Search results for query: *

1. Hadrandir

Bannerlord, Early Accsess, 150 ₺ Fiyat hakkında Açıklama!

Merhaba, ben şu kadar bu kadar oyuncusu vardır diye bir şeyden bahsetmedim. Şu da var ki kimin ne kullanıp ne indirdiği beni ilgilendirmez. İsteyen torrent oynar isteyen orijinal alır. Oyunun fanı olsam bile direkt olarak "hemen almalıyım." kafasından uzağımdır. Crytek'in hemen hemen o sıralar battığını biliyorum. Yani destek oldum diye övünmene gerek yok. Paran varsa olursun, bu kadar basit. Lakin bu eleştirilemeyeceğin anlamına gelmez. Çünkü biliyorsun ki kimse mükemmel değildir ve düzgün bir biçimde herkes birbirini eleştirebilir. Bunda yanlış bir şey yok.
    O dönemin en iyi grafikli oyunuydu Crysis serisi. Evet alım gücü konusuna gelirsek o da değişti. Ona bakarsak birçok kişi oyunu almamakta haklı o zaman? Eskiden oyunu 100 kişi alabiliyorken günümüz piyasasında 10 kişi alabilir ki böylelikle dediğin şeyin bir anlamı olmaz. Oyun bitmiş veya bitmemiş, bittiğinde indirime girse çok mu inecek sanki? Arada bir Steam indirimleri o bu %10 falan gibi bir indirim olur yeni oyun olduğu için. Bir diğer mesele, 3 gün gidip garsonluk yapmak diye bir şey yok bu arada. Günde 10 saat çalışan bir insan zaten oyunu alsa da oynayamaz. Şahsen staj ve garsonluk yaptığım için bizzat biliyorum. O yorgunlukla gidip bir de oyun mu oynayacaksın? Yapma dostum, ben karışmıyorum kimin ne yaptığına, kendilerince haklı sebepleri vardır. İsterlerse zamanın en çok satılan oyunu olsun veya başka bir şey. Kendileri bu kadar üstünde durmuyorken senin bu kadar üstünde durmanı yanlış buluyorum. Al oyna, iyi oyunlar. Son olarak, kimin ne yaptığı konusunda atıp tutmamanı tavsiye ederim. "ŞEREF, ONUR, HAYSİYET." Bunların ne olduğuna sen karar veremezsin. Gelgelelim herkesin düşüncesi/bütçesi farklıdır. Madem çok onurlu bir insansın, oyunu alamayan bir kişiye o oyunu hediye edip destek olabilir orijinal oynamasını sağlayabilirsin. İnsanları da bunun için suçlama. Saygılar.
    Sen gerçekten söylediklerimden çok farklı çıkarımlar yapıyorsun kendi kendine. Daha fazla anlatmaya çalışmayacağım. Bu arada bahsettiğim kavramlar genel kavramlardır. Bi kişi hırsızlık yapıyorsa ŞEREFSİZDİR, ONURSUZDUR, HAYSİYETSİZDİR. Burada övündüğüm felan da yok zaten. Ben oyunun ne kadar iş gücü sayesinde alınabileceğinden bahsederken sen 10 saat demişsin. Yorgunluk vs. demişsin. Kimse kusura bakmasın oyun zevk ürünüdür canım arkadaşım. Paran yoksa oynamayacaksın. Düşük fiyatlarda bi dünya güzel oyun var. Ücretsiz bi dünya güzel oyun var. Eskiden olsa anlardım ama artık herşey her yerden ulaşılabilir halde. Eskiden steam yoktu kimse orijinal oyuna kolayca ulaşamazdı. Denemek istiyorsan bile alırsın oynarsın 2 saati geçmeden, beğenmezsen iade edersin. Torrent indirirsin bakarsın, beğenir alırsın. Ama burada insanların korsan oyun oynamasını normalleştirmeye çalışma, bunun bi bahanesi yok. Sebebi de yok. 2011 yılında Ortaokulda babamdan aldığım haftalık 5 lira harçlıkları biriktirip gidip kutulu Crysis 2 aldım. Haftada 5 lira harçlık ile. Burda gelip bana kimse Demogoji yapmasın kardeşim. Bu dünyada herkes parası kadar yaşıyor. Boş yapmayın.
  2. Hadrandir

