Search results for query: *

1. Thermicias

Koloni Yıldızlarından Hikayeler

Teşekkürler, beğendiysen ne mutlu bana ! :grin:
    Uzun zaman sonra tekrardan bir şeyler karaladım ama ne kadar başarılı oldum bilemiyorum tabii. İnşallah üzerimdeki pası atabilirim önümüzdeki süreçte. :roll:

Bu arada buralar da tekrar seni görmek de ayrı bir mutluluk veriyor insana. Hoş geldin tekrardan. Özlettin kendini. :smile:
    Hoşbuldum dostum, seni buralarda yeni işler yaparken gördüm ya, daha bir süre buralarda olurum artık :grin:

Benim de kalemi elime tekrar alasım var, hatta senden yeni şeyler geliyor olduğunu görünce biraz daha cesaretlenmiş olabilirim. Önümüzdeki günlerde neler olacak göreceğiz, ama bu konuları burada konuşmayayım, Eski "Dörtyol Hanı Maceracıları" yoldaşımız olan Onatcan ile yeni bölümler bekliyoruz senden, dikkatin dağılmasın :lol:
  2. Thermicias

Koloni Yıldızlarından Hikayeler

Geri döndüğümde seni buralarda yeni şeyler üretirken görmek çok güzel be Şaman'ım, ellerine sağlık :grin:
  3. Thermicias

Dörtyol Hanı - Genel Sohbet Konusu

Ben de buralardayım ya. Thermicias'ı görünce bir ses vermeden edemedim. O kadar uzun zaman oldu ki en son göreli.... :roll:

Bu arada yuh, sen Tanhu muydun! Daha yeni öreniyorum bunu ben. :lol:
    Karalama Defteri'nde yeni çalışmalarını gördüm, oraya gidiyorum hızlıca. Sonra sohbet ederiz :grin:
  4. Thermicias

Maalesef. İlk dönemler gayet canlıydı. Yarışmalar vs. gayet iyi gidiyordu. Şimdi artık taşıma suyla değirmen dönmez tabi, bu haliyle devam eder tahminimce. O dönemler yazan herkes işinde gücündedir, benim de çok zamanım olmuyor ve eski ortam olmayınca insan pek yazmak da istemiyor zaten. :grin:

Sen neyle meşgulsün şu sıralar?
    Müzik işine daldım forumdan sonraki yıllarda, o yolda ilerliyorum. Şu an pandemi yüzünden iç açıcı bir manzara yok ama bakalım, yaşıyoruz işte... Senden ne haber?
  5. Thermicias

Ben varım hala forumda, adını görünce bir bakayım dedim. Şu anki kullanıcı adımla muhtemelen hatırlamazsın ama eskiden Tanhu ve diğer duplicate hesaplarımla devamlı gelip hikaye yazardım. :lol:
    Aa Tanhu, hatırlamaz olur muyum :grin: Şu anki ölülüğü görmek canımı sıktı,ama birkaç yıl önce yine geri dönüş yapmıştım, o zamanlarda da böyleydi maalesef...
  6. Thermicias

Selamlar. Geçiyordum, bir uğrayayım dedim. Eskilerden burada olan var mıdır? Kızıl Şaman'ı son entry olarak görünce ümitlendim bir an...
  7. Thermicias

Aslında Dörtyol Hanı için iyi olabilecek bir şey fark ettim (daha önce neden dikkatimi çekmediğini bilmiyorum), "Mount&Blade'de Yaşadığımız En Güzel Savaşı Hikaye Gibi Yazalım" konusu insanların kendi istedikleri hikayelere ya da en azından karalamalara ilk adımlarını atabilecekleri harika bir konu. Kimi 3. kişi ağzıyla anlatıyor, kimi "şu oyunda şu krallıktaydım" diye hanlarda savaş hikayesi anlatan eski bir asker tarzıyla anlatıyor, ve işin güzel yanı şu: Bu aslında kendiliğinden gerçekleşiyor. Karalama Defteri adlı konuda insanlar yazmak istedikleri kesitleri/kurgusal olayları anlatıyordu; bu konuda ise insanlar oyunda görerek kendi gözlerinde canlanan manzarayı bir şekilde buraya aktarıyor (elbette çok düz ve bir şey ifade etmeyen şekilde yazanlar çıkıyor ama sonuçta bu da onlara kalmış bir şey).

