Search results for query: *

1. Porshy

Rakip Devlet Ve Lordları Tamamiyle Yok Etme

Oyuna ilk başladığımda bana da çok saçma gelmişti bu sürekli yeniden toplanıp gelme olayları ama oyunda ilerleyince fark ediyorsun ki bilgisayarı yenmek o kadar da zor değil. Evet 600 kişiye 150 kişi dalıp kazanamıyorsun Warband gibi yani Lordlarda en azından bunu değiştirmişler, ancak yani ordu toplayıp bir şehre gitmeye çalıştıklarında açıkçası şehri veya kaleyi almak çok kolay olmuyor, sırasında 800 kişi 300 kişilik şehre saldırıp 400 e kadar düşünce kişi sayısı bırakıp kaçıyorlar. Onun dışında ben ordu gördüğümde peşinden koşturup katılmaya gelenleri 60-70 kişi iken yakalayıp yok ediyorum direkt, lordu de esir alıp devam ediyorum kovalamaya, böylece ordular 1000 kişiyi bulamadan 600 kişi civarında kalıyor, 600 ile de değil şehir almak kaleye zarar bile veremiyorlar, onun dışında bizim ordularımıza saldırmaya gelenleri de küçük küçük 40-50-70 kişi iken yakalayıp esir alıyorum böylece hem ordum çok az hasar görüyor, hem de bizim ordu rahat rahat engellenmeden kale yada şehirleri alabiliyor. Ben Güney İmparatorluğuna katılmıştım en baştan beridir, şuan 1 şehir 2 kalem var, daha fazlasını da vereceklerdi de artık yönetemeyeceğim için istemedim, ben krallığa katıldım katılalı bir çok şehir ve kale ele geçirdik. Yani ordu toplamaları yada geri almaya gelmeleri pek fark etmiyor, kalelerde iyi savunma var ve ülken de savunmaya koşuyorsa sorun yaşamıyorsun, bu zamana kadar sadece 1 kale kaybettik sanrım çünkü ordu gelene kadar ben kuşatmadaki kalenin etrafında turlayıp gelen 50-70 kişilik küçük lord birliklerini direkt kuşatmaya yetişemeden yok ediyorum, onun dışında kale savunması başlayınca hızlı hızlı azalmaya başlıyor orduları adamların, o sırada destek birlikte gelince 1000 kişiyle bir anda zaten eritiyorsunuz adamları. Yani evet bilgisayarın lordları çok hızlı geliyor ama aynı şey senin krallığındaki lordlar için de geçerli. Yani krallığı yok edememe gibi bir durum yok açıkçası oyunda, yani ben hiç bir zaman bir krallığı tamamen yok edeyim diye uğraşmadım ama bu küçük klanlar gelip benim kervanlarıma saldırınca onları yakalayıp infaz ediyorum direkt. Onun dışında genellikle lordları esir alıp şehrime kapatıyorum zaten savaş bitene kadar 3-4 tanesi kaçıyor sadece, ama bir savaşta sırasında 12-13 tane lordu yeniyorsun, ben küçük küçük yakalayıp 7-8 lordu yeniyorum direkt savaş sırasında zaten, 2-3 tane de orduda alsam, zaten 10-12 lord esirim oluyor, 3-4 tanesi kaçsa bile onlar kaçana kadar sen fazlasını yakalayabiliyorsun çünkü savaş sırasında harita çok hareketli, adamların şehirlerinin etrafında dolaşıp avantajlarından yararlanarak adamları yakalayabilirsin, mesela ben adamı ormanda daha hızlı olduğumdan ormana doğru sürmeye ve öyle yakalamaya çalışyorum, siz de seçtiğiniz krallığa göre stratejinizi yaparsınız, iyi bir izci ile harita hızınızı arttırın, süvari genelli bir ordu kurun falan zaten çok sorun yaşamazsınız. Biniciliğin ilerleyen seviyelerinde harita hzınızı arttıran bir özellik vardı yanlış anımsamıyorsam, atletizm de olabilir şuan anımsamadım, onu aktif edince güzel bir buff alıyordunuz hız konusunda. Diğer yandan harita hızınızı arttıracak özellikleri geliştirmeye odaklanın, bunu söylememin sebebi eğer bunları yapmazsanız 40-50 kişilik lordları yakalamanız imkansız uçup gidiyorlar çünkü. Bunları yapınca da hala daha %100ünü yakalayacağınızın garantisi yok, ama avantajlarınızı bilin, ben batanyalı olduğumdan ormanda hareket hızım fazla, o yüzden ormana doğru kaçmasını sağlıyorum sizde ona göre strateji yapabilirsiniz. Diğer yandan savaşırken asker gönderip geçmeyin, öncelikle tüm birliklerinize doğru şekilde birer komutan verin ve bunların mesela piyade komutanınıza yönetilen birlikte piyade buffları verecek yetenekleri verin, ve savaşlarda doğru şekilde saldırın, sadece herkes saldırsın diyip geçerseniz süvarilerinizin yarısı sadece boşa gidecektir, piyadeleri ilerletin, okçularla beraber, yaklaşınca mesela okçu bir krallığa karşı savaşıyorsanız yada karşınızda çok uzakçı birlik varsa kalkan savunması yaptırın, okçuları arkasına dizin dağınık şekilde, süvarilere sizi takip etmesini söyleyip arkadan bir anda saldırıp uzaklaşın, böylece hem az adam kaybedersiniz hem de sürekli anlık hasarlarla kişi sayısını azaltırsınız, çünkü ortam kalabalıklaştıkça okçular süvarileri çok rahat avlayabiliyor bu yüzden anlık saldırıp kaçın. Diğer yandan süvarilerle kalkan savunmaarına dalmayın, muhtemelen bu da büyük kayıplarla sonuçlanacaktır, önce okçularla saldırıp dağılana kadar bekleyin, dağıldıklarında saldırın. Yani bunları yapıyorsunuz yapmıyorsunuz değil konu ama bu şekilde oynadğınız sürece çok az hasarla büyük darbeler verebiliyorsunuz, böylece krallıkları daha kolay yenebilirsiniz. Neyse çok uzun yazdım, sadece benim düşüncelerim bunlar, ancak ben oyunu oynadığım sürede bu şekilde hiç zorlanmadan oynadım. Oyun başında tek yemekten aşırı sıkıntı yaşadım alışana kadar ama zaten öyle olması daha mantıklı şuan bakınca en başta tek yedğim adamları artık ciddiye bile almıyorum, oyun ilerledikçe güçlendiğinizi ve ordunuzun büyüdükçe güçlendiğini fark ediyorsunuz zaten, böylece bir şeyleri başarmak çok kolaylaşıyor ileriki dönemde. Yani orduları dert ediyorsanız, muhtemelen henüz yeterince güçlenmemişsinizdir, biraz daha zaman verin kendinize, iyi zırhlar almaya çalışın, iyi silahlar, ben mesela köylerden ucuza odun, demir vb alıp gidip silah basıyorum ve demirciliğimi yükseltiyorum, lordlardan aldığım silahları satmak yerine eritip yeni parçalar açıyorum böylece bedavaya kendi adamlarıma ve kendime çok güçlü silahlar yapıyorum, eğer bir silaha 190k vermek istemiyorsanız size de bu yöntemi öneririm.
  2. Porshy