Şimdi şöyle birkaç şey var. Öncelikle kuru çarpmak çok yanlış bi' mevzu. 50 dolara yabancılara satılan oyun bize böyle demek mantıklı bir şey değil ki kendince zaten sıralamamışsın haklı sebepleri yaptığın sadece gereksiz bir kıyas matematiğini yapmak olmuş. Hepsini geçiyorum, niyetim oyunu elbette aşağılamak veya herhangi bir oyun hakkında tartışmaya sebebiyet vermek değil lakin bir zahmet RDR2 ile de Bannerlord'un fiyatını karşılaştırmayın. RDR2 dediğiniz oyun açık dünya rpg oyunudur. Bannerlord'un grafik olarak da bütçesel olarak da oynanış olarak da 10 katı fazlasıdır diyebiliriz ki bu yalan olmaz. Çünkü kaç yıldır dünyanın en iyi oyunlarını üreten Rockstar Games'in ürünü yani. Lütfen gereksiz kıyaslamalardan kaçının. Bu fiat ile ferrari'yi kıyaslayıp üstüne, fiat'ın ferrari'den daha iyi olduğunu savunmak gibi bir şey. Fiyat olarak evet pahalı, yani bir Warband fanı olarak benim için verilebilir bir fiyat olsa da, oynamak isteyen çoğu insan direkt olarak korsana yönelecek. Şirket kaybedecek, benim sorunum değil açıkçası.

Birçok özellik zaten olmayacakmış erken erişim olduğu için. 1-2 yıl bunu mu bekleyeceğiz bir de? Özellikler neredeyse aynı erken erişimde. Gider Warband oynarım daha çok eğlenirim. Eleştirmek istediğim konu bu bile değildi buraya nasıl geldim anlamadım.

Neyse, şu fiyat muhabbetlerinden sıkıldım açıkçası. Evet fiyat pahalı, her şey zam yiyor. Gidip de 1400 lirayla geçinen bir öğrenci olarak -800 kira veriyorum kalan 600.- 150 lira vereceğim ki bu da aylığımın 4te1'i yapıyor. Ay boyunca ne yiyip içeyim? Ucuzlatılabilirdi. Dönemin grafik motoru açısından aşırı mükemmel olmasa da hala oynuyoruz Warband'ı demekki her şey oyun motoru yapıp insanlara fazla ücretle oyun sunmak olmamalı. O zaman Dying Light gibi bir oyun da Steam'de 30 liralara kadar düşmezdi. Buna bir çok örnek de verilebilir. Global şirket demişsiniz, global şirketse tüm dünya genelinde iyi bir fiyat sunmak zorunda. Birçok örnek verilebilir bu konu hakkında, oyun yeni bir oyun olabilir. Günümüz oyunları pahalı olabilir. Türkiye'ye indirim yaptığını mı düşünüyorsun gerçekten? İndirim gibi görünen şeyin aslında yalnızca döviz kuru olduğunu söylememe gerek yok sanırım? Ek ve son olarak günümüz oyunlarıyla Bannerlord'u karşılaştırmaktan vazgeçin. Ona bakarsanız Crysis 2'nin de bir çok günümüz oyundan iyi grafiği var. Oyun 2011 yapımı fiyatı? 3-5 euroya almak mümkün orijinalini hem de. Yapmayın yani dostum, gereksiz kıyaslardan uzak durun. Umarım sözlerim yanlış anlaşılıp farklı yerlere çekilmez. Teşekkür ederim.

