Search results for query: *

• Users: bbbbc
  • Order by date
  1. bbbbc

Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

Uzun bir aradan sonra şöyle bir bakıp çıkmak için geldim. Duruma göre kalabilirim.
  2. bbbbc

Forumla büyüyenler

Temmuz 20, 2007, 10:00:03 ÖS

Kim kaldı eskilerden ?
  3. bbbbc

30.000 TL'YE KADAR ARAÇ TAVSİYESİ [2.EL]

carrier said:
    Lada'nın daha güzel modelleri var ama Vega'da fena değil yani. Ama bir Kalina değil benim gözümde. Aslında başka modelleri de var ama artık Türkiye'de satılmadığından Kalina diyorum. Yoksa Lada Türkiye'de bayi açsa filan Vesta derim, ama malesef.

Lada'yı bir alırken bir de satarken sevinirsin. Tam manası ile pişmanlık. Parçaları kalitesiz. Bir süre sonra çürümeye başlıyor. Yedek parça peşinde koşmaktan arabanın tadını çıkartamazsın
  4. bbbbc

Devlet Kurumlarının Özelleştirilmesi

redlord said:
    Ulan her şeyi anlarım da Türk dil ve Tarih kurumunun neyini özelleştireceksin? Bu iki kurum milletin dilinin gelişimi ve tarihinin araştırılıp öğrenilmesi için olmazsa olmaz kurumlar. Herhangi bir maddi kârı da yok. Tubitak var, akp'nin propoganda aracı trt var. Resmen skandal, aklım almıyor.

TTK ve TDK köhneleşmiş bir kurum. Belki bir kaç kaliteli kişi dışında yaşlı memurların yattıkları yer haline geldi. Ancak satmak yerine yeniden düzenleyip bir üniversite haline gelmesi daha mantıklı olur.
  5. bbbbc

"Türkiye Neden Gelişmiyor?"

Størtbeck said:
    Müslüman değiller. Hayatları din değil. Ülkenin yüzde 20'si falan dinsiz. Kurucuları dinsiz. Hatta mason oldukları bile söyleniyor.

Klişe genellemeler...

6. bbbbc

Askeri Liselerin KAPATILMASI

Yahu ne ordu-millet geleneği bitti falan demeler. Nereden çıkartıyorsunuz. Türk tarihinde defalarca başarısız askeri darbe oldu hiç birinde bitmedi. En son Vakayi Hayriye'de bildiğin cadı avı yaptılar buna rağmen bitmedi. Sakin olun köprüde halka ateş açıldığı için halk aşırı tepki gösterdi. Bu kadar.

Askeri liseler konusuna gelecek olursak. Kapatılacağını zannetmem. Polis akademisi ve koleji kapatıldı iyi oldu da askeri okullar kapatılmaz.
  7. bbbbc

Antropoloji ve Fenotiplerle Türk Irkı

Tatar! said:
    Hun,un bu açtığı konuya şu yanıtla son vermek istiyorum
    https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,352513.0.html
    Birde yazı olarak yazayım zaten attığım linkin konu başlığını okuyan anlar.Cengiz hanın bir sözü vardı "Türk'ler hiçbir savaşı kaybetmezlerdi,eğer kendi Irklarından kadınlar ile evlenselerdi" şeklinde bir söz  şöyleki Türk Çinli sevmiş onu almış Rus sevmiş onu almış ve böyle gitmiş şimdi bizim uzun boylu kumral ve sağlam olmamız gerekirken esmer melez sarışın şeklinde aramıza ten rengi farklı kişilikler girdi ve biz Türküz diyorlar.Şimdi diyeceksinizki ulan babalar aynı sadece kadınların Milliyet'i başka e be vicdansız bu genler çiftler arası %50 arası eşleşmiyormu.E eşleşiyor ee daha ne sonra neden çekik gözlü değiliz :smile:

o laf Ali Kemal Meram adında beş para etmez bir edebiyatçıya ait. Buna inanıp çok paylaşan var.
  8. bbbbc

Yıldırım Bayezid ve Timur Han

Deli Kurt said:
    Timur toplumumuzca ne kadar dışlansa da Türk tarihinin en önemli şahsiyetlerinden biridir. Övünçle bahsedilmelidir...