Evlilikten Kız Çocuk Doğuyor mu?

Normalde erkek mi kızmı görmenizin tek yolu, dili İngilizceye çevirip ansiklopediden He veya She şeklinde yazılışından görmeniz ya da kardeşi olması ancak bunun daha basit bir yöntemi var;

1- Oyundaysanız oyunu kayıt edip kapatın.
    2- Mount & Blade II Bannerlord oyununun yüklü olduğu klasöre gidin.
    3- Modules klasörüne girip Native modülünü açın ve ModuleData içerisindeki Languages klasöründe bulunan TR klasörüne girin.
    4- std_module_strings_xml_tr.xml dosyasına sağ tıklayıp not defteri ile açın.
    5- <string id="femalechild" text="Çocuk" /> bu satırı bulup, "Çocuk" kısmına "Kız Çocuk" yazın.
    6- <string id="malechild" text="Çocuk" /> bu satırı bulup, "Çocuk" kısmına "Erkek Çocuk" yazın.

Artık oyunu açtığınızda, ansiklopedide veya klanda çocuğunuz Kız veya Erkek Çocuk olarak yazacaktır, diğer yandan L ile klan listesinden baktığınızda artık ...'nın Çocuğu yerine ...'nın Kız Çocuğu şeklinde görünecektir.

Dipnot: Güncellemelerde bu dil dosyası değişebilir, bu nedenle oyun güncellendiğinde 30 saniyenizi ayırıp tekrardan bu ayarları yaparsanız sorun olmayacaktır.