Saygılarımla,
    General Alm.
    Crysis 3 2013 te çıkmış bir oyundur. Şuan Multiplayerinde 10 kişi ya vardır ya yoktur. Ucuz olmasının sebebi oyunun bitmiş hale gelmesidir. Crytek'in batma eşiğine geldiğinden haberin var mıydı zamanında? Destek olmak için Hunt:Showdown u Erken erişimde almış birisine yazma böyle şeyler istersen. Ticaret Arz/Talep meslesi. Eleştrilerinin yapıcı bi yanı yok dediğim gibi. Bu gözler RTX 2070 li makina alıp torrentten GTA 5 indiren, RDR2 indiren gözler gördü o yüzden orjinal oyun almak birazda ŞEREF, ONUR, HAYSİYET meselesi. Bakıldığı zaman hırsızlıktan farksız. Ayrıca senin 2013 teki Maddi gücün ile 2020 deki maddi gücün bir değil. Her yönden zayıfladı herkes. Tabi daha pahalıya gelecek. 3 gün gidip garsonluk yaparak bu oyuna sahip olup, binlerce saatini gömebileceksin. Amerikada orada burada kimin ne oynadığı zaten seni ilgilendirmez. Ama firmayı ilgilendirir çünkü onlar parayı kazanıyor. Satış yapıyorlar.. İyi akşamlar.
  3. Hadrandir

Arkadaşlar Epic Games Store üzerinde 80 TL üzerindeki tüm oyunlarda bana 60 TL indirim uyguluyor. 1 Mayıs'a kadar geçerliymiş. Ben Epic Store'dan ücretsiz olan oyunlar dışında hiçbir şey almadım. Bu sizde de böyle mi? Eğer doğru anlıyorsam Bannerlord bana 90 TL'ye gelmiş oluyor değil mi?
    Eğer Sistem Bannerlordu bu indirimden Filtre uygulayıp çıkartmazsa 90 ₺ ye alırsın. Neden olmasın ki?
  4. Hadrandir

Oyunda krallık klan kuşatma ordu yönetim seçeneklerinin bazıları olmayacak. Arada kocaman bir fark var. Warbanddan eksiği olacağını sanmıyorum sadece erken erişimdeki bir oyunda bekleneceği gibi tam potansiyelinde olmayacak.

Dostum buradaki çoğu kişi ya işine geldiği kadarını okur, ona göre cevap verir. ?
  5. Hadrandir

Şimdi şöyle birkaç şey var. Öncelikle kuru çarpmak çok yanlış bi' mevzu. 50 dolara yabancılara satılan oyun bize böyle demek mantıklı bir şey değil ki kendince zaten sıralamamışsın haklı sebepleri yaptığın sadece gereksiz bir kıyas matematiğini yapmak olmuş. Hepsini geçiyorum, niyetim oyunu elbette aşağılamak veya herhangi bir oyun hakkında tartışmaya sebebiyet vermek değil lakin bir zahmet RDR2 ile de Bannerlord'un fiyatını karşılaştırmayın. RDR2 dediğiniz oyun açık dünya rpg oyunudur. Bannerlord'un grafik olarak da bütçesel olarak da oynanış olarak da 10 katı fazlasıdır diyebiliriz ki bu yalan olmaz. Çünkü kaç yıldır dünyanın en iyi oyunlarını üreten Rockstar Games'in ürünü yani. Lütfen gereksiz kıyaslamalardan kaçının. Bu fiat ile ferrari'yi kıyaslayıp üstüne, fiat'ın ferrari'den daha iyi olduğunu savunmak gibi bir şey. Fiyat olarak evet pahalı, yani bir Warband fanı olarak benim için verilebilir bir fiyat olsa da, oynamak isteyen çoğu insan direkt olarak korsana yönelecek. Şirket kaybedecek, benim sorunum değil açıkçası.

Birçok özellik zaten olmayacakmış erken erişim olduğu için. 1-2 yıl bunu mu bekleyeceğiz bir de? Özellikler neredeyse aynı erken erişimde. Gider Warband oynarım daha çok eğlenirim. Eleştirmek istediğim konu bu bile değildi buraya nasıl geldim anlamadım.

