Search results for query: *

• Users: HcKrG
  • Order by date
  1. HcKrG

Başarısız İkna Sonrası Süre

Ben bir sonraki savaş zamanını bekliyordum.
    Peki sonraki savaşta yine deneyebiliyor muydun hocam?
  2. HcKrG

Başarısız İkna Sonrası Süre

Herkese merhabalar, başarısız ikna girişimlerinden sonra lordlara tekrar ikna seçeneğinin açılması için ne kadar süre geçmesi gerekiyor acaba?
  3. HcKrG

In Progress 1.3.0 Main Branch Update'inden Beri Oyuna Giremiyorum

Merhabalar, "C:\ProgramData\Mount and Blade II Bannerlord\logs" klasöründeki rgl_log_errors ile başlayan dosyayı upload edebilir misiniz?

İlginize teşekkürler Murat bey, direkt mesaj olarak da yolladım.
  4. HcKrG

Need More Info Crash in loading screen after TW Logo

Today i also tried 1.2.0 and i got the same Problem.
    After that i also reinstalled Windows and installed only the nessesary and tried again. Still the same Crash. (no antivirus/no other overlay or Background Programm except steam, but deactivated the steam ingame overlay)

I also sent e-mail and opened thread in Turkish forum too. If anything changes i'll inform you too. I'll call their office if i have to :smile:
  5. HcKrG

In Progress şehirde gıda sorunu

Şehirlerdek gıda üretimi köy sayısı ile orantılı, 2 köyü olan şehirler belli bir refahtan sonra gelişemiyor. Bu şehirlerde açlık olmaması için düzenli olarak şehre gıda satışı yapmalısın veya BannerlordTweaks modu ile gıda üretimini değiştirmelisin.
  6. HcKrG

In Progress 1.3.0 Main Branch Update'inden Beri Oyuna Giremiyorum

Merhabalar, main branch 1.2.1'den 1.3.0'a geçtiğinden beri oyunu açamıyorum. Konuyla ilgili crash raporlarını da yollamıştım. Tüm modları ve oyunu silip üç kez baştan yükledim. Güvenli mod'da da denedim. Her update'ten sonra bir umutla tekrar deniyorum ama olmuyor. Bilgisayarımda herhangi bir...
  7. HcKrG

Need More Info Unable to Launch Since Main Branch Updated to 1.3.0

Summary: Hi all, since i updated from 1.2.1 to 1.3.0 and still, i can not open the game. How to Reproduce: Opening the game from steam and from launcher. When i open the game in folders without launcher (BE and Native) i can open, without any mods of course and that's my point. I tried to get...
  8. HcKrG

Need More Info Crash in loading screen after TW Logo

I'm getting the same crash since i updated from 1.2.1 from 1.3.0 and still.
  9. HcKrG

Bugları ve Hataları İletelim BETA 1.3 Dahil

16 gb ram ve ayrıca ssd mi demek istediniz ?

Yok hocam, piyasaya ilk çıkan SSD'lerden, toplam hafızası 16 gb :smile: Bilgisayarımın RAM'i 8 GB, ekran kartı 3 GB NVidia GTX 770M.

selamlar öncelikle konuyu açan ve bazı hataları ileten arkadaşlara teşekkürler..
    bende birkaç hata aldım son güncelleme ile beraber.
    ilk sayfadaki videoda olan sorun bende de oldu meydan savaşı sırasında.
    ilaveten bir şehre girdiğimde ticarete tıkladığımda veya demirciye girdiğim de deli gibi kasmaya başlıyor bilgisayar son güncellemeye kadar birşey yoktu son güncellemeden sonra başladı.. 3-4 fps e kadar düşüyor burada bir süre bekle kısmında düzeliyor
    ayrıca kale kuşatmaları sırasında da anlık kasmalar oluyor savaşa başla dediğimde biraz ilerlediğimde neredeyse donuyor biraz daha ilerleyince geçiyor kuşatmanın sonlarına doğru askerlerin sayısının artmasına bağlı olduğunu varsayıyorum tekrar fps düşüşü yaşıyorum.
    ek olarak şehirlerde artık ticaret kısmına geldiğimiz de tacirin çok parası olmuyor en fazla 30bin civarı bug mıdır yoksa son güncellemeyle beraber mi düzenlendi haberim yok notların çoğunu okumadım çünkü..

Arkadaşın söylediği tüm sorunlar, harfiyen aynı yerlerde bana da oluyor. Son güncellemeden sonra başladı, ben de beta kullanıyorum. Ayrıca savaş sonlarında tutsakları alırken birlik ekranının yüklenmesinde ve yağma ekranının yüklenmesinde aşırı kasma yaşamaya başladım.
  10. HcKrG

Companions keep resetting to formation 1 (BUG?!)