Soran olmaz ama olur diye, bu dosyaların Save ile yakından uzaktan alakası olmadığından sadece dil dosyaları olmasından dolayı herhangi bir save bozulmasına vb sebep olmazlar.
  3. Porshy

[SP] Native Expansion Pack: Dark Nights (v0.6)

touch said:
    Dostum foruma sırf bu Mod için kayıt oldum desem yeridir :lol: yıllardır m&b oynarım Mative Modun da oynamaktan sıkıldığım için birkaç Mod indirip denedim ancak hiçbirinin Nativenin yerini tutmadığını fark ettim ve Mative genişleme paketlerini keşfettim, söyleyecek çok şey var ancak yazma kısmına gelince hepsi uçup gidiyor akıldan... başarılı bir yapım olduğunu düşünüyorum oynayıp belli bir süre ilerledikten sonra da aynı şekilde düşüneceğim galiba en azından yorumlardan anladığım kadarıyla öyle :lol: ... Acaba geliştirmeye devam edip etmediğini söyleyebilir misin ?
    Merhabalar, öncelikle teşekkürler, fikirler her zaman benim için değerlidir, zaman zaman geliştiriyorum, eskisi kadar çok ilgileniyorum dersem yalan olur, discord sayfasını güncelliyorum geliştirdikçe, arada bir hata bildirenler var ise onları düzeltiyorum öyle güncelliyorum, elbette yeni fikir varsa yapabileceğim bir şey ise yapmaya hazırım söylemekten çekinmeyin.

Bozkırlı Çoban BEY said:
    touch said:
    Dostum foruma sırf bu Mod için kayıt oldum desem yeridir :lol: yıllardır m&b oynarım Mative Modun da oynamaktan sıkıldığım için birkaç Mod indirip denedim ancak hiçbirinin Nativenin yerini tutmadığını fark ettim ve Mative genişleme paketlerini keşfettim, söyleyecek çok şey var ancak yazma kısmına gelince hepsi uçup gidiyor akıldan... başarılı bir yapım olduğunu düşünüyorum oynayıp belli bir süre ilerledikten sonra da aynı şekilde düşüneceğim galiba en azından yorumlardan anladığım kadarıyla öyle :lol: ... Acaba geliştirmeye devam edip etmediğini söyleyebilir misin ?
    Litdum kayıp

Litdum için daha önce de söylediğim gibi, modun en baştan diplomasi modu üzerine yapılması gerekir, özellikle benim sistemde bilgisayar çok fazla işlem yapıyor, örnek vermek gerekirse, kendi kalelerine inşaat başlatma, oyuncuyu takıma alma bazıları, en son güncelleme ile birlikte lordlarda artık denize indiği için deniz savaşlarında da yakında etkin olarak bulunacaklar. Bu kadar geniş çaplı güncelleme elbette daha önce Diplomasi modunda değiştirilmiş yada eklenmiş şeyleri direkt olarak iptal edeceğinden, yada sisteme uyumsuz olacaklarından dolayı, sonradan eklemesi çok zor bir işlem. Ki daha öncesinde Freelancer modu ilk istendiğinde Diplomasi kadar geniş bir mod olmadığı halde ilk sürümde bir çok hataya sebep olmuştu, yeniden sistemi kodlarken, sistemdeki bazı şeyleri sıfırdan yazmam ve ona uyumlu hale getirmem gerekti.

Böğü Tarkan said:
    versiyon bilgi yazılarındaki bir çok özelllikle oyunda karşılaşamadım direk v.0.6 yı yükledim ?
    Sanırım yanlış sürümü yüklemişsiniz, çünkü v0.6 dan sonra o proje iptal edildi ve son mesajlarımda v0.1.116 olarak yeniden yazılmış bir sürümün linkini vermiştim, yalnız yine de sorun olmaması için en güncel halini en kısa zamanda yükleyeceğim. Madem ki diplomasi modu için gerçekten bu kadar istek var, diplomasi modu için yeni bir güncelleme yapıp getirmeye çalışacağım, böylelikle herkesin gönlü olur sanırım.

4. Porshy

(Unable to find mesh ...) hatası nasıl giderilir ?