Neyse, şu fiyat muhabbetlerinden sıkıldım açıkçası. Evet fiyat pahalı, her şey zam yiyor. Gidip de 1400 lirayla geçinen bir öğrenci olarak -800 kira veriyorum kalan 600.- 150 lira vereceğim ki bu da aylığımın 4te1'i yapıyor. Ay boyunca ne yiyip içeyim? Ucuzlatılabilirdi. Dönemin grafik motoru açısından aşırı mükemmel olmasa da hala oynuyoruz Warband'ı demekki her şey oyun motoru yapıp insanlara fazla ücretle oyun sunmak olmamalı. O zaman Dying Light gibi bir oyun da Steam'de 30 liralara kadar düşmezdi. Buna bir çok örnek de verilebilir. Global şirket demişsiniz, global şirketse tüm dünya genelinde iyi bir fiyat sunmak zorunda. Birçok örnek verilebilir bu konu hakkında, oyun yeni bir oyun olabilir. Günümüz oyunları pahalı olabilir. Türkiye'ye indirim yaptığını mı düşünüyorsun gerçekten? İndirim gibi görünen şeyin aslında yalnızca döviz kuru olduğunu söylememe gerek yok sanırım? Ek ve son olarak günümüz oyunlarıyla Bannerlord'u karşılaştırmaktan vazgeçin. Ona bakarsanız Crysis 2'nin de bir çok günümüz oyundan iyi grafiği var. Oyun 2011 yapımı fiyatı? 3-5 euroya almak mümkün orijinalini hem de. Yapmayın yani dostum, gereksiz kıyaslardan uzak durun. Umarım sözlerim yanlış anlaşılıp farklı yerlere çekilmez. Teşekkür ederim.

Saygılarımla,
    General Alm.
    Ok Boomer, para ile kur ile kıyaslama yapma diyorsun.. Maliyetler aynı değil diyorsun.. Kitle genişliği aynı mı? 14 yaşında Amerikada PS4 Pro sundan CoD MW(söylediğin AAA oyunlarla aynı seviyede olduğu için bu oyunu örnek gösteriyorum ve 50 Euro) oynayan velet sence Mount & Blade oynamaya hevesli midir? Toplam satışının bile %5 ini Türkiye'den karşılayabilen bi firmanın Türkiye kullanıcısına yeterince iyilik ve indirim yaptığını düşünüyorum. 10 yılı aşkındır satılan bir oyun ki Türkiye'de sadece %5 satmış. Ben Armağan Ağabeyin yerinde olsam firmayı komple Avrupaya taşırdım. Yediğin kabı iyi tanıyacaksın. Oyun ZEVK ürünüdür. Ne yiyip ne içeceğinin derdine düşüyorsan, almaman mantık dahilinde.
  6. Hadrandir

İnsanlar oyunun erken erişimden 2 3 yıl içinde çıkacağını düşünüyor. O yüzden 150tl/50$ a sinirliler. Haklılar da çünkü bu oyun 8 sene önce duyuruldu daha da önemlisi birkaç senedir bu sene çıkaracağız deniyor ve bazı verdikleri sözleri de tutmamışlardı. Ör: https://m.bolumsonucanavari.com/Haberler-Mount__Blade_II_Bannerlord_2019da_Cikacak-91905.htm

Oyunun hissedarıymış gibi konuşanlara bir de artık savunacak yer bulamayınca insanlara ağır laflar ederek oyunu sevmediysen alma veya tam sürümü bekle diyenlere (normal bir dille tartışanlara lafım yok)ağır laflar etmek isterdim ama onlara şöyle bir açıklama yapmak istiyorum. Biz burada sadece eleştiri yapıyoruz gidip firmaya baskın yapmıyoruz yani sakin olun. Biz MB serisini seviyoruz ve iyi yerlere gelmesini istiyoruz. Bu yüzden eleştiriyoruz ki taleworlds sesimizi duysun ve en iyi şekilde bu oyunu geliştirsin. Ya zaten erken erişimde sizden geri dönüş alarak oyunu geliştireceğiz dediler. Biz eleştiri yapmazsak adamlar bu oyunu nasıl geliştirecek veya satacak(hem oyun içi hem de firmanın aldığı kararlar konusundaki eleştiri ve geri dönüşler)Biz onlara hatalarını söyleyeceğiz onlar da hatalarını düzeltecek. Bu kadar basit yani biz onların iyiliklerini istiyoruz.