Sonuç olarak Turan'ı kuran son Türk hükümdarı. Onu dışlayan adam milliyetçiyim diye gezmesin.
  9. bbbbc

Timurlenk

İşbara Alp said:
    Timur iddia edildiği gibi Yezid'in mezarını açtırıp cesedini ve soyundan gelen herkesi yaktığı doğrumudur?Yıldırımla olan savaşı sürerken çadırında satranç oynadığı doğrumudur?

Kemiklerinin üzerine koca ordu pisledi sen ne diyorsun.
  10. bbbbc

Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Cioss Julius U.X. said:
    Lore konulu olduğu için kitap konusuna atmıştım ama buraya da atayım görmeyen vardır belki.
    Cioss Julius U.X. said:
    http://www.dorkly.com/post/78744/unsolved-mysteries-lurking-in-game-of-thrones-lore

Önemli bilgiler var ama en çok dikkat çekeni
    Howland Reed = Faithullah Gülen/High Sparrow teorisi. Okuyun anlarsınız.

Bu olay harbiden doğru olabilir. Geçen sezon olması lazımdı. Arya ile Tazı birlikte gezerken yanmış bir köye uğruyorlardı. O köyde ölmek üzere olan yaşlı bir dayıyla karşılaşıp iki muhabbet ettikten sonra daha fazla acı çekmesin diye onu öldürmüşlerdi. Tabi ki ölen dayı ile şimdiki şu baş belası rahip aynı kişi yani yüz olarak aynı kişi. Eğer Howland Reed suikastçı tayfaya katılmışsa bizim yaşlı dayının yüzünü kullanıp bir şekilde Ned'in intikamını almaya çalışıyor olabilir. Dizi ekibinin aynı kişiyi iki farklı yerde oynatması rastlantı olamaz bana göre.
  11. bbbbc

Siyaset

Cioss Julius U.X. said:
    Neyse bakın ne gördüm.
    13335534_10154388377544674_2143028592108735942_n.jpg
    13307442_10154388377559674_4219612727869533256_n.jpg

Görüntü bulanık ancak yine de günümüz Türkçesi ile verdiğin metni orijinal halinde göremedim. Yanlış resim olmasın ?
  12. bbbbc

Feminizm

Fox Mulder said:
    History Head said:
    Kanki gugıla yaz çıkar
    Katılıyorum. Her şey için konu açılmamalı artık bu forumda.

Yine de söyleyeyim; Feminizm kadın ve erkeğin "eşit" olduğunu savunan bir görüştür. Ülkemizde ne yazık ki ideolojiler hep tabiri caizse makattan anlaşılıyor. Türkiye'de feminizm kadınların üstün olduğuna, sanki her ortamda kadınlara ithafen bir şey yapılıyormuşcasına anlaşılan bir ideoloji.

Türkiye'deki feminizm'in en bariz örneği vereceğim linkte mevcut. Gerçekten sinir bozucu bir kitle var böyle;

Manyak la bunlar. Evde kalmış kız kuruları.
  13. bbbbc

Osmanlı patates yüzünden çöktü iddiası

İrlandalıların adanın kuzeyini neden alamadıkları belli oldu.
  14. bbbbc

Şanlı Direniş; Basmacılar Hareketi, Türk Soykırımı ve Sovyet Dönemi Orta Asya

Deli Paşa said:
    Hun said:
    artık milli bilinci yerinde bir nesil oluşuyor

Yok abi ya. Daha atalarını tanımıyorlar. Türkmenistan'dan 2 öğrenci vardı benim okulda, ikisi de ne Metehan'dan haberdar ne de Attila'dan. Metehan'ın varlığından haberdar değiller, Attila'yı ataları olarak görmüyorlar. Göktürkleri Göktürkmen sanıyor, Selçuklu'yu sadece Türkmenistan'da sanıyorlar. Anadolu'yu fetheden Selçuklu'dan bir haberler. 'Selçuklu bizim atamız, sizin değil' diyorlar. Kendi tarihlerini Göktürklerle birlikte başladığını biliyor, öncesinden haberleri yok.

