Search results for query: *

• Users: Ayro
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. Ayro

Python Windows - Ubuntu

Python diline hangi programla başlamam gerektiğine kara veremedim bir türlü. Kodlama yaparken ubuntu arayüzü daha çok hoşuma gitse de normal işlerime tekrar geri dönmek için boot atmak(Virtual box kullanmak istemiyorum) çok can sıkıcı bir şey. Aralarında ciddi bir fark bulunuyor mu?
  2. Ayro

No partition

Ubuntuda sorunlar çıktığı için ona ayırdığım sanal diski sildim ve şuan bilgisayar boot yaparken bu diski arıyor ama bulamıyor. Logodan sonra error: no such partition. grub rescue> hatası çıkıyor karşıma. Genel çözüm windows cd ile repair yapmak ancak açılmayan bilgisayar 64 bit iken elimdeki...
  3. Ayro

Kurtadam: Yoklama

Öncellikle Kurtadam oyunu hakkında bilgisi yeterli olmayan arkadaşları şu konuları incelemeye davet ediyorum. https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,324339.0.html https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,306508.msg7272160.html#msg7272160...
  4. Ayro

PC, USB yi Görmüyor

Usb yi girişe takıyorum ve normal olarak usb dosyası açılıyor ancak 10 saniye sonra bilgisayar usb yi görmemeye başlıyor. Tak çıkar yapıyorum "USB not recognize" hatası alıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor o 10 saniye için. Format falan da atamıyorum usb ye.Bu sorun tüm...
  5. Ayro

Mod Önerisi

Uzun süredir oynamıyordum tekrar bir başlayayım dedim oyuna. Bana Anno1247 tarzı modlar önerebilir misiniz? Anno için tarayıcıdan 1gb indirmem lazım ve bu işkence. Haritanın değiştiği ve özellikle diplomasinin geliştiği bir mod lazım temel olarak.
  6. Ayro

Youtube'a erişemiyorum.

Kanalımı 0 dan yapmak için önce kanalı ardından da kanalın Google+ sayfasını sildim. Bunu yapıp youtube' a tekrar giriş yaptıktan sonra "YouTube'da oturum açarken sorun oluştu. Sorun Giderme adımları için burayı tıklayın." sorunu alıyorum. Bu sadece youtube'da oluyor. gmail ve googleplayde...
  7. Ayro

Video Çekim Programı

Kendime uygun bir video çekim programı bulamıyorum bir türlü. Fraps ile 30dk çekip render yapınca 8GB oluyor video. OpenBroadcaster denedim. Boyutu çok iyi ancak grafik kalitesi 480-360p civarında.(720p çekip izlerken onu seçtiğim halde.) Yani anlayacağınız bana bir video çekim programı ve...
  8. Ayro

Masaüstü Performansı Ne Kadar Etkiler?

Masaüstümde HD bir Wallpaper var, kenarları tamamen simge üstüne bir yarısı kadar daha simge var. Bu bilgisayarın peformansını ne derecede etkiler? PC ağır oyunlarda aşırı derecede ısınıyor ve bana garip gelen performans düşüleri var. Sorun toz da değil. Daha 1 senelik PC. eğer ciddi bir sorunsa...
  9. Ayro

Kurtadam: Kanlı Köy - GG - İyiler ve Büyücüler Kazandı!

KURTADAM - KANLI KÖY Forum Geleneğine Dönüşmüş Kurtlu, İnli Cinli Oyunumuza Herkesi Bekleriz(Bu nasıl açılıştır :D) Sonuna (?) koyduklarım alımlar sırasında tartışılabilecek durumlardır. Oyun başlamadan değiştirilebilir.
  10. Ayro

İnternet Kullanımı

Uzun zamandır zenmate kullanıyordum ancak interneti çok kısıtladığı(yükleme hızı vs.) için dün google dns' e geçtim. Bugünse internet kullanımı ile ilgili hat sahibiyle konuşmak istediler. Yoktu ailem tabi. Sadece DNS ile girdiğimde internette yaptıklarım gözetlenebiliyor mu? Yani telefonla...
  11. Ayro

Ok Meydanındaki eylemde bir kişi başından vuruldu!

