Search results for query: *

1. Megadeth

Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

CgtDVbEUcAAHspn.jpg
  2. Megadeth

Siyaset

Türk tankına roket düşmüştür, ya da tank rokete çarpmıştır. Işıd yapmaz öyle şey.

@Fusuy
    Ben de öyle bir şey söyleyeceğini düşünmezdim, garip geldi. Birey kültü zamanla yenilen bir şey, Apo ölmeden bu saçmalığın biteceğini sanmıyorum.
  3. Megadeth

Siyaset

Rus olmak nedir, rus olmayı zannetmek nedir ? Rusçuluk, kürtçülük, darwinistlik, hainlik, çok acayip eleştiriler geliyor ama çoğu kişinin ne demek istediğinin farkında olduğunu sanmıyorum.

4. Megadeth

Siyaset

ChevalierEren said:
    Süreniz doldu gidin artık ! Araplaşmıcak bu ülke
    https://www.uludagsozluk.com/k/suriyeliler-t%C3%BCrkiye-den-siktirip-gitsin-kampanyas%C4%B1/
    Onu Suriye'de her türlü teröriste yardım ve yataklık eden, ve Suriye'deki çözüme olabildiğince engel olan hükümete söyleyeceksiniz. Masum insanları rahat bırakın.
  5. Megadeth

Hüseyin Nihal Atsız'ı nasıl bilirsiniz?

Öcalan'la Atsız'ı kıyaslamadım. Mantığınıza örnek verdim.
  6. Megadeth

Siyaset

https://twitter.com/MihracUral2/status/718185215265517568?lang=tr

Bir geleneksel Mihraç Ural öldürme operasyonunun daha sonuna geldik.
  7. Megadeth

Argonax said:
    Ruh hastası benzetmesi yanlıştır. Fikir ayrılıkları bolca olur. Benim de sevmediğim yönleri var Atsız'ın. Ama sen her ne kadar sevmesen de, böyle bir benzetme yapamazsın. Ben şimdi Marx'a, Lenin'e, Troçki'ye ve benzerlerine sevmediğim yönlerinden dolayı ''ruh hastası'' benzetmesi yapsam, forum üyelerinin çoğu bana çemkirecektir.

Dediğim gibi, fikir ayrılıkları özneldir. Kimi kafatasçı der, kimi üstad der. Ama adamın ruh hastası olup olmaması sizi bu kadar ırgalamıyor.
    Bütün milletlerin kendi milletine itaat etmesini isteyen, bütün ötekilerden nefret eden, aşırı zenofobik ve ırkçı bir adam ruh hastasıdır. Bu adamın fikirleri evrensel insanlık değerlerine ve bilime aykırıdır. Ayrıca ırkçılık, ayrımcılık ve nefret söylemi yasal suçtur. ''Fikir ayrılıkları'' diyerek bunların üstünü kapatamazsın.

Bu adama değerli fikir adamı diyecek duruma nasıl düştüğünüzü anlayamıyorum. Siyasal&felsefi düşünce tarihi ile biraz ilgilenen, Platon'u, Erasmus'u, Rousseau'yu, Kant'ı Marx'ı biraz bilen insanların bu tarz kişilere ''değerli düşünce adamı'' diyebileceğini sanmıyorum.
  8. Megadeth

Siyaset

ben de sitenin niye böyle alakasız bir adı var diyordum :lol:

edit : https://eksisozluk.com/ozel-harekatin-cenaze-marsini-tekbirlerle-kesmesi--5082347?a=popular&p=6
  9. Megadeth

SuqLaT said:
    Şiirleri çok güzeldir. Ancak nihal atsızı sırf fikirleri uyuşmadığı için ırkçı yönünü öne vurarak karalamak isteyenlere ayar olmuyor değilim. Evet ırkçı bir kişiliği vardı ancak yaşadığı dönemde ırkçılık modaydı bir sürü ırkçı kişiden etkilendi ve o yöne doğru savruldu eğer yaşadığı dönem barış içinde geçseydi ırkçı değilde milliyetçi biri olarak görebilirdik değerli insan nihal atsızı. O dönemle karşılaştırdığımızda nihal atsızın yaptığına ırkçılık bile denemez o yıllarda dünyada ne ırkçılar faşistler yetişti ancak insan oğlu işte o mükemmel egosu savunduğu ideolojinin yaptığı yanlışlarını görmesine izin vermiyor.
    Ya gören de heidegger'dan falan bahsediyorsun sanacak. Kimse atsız'a edebi eleştiri yapmıyor zaten, bu vasıfsız adamı gidip ideolojik önder diye alırsan, ata falan dersen gülerler.