Türkmenistan'da bile böyleyse daha uzak Kazakistan'da nasıldır bilmiyorum.

Aslında çoğunun bilmesi lazım. Saparmurat Niyazov'un Ruhname'sinde bahsettiğin olaylar hemen hemen bizim müfredatımızda anlatıldığı gibi bahsedilir. Atatürk ve Osmanlı'dan da övgüyle bahsedilir. Ruhname'nin okununmasının zorunlu olduğu bir ülkede arkadaşlarının bunları bilmemesi onların sıkıntısı  :smile:
  15. bbbbc

Milattan önce 3000'de İstanbul'da Türkler

Türklere ait mezar tekniği olan kurganı, babalar gibi gün yüzüne çıkarmışlar. 3 sayfa boyunca süren bu inkar kampanyası ne oluyor ? Kabul edin la işte Türkler zamanında buralara gelmişler.

Hz. İsa Türk'müş falan geyikleri ne. bok atmayın bari.
  16. bbbbc

Siyaset

Deli Kurt said:
    https://www.uludagsozluk.com/e/32484187/

Azıcık kalan itibarını da yedi bitirdi bu gün Bahçeli. Yıllar sonra ülkücü hareketin lideri olarak anılmaktan çok bir korkak olarak hatırlanacak.
  17. bbbbc

Osmanlı İmparatorluğu Neden Geri Kaldı?

TRCY_Maresal said:
    Khaluphes said:
    Yiğit Gün said:
    Osmanlı'nın geri kalmasının sebebi ;

Coğrafi Keşiflere Uyum Sağlayamamak
    Taassup
    Yobazlık
    Aşırı Dincilik
    Sistemlerin Yozlaşması

Sistemler yozlaşmasına hangi padişah dur dedi yahu?

II. Osman, IV.Murat, III.Ahmet I.Mahmut. Daha sayayım mı ?

Onların sonlarını bir zahmet açıp baksan?

Mesele onların sonları değil. Mesele yozlaşmaya dur demeleri. Sultanların bu olaylarda suçlanacak yanları yok.
  18. bbbbc

Osmanlı İmparatorluğu Neden Geri Kaldı?

Yiğit Gün said:
    Osmanlı'nın geri kalmasının sebebi ;

Coğrafi Keşiflere Uyum Sağlayamamak
    Taassup
    Yobazlık
    Aşırı Dincilik
    Sistemlerin Yozlaşması

Sistemler yozlaşmasına hangi padişah dur dedi yahu?

II. Osman, IV.Murat, III.Ahmet I.Mahmut. Daha sayayım mı ?
  19. bbbbc

Siyaset

Fox Mulder said:
    Sir Rivenal said:
    Pentagram said:
    Kongre iptal oldu haberleri var. Bahçeli sal artık MHP'yi.
    Cok merak ediyorum Bahceli ayrilirsa ne degisecek?
    Anketlere göre MHP %10 gibi büyük bir oranla artıyor Akşener seçilirse. Şimdi Akşener'inde içişleri bakanıyken çok müthüşlü biri olduğu söylenemez ancak dinsizin hakkından imansız gelir derler

Sert ve kararlı bir tutumu var. Tayyip Erdoğan gibi liderlik vasıfları var ki günümüz muhalefet liderleri bu konuda çok silik. Ayrıca kendisi göçmen kökenli diye biliyorum. Bu sayede Trakya ve Ege illerinde CHP'den çok oy devşirir.
    Ayrıca
    Kadın olması da önemli bir etken, Tansu Çiller'den sonra yeni bir soluk getirebilir Türk siyasetine.
  20. bbbbc

Kut'ül amare zaferi(29 nisan 1916)ve Muş'un kurtulusu(30 nisan 1917)

Bu zaferin kutlanması öne çıkarılması çok güzel bir şey ancak, günümüz Orta Doğu'sunu ve hükumetin politikalarını göz önüne alırsak, bu işin altından bir iş çıkacak diye şüphelenmiyor değilim. Bizimkiler Orta Doğu için İngiltere'ye atar falan mı yapacaklar acaba ?
Back
Top Bottom