I have the exact same issue. After every battle their formation goes back to infantry.
  11. HcKrG

1- Hdd kullanıyorsan bu sorun daha sık görünüyor. SSD şart
    2- perkler aktif değil
    3-konuya ekliyorum
    4- perkler aktif değil
    5-Bildirimlerin hızlı geçmesini de konuya ekliyorum
    6-Bug olmadığı için bir şey diyemem :smile:

Teşekkürler hocam, ses konusunda sıkıntı şu, betadan önce hiçbir sıkıntım yoktu. Beta ram leak'lerini çözdü, ekran kartı sıkıntılarını çözdü ama ses konusunu bozdu. Benzer sorun zamanında Warband'da da oluyordu zaman zaman ama sürekli değil ayda yılda bir olurdu. PC'de maalesef 16 gb ssd var, pratikte hiçbir işe yaramıyor yani. Sebep ssd ise yapacak bir şey yok.
  12. HcKrG

1.1.0 betayı indirdim, bir dizi hata ve performans düşüşü gerçekleşti. Olumlu tarafları buraya yazmayacağım. Sorunlar şöyle:

1- Sesler tamamen çökmüş durumda, hiçbir savaşta anlık ses alamıyorum, sesler 8-10 saniyede bir tüm sesler birden geliyor. Ses kanallarını düşürüp yükseltmem hiçbir işe yaramıyor. Bu durum işlemcide de birikme yaratıyor ve fps drop çağlıyor.

2- Okçuluk ve binicilik skillerinde bulunan "at sırtında tüm yayları kullanma" yeteneği hiçbir değişiklik yapmıyor. Uzun yay ve soylu yayı gibi at üstünde kullanılamaz seçeneği olan yaylar yine kullanılamıyor, e geri kalanları bu yetenekler olmadan da kullanılıyorlardı zaten, yetenekler hali hazırda işe yaramaz halde.

3- NPC yoldaşlarımızın valilik yetenekleri vali olarak atanmaları durumunda etki göstermiyor, yine idarecilik yeteneğinde şehirlerin ve köylerin hızlı refah artması yeteneklerinin bir etkisi yok.

4- Taktik yeteneğinde askerleri önceden dizme yeteneği çalışmıyor.

5- İlişki değişiklikleri, tımarların saldırıya uğraması gibi gelen bildirimler aynı anda açılıyor ve takipleri imkansız, Warband'daki "son olaylar" tarzı oyun logunu geriye dönük görebileceğimiz kısım eklenmeli. Bu bilgiler zaten oyun içinde işleniyor, bunların arayüze eklenmesi gerekiyor sadece.

6- Partide olmayan yoldaşların level ve yetenekleri geliştirilemiyor, illaki partiye alıp tekrar salmamız lazım, çok saçma ve gereksiz oluyor. Karakter ekranında zaten görüyoruz bu kişileri, nerede ve ne durumda oldukları farketmeden skillerini verebilmeliyiz, bir mantık hatası olmayacaktır bu konuda bir endişe varsa. Sonuçta NPC tecrübesini kazanmış, illa karşımıza alıp konuşmamız gerekmemeli.

Özellikle ses konusu oyunu oynanamaz hale getiriyor, üzerine bu kadar çalışılmış, başarılı vuruş hissi animasyonları sessiz olunca hiçbir değeri kalmıyor. Crash almadığım için log yollayamıyorum, umarım en yakın zamanda fix gelecektir.
  13. HcKrG

KALE GIDA SIKINTISI

Şehire gıda taşıman nasıl fayda ediyor ben özel 500 tane tahılla 500 tane balık getirdim hâla - de gıda üstelik tüm binalar dolu garnizon da az

Malları sattıktan bir gün sonra değişir sayı, şehir kale ve köylerin üretimleri, askerlerin talimler, vs hep günlük olur. Günlük altın değişimi olduğu anda tekrar kontrol edersen göreceksin.

bunları yapmama rağmen böyle valla koyma seçeneği olsa keşke

Eklenir diye umuyorum eninde sonunda.
  14. HcKrG

e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Beta Update İçeriği Güzel geliştirmeler var, ben şu an indiriyorum. Yeteneklerin gelişmesi için gerekli tecrübe puanları düşürülmüş, fiyatlarda bazı ayarlamalar yapılmış vs. vs. inceleyiniz.
  15. HcKrG

KALE GIDA SIKINTISI

Aynı konudan ben de muzdaribim, şehirlerdeki gıda sıkıntısını kendim taşıyarak çözüyorum lakin kalelerde gıda stoklarına dokunamıyoruz. Kalelere bir şekilde gıda koyabilmeliyiz ama şu an bunun için bir seçenek yok. Tavsiyem kalelerin bağlı olduğu köyleri yağmalatmaman ve kalede bahçeleri 3. seviye yapman.
  16. HcKrG

