Search results for query: *

1. Brynquadel

In Progress d3d device context error

Even after all time, Bannerlord is disappointment
  2. Brynquadel

Kardeşime ordu kurdurdum, kaldıramıyorum

Ordu masraflarını kısabiliyorsun. Klan, Birlikler.
  3. Brynquadel

Warband bir çok konuda Bannerlord'dan daha iyi

Cevap çok basit -biz de yeni fark ettik-: 35 adet konsola hatasız bir şekilde ve aynı anda çıkartmak. Garibim geliştiricilerin tüm potansiyellerini Armağan Bey 6 konsola birden çıkartmaya harcamış. Şark kurnazlığı mı yoksa strateji hatası mı bilemiyorum ama Rockstar bile PC ve PS'e aynı anda çıkartamıyorken bunların piyasadaki tüm konsollara çıkartmaya çalışması çok gülünç :grin:
    Ortada tamamlanmış bir oyun yok ki neyini çıkartıyorlar :grin: Sorunla dolu iken konsollarda bu durum daha zor bir hal alır. Bu sefer de Tw işin içinden çıkamamaya başlayacak.
  4. Brynquadel

Allahtan artık hizmete girince eşraf lord hazretleri falan diyor. 2 kelime eklenmiş. Ama hala her şehirde 3 tane anlamsız haydut grubu var ve 350 kişilik ordu komutanına atar gider yapıp sopa ile saldırıyorlar.
    Kesinlikle önceden anlam veremediğim konulardan bir tanesi. Kral olmuştum, eşraf ismimle hitap ediyordu. Bunu yeni düzelttiler ama kelle avcısına görev verir gibi konuşmaya devam ediyor hala. Haydut çeteleri de keza aynı şekilde.

Sistemi nasıl karman çorman hale getirdilerse bu oyunun en temel mekaniklerini ekleyemiyorlar. Bozuluyor diye eklememek ne demek yahu. Ona göre değiştir o zaman. Geçmişte siz dediniz "içimize sinmedi, şu şu özellikleri baştan üçüncü kez yaptık" ?

Hadi savaşlar konusunda hem fikiriz. Üzerinde çalışılmış olduğu ortada bu güzel. Tabi hala geliştirilmesi gereken, eklenmesi gereken özellikler var.

Geliştirme sürecinde de bir ketumluk, içine kapanıklık vardı. Biz, her birimizin fikri gözden geçiriliyor diye heyecanlanıyorduk, yapacak o kadar çok şey var ki, TW süreci uzun tutmakta haklı diyorduk.

Oyun çıktığında ya bir çığır açacaktı, ya da hayal kırıklığı olacaktı. Bence Cyberpunk kadar hayal kırıklığı oldu ki cdprojekt deli gibi çalışıp oyunu düzeltiyor.

Tw'nin nasıl çalıştığını çok merak ediyorum. İlerleme süreçleri nasıl ilerliyor, çünkü hataların çözümlenmesi bu kadar uzun sürmez.
    Daha önce de bahsettim, -akıl vermek gibi olmasın- oyun motoru aşırı zor bir iş. CD, The Witcher 'ı bu kadar iyi yapmışken, daha iyisini bile yapabilecekken bu adamlar neden yeni oyunlarında Unreal Engine'e geçme ihtiyacı duysunlar? Demek ki gerek yokmuş kasmaya. Motor yerine oyuna odaklansalar istediğimiz gibi bir ürün çıkmış, şuan üzerine ekleme yapıyor olurlardı. Bunlar hep %100 milli hep biz yaptık olayları için. Gerek yok işte.
  5. Brynquadel

Bu sorunlar herkesin ortak sorunları, hemen hemen aklı-selim birçok oyuncu böyle düşünüyor. Bannerlord bana kalırsa yeni bir oyun değil Warband'ın remastered hali (yada remake ne derseniz deyin) fazlası değil, Grafiklerde ve mekaniklerde iyileştirme yapılmış. Bu yüzden yepyeni bir oyun demek bana pek mantıklı gelmiyor. Oyunun fazlasıyla eksikleri var, Warband'da olup da Bannerlord'da olmayan birçok şey var dediğin gibi.

