Search results for query: *

1. Timonna

Deliricem durduk yere açılmıyor oyun?

Selam,

Sorun bu dostum.Sürekli bu o kırk dakikalık arada kapalıydı zaten leptop değişen birşey yok.Virüs programı duvar güncelleme vs. hiçbirşey yok temelli kontrol ettim herşeyi yok yok.
    Ycnyq.jpg
    Selam, Belki sorun o değildir fakat, Nvidia ekran kartı kullanıyor isen Nvidia Denetim Masasına giderek, 3d ayarlarının yönetilmesi bölümündeki ayarları geri yükle(varsayılan) yapabilir misin. Bu yaşanan sorunu bahsettiğim şekilde çözmüştüm.

Sorun gidermek için herşeyi denemek lazım.
  2. Timonna

Birilerinin M&BII'ye garezimi var!

Defenderin Klasör koruma seçeneği güvenlik açısından önemli bir özellik ve ben genelde açarım. Amacıda arka planda çalışan bir program belgelerim klasörü içindeki dosyaların içeriğini incelemeye kalktığında engelliyor. Defender bunu tüm programlara uygulamıyor, seçtiği programlarda sorun oluyor. Oynadığım kırık oyunların hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım.

Selam tekrar,

Genellikle uygulamaların açılışta ön ayarlarını sakladığı yerler, başka bir lokal kullanıcıyı etkilememesi için işletim sisteminin yüklü olduğu disk'in /Users klasörü olur.

Windows 10 çekirdek bütünlüğü, fidyeleme(encrypt) yazılımlarına karşı çok güçlü bir sistem getirdi. Buna o kullanıcının belgelerinin okunmasını, üzerine yazılmasına engel olabiliyor. Bu yaşanan sıkıntı, maalesef çoğu dünyaca ünlü yazılım firmalarının uygulamalarında bile yaşanabiliyor.

Sorununuz çözülmüş gibi duruyor. Geçmiş olsun!
    İyi oyunlar.
  3. Timonna

Birilerinin M&BII'ye garezimi var!

Merhaba, Oyunu ilk olarak illegal olarak yüklemeniz sonucunda sistem registiry dosyalarında kalan bir yetki ya da kısıtlama, kaydı etkiliyor olabilir. Deneyimli bir inceleme ve ön temizlik sonrası oyunu tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.
  4. Timonna

[ÇÖZÜLDÜ] STEAM OYUNU AÇILMIYOR! (Teşekkürler Taleworlds)

Yaşadığınız sorun için üzüldüm. Sistem bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

- Ayrıca Oyunun genel dosyalarının eksik olup olmadığını steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğrulamayı kontrol ettiniz mi?

- Başka oyunlarda yada uygulamalarda böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Oyunun erken erişimde sunulduğunu göze alırsak bu tarz tutarlılık sorunları ile karşılaşılması olağan durumda.. Launcher dışında oyuna girdiğinizde bir çökme, kapanma sorunu yaşadınız mı?
  5. Timonna

Bannerlord multiplayer hata

Sorun Oyunu ilk çalıştırdığınız uygulamanın hatalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. launcher üzerinden çalıştırıp deneyebilirsiniz.
  6. Timonna

[ÇÖZÜLDÜ] STEAM OYUNU AÇILMIYOR! (Teşekkürler Taleworlds)

Merhaba,
    Bilgisayarınızdaki çalıştırma dosyasını engelleyen bir durum söz konusu olabilir.

Yerel oyun klasörüne giderek: bin\Win64_Shipping_Client içerisindeki TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe Uygulamasını Yönetici olarak çalıştırarak deneyebilirsiniz.

Sorunun çözülmemesi halinde bilgisayarınızın yazılım hatalarını kontrol etmenizi öneririm.
  7. Timonna

Bannerlord Co-op Sorunu İçin Öneri

Merhaba,

Co-op yaratabilmek için,  zaman sistemini eşitlememize gerek yok bence. Harita üzerinde oyuncular sadece geçmişi görebilmeli.
    Bu oyunun temel iskelet yapısına göre, yan yana harita üzerinde gezmek söz konusu olamaz. Eğer olsaydı birçok önlenemez sorun ile karşılaşırdık. ( duraklatma sistemi olmayacağından banditler bir olup devasa "Boss" gibi bizi biçerdi :ohdear: )

Örneksel düşünmek gerekirse;

Steam üzerinde oyun içerisnde tek kişi olarak  haritada geziyorken, bir steam arkadaşımızın oyuna girmesi durumunda oyun içinde  "Lord x" (setam arkadaşımız) den haberdar olmak güzel olurdu. ve bir arena, savaş alanı ya da köy, kasaba üzerinde ihtiyacımız olduğu takdirde Lord x e bir elçi gönderip savaşa beraber katılmayı isteyebilirdik, Buradaki tek handikap, sanıyorum Lord x in bizim onu çağırdığımız bölgeye gelmesi durumu.