Blackmore said:
    Merhaba arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyorum mesh ismi doğru module kısmı da doğru hatta meshin ismini sonradan değiştirip denedim yine olmadı.Ve aynı zamanda openbrf sayfasında mesh kısmında mavi bir materials var ona diģer modların openbrfsinde tıkladığımda diğer dosyalar geliyor ama ben tıkladığımda gelmiyor onunla ilgili olduğunu düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunu tam olarak anlamadım ama biraz daha açıklarsan çözeriz
  5. Porshy

Şehir Kale map iconu ekleme ve değiştirme

deli43 said:
    Porshy said:
    Köy ikonlarının değişmeme sebebi Caba`drinin yazdığı bir kod, çünkü kendisi köy ikonlarını tek tek tüm köyler için tanıtmış, yani değiştirmek için script_process_village_raids scriptinden ayar yapmak gerekiyor.

Bi ara bir gün boyunca denemiştim değiştirmeyide başardım ama köyü yağmaladığın zaman öyle kalıyordu. Sanırım dersi de vardı ama tam incelemeye vaktim olmamıştı.

Dediğim scriptten kaynaklı o durum CABA diye arat orada yağmadan sonra sabit verilere yani belli şehir arasındaki şehirlerin icon_village_a b c gibi sınırlandırıldığını göreceksin, try_begin in altına kendi şehirlerini tanıtırsan ve trybegin kısmını da else_try yaparsan kolaylıkla bunu çözebilirsin.

Yani;

Code:
            ##CABA Fix 
            (try_begin), 
              (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_16", "p_village_23"), #Shapeshte through Shulus (up to Ilvia) 
              (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_49", "p_village_51"), #Tismirr and Karindi 
              (this_or_next|eq, ":village_no", "p_village_75"), #Bhulaban 
              (is_between, ":village_no", "p_village_85", "p_village_87"), #Ismirala and Slezkh 
              (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_snow_a"),  
              (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_snow_burnt_a"), 
              (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_snow_deserted_a"), 
            (else_try), 
              (is_between, ":village_no", "p_village_91", "p_salt_mine"), #Ayn Assuadi through Rushdigh 
              (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_c"),  
              (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_c"), 
              (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_c"), 
            (else_try), 
              (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_a"), 
              (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_a"), 
              (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_a"), 
            (try_end), 
            ##CABA Fix

Bu kısmı şöyle değişirsen,

Code:
            ##CABA Fix 
            (try_begin), 
              (eq, ":village_no", "p_benim_koyum"),
              (assign, ":normal_village_icon", "icon_benim_koy_ikonum"),  
              (assign, ":burnt_village_icon", "icon_benim_koy_yanma_ikonum"), 
              (assign, ":deserted_village_icon", "icon_benim_koy_yagma_ikonum"), 
            (else_try),
              (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_16", "p_village_23"), #Shapeshte through Shulus (up to Ilvia) 
              (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_49", "p_village_51"), #Tismirr and Karindi 
              (this_or_next|eq, ":village_no", "p_village_75"), #Bhulaban 
              (is_between, ":village_no", "p_village_85", "p_village_87"), #Ismirala and Slezkh 
              (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_snow_a"),  
              (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_snow_burnt_a"), 
              (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_snow_deserted_a"), 
            (else_try), 
              (is_between, ":village_no", "p_village_91", "p_salt_mine"), #Ayn Assuadi through Rushdigh 
              (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_c"),  
              (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_c"), 
              (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_c"), 
            (else_try), 
              (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_a"), 
              (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_a"), 
              (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_a"), 
            (try_end), 
            ##CABA Fix
  6. Porshy

Şehir Kale map iconu ekleme ve değiştirme

Köy ikonlarının değişmeme sebebi Caba`drinin yazdığı bir kod, çünkü kendisi köy ikonlarını tek tek tüm köyler için tanıtmış, yani değiştirmek için script_process_village_raids scriptinden ayar yapmak gerekiyor.
  7. Porshy

Krotos said:
    NPC lordlarda bina inşa ediyor mu?