Adamların fiyat politikasını ve eksikliklerini eleştirerek destek olmuş olmuyorsun. Destek olup iyi yerlere gelmesini istiyorsan satışa çıktığında alır, geribildirime destek olursun. Oyunun hissedarıymış gibi konuşma diyorum çünkü öyle konuşuyorsun. Eleştri yaptığın şey ne tam olarak. Şikayetçi olduğun şeyler ya da eleştirilerin yapıcı şeyler değil. Benim bildiğim tek şey Armağan Abi 2019 a yetiştirmeyi düşünüyoruz dedi ama yetiştiremedi. Bunun dışında ben başka birşey ne gördüm ne duydum. Yaptığınız Boomerlığın haddi hesabı yok. Sıktınız artık gerçekten. Firmanın aldığı kararlar hakkında eleştri yapmaya hakkın yok kardeşim. Sen firmadan değilsin, ortak değilsin, bi söz hakkın yok. Firma bir karar aldığında ya desteklersin ya da desteklemezsin. Ancak ve ancak sen bu oyunu satın aldığında Tam Sürümde edilen vaatlerin birine ulaşamıyorsan, sana söylenenlerde bi eksiklik varsa işte o zaman Eleştir. O zaman gel şirkete istediğin kadar söz söyle. Ama şimdi öyle bi hakkın yok.
  7. Hadrandir

Pre-Order

Büyük ihtimalle 15-20 gün içinde aktif olur diye düşünüyorum. Ya da 31 Mart'a kadar hiç olmaz. Söylenenlere göre 31 Mart'a doğru daha fazla bilgi paylaşımı yapacaklarmış. Yıllarca bu günü gözledik. :xf-grin: 5 hafta daha dayanılır
  8. Hadrandir

Şu Taleworlds'ü savunanları özel olarak tutuyorlar heralde.Laftan anlamıyorlar,hala gelmiş 8 senedir bitmemiş oyunu erken erişimle warband'ın cilalanmış hali şeklinde oyunculara 150tlye satmaya çalışan Taleworlds'ü savunuyor.Gitmiş birde matematik felen yapmış hahah bunları sen değil Taleworlds yapsın kardeşim.Sonuna kadar en ağır eleştiriler yapılacak bu oyuna anlatabiliyor muyum yapılacak.SEKİZ senedir yapılıyor bu oyun SEKİZ.Hani anlatamıyorum heralde 2012'de doğmuş biri şuanda 8 yaşında ilkokul 1-2'ye gidiyor :LOL:

Siz iflah olmazsınız.. Alma. Alma. Oyunla ilgili satınalma sonrası sıkıntıların varsa gel yaz. Ama burada bu oyunu bomboş aşırı gerekesiz sebepler belirterek, çocukça bi şekilde ağlayarak bir şeyler yazma. Rahatsızsan bu durumlardan, alma. Şu söylediklerine bakacak olursak yani burayı takip etmen bile hata.
  9. Hadrandir

Bu yazı çok yanlış. Tartışmalara hiç giresim yok zaten ama mantık hatalı. 6x harcayarak oyunu ürettikleri falan demişsin hepsi hatalı. Elimizde bir maliyet bilgisi yok. Ayrıca örneklendirdiğin oyunların maliyeti bu oyunun maliyetinden kat ve kat yüksek. 6x şeklinde bile yapsalar oyunun maliyeti yine AAA oyunlardan milyonlarca dolar düşük olacak. Eğer maliyet üzerinden gidersen 50 euro da aşırı yüksek oluyor. Hatalı bir savunma şekli bu. İlla en popüler oyunlarla karşılaştırmak zorunda da değilsin. Microsoft da steamde oyun çıkarıyor. Ya da WB çıkıyor. Niye 60 dolarlık oyunları 90tl-100tlye çıkarıyolar. Hepsinin maliyeti MBden daha yüksek. En yakın örneklerine bak. Üstelik tam sürüm olarak veriyor adamlar. Tek hak verdiğim yanı oyun motoru demen. Ama oyun motorunun da ne kadar sağlam bir motor olduğunu, ne özellikler barındırdığını bilmiyoruz. Unreal kadar sağlam bir engine olmadığı kesin.
    Ek: Oyun motoru yapmaları da bizi yine bağlamaz. Motoru başkalarına kiralayarak gelir elde edecekse yapsın. Yoksa unreal ile yapsalar da gram umrumda olmazdı. Biz niye motoru umursuyoruz ki?