İki basit alıntıyla bu adamın bir ruh hastası olduğunu anlayabilirsiniz.

Yağmur Oğlum;

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun.

Ailelerde irsî hususiyetler olduğu gibi ırklarda da irsî hususiyetler vardır. Yüksek ırklarda bu hususiyetler müspet hususiyetlerdir. Bu müspet hususiyetler ancak aşağı ırklarla karışma neticesinde bozulur. Yüksek ırk pek çabuk bozulur. İki müsavi ırk olan Norveçliler ile İtalyanlardan yüzer çift evlense doğacak çocukların aşağı yukarı yarısı Norveçliye yarısı İtalyan’a benzer. Fakat yüz Türk’le yüz zenci evlense doğacak çocukların hepsi zenciye benzer. Çünkü zenci aşağı ırktır. Tesâlüpte onun hususiyetleri üstün bir yer tutacaktır. Zenciden daha üstün, Türk’ten daha aşağı olan öteki ırklarla yapılan karışmalarda da Türk ırkı üstün hasletlerinden yine kaybeder.

Birileri ırkçı diye savunmaya çalışıyor, birileri ırkçı değil diye savunmaya çalışıyor, çok acayip.
  10. Megadeth

Azerbaycan-Ermenistan Savaşı - Ermenistan-Azerbaycan Cephe Hattında Çatışma

Azerbeycanda Kill/Death ratio 10'un üzerinde. Azeri keskin nişancılar dürbünleri çıkarmış noscope atıyorlarmış. Ermeni askerlerin telsiz konuşmalarına Anadolu Ajansı ulaşmış, yayınlayacaklarmış.
  11. Megadeth

Siyaset

Biz Sayın Erdoğan demeyeceğiz. Ama siz Suriye Arap Cumhuriyeti Başkanı Başkomutan Uzman Dr. Sayın Beşar Esad Hazretleri diyeceksiniz  :party:
  12. Megadeth

Siyaset

http://www.ulusalkanal.com.tr/canliyayin/canliyayin.php

Yalçın Küçük vs Doğu Perinçek var.
  13. Megadeth

#fiberlemek

Ne kadar berbat reklamlar var ülkede ya. Uğraşıyorlar mı bu kadar antipatik bu kadar sinir bozucu yapmak için.

Biri de şöyle bir şey yazmış

muzigi icin the black eyed peas'e telif odemis olmalilar. berbat bir prozodi ve ritmik bozukluklarla da olsa pump it adli eserden buyuk oranda faydalanmislar.

olmamis diyoruz.

Aha bu adamı da döveceksin, pump it falan değil o, eser de değil beleşçilik. Misirlou o misirlou.
  14. Megadeth

Siyaset

CZepRqEWIAArGR5.jpg
  15. Megadeth

Siyaset

Bu konuşmalara hep bir tane vicdanlı terörist koyuyorlar. Yoksa hürriyet pkk'lılarda da insanlık olabilir diyerek terörizm propagandası mı yapıyor yine? Katil aydın doğan.
  16. Megadeth

Siyaset

Atom gelip buraya adamın tweetlerini atıp hakkında yorum yapıyorsun, siyasete mi kişisel tartışmaya mı gelmişsin belli değil, bir de millet seni destekledi diye bir hoşnutluk içine giriyorsun. Hoş değil.

Sly said:
    Megadeth said:
    Birileri ''okul bitir-çalış-para kazan-eğlen-evlen-öl'' döngüsü içine hapis yaşarken, kapitalist dünyanın dayattığı şeyler üzerine, kayıtsız hayatlar yaşarken, başka insanlar alternatif, daha iyi, daha eşit, daha adil bir toplum, daha özgür bireyler ve insanlığın geleceği için mücadele veriyor. Hayatınız goygoy olmasın, biraz anlamaya çalışın o insanları.
    Terör örgütlerinin hedef kitlesi:14-21 yaş grupları.Bilinçli olarak ilk gün gelip yakana yapışıyorlar.Koyun gibi avlanmaz isen ne âlâ.
    Gelecek yaşantımda, ideallerim doğrultusunda ilerlemek istiyorum.Gereksiz ideolojik hareketlerin kıygını olmak gibi bir amacım yok.Bilhassa üniversite türevi bilim üreten yerlerde.Sana katılmıyorum kusura bakma.
    Bütün siyasi hareketlere terör örgütü diyerek, insanlığın geleceğini belirleyen ideolojilere gereksiz diyerek, gerçekten üstün bir bilinç geliştirmişsin. Bir şeyleri basite indirgemeyi çok seviyoruz halk olarak. Bu yüzden her şeyi biliyoruz.

