sıfatsız karaktersizin tekine kalkıpta askeri eğitim verip TSK emri altında yollayamazsın.
  19. Thranduil45

Pandoras Gaming

Aktif aktif biz dün Leventle maç yaptık. 12-0 yendik
    botlara karşı...
  20. Thranduil45

Harry Potter said:
    Ortalıkta dolaşan dedikodular var, Yunanların Ege'deki sahipsiz adalara çöküp Türk Deniz Sahası'nı iyice içe doğru girdirmeye çalıştığı gibi. Tabii ki bu bir iddia, konu hakkında fazla bilgim yok.
    O zaten zamanında Yunanistan'ın yaptığı bir uygulama değil miydi
Back
Top Bottom