Şehir yönetimi 'sorunlar' kısmı

Hocam bir şehir için refah çok düşük görünüyor. Yerel tüccar ve çetelerin şehrin bağlılığına etkisi yok aslında. Bana sorun refah düşüklüğünden gibi geldi, aynı zamanda festival ve oyunlar bağlılık arttıryor sulamadansa onu dene. Bir de ev inşa etmeyi ve refahı artırmayı dene. Attığın resimde "Yönet" kısmının hemen altındaki işaretin üstüne gelirsen şehrin günlük ihtiyaçları yazar. Buradaki ihtiyaçların karşılanığından emin olmanı tavsiye ederim. Sonuçtan bizi de haberdar edersen sevinirim şehir ve kale yönetimlerinde bilgimiz oluşsun.
  17. HcKrG

Hangi Krallık ?

Hocam oyunu iyi oynuyorsan ve savaşmaktan sıkılmam diyorsun Svadya derim.Savaşlara katıldığın için (Svadya çok savaşıyor çünkü Nord,Kergit,Vaegir ve Rodoklar ile sınırı var) çok çabuk yükseliyorsun 200 günde mareşal olursun.Askerleri de bence çok iyi,Svadyalı Şövalye'nin üzerine süvari tanımıyorum (Memlüklerin yeri ayrı tabi ki) çünkü zırhları sağlam,atları sağlam.Memlükler bile bazen o eşek gibi çöl atına biniyorlar.Kont Klargus'un kızı Leydi Nelda'yı da tavsiye ederim,hoş bayandır  :mrgreen: Sülalesi geniş olduğu için kendi krallığını kurunca onları çekmen daha kolay oluyor.Ama Rodoklar Svadyalılar'ı çok zorluyorlar söyleyeyim,onları da Nordlar yiyor.
  18. HcKrG

Şehirlerimden kira gelmiyor

Hocam arkadaşların dediği gibi şehirle ilişkin kötü olabilir,yönetim hakkın düşüktür,şehirler fakirdir,köyler yağmalanıyordur ve ya eğer diplomasi modda oynuyorsan vergiler düşük seviyededir onları arttırman gerekebilir.
  19. HcKrG

Warband Yaşadığınız En Büyük Zaferler

Arkadaşlar bi kaç ay önce olmuştu Grunwalder'i almıştım Rodoklar'dan (Ben Svadya lorduydum) ,bunlar da geri alacaklar,şöyle de bir durum var asker çok kasmamıştım Harlaus'la Klargus'la ilişkiye asılmıştım (Klargus'un kızı da aldıydım  :twisted: ) Neyse kaleyi onları yanımda yalvar yakar getirerek almıştım.Zorluk hep fikstir benim %55'te benim 150-200 askerim (Svadyalı şövalye ve svadyalı arbaletçi çoğunlukta) 1200 kişilik Rodok ordusunu pert ettik.Ben yandaki kuleye geçtim,(cheat mode'daki talim oklarını aldıydım,ok yetmiyor öbür türlü) merdivenden gelen kıdemli mızrakçı,çavuş,keskin nişancı falan iyi askerleri vurdum,gerisini de bizimkiler hallettiler,zaten 1200 kusur kişinin hepsi gelmiyor ilk raund'da 300-400 adamla falan savaşıyoruz (BattleSizer yok) öyle de birşey geçmişti başımdan şimdi bu kayıtla mareşal oldum Veluca,Yalen,Tihr ve Grunwalder bende falan yakında isyan etme düşüncem var,bana yamuk yok ama lordlara çok terso yapıyor Harlaus.

Not:Hile kullanmıyorum oyun sırasında,oyuna ilk başladığımda sadece cheat mode'daki itemlerden 100'lük ve 80'lik okları alırım,bu bahsettiğim oklar.
  20. HcKrG

Beyler Oyuna Yeni başladım yardım edin

Dostum,Svadya bence çok iyi oluyor.Yeri tam orta olduğu için bolca savaşıyorsun,yeniliyorsun,oyun güzel hale geliyor ve asker olarak 100 tane Svadyalı Şövalye ile meydan savaşı kaybetmedim.En fazla Rodoklar'a kayıp verdim onlarda atlılara karşı çok iyiler geri kalanında çok rahat.Kuşatmalarda tabi ki şövalye kullanma,telef olurlar oklardan dolayı ve yürümeleri çok yavaş :smile: Kalelere de okçu,arbaletçi,piyade koyarsan almaları çok zor olur.Ama biraz taktk savaşı yapmak istiyorum dersen (benimkinde bodoslama dalıyorsun) yaya,atlı ve okçularda,diğer arkadaşların dediği gibi karma bir ordu yap ama savaşta olduğun krallıktan olan askerlerin moralleri düşük oluyor.
Back
Top Bottom