Varrak said:
    akademisyen kanında banyo yapmak isteyenler kollektifler değil. Türk islamcı mafya.

Ha yani başka ırklardan islamcı mafyalar değil de sadece Türk islamcı mafyalar. Ağzından burnundan ırkçılık taşıyor evlat.
    Sedat Peker'in bir eli bozkurt, diğeri rabia. Türk-İslam sentezi adamı. Bunu niye açıklatıyorsun bana bilmiyormuş gibi. Spesifik örnek verdim orada direk.

@Toor
    Sana veriler atıyorum, söylediğin tek şey ''bence geçerli değil''. Oradaki halkın söylediklerini aktarıyorum, söylediğin şey ''inanmıyorum''. Benim söylediklerimin, verdiğim cevapların üstünden gitmek yerine kendi söylemek istediklerini söylüyorsun. Adamlar Kürt ırkçısı değil. Kürtlerin üstünlüğüne dair herhangi bir teorileri yok. Böyle bir siyasi tavır içinde değiller. Bir şey dayatıyorlarsa o da kendi siyasetleri. Bunun da ırkçılıkla alakası yok. Hayır siz niye sürekli solculara ''naif, salak, kandırılmış'' yaftası yapıştırmaya kalkıyorsunuz ki. Adamlar bu konuda cilt cilt kitaplar bitirip, olayları analiz edip, parti siyasetlerini oluşturuyor, basit bir şey sanıyorsunuz sanırım bu işleri. Herkes bir bencillik içine girmiş bir ben bilirim diyor. Halbuki yapılması gereken tek şey, iddalarla verileri karşılatırıp gerçeği bulmak bu kadar basit. Kafanıza göre kavramlar uydurmayın yahu.

Askerler, siviller öldürülüyor, PKK'ya niye bir şey demiyorsunuz diyenlere direk birinci muhataptan geliyor bu :
    Selahattin Demirtaş said:
    "Yarın değil, şu saatte İzmir'den çağrı yapmak istiyorum, ölümlerin derhal durması lazım. PKK'nın 'amasız, ancaksız' silahlı, bombalı şiddet eylemlerini, şehirlerde, dağlarda durdurması lazım. Bizim açımızdan bunun alternatifi yoktur. 'Aması, ancağı' yoktur. HDP'nin demokratik siyaseti açısından mazereti yoktur. AKP'nin yaptığı, işlediği suçların hesapları asker, polisi öldürülerek sorulamaz. Onların tamamı bu ülkenin çocuklarıdır, bizim çocuklarımızdır, biz böyle görüyoruz. AKP de işlediği bütün suçları örtmek için Kürt çocuklarını şehirlerde, dağlarda öldürümez. Buna da izin vermeyeceğiz. AKP bir savaş başlatarak bütün şehirlere cenaze göndererek üzerindeki sıkışmışlığı şiddet yoluyla topluma ihraç edemez, buna izin vermeyeceğiz. "
    Samimi değil demek falan yok, adam diyor işte. Bunun üzerine hala aynı şeyleri tekrar edip durmayın. Tekrar söylüyorum, bana göre bu süreçte AKP-PKK kazanıyor, HDP ve tüm muhalif kesim kaybediyor.

Noventa said:
    Sosyalist/komünist olmayan herkesi kapitalist dünyanın dayattığı şeyler üzerine kayıtsız hayatlar yaşayan olarak tanımlamak oldukça belli ediyor bu tip insanların üniversitelerde sevilmeme nedenini. Gözlemlediğim kadarıyla da daha iyi, daha adil, daha özgür birey ve toplum için örgütlendiklerini beyan eden bu gruplar genellikle boş vakit geçirilen ortamlar oluşturuyorlar (imho). Sosyalist devletler halkına özgürlük vermemiş aksine baskı oluşturmuşken (çoğu sosyalist teorisyen obskürantist ve anti-intellectual iken gayet normal karşılıyorum) ben her şeyimi devlete teslim etmeye hazır değilim, örnekler baya korkutuyor beni. Kaldı ki bu insanlar da söylediğin okul bitir-çalış kazan-eğlen-evlen-öl döngüsünden çıktıkları pek nadir. Çoğunluğu okulunu bitirip kurumsal hatta uluslararası firmalarda (hatta örnekten yola çıkarak isim vereyim P&G) çalışırken internetten "kutsal mücadeleleri"ne devam ediyor  :lol:
    McDonalds yiyen komunist hikayesine mi döndük. Toplumsal düzen kendisini sosyaliste de dayatıyor, zaten sosyalisti yaratan şey bu. Ama bahsettiğim şey, bu örgütlenmeler alternatif bir yaşam istiyor, bazı idealleri yaşatıyorlar, dünyayı eşitlik, özgürlük, adalet, insanlık onuru gibi değerler ışığında değiştirmek gibi amaçlara sahip oluyorlar.  Bir çok insan toplumun bu dayatmalarına boyun eğerken, bu insanlar karşı çıkma, başkaldırma cesaretini gösteriyor, alternatif olmaya çalışıyor. Yapabildikleri kadar yapıyorlar. Ben toplum ve sosyalist örgütler açısından ele aldım olayı, sosyalist olmayan herkez kapitalizme boyun eğer demedim. Sosyalizmin başarısı vb başka uzun bir tartışma konusu.
  17. Megadeth