Lord x kendi varolan bölgesinden ışınlanıp, bize yardım edip  ya da savaşıp sonra tekrar eski yerine hiçbirşey olmamış gibi mi dönmeli yoksa; bizim onu çağırdığımız bölge onun haritasında gözükmeli( zaman kavramı yoksayılmalı bu konuda her iki oyuncunun da zaman çizelgesi ayrı tutuluyor nasılsa) ve oraya atıyla yetişmeli,Lord x gelirken bizde taktik düşünmeli yapacaklarımızı planlamalıyız, beklemeliyiz... Sonra savaşıp, ganimetler paylaşılıp, herkes yoluna gitmeli.

bjorntheconquerer said:
    Yani şehre girmek isteyen oyuncu için bu sefer her şey sıkıntı olacak. Zaten Bannerlord'da şehirlerin oyuncuya çok daha fazla seçenek sunacağını düşünürsek oyuncular daha şehirleri keşfetme hazzını yaşayamadan turnuvaya veya şölene katılmadan haritaya çıkmak isteyecekler.

İşte burada oyunun verdiği özgürlük giriyor sevgili @bjorntheconquerer "Harita" ya çıkmak isteyen kişi çıkabilir bu bizi ilgilendirmiyor. Biz dilediğimiz gibi bölgeyi gezebilir, araştırabiliriz. Eğer Lord x de araştırmak isterse ne mutlu bize, istediğimiz şeyi bulduk sanki :shifty:

Edit: Sanırım çok eskiden warband için bir mod denemesi yapılmış,

Battle Time! - The co-op mod

Deneyen var mı aranızda?
  8. Timonna

Bannerlord Co-op Sorunu İçin Öneri

Merhaba,

Aslında şöyle bir düşünceyi ele alalım.. Single Player (Co-op).

Biliyorum ki "Mount & Blade" Online Co-op olarak karşımıza çıkabilir. Birgün olabilir kimbilir.

eski oyun ps4 üzerinde yeterince işlemci yiyordu maçlar sapıtıyor ama uzun süreli olduğu için tek single player pek faydalı olmadan oyuncuyu yoruyordu. Beki oyun, bütün platformlar üzerinde kayıtlı olduğumuz arkadaş listelerine ping atabilseydi (belki ileride dış dünyaya ping atabiliriz) böylece anlık olarak single player oynarken arkadaşlarımızdan yardım isteyebilirdik/savaşabilirdik. Co-op olayı @olirium un düşündüğü şekilde savaş sonrası mark olarak kalabilirdi vs vsvsvsvssvssszZz.

olirium said:
    Resim: https://resmim.net/f/RRwtWq.jpg
    Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Bannerlord'u Co-op olarak oynamak için geliştirdiğim yöntemi sizlerle ve görürlerse yetkililerle paylaşmak istiyorum.

Mesela zaman çizelgesi üzerinde tutulan loglarda singe oyunumuza giren kullanıcı arkadaşlarımızı (lordlar çömezler...) görebilir ve bizde onlara ping atabilirdik..

HUMMAN said:
    Şöyle ki yolda gezerek bir gün geçirmek 1 dakikaysa, sen bir gün içinde  15 dakika durağan olaylar yapabilirsin. Sen köye gidip görev alana kadar 2 gün geçiyo bi bakmışsın savaş çıkmış bir kalen düşmüş.

Co-op için hangi teknik olaylar yapılır bilmiyorum fakat, yardımcı olması için çeşitli fikirler söyleyebilirim.

Küçük Kümeler halinde kurulacak dünya yatarılmalı ve hikayeler üzerinde oluşan görevlerde diğer oyuncuları görmeden, belki sadece onların başarılarını takip edebilseydik, bu oyun co op olabilirdi.
  9. Timonna

Ateş ve Kılıç Sorun !

Eray06 said:
    kullanıcı adımı ve şifremi bilmiyorum

Bildiğim kadarıyla aynı oyun cd si ile iki  farklı steam hesabına kayıt yapamazsınız.

Eğer oyunu yüklediğiniz steam hesabınızın şifre ya da kullanıcı adı bilgilerini bilmiyorsanız, tahminimce bu konuda yapılabilecek bir şey yok demektir.
  10. Timonna

M&B Ateş ve Kılıç Yardım

Merhaba,

Oyunun giriş videosu çalışıyor mu? birde oyuna herhangi bir mod yüklediniz mi ?
  11. Timonna

Ateş ve Kılıç Sorun.Lütfen yardım

Bilgisayarınızın Ekran kartı Sürücüsünü güncel olan sürümüne yükseltmeyi deneyiniz. Bu şekilde sorunun ortadan kalkması lazım.