Bu fiyat konusundaki problem oyunun ne kadar ettiğini düşünmeniz. Eksik çıkan EA bir oyun 50 dolar etmez. 30 dolar falan beklerdim. Benim için ederi bu. Yani 5 dolarlık indirim yapmış gibiler şuan. Gelelim EA sürecine. Ne kadar süreceği konusunda bir gram bilgimiz yok. Star citizen ya da Dayz gibi yıllar mı alacak? Bugünden 50 dolar vermek mantıklı değil o yüzden. Nasıl star wars battlefront 2 ya da division 2 gibi yarım çıkan oyunlara 60 dolar vermek mantıklı değilse bu da aynı. Division 2 yeni çıktı ve 3 dolara satılıyor şuan. Yani bugün çıkıp da oyun iyi fiyat da iyi oh oh alın oynayın çok dolu oyun gibi bir şey demek de yanlış. Oyun leş demek de yanlış. Çıkınca bakılacak ne kadar eksiği var. Sonuçta escape from tarkov da gelişim sürecinde bana soracak olursanız o fiyatı hakediyor. Oyun baya dolu. Star citizen bile şuan 45 doları hakeder düzeye getirdiler oyunu. Şimdiden böyle kararlar almak bannerlord için erken.

50 dolara da bug kovalamak yani :razz:. Hem testerlık yapıyoruz hem 50 dolar veriyoruz. Güzel kafalar. Ayrıca şu "millilik" olayını da anlamıyorum. Banane kardeşim. Kapitalist dünyada yaşayıp destek mi olucaz? Firma kârını düşünüyo. Zaten vergimizle destek olmuşuz oyuna. Büyük küçük farketmez. Yap bi collectors edition 2-3 poster bir kitap koy, sat 800-900 liraya. Destek olmak isteyen yine olsun. Herkesi niye zorluyorsunuz ki?
    CDPR ya da Larian gibi stüdyolar desteği TWden daha çok hakediyorlar.

Evet AAA oyunların Maliyeti Bannerlorddan kat kat daha fazla olabilir, ama unutma ki Bannerlordun hitap ettiği kitle ile AAA oyunların kitle genişliği bir değil. Sen bence bu yazıyı tekrar oku.. Kimse seni böyle bir oyun almaya zorlamıyor. Adamlar diyor ki; Biz Erken Erişimdeyiz. şöyle böyle eksiklikler olacak. İsteyen alır yardımcı olur. İsteyen Tam Sürümü bekler. Kimse sana bunu umursa demiyor zaten, adamlar bu şekilde ilerlediği için neden normalden uzun sürdüğünü söylemek için belirttim. DayZ AAA bir oyun mu? Division 2 ve Battlefront 2 yarım yamalak TAM SÜRÜM çıkmıştır. ERKEN ERİŞİM çıkmamıştır. Kimseyi bu yazıda alın alın diye de zorlamadım. Herkes Bug kovalasın diyen yok. Kovalamak isteyen, destek olmak isteyen buyursun kovalasın. "Millilik" umrunda değilse diğer kapitalistler gibi Tam Sürümü sessizce bekler, çıktığında beklentini karşılarsa satın alırsın. Kim seni zorladı? Alnının ortasında kırmızı lazer mi yanıyor pencere kenarında? Alma kardeşim.. Alma. Yukarıda bazı arkadaşar " Oyunda Krallık kurma, Klan kurma, Evlenme dolayısıyla çocuk sahibi olma, ölme ve Harita üzerinden kale kuşatma özellikleri olmayacak " demiş. Senin ne buradaki yazıyı, ne de Steam sayfasındaki yazıyı gerçekten düzgün okuduğuna inanmıyorum. Ve hala abarttığına inanıyorum. Bütün demek istediklerim bu kadar. Artık tıpkı yıllarca yaptığım gibi çoğu insanın internette bomboş konuşmalarını sessizce okumaya devam edeceğim. Çünkü insanların çoğuna bişey anlatmak duvara karşı konuşmaktan farksız kalabiliyor.
  10. Hadrandir

Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu yazı uzun bir yazı olacak. Sonuna kadar okuyacak arkadaşların bazı konulardaki düşüncelerini daha iyi oturtabileceğimi düşünüyorum. Çünkü Bannerlord ve Taleworlds hakkında sürekli kötü yazılar dolaşıyor etrafta. Öncelikle Bilal'e anlatır gibi anlatacağım bazı...
  11. Hadrandir

Türkiye Fiyatı 150 TL ve Türkçe Sonra Eklenecek

BSC gibi siteler fiyatın 150 TL olduğunu ve Türkçe dilin sonra ekleneceğini paylaştı. Forumda da onaylayan yetkililer zaten olmuş. O sitelerde de yazdığımı aynen aşağıya bırakıyorum.