Siyaset

Elinizde kan var olabilir mi ? Hemen kendi zihninizdeki gibi algılamayın, akademisyen kanında banyo yapmak isteyenler kollektifler değil. Türk islamcı mafya.

carrier said:
    Bu kadar silah patlatılıp, mazlum özgürlük savaşçılığı oynanacağına çık sor halka ne diyor? Eğer halkın istemediğini silahla dayatırsan o elbette ki terördür.

Şimdi yine "İmi diğidi hirkis istiyir .s.s" deme. Yok öyle dünya, doğuda gözünün gördüğü insanlar istiyor sadece.
    Halk homojen bir şey değil ki. Doğuda adamları destekleyen var, desteklemeyen var.

Sly said:
    Kimse yeşil parkalı,at kuyruklu,saçak küpeli elemanların ağız kokusunu çekmek zorunda değil.Ben şahsen çok rahatsız oluyordum bu tiplerden.Aynısı pala bıyıklı,subay tıraşlı tonton kardeşlerimiz içinde geçerli ama onlar pek müdahil olmuyor bu denli işlere.Üni 1.sınıfta girersin içeriye bunlar ilk günden hazırlıklarını yapıp gelirler.Kızıl başlı halk direnişinin kurma kolu hareketi :ASF:AF:SAF: AS  :mrgreen:  :mrgreen:
    Birileri ''okul bitir-çalış-para kazan-eğlen-evlen-öl'' döngüsü içine hapis yaşarken, kapitalist dünyanın dayattığı şeyler üzerine, kayıtsız hayatlar yaşarken, başka insanlar alternatif, daha iyi, daha eşit, daha adil bir toplum, daha özgür bireyler ve insanlığın geleceği için mücadele veriyor. Hayatınız goygoy olmasın, biraz anlamaya çalışın o insanları.
  18. Megadeth

Siyaset

Toor said:
    Megadeth said:
    HDP ve Selo aman sürecimiz bozulmasın diye bir çok hata yaptı tabi. Ama Geziciler dediğimiz kitlenin insan hakları, demokrasi, özgürlük, eşitlik gibi hassasiyetleri olduğu için ve siyaset takım tutmak gibi bir şey olmadığı için doğuda yaşananlara sessiz kalmamalılar, hdp'ye de yeri geldiğinde destek vermeliler (ortak konularda).  Çünkü geziciler devletin, AKP'nin katil yüzünü orada iyi gördüler. AKP'nin/devletin öldürdüğü çocuğu bile nasıl adeta terörist ilan ettiğini, katillerini nasıl koruduğunu iyi gördüler

Meseleye şu mantıkla bakıldığı zaman doğru bir siyasi sonuca ulaşılamaz. Mesele gerçeği bulmak, anlamak meselesi. Olaylara somut yaklaşmıyorsunuz, soyut ve duygusal bakıyorsunuz. PKK'yı adeta maddeden bağımsız, soyut bir şeymiş gibi ele alıyorsunuz.. Ondan sonra pkk şöyle ucube bir yapı alıyor ; Doğu'da aşırı nefret edilen ama milyonlarca kişiden destek alan(benzer bir siyaseti güden hdp'nin %70-80 alması), her yıl 3000 militan kaybeden ama 30 yıldır ayakta kalan, kürt ırkçısı ama türk önderleri bulunan, bölücü ama bağımsızlığa karşı vb vb. Bir düşmanla mücadele etmek için önce onu iyi bilmek gerekiyor.
    Doğuda yaşananlar hakkında hala somut bir gerçeklik yok. HDP'nin beslendiği terör yok olmasın diye bazı ortak değerlerden bahsedip kimseden sizin gibi PKK adına ağlamasını isteyemezsin. Gezi denen eylemden AKP'nin güçlü çıkmasının en büyük suçlusu her zaman olduğu gibi bu eylemde de halkın malına zarar veren HDP.
    Jöh,Pöh,Esadulalah, duvarlara, okul tahtalarına ırkçı/faşist yazılar yazıp sosyal medyada paylaşıyor, gazeteler bunları paylaşıyor, insanlar helal olsun diyor. Tayyip bu operasyonlara karşı olan herkese saldırıyor, bak bu çok klasik ''ortak düşman'' hikayesi, Türkiyede çok işe yarıyor, AKP işlediği suçları unutturuyor, gündem yaratıyor. Medya hiç bir şekilde doğu hakkında haber yapmıyor(asker-polis pr'ı dışında). Sosyal medyada, İHD raporunda, milletvekillerinin raporlarında bunu görüyoruz. Mevcut durumda alınan bilgiler bunlar.

