Search results for query: *

1. Tatari_okan

Banner Editor Needs Redesign

I know developers decided to simplify the banner editor in Bannerlord but I feel like it can be more customizable without confusing the player. I know it helps that banners in a kingdom share the same background and insignia colors but this shouldn't keep the developers from at least making the...
  2. Tatari_okan

Pratik Yemekler, Atıştırmalıklar, Birbirine Yakışan Yiyecekler Platformu

Yemek yapmak meşakkatli bir iş ve sakinlerinin çoğunun erkek olduğu bir forumda olduğumuz düşünülürse, hepimizin rahatça yapabileceği yemek tarifleri paylaşmak yararlı olacaktır. Bu konuda, diğerlerinin daha önce duymuş olamayacağını düşündüğünüz ya da en azından kendi yaptığınız versiyonda daha...
  3. Tatari_okan

DNS Ekleyince İnternet Hızının Artması İronisi

Bugün deneme amaçlı DNS ekleyeyim dedim, 195.46.39.39 ve 195.46.39.40 DNS'lerini ekledim. İnternette Youtube'a girmek için eklenecek DNS oldukları yazıyor. Bu DNS'yi ekledikten sonra Google'ı açma hızım da eskisi kadar yavaş değil (hükümet kurcalamaya başladığından beri yavaş, bazen Google'a...
  4. Tatari_okan

Trollüğün İnternet Öncesi Dönemdeki, İnternet Dışındaki Versiyonları

Bildiğiniz üzere, kayıtlara geçmiş ilk trol tavır sergileyen kişi, Dede Korkut Hikayeleri'ndeki Deli Dumrul karakteridir, ki ancalimon'a göre Dumrul karakterinden türemiştir trol kavramı da (bunu söylerken ben de mi trollük yapıyorum bilmiyorum). Kurumuş bir nehir üzerine yaptırdığı köprüden...
  5. Tatari_okan

Bannerlord'a Tarkan'ın Yoldaş Olarak Eklenmesi İçin İmza Kampanyası

Yolculuklarımız sırasında bizden daha kahraman bir karaktere hanlarda rastlama şansımızın olması güzel olmaz mıydı. Filmlerdeki sahnelerin benzerlerini oyunda yaşamak inanın bana çok keyif verirdi. Girdiğimiz bir handa Tarkan'a yamuk yapılıp Tarkan'ın ona saldıranları etkisiz hâle getirdiğini...
  6. Tatari_okan

Hayallerindeki İnsan

Konunun adını "Hayallerindeki İnsan" koymamın nedeni, her ne kadar erkek ağırlıklı bir forum olsak da, konunun her cinsiyete ve cinsel tercihe hitap etmesidir. Konunun adı "Post Your Dream Woman"ı andırsa da içerik olarak eğleneceğinizi düşündüğünüz değil, evlenmeyi düşünebileceğiniz insanların...
  7. Tatari_okan

Forum İtirafları

Bundan yıllar önceydi, ki tam olarak ne kadar zaman olduğunu anımsayamadığımdan böyle söylüyorum; Caliph'in eski bir iletisine rasgelmiştim. İletisinde söylediği, hesaplarında parola olarak genellikle 123456 kullandığıydı. Ben de meraktan dolayı eski kullanıcı adını (ad değiştirilse bile eski...
  8. Tatari_okan

Şaşırtıcı Hayvan Melezleri

Hepimizin bildiği gibi görünüş ve cins olarak çok çeşitlilik gösteren köpeklerin birbiriyle yavru oluşturması çoğu insanda bu varlıklar sanki bu dünyadan değilmişçesine hayranlık bırakır. Birbiriyle yakın akraba olan at ile eşekten de çoluğa çocuğa karışamayacak katır yavruları meydana gelir...
  9. Tatari_okan

PES 2012, Görüntü Kalitesi Ayarı Sorunu

Dün PES 2012'yi aldım D&R'dan, eve gelip yükledim, sorunsuz çalıştı. İkiye iki karşılaşma yaparken genelde yenilen tarafın benim olduğum taraf olmasına neden olduğumdan, kola alışmak için Settings'ten kolu ekledim. Sonrasında Settings'in görüntü ayarlarını da etkilediğini gördüm, ki oyuna...
  10. Tatari_okan

Gürültü, I. Bölüm: Yağma| V. Bölüm Yayınlandı

Devam Bölümleri    Gürültü    II. Bölüm: Ses III. Bölüm: Patırtı IV. Bölüm: Çentik V. Bölüm: Çağlayan    I. Bölüm: Yağma     Hayatı ciddiye almayan bir çocuktum, çelik çomak oynayarak, ortalıkta koşuşturarak geçirirdim vaktimi. Genelde arkadaşlarımla... Kimi kandırıyorum ki, hiç...
  11. Tatari_okan

What would you not want to...