Diyeceğim şey şu dostlar: Neden o konuyu canlandırmaya uğraşmayalım?

Edit: Hileli Savaşların anlatıldığı mesajların (yok "şuna ctrl+alt+f4 attım" "ctrl+h attım rahatladım" gibi) silinmesi ya da bir şekilde yok sayılması da taleplerim arasında.
  8. Thermicias

Osealion 1: [Uğultu][7.Bölüm][Yeni Bir Dost]

Ellerine sağlık, bayadır girememiştim foruma bu yüzden hikayeni baştan okuyup hafızamı tazeledim, iyi geldi :grin:
  9. Thermicias

Hikâye Nasıl Yazılır?

Faydalı görünüyor. Sabitlenmesi taraftarıyım.
  10. Thermicias

Demiş olduğum gibi tamamını okuyup geldim :grin: Gerçekten çok beğendim. Ancak birkaç noktalama hatası ve anlatım bozukluğu yapmışsın. Tüm hataları (korkma o kadar çok değiller :grin: ) teker teker ayıklamak zor geldiği için gözüme takılan iki anlatım bozukluğunu atayım.

Gerçi, herkes bu kadar komik bir olayı gülünçle karşılardı

Kalkıp sırayla Madam'ın eteğine öptüler ve duasını dilediler.

Hakkını yemeyeyim, bu kadar uzun bir bölümde hata yapmamak gerçekten zor, ki zaten herkes yapmıştır böyle ufak tefek hatalar. Zaten hikayenin genelini etkileyen hatalar değiller, konu bütünlüğü ve anlatım kalitesi bu hatalara rağmen sağlam kalmış ama yine de olmamaları daha iyi olurdu tabi... Zaten bunlar da hemen düzeltilebilecek şeyler, seni zora sokacak bir durum oluşturmayacaktır.

Uzun lafın kısası: Devamını bekliyoruz dostum, ellerine sağlık :smile:
  11. Thermicias

Yalnızca başını okuyabildim henüz. Daha geniş bir vakit bulunca baştan tamamını okuyacağım. Buralar ileride değerlenir diye düşünüyorum :grin:
  12. Thermicias

Üstteki Üyenin Avatarını Değerlendir

Harry Potter said:
    Sen bayağı bi' rock hayranısın galiba. :grin: Hafif yatay ve çerçevesiz olduğu için, 7.
    Cliff Burton bas gitarı elime alıp müziğe giriş yapmamdaki en önemli etkendir diyebilirim :grin: Daha önceki fotoğraflarda da diğer ilham kaynaklarım olan Justin Chancellor (Tool) , Steve Harris (Iron Maiden) ve Geddy Lee (Rush) vardı zaten. Yani evet rock/metal hayranlığı var diyebiliriz :grin:

Üstten devam.
  13. Thermicias

Hoşmuş. 7/10
  14. Thermicias

Üstteki üyenin nick'i sende ne çağrıştırıyor?

Direk LotR'u çağrıştırıyor :grin:
  15. Thermicias

Aslında bunun kralının karşısında diz çökmüş bir şövalye figürü olduğunu söyleyebilsem de nedense nickinle huzur verici bir şekilde uyumlu geldi. :grin: 10/10
  16. Thermicias

Büyük Danimarka Krallığı Kurucusu Yüce Tur - B40 (SON!)

Haftaya pazar oldu, hatırlatayım dedim :grin:
  17. Thermicias

.

Divane said:
    Tuttu.
    Alttaki üye Atatürkçü
    Tuttu.
    Alttaki üye şu an "bir çay koyayım bari." diye düşünüyor.
Back
Top Bottom