Search results for query: *

• Users: Tesla
  • Order by date
  1. Tesla

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Ayasofya' nın Lozan' dan önemli olduğunu gördük bugün. Anıtkabir pandemi gerekçesiyle kapalı tutulurken, tekbir getirerek yürümek serbestti. Yüzlerce kişinin Ayasofya' da toplanması pandemi kurallarına uygundu. Kadına şiddete karşı yürümek yasak iken, Atatürk' e lanet okuyarak yürüyenlere bir yasak yoktu. Ülkemden daha ne kadar soğuyabilirim derken, her gün daha kötü oluyor. Bıktım artık forum. İçimi dökmek istedim. Boğazımda taş var sanki. Yutkunuyorum ama gitmiyor.
  2. Tesla

Genleriyle oynanmış tohuma/ilaçlı tarıma hayır,

Gen ile oynamak her zaman kötü bir şey olmayabilir. Eğer bir tohumla oynayıp, onun sadece tek seferlik bir ürün verecek şekilde köreltirseniz bu kötüdür ama tersini sağlarsanız bu iyidir. Gen ile oynamak kolay bir iş değil zaten. Yerli tohumu destekliyorum. Tohumun yetiştiği yer, ürünün gerçekten lezzetini etkiliyor. Dışarıdan aldığınız tohum onu satanın insafına göre tarımınızı etkiler. Yerli tohumun etkili olması için biyolojik çalışmalarla desteklenmesi lazım bana göre. Çiftçiler de masraf ve yorgunluktan kaçınıyor artık. Haklılar da.
  3. Tesla

Günaydın.

Türkiye'nin politik anlamda en büyük ve belirgin sorunu ülkede doğru düzgün bir muhalefet olmaması zaten. Partiler çöp, öne çıkan sözde "muhalif kişilikler" de her türlü bir falso veriyor; şimdi saymayayım. Gerçekten muhaliflik yapanlar da zaten ya bir şekilde içeri alınıyor, ya da yurtdışına kaçıyor. İstisnai durumlar yoksa gerisini konuşmaya gerek yok bence.
    Ülke böyleyken Tayyip değil 2023'ü, 2033'ü bile alabilir, tabii bir şey olur da halk ayaklanmazsa

Herkes muhalefetten yakınıyor ama kimse sorumluluğu kendine almak istemiyor diye düşünüyorum. Mevcut sistemde muhalefetin, hatta mevcut meclisin yapabileceği hiçbir şey yoktur. Kararnamelerle ülke yönetilmektedir. Başkanlık adı altında da milletimiz bunu kabul etmiştir. Gerek koltuk sayısı, gerek medya ambargosu yoluyla bütün mekanizmalar lağvedilmiştir. Avukatların biber gazı yediği, protesto hakkından bihaber olan halkın, her protesto edene, öyle kafana göre protesto edemezsin yürümek terörist işidir yaftasının yapıştığı bir yerde, muhalefetin etkisi de bir yere kadar olabilir. Adam demokrasiyi sandıktan ibaret görüyorsa, ne anlatacaksın ki bu adama. Temel mantık becerisinden yoksun birine neyi açıklayacaksın?
  4. Tesla

Kitap okumak faydasız mı?

Kitabına göre değişir aslında. Kişisel gelişim kitaplarının, insana özentilikten başka bir şey kattığını düşünmüyorum mesela (Linç serbesttir.).
  5. Tesla

TWForum - Olası 2020/2021-2 Erken Seçim Anketi - Seçim Tahminleriniz/Öngörüleriniz

İmamoğlu' nun uçuk vaatleri yoktu diye biliyorum. Balon diye itham edenler zaten onun karşısında duranlardı. Adam Çorum' da yaşıyor ama İmamoğlu' na balon demekte tereddüt etmiyor. Tek sıkıntısı çok fazla siyasete alet olması bana göre. Mansur Yavaş bu konuda çok daha akıllı davranıyor. Bu nedenle Yavaş' a balon diyen biri görmedim. Yanlış zamanlarda yanlış hamleler yapması, İmamoğlu karşıtlarına koz verdi. İBB meclisi zaten taş koyuyor. Kısacası ona balon demek için çok erken olduğunu düşünüyorum ki adam İstanbul' u, New York yapacak değil ya. Şehri yıkıp baştan yapması lazım.
  6. Tesla