Evet otomatik olarak lordlar ve leydiler belli bir şansa bağlı olarak inşaat yapıyorlar.

celik41 said:
    Öncelikle merhaba adım okan Görme engelli az gören bir oyuncuyum bu modu hala geliştiriyorsan Bir kaç Tavsiye vermek istiyorum
    1)Kervanlara Eşlik Etme (Osmanlı Modunda )
    2)Kuzgunla Harberleşme  (Evlat )
    3)Kalelerde köylerde başka şeyler kurulabilsin maden vb ... (Warswordu yanlış hatırlamıyorsam )
    4)Devriyeler  (Osmanlı modu galiba :grin: )
    5)black market dealer özel eşyalar satan bir adam aniden yolda gözükse yada hanlarda (Warsword conquest)
    6)Avcılık (İnek sürüsü domuz sürüsü geyik sürüsü çıkması (Osmanlı Mod)
    7)Başkan sekmesinde toprak verirken kimlere kaç toprağı var satırda gözükmesi /EVLAT YADA OSMANLI MOD
    :cool:Rüya görme eklensin (Evlat )
    9)Bilek güreşi yazı tura ve loto eklense (Battal gazi ve osmanlı )
    10)-İsyan sistemi-Haritada belli zamanlarda her şehrin etrafında isyancı köylüler çıkıyor. (cİHAT Ve haçlılar)
    11)-Köy ve Şehire bağış yapabilme. (cİHAT VE haçlılar)
    12)Köylerde altın ve demir madeni kurabilme. (Cihat ve haçlılar)
    1) Orjinalde var diye biliyorum. (Şahsen kervanlara çok musallat olan birisi değilimdir) ama yok ise ekleriz.
    2) Kuzgunla haberleşme olayı nasıldır bilmiyorum ama messenger postlar var bunun için ilerde aktif olacak.
    3) Aslında bir sürü yeni inşaat şekli var, oduncu kampı, demir madeni, taş ocağı, okul, kolej, üniversite gibi.
    4) Oyunun asıl devriyeleri yerine has bir devriye sistemi var oyunun, şuan çok aktif değiller, konuşmaları yenilendi, ama sistem hala geliştirilme aşamasında, ilerde emir verme gelecek.
    5) Excalibur göreviyle birlikte gelecek olan korsan şehrinde black market benzeri bir olay olacak.
    6) Avcılık aktif olarak var, ancak daha geliştirilecek, yeni hayvanlar falan eklenecek.
    7) Bu normalde var diye biliyorum.
    :cool: Rüya görme olayını yapacaktım, eskiden oda sistemi vardı hatta ama iptal edildi, ama isteniyorsa yaparız.
    9) Yazı tura, zar, loto gibi şeyler hancıda var, ama bilek güreşi diye bir sistem duymadım ama bakarız.
    10) Amaçları ne olacak bilmediğim için bir şey diyemiyorum, ama yaparız.
    11) Bağış olayı yapabiliriz, ama şehri büyütmek için elde çok fazla şey var zaten, yine de tabi yapılmayacak bir şey değil.
    12) Zaten demir madeni, taş ocağı gibi şeyler bunun için eklenmişti, planda olan bir durum.
  8. Porshy

Aslında sorun değil, bilinen bir durum, tutulabilecek esir sayısı nam, level ve esir yönetimi seviyesi ile doğru orantılı olarak artıyor. Bu nedenle erken seviyelerde eğer turnuva ile nam kasılmışsa bu durum biraz normal ama 57 olması biraz abartı olmuş sanırım, tekrar test edeyim ben hemen.

Bir de bu durum, eğer modder girişi yapmışsanız oluşabilir, çünkü modder girişi test için yapıldığı için her şeyiniz yüksek başlıyor.
  9. Porshy

Maalesef diplomasi modda mevcut değil.

Kuşatma konusunda da aslında modun hatası değil bu durum, ne yazık ki eklenen krallıkların dirilişi eklentisinin hatasından kaynaklı. Benim hatam bunu test etmeden sunmak oldu. Bu yüzden en yeni ve güncel sürümü indirip denemenizi öneririm. Genel olarak v0.6 ve öncesinin %90 yeniden yazılmasından oluşan bir sürüm yeni sürüm. Hataların bir çoğu giderildi ve stabilize edildi. Bu kale kuşatma sorunu da olmadığı için yine umarım önceki moddan keyif aldığınızdan daha çok keyif almanızı sağlayacaktır.

Porshy said:
    Konu eskisi gibi aktif olmadığı için fazla foruma bakmıyordum, ancak modülün yapımı devam ediyor, aslında arada bir stabilize testleri yapıyorum, hataları görüp düzeltiyorum falan ancak forumda fazla aktif olmuyorum.