Eğer ki sorun ekran kartınızı güncellediğiniz de de devam ediyorsa bilgisayarınıza  directx 9c kurmayı deneyiniz.
  12. Timonna

"Bir At Karşılığı Krallığın Yarısı" Görevi

Hmm..

Aslında mantıklıo olan o .. Tabi işin zor kısmı, bu görevi maddi geliri düşük, bölgeye yeni gelmiş bir göçmenin değerli bir atı nasıl alacağı :smile:

Eyvallah.
  13. Timonna

Rahip Polots said:
    Rus Senaryosunda atı teslim etmesende senaryoyu yapabiliyorsun,senaryoda adı geçen 'Haç İkonunu'biliyormusun?

Hayır haç ikonunu bilmiyorum. "Bir At Karşılığı Krallığın Yarısı" görevini Kırım Tatarlarından aldım ve ve atı kaybedince öylece beklemeye aldı beni. Eğer bulabilseydim çok güzel olurdu. Neyse artık...

Teşekkür ederim.
  14. Timonna

Merhaba arkadaşlar, Sormak istediğim bir konu var. Bu görevin içeriğini özet geçersem, değerli bir atı gerekli kişiye teslim ediyoruz. Fakat atı teslim aldıktan sonra düştüğümüz tuzakta hayatta kalırsak görevi kolayca bitiriyoruz. Eğer saldırıda başarısız olursak bizden atı alıyorlar. Merak...
  15. Timonna

Efsane Serinin 3D versiyonları vizyona girdi

Merhaba,

Filmi izlediğimde dikkatimi bazı şeyler çekti. Mesela Yoda digital ortamda tekrardan düzenlenmiş,(ilk episode 1 de kukla kullanmışlardı) bazı sahneleri törpülemişler vs...

Sonuç olarak Star wars ( Yıldız Savaşları) filmini sevenler için büyük bir jest olmuş. Fakat nedense sonradan 3 boyutlu olarak düzenlenen filmleri izlerken zevk alamıyorum. Derinlik, sahnenin içine doğru oluyor ve bu da gözlerimizin yorulmasına, kamera hareketlerinde sahnenin bulanık gözükmesi sağlıyor.
  16. Timonna

Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

Merhabalar,

Uzun süreli ayrılıktan sonra Evime, aileme, bilgisayarıma ve oyunlarıma geri döndüm.

Neden ayrıldığımı sorarsanız herkesin yapmak zorunda olduğu ( artık 30 yaşına kadar kaçanlar hariç ) askere gittim. Ve sonunda bitti.

Herkese iyi oyunlar.
  17. Timonna

[AG]Anatolian Guards (Alımlar açıktır.)

Amanın neler oldu yine :smile:

Selamlar herkese,

Girmeyeli çok zaman geçmiş, değişmiş herşey, üzüldüm. Her ne olduysa geçmiş olsun. Hayırlı olsun, selamlar herkese...
  18. Timonna

[RJ] Roots of Justice

RJ Nasılsınız...

Forum değişmiş, ligler başlamış belkide bitmiş, çokça üye gelmiş... Ohh miss hatta 1.134 gelmiş. Vay be...

Kendinize iyi bakın görüşürüz..
  19. Timonna

[RJ] Roots of Justice

Selamlar RJ ler ve diğer arkadaşlar...

Safranbolunda askerlik günlerim başladı başlamasına fakat özledim sizleri...

Kısa bir süre de olsa çok eğlenmiştim. Hepinizin bayramını kutlarım. Kendinize dikkat edin.

20. Timonna

TTnetOYUN vasıtasıyla pişman olmayın warband (inadına kitlersin artık.)

Yani anlatmaya çalıştığın durumu anlıyoruz. Bilgilendirmek için böyle yazılar yazıyor olabilirsin. Benim burada söylediklerim, forum içerindeki diyalogların seviyesinin düşmemesi adına...

hangi dayanağa göre düzelecektir, bence bir sorun değil kasıtlı birşeyki ttnet internet satsın.

Bak güzel kardeşim. Bu oyun, çıktığından bu yana yükseltme sürümleriyle geliştiriliyor. 1.011-1.132 gibi...

İnternet bağlı değilken bu oyunu oynayamama sorunu 1.131 sürümü ile aramıza katılan "Steam" üzerinden achievement sisteminin gelmiş olması. Yani bu 1.131 sürümü gelmeden önceleri, bu oyun gayette güzel internetsiz oynanabiliyordu.

Düşüncelerini araştırmadan karamsarca burada dile getirmenden şikayetçiyim. Umarım beni anlamışsındır. 
Back
Top Bottom