I have four questions: What would you not want to be found on your pocket by your girlfriend? What would you not want to be found on your pocket after you died? What would you not want to be found out by post-mortem examinators? Is it possible what your girlfriend found on your pocket caused...
  12. Tatari_okan

Codename: Kingdoms, Crytek ile Microsoft El Ele

Crytek ile Microsoft El Ele Oyuna karşı pek ilgim olmasa da bazılarınızın ilgisini çekebileceğinden böyle bir konu açtım.
  13. Tatari_okan

Ders: Armalı Eşya Yapımı ve Bazılarını Denemek İçin Minimod

Konunun aslı: Tutorial for heraldic armors, and mini-mod for testing some of them Konunun sahibi: Von Krieglitz Çeviren        : Tatari_okan Armalı zırh yapma yöntemimle ilgili sayısız sayıda kişisel ileti aldım ve Forge Board'da(Mod Geliştirme'de) bir süre araştırdıktan sonra "armalı zırhların...
  14. Tatari_okan

Ders: Bayrağın Arkaplan Renginde Zırh Yapmak

Konunun aslı: Making armors in banner background color Konunun sahibi: Njunja Çeviren        : Tatari_okan Selam, beyler.  :) Tıpkı armalı zırhlar gibi çalışan ama armayı göstermeyip sadece herhangi bir(seçilen) bayrağın arkaplan rengini gösteren zırh yapmayı denediniz mi hiç? Ben bunu yaptım...
  15. Tatari_okan

Ders: Çoklu Oyuna Yeni Taraf Eklemek

Konunun aslı Dersin sahibi: mr.master Çeviren        : Tatari_okan Bu ders çoklu oyuna yeni taraf(faction) eklemenin nasıl yapılacağını anlatıyor. Üzerinde değişiklik yapacağımız dört modulesystem dosyası var sadece: Module_factions Module_troops Module_presentations Module_scripts Module...
  16. Tatari_okan

Hunt Mod

Modun kendi konusu: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,99562.0.html Not: Sadece çeviri yaptım, Yoshiboy'dan izin aldıktan sonra. Olur da çeviride hata bulursanız özel mesajla bildirebilirsiniz. Canavarlar'ın nasıl göründüğünü merak edenler için: Avcıların nasıl göründüğünü merak...
  17. Tatari_okan

Tatari videolar, <23 Eylül> Son eklenen: "Devriye Avı" (1.23 dk)

Tatari Videolar, Köy kavgası(1.07 dk) Dolaşan khergit(2.01 dk) Şekil değiştiren atlı(30 sn) Yağmacıların dramı(42 sn) Nogaylarla savaş(48 sn) Usta okçu(14 sn) Savaşçı olmak(2.11 dk) --- Battal sıçrama(3 sn) Sura sıçrayan usta okçu(20 sn) Khergit okçusu(21 sn) M&B Heroes Parodisi(42...
  18. Tatari_okan

Süper kahraman turnuvası

Amaç: Seçtiğimiz herhangi bir süper kahramanları rakibi alt etmek, en son ayakta kalan birinci seçilecek. :) Kurallar: İstenilen herhangi bir süper kahraman kullanılabilir. (Marvel, Heroes, 4400...vs....)           Kaybeden karakter bir daha oyuna sokulamaz.           Karakterin özelliklerini...
  19. Tatari_okan

TRForum Savaşları <Çıktı> [05.03.2010 itibariyle modu yayından kaldırdım]

İndirmek için; TRForum Savaşları[05.03.2010 itibariyle modu yayından kaldırdım, bağlantıyı da sildim] Adı üstünde, bu modda forumdaki üyelerin savaş partilerini oluşturacağım. Sistem şu şekilde işleyecek; kimseyi lord ve ya NPC olarak yapmayacağım(şimdilik, ilerde belki karar değiştiririm)...
  20. Tatari_okan

Ders: Mekana bağlı ortaya çıkan savaş partileri

Bu dersi hazırlamaktaki amacım, hem modlamada yeni olanlara yardımcı olmak hem de modlamayı bilen birinin bile bir şeyi unuttuğunda rahatça sorununu çözebilmesi. Dersin konusu belli bir mekana bağlı olarak haritada ortaya çıkan savaş grupları; anlatacağım savaş grubu bir haydut türünde olacak ve...
Back
Top Bottom