Yine de modülün geliştirmesinin devam ettiğini söyleyebilirim. Şuanki sürüm v0.1.116, kaynak kodlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz, şuan en son sürümü güncelledim;
    https://github.com/xwerswoodx/Dark-Nights/tree/master/Module_system%201.171

Modülü direkt indirmek içinse;
    https://www.mediafire.com/file/kqmx71kizadphg0/Dark_Nights_v0.1.116.rar/file

Son güncellemeden sonra uzun bir ara verdiğimin farkındayım ancak şu linkten de göreceğiniz gibi yaklaşık olarak 4200 satırlık bir güncelleme var ve bu güncellemelerin bir çoğu bir biri ile çakışan sistemler, yada önceden yapıp sonra stabilite konusunda zayıf bulduğum, yada temelde oyunun temel özelliklerinde yapılan değişikliklerden dolayı başka hatalara sebep olmuş görünüşte kısa ancak uğraşta büyük çaba sarf ettiren sistemler. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, aşağıdaki linkte gördüğünüz 4200 satır sadece yapılanların özeti, yani özellikle script ve trigger kodları başlı başına 100lerce satıra denk gelebiliyor yani 4200 satırın yaklaşık 100,000 den fazla satır değişiklik demek olduğunu ve bunların hepsini de tek başıma yaptığım için zaman aldığını ayrıca yine tek başıma denediğim için her yazılan kodu da en az oyun saatiyle hile kullanmadan 180-190 gün, kimisini ise 1000 gün civarı oynayarak test etmem gerektiğini de belirterek, neden 10 aydır yeni sürüm üzerinde çalıştığımı özetlediğimi düşünüyorum.

Güncelleme bilgi dosyası: https://github.com/xwerswoodx/Dark-Nights/blob/master/Module_system%201.171/version.txt