(Kan İçerir) Yapılan eylem sırasında akrep adlı polis aracının molotof ile yanmasıyla yapılan polis ateşi yakınlardaki bir cemevinde yapılan cenazede bulunan Uğur Kurt adlı vatandaşı başından vurmuştur. Bu olay başbakanımızın yakın zamanda ''Diktatör olsam sokağa çıkmazsınız.'' demesinden...
  12. Ayro

Ekran Kartı

HD 7850' im var 1GB 256Bit. Yazın bunu yenilemeyi düşünüyorum http://www.vatanbilgisayar.com/amd/ekran-kartlari/?opf=p72585,p72709,p72903,p72908 Bu linkten elimdekinden daha iyi ve uzun süre tutacak bir ekran kartı önerebilir misiniz.
  13. Ayro

Dünya'nın Durumu - Tartışma

İzlediğim şu video sayesinde olayların ilerleyişi hakkında baya bilgi edindim ve başkalarının da fikrini alarak bilgimi ilerletmek stedim. ''3. Dünya savaşı çıkarsa kim yener?'' ya da '' Savaş çıkarsa taraflar ne olur?'' Tarzı çocukça sorular sormuyorum ve gerekmedikçe de tartışılmazsa iyi olur...
  14. Ayro

Adezyon-Kohezyon deneyi

Fizik ödevim için adezyon-kohezyon deneyi yapmam lazım. Defterimdeki(şimdi fotoğraf atamıyorum) gibi bir şey yapmayı planlıyorum. Değişik sıvı maddelerin  olduğu bir kaba tam ortadan bir boru daldırılıyor ve duruma göre sıvı çöküyor, şişiyor ya da bir değişiklik olmuyor. Yapması basit ancak...
  15. Ayro

IP Adresi - Virüs

Humble ı aktif yapmak için steama tarayıcı girişi lazımmış, ben de tarayıcıdan girdiğimde güvenlik kodu istedi. E postama baktım ve beni olmadığım esenlerde gösterdi, girmekte tereddüt ettim. Şuan trojandan korkuyorum. Bir ara fare kendi kendine yukarı kayıyordu(İlk başlarda hiç düzgün...
  16. Ayro

Port açmak.

Merhaba, ne zamandır yaşadığım bi sorundu ama önemsemiyordum ama tak etti artık. Ne GTA4 multiplayer için Windows Live'a(Network status de IP kaydedilmemiş görünüyor.) ne de Age of Empires 3 Multi odalarına katılabiliyorum.(Failed the join gibi bir hata.) Bu yeni modem alınca başıma geldi, önce...
  17. Ayro

Aldığım Fps bana düşük geliyor.

Merhaba, bu konuyu diğer oyunlara mı buraya mı yazsam bilemedim. Ama burası daha iyi gibi. Modemim yokken oyunlarla ilgili araştırma yaparken bir saplantı oluştu. BF3  önerilen gereksinimlerini fazlasıyla karşılarken ultra ayarda dx11 ve 1600x900 de fraps ile 30-40 fps aliyorum.(Aksiyon...
  18. Ayro

Cd sunucusuna bağlanılamadı(Steam)

Kaç gündür modemim bozuk, bu yüzden internete bağlanamıyorum. Steam i çevrimdışı açtığım zaman ise Skyrim, CS GO ve L4D2 den başka oyun açamıyorum. FarCry3, Witcher 2 hatta MB oyunlarında bile başlıkta belirttiğim hatayı alıyorum(Bu 3 ü değil tabi yukarda saydığım dışındaki tüm oyunlar)...
  19. Ayro

Yeni Bilgisayardan İnternete Bağlanma

Yeni bilgisayarı kurdum, çalıştırdım. Bir kaç güncelleme falan yaptı. Sonra internete girmeye çalışırken bir türlü beceremedim :(. Şuan eski kasayı kullanıyorum yenisi öylece duruyor. Bana yeni bir bilgisayarda varolan modemle internete bağlanmayı anlatabilecek biri var mı?(Windows 7 Ultimate)
  20. Ayro

Kurtadam: Gizemli Sis - Oyun Bitti/Kötüler Kazandı.

Köyün her tarafı sisle kaplanmıştı. Evet buralara arada sis düşerdi ama bu gizemliydi, tam 2 haftadır duruyordu, her 3 günde bir birinin acı sesini duyuyor evine gittiğimizde ise onun acımasızca katledildiğini görüyorduk. Sisten kaçmaya çalışıp içine girenlerden bir daha haber alınamıyordu...
Back
Top Bottom