Yaz Lakırtısı

En son ben ygs çalışmaya gidiyorum deyip gitmiştin kaç sene geçti öeh?
    Az önce baktım da, her sene 1-2 mesaj atıp bırakmışım. 2016' dan beri ilk defa bu kadar aktif olacağım gibi :smile:.

Gaziantep'te okunur mu diye sorduğunu hatırlıyorum ben de.
    Okunmazmış :razz:.
  7. Tesla

Yaz Lakırtısı

Erasmus yapacaksan tavsiyem Türklerle takılma :grin: . İngilizce' yi geliştireyim derken daha beter edebiliyorsunuz.
  8. Tesla

Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

Yıllar sonra geldim de, bu foruma ne olmuş yahu. Şok geçirdim resmen. Üzdü.
  9. Tesla

Oyun Tavsiye Konusu - (Tavsiye istemeden önce mutlaka bakınız)

Aslında ikisi de önemli sayılır. Tomb Raider, Batman, Witcher vs. hoş oyunlardı. Belli bir tür saplantım yok, korku olmasın yeterli, jumpscare çok haz aldığım bir şey değil. Aklınızdaki her öneriyi alabilirim.
  10. Tesla

MGS ve Final Fantasy hariç hepsini oynadım. Ne yazık ki konsolum yok. Beni senaryosuyla koltuğa kilitleyecek bir oyuna ihtiyacım var. Vizeler yeni bitti dolayısıyla kafa dağıtmam lazım.
  11. Tesla

Senaryosu hoş bir oyun arıyorum ne önerirsiniz?
  12. Tesla

Okul Meseleleri

Elektromanyetik dersi alan var mı?
  13. Tesla

Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Gaziantep Üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliğindeyim yanlışlıkla kazanan varsa sorularınıza yardımcı olabilirim.
  14. Tesla

Üstteki Üyenin Avatarını Değerlendir

Bu tarz karakterlere hiç ısınamadım niyeyse 4/10.
  15. Tesla

Donanım, Yazılım ve Teknoloji Dünyası Hakkında Sorular&Öneriler&Haberler

Javascript öğrenmek istiyorum da tecrübesi olan varsa bir akıl verebilir mi? Nereden başlamam ve nasıl çalışmam lazım?
  16. Tesla

Alkollü içecekler

Kendi biramı üretiyorum bir de para mı vereyim :lol:. Marketten alsam 7 tl vergisi var. Tavsiye ederim.
  17. Tesla

Son Harften İngilizce Kelime Bulma Oyunu

Yield.
  18. Tesla

Film, Dizi ve Kitap İstekleri, Önerileri.

Ya haklısın da ben zaten kronolojik izlemiştim daha önce. Spoiler yiyebilirim yani onun için soruyorum Hobeto'***. Farklı lezzetler peşindeyim.4. filmden başladım bakalım Soft' a uyayım.
  19. Tesla

The original F-16 was designed as a lightweight air-to-air day fighter. Air-to-ground missions immediately transformed the first production F-16s into multirole fighters. The F-16s that followed expanded and refined these roles with beyond-visual-range missiles, infrared sensors, precision-guided munitions, and many other capabilities. Current and planned versions of the F-16 build on these refinements, enhancing capabilities even further.
    Kısacası F-16 sonradan multirole özelliği kazanmış bir uçaktır. HDP kitlesinden İnce' ye oy çıkar mı sizce?
  20. Tesla

Film, Dizi ve Kitap İstekleri, Önerileri.

Hikaye dağılıyor öyle izleyince yanlış mıyım?
Back
Top Bottom