Güncellemelerin kısa Türkçe açıklaması ise;
    Code:
    [v0.1]
    1. Köylerden alınacak gönüllü sayısı artık nam ve ilişki ile artıyor.
    2. Şehirlerden alınabilecek asker sayısı artık nam ile artıyor.
    3. Turnuvalarda oynanabilecek bahis artık namınıza göre artıyor.
    4. Yeni silahlar eklendi.
    5. Yeni binekler eklendi.
    6. Artık orjinal İngilizce dil dosyalarını modül sistemi otomatik olarak yaratacak.  
    7. Bazı Türkçe çeviri hataları düzenlendi.
    8. Arena kazancı artık nam ve seviyeyle artacak. 
    9. Şehirlere, köylere ve kaleler için yeni binalar eklendi.
    10. Deniz savaşları eklendi.
    11. Haydut kampları eklendi.
    12. Zorluk eklendi.
    13. Kara şövalyeler ve Çöl süvarileri eklendi.
    14. Modocu girişi eklendi.
    15. Eğer köy yaşlıları veya lonca başkanı ile konuşulduysa menüye seçenek gelmesi, eklendi.
    16. Leydilere hediye verme eklendi.
    17. Sürüler artık partiyi takip edecek.
    18. İnşaat süresini düşürme sistemi eklendi.
    19. Parti limiti ve esir limiti artık nam, karizma ve seviye ile artıyor.
    20. Artık kışlalar 3 günde bir birim üretiyor.
    21. Devriyeler eklendi.
    22. Kralların ve Lordların şehirlerden asker alması eklendi.
    23. Banka sistemi kuruluyor. (Henüz bitmedi)
    24. Yeni krallıklar eklendi.
    25. Tüm eşyaları listeleme sistemi hile menüsüne eklendi.
    26. Cinsiyet kontrol sistemi sonrası için eklendi.  
    29. Partiler artık denizden çıktığında dağlarda takılmayacak.
    30. Lordlar artık ikna ve zeka kabiliyetine göre daha çok sabıtlı olacaklar. (Şuan için iptal)
    31. Taverna animasyonları eklendi.
    32. Lord ayrılma seçeneği değiştirildi.
    33. Köy görev konusu güncellendi.
    34. Okur Yazarlık yeteneği ve yeni kitaplar eklendi.
    35. Asker barı eklendi ve kalıcılık sorunu çözüldü.
    36. Dinler oyuna eklendi. (Herhangi bir krallığa atanmadı.)
    37. Yeni krallıklar için turnuva sistemi tamamen değiştirildi, artık yeni krallıklar ve oyuncunun kendi krallığında turnuvaya herkes kendi giysisi ile katılacak.
    38. Hile menüsüne bir şehirde turnuva başlatma seçeneği eklendi.
    39. Dünya haritası eklendi.
    40. Nüfus eklendi. (Stabilazition sorunundan dolayı iptal)
    41. Savaştan sonra elde edilen gelir miktarı arttırıldı.
    42. Bazı cinsiyet hataları düzenlendi.
    43. Freelancer modülü eklendi ve hataları giderilip, geliştirildi.
    44. Yiyecek moral sistemi değiştirildi.
    45. Lordların parti büyüklüğü arttırıldı.
    46. Asker ağacı eklendi.
    47. Bazı çeviri hataları giderildi.
    48. Tavernalara içecek ısmarlama seçeneği eklendi.
    49. Tavernalara yemek ısmarlama seçeneği eklendi.
    50. Tavernalara kadın kiralama sistemi eklendi.
    51. Loto sistemi eklendi.
    52. Tavernalara kumar oynama eklendi.
    53. Köylerin saldırgan bir eylemde bulun menüsüne zorla asker alma eklendi.  
    54. Oyuna başlama menüsündeki bazı hatalar giderildi.  
    55. Tüccar görevinin mecburiyeti kaldırıldı.
    56. Bazı diyalog hataları düzeltildi.
    57. Şehir hile menüsü eklendi ve hilelerin hepsi içine taşındı.
    58. Item modifier için yeni modül oluşturuldu.
    59. Mahkum kulesi güncellemeleri ayarlandı.
    60. Yeni harita ikonları eklendi.
    61. Lordlara emir verme seçeneğindeki hatalar giderildi.
    62. Oyuncu krallık kurduğunda kendi krallığının devriyesinin çıkması ayarlandı.
    63. Lordlar için takı sistemi oluşturuldu.
    64. Eğer esir limitine ulaşılmış ise artık lordları esir almak mümkün değil.
    65. Eğer bir lord esir alınmış ise artık oyuncunun o lord ile ilişkisi 3 den daha iyi olamaz.
    66. Deniz ve nehir üzerinde kamp kurulması engellendi.
    67. Devirilen krallığın başına geçme sistemi yazıldı.
    68. Oyuncunun krallığı eğer bir kale ele geçirir ise oyuncunun yönetim hakkının artması eklendi.
    69. Artık oyuncular da bir kale aldığında otomatik olarak asker eklenecek.
    70. Artık oyuncu birisine kale verirken, kaleyi feth eden kişinin başında Conquerer takısı olacak.
    71. Bir partinin lord partisi olup olmadığını kontrol eden sistem yazıldı.
    72. Oyuncu bir krallığa katıldığında renginin de ona göre değişmesi eklendi.>
    73. Başkanın ismi değiştirildi ve ulak eklendi.
    74. Artık hile modu açıkken, eşyaların en altında idsi yazacak.
    75. Kitap yazma sistemi eklendi.
    76. Lordlara emir verme sistemi eklendi. 
    77. Bazı evlilik hataları giderildi.
    78. Kale/Şehir tüccar sistemi değiştirildi.
    79. Deniz ticareti oyuna eklendi.
    80. Avcılık eklendi.
    81. Yeni yiyecekler eklendi.
    82. Yeni yiyecekler ve eşyalar eklendi. 
    83. iMod sistemi eklendi.
    84. Yeni eşyalar eklendi.
    85. Yeni modül derleme kodlaması yazıldı.
    86. Artık yiyecek gibi içecek de önemli.
    87. Ödül avcısı paralı asker olarak eklendi.  
    88. Can yenileme sistemi eklendi.
    89. Uzak krallıklara savaş açma engellendi.
    90. Hile menüsündeki bazı menü hataları giderildi.
    91. Lord ilişki sistemi değiştirildi.
    92. Freelancer moduna level atlama sistemi eklendi.
    93. Bazı çeviri hataları giderildi.
    94. Devriyeler için dialog eklendi.
    95. Yeni asker türü Çöl Avcıları ve Çöl Muhafızları eklendi.
    96. Turnuva askerleri değiştirildi.
    97. Artık 1500 den fazla nama sahipken başka krallıklar da turnuva için davet yollayacak.  
    98. Artık hancıdan içecek satın alınabilecek.
    99. Yeni eşyalar eklendi.  
    100. Silah sipariş sistemi değiştirildi.
    101. Samuray giysileri eklendi.
    102. Yeni saç şekilleri eklendi.
    103. Yeni silahlar eklendi.
    104. Arena sistemi değiştirildi, artık tek tek çıkmak yerine daha kalabalık çıkacak.
    105. Yeni gemi ve sahneler eklendi. (Henüz test edilmedi)
    106. Başkandna artık krallığımızın rengini değiştirebileceğiz.
    107. Lordları serbest bırakma eklendi. (Hatalı)
    108. Yeni eklenen kadifelerin artık şehir taşınırken kabul edilmesi eklendi.
    109. Tünel eklendi.
    110. Sipariş hataları düzeltildi.
    111. Artık lordlar kadın krallığı olan Kielian'a katılmayacak.  
    112. Artık içecekler de morali arttırıyor.
    113. Erzak yönetimi eklendi ve yiyecek/içecek sistemi değiştirildi.
    114. Erzak Yönetimi yeteneği için 2 yeni yandaş eklendi.
    115. Müttefiklik sisteminin temelleri atıldı. (Henüz oyuna etkisi yok.)
    116. Yeni eklenen umalelith krallığı için leydiler eklendi.