Çok yakından da görüyoruz ki Türkler bile Kürt ırkçılığı yapabiliyor. PKK'nın Türk kökenli üyeleri hiçbir şeyi değiştirmez.PKK 30 yıldır ayakta filan değil. 1999-2000 yıllarında etkinliğinin nasıl yok olduğu, kongresinde "Türkiye ile artık silahlı mücadeleye girmeyeceğiz" diye nasıl açıkladığını ve AKP hükümeti geldikten sonra nasıl yeniden canlandığını büyüklerimden hep işitiyorum. Terör bitmeye mahkumdur. Doğu'nun düşük nüfuslu kentlerinde, köylerden gelen bütün oyları gasp edilerek alınan %70'ler de HDP ve PKK'yı temize çıkarmaz. "Halkın yarısı bizi seçmiş. Biz iyiyiz." diyen AKP'liye nasıl gülersem, HDP'liden gelene de aynı şekilde karşılık veririrm.
    Kürt milliyetçiliğine ya da PKK yandaşlığına kürt ırkçılığı diyemezsiniz ki. Bir Türk niye Kürt ırkçılığı yapsın. PKK'ya yeri gelince kürtlere zulm ediyor diyip, yeri gelince Kürt ırkçısı diyemezsiniz. Adamların yaptığı terör eylemlerindeki amaç devlete zarar vermek. PKK yandaşı kürt ırkçıları var evet, ama bu devlet yandaşı Türk ırkçısı gibi bir şey (tabi AKP ırkçılığı bir araç olarak kullanıyor gayet.). Varrak'ın falan kafasına göre kullandığı kavramları kullanmayın. PKK, ''Türkiye ile silahlı mücadeleyi bitirmek üzere'' çözüm sürecinde de harekete geçmişti. Öcalanın emriyle silah bırakmayı tartışıyorlardı (tekrar hatırlatırım o zamanlar AKP yandaşları sürekli öcalanı övüyordu). HDP'nin temsiliyeti sadece doğuda değil ki, batıdan aldıkları milyonlarca oy var. İstanbulda MHP'den çok oyları var. Seçimlerin meşruiyetini yitirten şey, medyanın tekelleşmesi, AKP'nin her türlü propaganda imkanını kendi elinde toplaması (yasalara aykırı olarak cumhurbaşkanlığı mesela), karşısındaki muhalefeti baskıyla, katliamlarla, faşist saldırılarla yıldırması çalışması, demokratik eylem hakkını elinden alması (bunu yapması ya da sessiz kalması, güvenlik önlemi almaması ve failleri yargılamaması.). 7 Haziran'dan 1 Kasım'a neler değişti ? Bir sürü katliamlar, acı ve terörün arttırılması. Buna sivil darbe diyoruz. 

Pentagram said:
    Mabel said:
    Üniversitelerde her türlü siyasal eylem yasak olmalı, çok net ve tarafsız biçimde.
    Katılıyorum.
    Bunun tarafsızlığı mümkün değil. Ortada bir sistem varsa, apolitik kalmak onun yanında olmaktır. Üniversiteler özgür düşüncenin, özgür ifadenin ve özgür siyasetin yeri olmalıdır. Üniversite mesleğe hazırlanma yeri değil, her anlamda hayata hazırlanma yeri. Evrensel, insanı değerler adına bir şeyler yapan insanlara neden bu kadar düşmansınız ? Yarın faşizm saldırdığında sadece o insanları yanınızda bulacaksınız.

http://t24.com.tr/haber/demirtas-pkknin-amasiz-ancaksiz-silah-birakmasi-lazim-bizim-acimizdan-alternatifi-yok,307135

Belirteyim bu arada, HDP'li değilim, hiç bir alakam yok.
Back
Top Bottom