Warband 20 dolar gibi bir fiyata çıkmıştı. Üstelik erken erişim bir oyun için fiyat zaten yabancıların da tepkisini çekti. Oyunun tam sürümünde fiyat değişmeyecek yazıyor ama bu bahane olamaz. İnsanlar en fazla 30 dolar bekliyordu. Türkiye için ise ben 120 TL bekliyordum, ideali ise 99 TL olmasıydı. Yerli oyun kafasında da değilim, bu oyun devletten çok fazla maddi destek aldı bunu unutmamak lazım.

Türkçe olmaması olayı ise gerçekten kızılmayı hak ediyor. Çünkü geçen yıllar içinde çok şey değişti. Artık insanlar RDR 2 gibi oyunları kendi çabaları ile çevirip paylaşıyor. Bu oyun elbette Warband değil, daha büyük. Yıllarca kitlesini bekleten, iletişim kuramayan, co-op gibi en çok istenilen özelliği dahi eklemeyen "TaleWorlds" yine hata yapıyor. İnsanları korsana teşvik edici bir olay bu. Bu fiyatta fazla tutunamayıp indirim yaparlar. Bölgesel fiyatlandırmalı ne kadar güzel oyunlar gördük. Oyun çıkmadan eskidi diyenler de haklı, fiyat fazla diyenler de haklı. Bunların hepsine rağmen yine de alınıp oynanırdı ama Viking eklentisinde de (kendileri geliştirmiyordu) böyle yaptılar. O oyun en son yarım yamalak bir Türkçe ile kaldı.

"Türkiye satışları adamlara para kazandırmıyor ondan dil desteği beklemeyin!" diyen insanlar da var. Bir şeylerin değişmesi için öncelikle desteği firmaların vermesi lazım bu da kesinlikle bir bahane olamaz. Teknik olarak güncellemeler ve dil dosyalarının değiştirilmesi mevzusu da var tabii. Ancak bu da aşılamayacak bir şey değil. Zaten şimdiye tam sürümün çıkması lazımdı bu da bambaşka bir konu.

Kısacası bu seriyi ne kadar severseniz sevin ama objektif bakacak olursak burada bir sorun olduğu ortada.

Bu oyunun Türkiye sınırları içerisinde geliştirilip, geliştirilmemesi önemli değil. Devletten ÇOK büyük destek aldı diyerek makara muhabbeti yapıp geçemezsin. Devletten kaç lira destek aldı kardeşim? Bana sayılarla geleceksin. Oyunun maliyeti nedir? Desteğin oranı nedir? Bu oyun neredeyse tamamı Türkler tarafından oluşturulup geliştirilen bir oyun. Kendi milletinin çıkarttığı bir esere destek olmak istiyorsan alırsın, destek olursun. Erken erişimin Türkçe olmamasına kızgın olan insanlar bence kendi cahilliklerine kızgın olmalı. Böyle bir oyunda CO-OP system yapılabilir olsaydı zaten yapılırdı. Tatava yapmayın burada.

Sanki insanların Taleworlds hissesi varmış gibi, parasını vermiş ve oyunu alamamış gibi şikayetlenmesini anlamıyorum. Sıkıntılı mısınız kardeşim. Oyun çıkmadan eskidi diyenler niye haklı olsun? Yurtdışına 300 ₺ ye satılacak bir oyunun Türkiye'de 150 ₺ ye satılması gayet iyi ve uygun. Yıllarca STEAM in sabit kur uyguladığından bi haber yaşadığınız için bunu abartı sanıyorsunuz. Almayacak insan almasın. Galiba şirkette bi bizim hissemiz yok bi biz şikayetlenmiyoruz.
  12. Hadrandir

Keyi pc de deaktif etme! Yardım!!!