Oynayanlar için herhangi, soru, görüş, öneri veya hata bildirimini şuradan alabilirim;
    https://discord.gg/78JH476
  10. Porshy

Son İki Harfle Kelime Türetme ..Zorlaştırılmış ve Puanlı.. GÜNCEL LİSTE 12.11.17

Nı ile başlayan bir kelime bilmiyorum, gerçi internetten bakıp bulabilirim ama sanırım burda yeni kelimeyle devam etmek gerekiyor yani en azından yanlış anlamadıysam.

Eğer öyleyse yeni bir kelimeyle başlayayım, değilse üstten devam edilir.

Kasa (Kolay başlayayımda oyun devam etsin bari)
  11. Porshy

Alttaki sende ... var mı?

Eh İngilterede yaşadığımı düşünürsek evet var :smile:

Alttaki sende kurşun kalem var mı? :smile:
  12. Porshy

Göktürklerin Yer Aldığı Dev Bir Mod (Adı Belli Değil)

İstediğin şeyler çok basit şeyler yapılamaz diye bir şey yok :smile: Savaş zamanında oyuncunun geçip geçemeyeceğini ayarlamak kolay ama ainin yürüyüş ayarlarını düzeltmen gerek çünkü ai duvardan geçemeyeceği için hep çinde kalacaktır :smile:
  13. Porshy

Hikaye Devam Ettirmede | 1-5 kelimelik olanından V3.5

Bu hikaye b*ka sardı ama neyse devam edelim.

midelerinde s*çacak hiç bir şey kalmadı.
  14. Porshy

@Dracheon
    Umarım beğenirsiniz :smile:

@logrolf
    Onun için tüm köyler için kale ve şehir sahnelerinin yazılması gerek, malum 150 den fazla köy var, hepsine şehir ve köy sahnesi yazmak zor, diğer yandan yapılmayacak bir şey değil ilerde yapmayı düşünüyorum halen daha, bence oyunda eksik olan en önemli özelliklerden birisi :smile:
  15. Porshy

Gemiyle yolculuk Modul sistemsiz

Modülsüz yapılamaz değil ancak çok ama çok zor olur. Modül ile bunu yapmanın bir kaç yolu var ancak en basit yolu, ai deniz kenarına gelince otomatik denize açtırıp denizden belli bir noktaya yürümesini söylemek. O noktaya gelince yine karaya atıp diğer tarafta yürütebilirsin. Ancak modül sistemsiz ai sistemini değişmek çok zor olacaktır.
  16. Porshy

texture paylaşımı

Türkçe forumda paylaşacaksan o kadar önemli değil ancak global forumda paylaşıcak isen resmim.com muydu tam anımsamıyorum diğer resim upload siteleri çalışıyor yurt dışında
  17. Porshy

[OSP]Native (İtem,erzak vb.) retexture paketi {26 yeni resim eklendi}

Birileri hızlıresim yerine başka bir siteye upload edebilir mi resimleri? Yurt dışına kapalı olduğundan hızlı resimi göremiyoruz
  18. Porshy

texture paylaşımı

Türkçe: https://forums.taleworlds.com/index.php/board,441.0.html
    Global: https://forums.taleworlds.com/index.php/board,229.0.html

Dipnot: Resimler sanırım hızlıresim de, yurt dışına kapalı site görünüyor, bu yüzden ben de görünmüyor yani yabancı forumda paylaşsan bile resimler görünmeyecektir.
Back
Top Bottom