Propaganda said:
    Oyunu sil,kayıt dosyalarından da şunu sil düzelir herhalde.
    http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,198763.msg4773244.html#msg4773244

Sağol dostum umarım işe yarar. ben LOCAL_MACHİNE kısmındakileri silmiştim büyük ihtimal işe yarayacak teşekkürler.

EDİT: İşe yaradı. Şimdi o düşünsün  :cool:
  13. Hadrandir

Kral_Yaroglek said:
    Steam'i sil veya çıkış yap.Şifresini bilmeden giremez her kimse.Biliyorsa şifresini değiştir.

Steamdan yapmadım. Normal şekilde aktivasyon yaptım
  14. Hadrandir

Kral_Yaroglek said:
    Çaldın mı bilgisayarı hayırdır?

Gereksiz muhabbet yapacak adam terk etsin burayı. Şurda bişey soruyoruz.
  15. Hadrandir

Arkadaşlar şuan kullandığım pc de mount bladenin kodu kullandım aktif ettim. Şimdi ise özel bi nedenden dolayı kaldırmak istiyorum ama bi yol bulamadım kayıt dosyalarını sildim oyunu kaldırdım olmadı. Nasıl deaktif edebilirim. Yada Multiplayere girememesini sağlayabilirim?
  16. Hadrandir

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

aloneordead said:
    abi türk oyun sektörü için büyük bir adım olabilir ama dünya için küçük bir adım motion capture sistemi tamam firma kendini geliştiriyor ama warband den beri bu oyunun üzerinde çalışıyorlarsa artık elle tutulur bir şey olması gerek hala daha bir kaç oyun içi görüntü ve bi nventory görüntüsü hariç bir şey yok el de ve kaç sene oldu teaser ı yayınladıkları bile nerdeyse 1 sene oldu ve elimizde sadece 5 tane blog var o kadar

çok bekleme kitlenin beklentisini de arttırır grafik hakkında konuşmuyorum ancak gameplay de gerçek anlamda köklü değişimler yoksa oyun çıktığı zaman bu adamlar ne üzerinde bu kadar çalıştılar diye merak ederim

yine de bu sene e3 ten umutluyum orada bi çıkış tarihi açıklanacağını düşünüyorum şahsen
    +1 katılıyorum. Ve gerçekten böyle olursa bütün bu bekleyen arkadaşlar büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Umarım yanılıyoruzdur.  :sad:
  17. Hadrandir

Hayırlısı neyse o olsun :smile: bekleyip göreceğiz hep birlikte oyunun bize ne yenilikler sunacağını.
  18. Hadrandir

colombos said:
    MorTLee said:
    Hatırladığım kadarıyla WFaS çıkaran yan studyoymuş, yani warband çıktığından beri adamlar buna uğraşıyor. Ve bu sure bence kuçumsenecek seviyede değil. Ve bu sure içindeki bu gelişmeler genel potansiyelin altında kalıyor bence. Grafiklerde öyle ahım şahım bir değişme yok. Oblivion gibi eski bir oyunun grafikleri bile daha iyi bundan. Ayrıca oyun çıkmadı daha.  :neutral:
    44174_OBscreen_normal.jpg
    vs
    Bannerlord_02.jpg
    Tamam, bu konu daha fazla uzarsa kan çıkacak.
  19. Hadrandir

ærth said:
    MorTLee said:
    Hatırladığım kadarıyla WFaS çıkaran yan studyoymuş, yani warband çıktığından beri adamlar buna uğraşıyor. Ve bu sure bence kuçumsenecek seviyede değil. Ve bu sure içindeki bu gelişmeler genel potansiyelin altında kalıyor bence. Grafiklerde öyle ahım şahım bir değişme yok. Oblivion gibi eski bir oyunun grafikleri bile daha iyi bundan. Ayrıca oyun çıkmadı daha.  :neutral:
    grafik geliştirilen modlarda bir ayrı zevk
    Doğal hali ile diyorum  :neutral:
  20. Hadrandir

Back
Top Bottom