Çok uzatmak istemiyorum çünkü denecek çok şey var da sorunları burada anlatmak duvara konuşmak gibi oluyor sadece oyuncular arasında fikir önerilerinin oyuna bir katkısı yok TW'den kimsenin bu sorunları ciddiye alacağını sanmıyorum. Yine de şunu belirtmek istiyorum oyunu tam sürüme çıkardığıklarında çökme sorunu çözsünler gerisini modderlar halleder. TaleWorlds ekibi; sadece tam sürümü sorunsuz çıkartsın çünkü 2,5 yıldır doğru düzgün bir yenilik getiremeyeceklerini her koşulda kanıtlamış oldular. Tek temennim sorunsuz çökme yaşanmadan tam sürümü çıkarmaları! Bunu başarmalarını bir mucize olarak görmüyorum bunu yapmayı başarabilirse, tam sürümden sonra çıkacak muhteşem modlar ile oyun hak ettiği ilgi görecektir, eminim.
    Yorumun için teşekkür ederim. Sana aynen katılıyorum.
  6. Brynquadel

Merhaba forum sakinleri, tam olarak nereden başlayacağım bilemiyorum. Çok öfkeliyim. Yıllardır geliştirilen bir oyun nasıl bu kadar bug'lı ve eksik olabilir? Benim yaşadığım sıkıntılara olan öfkem oyunun tamamına değil. Gerçekten başarmış oldukları şeyler var ama onda da eksik ve bug var. En çok...
  7. Brynquadel

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bu kadar eksikiği, bug'ı, hataları bulunan bir oyun beli çıldırtma seviyesine geldi. Ya en basit şeyleri bile eklememişler. Bu adamlar ne için uğraşıyor orada, iki satır algoritma yazacak sadece ya, oyun zevkimiz hiç oluyor.

Bir de 350 tl mi olmuş? desteklemek için bile alınmaz, asla.
  8. Brynquadel

Bu crashler beni deli edecek
  9. Brynquadel

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Nexus'daki diplomacy anlamsız bir biçimde haftalardır bozuk. Diğer modlarla bir alakası yok. Bu linkten indirip manuel kurulum yap. Sonra üzerine de Türkçe yama yap sorunsuz oynarsın.
    Diplomasi modundan şüpheleniyordum ancak arayüz ölçeklendirmesini değiştirdiğim ara başladı çökmeler. Şuan giriyorum, biraz ilerleyince oyundan atıyor.
  10. Brynquadel

Yeni Forum

Yeni forumu hiç beğenmedim.
    Bu forum altyapısı çok bilinen ve gelişmiş bir yazılım. Nesini beğenmedin?
  11. Brynquadel

Madem en iyi odağınız savaş bir kaç özellik gelmeli artık..

Çocuklarımız bizi tanımıyor ve normal npc gibi konuşuyordu sen ne dersin :grin:
    O zaman durum düşündüğümden daha kötü.
  12. Brynquadel

Madem en iyi odağınız savaş bir kaç özellik gelmeli artık..

Milletin bize kral diye hitap etmesi yeni geldi, siz neler istersiniz böyle beyim ağır gelmesin yapımcılara?
    Sen ciddi misin :grin:
  13. Brynquadel

Kaça Satmalıyım?

Bedavaya satın alabilirim eheheh.
  14. Brynquadel

Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

Belki foruma geri dönmüşümdür, belki de bıraktığım forumu bulamamışımdır.. Selamlar.
    Nice
    ben de mi öyle?
  15. Brynquadel

Yeni Forum

@Kiron merhaba, like sistemi foruma entegre edecek misiniz?
  16. Brynquadel

Evlendik ama karıyı arıyoruz?

Her yöntemi denedim akla gelecek :grin: Gitti artık o....
    Bug değil bu, Taleworlds dolandırıcı kadın sistemi eklemiş. Parayı alıp kaçıyorlar işte :grin:
  17. Brynquadel

İrili ufaklı şeyleri yazmak çok sürer. Oyun aşırı eksik. Warband' neyse Bannerlord o. Hatta Warband'taki özelliklerin bazıları bile yok.
    Kralsınız, kral gibi hissetmiyorsunuz. Düşman kralı öldürüyorsunuz, bir şey fark etmiyor. İlişki olayı daha da berbatlaşmış.
    Warband'ta kendi krallığınızı oluşturduğunuzda nam ve onurunuza göre lordlar geliyordu, Bannerlord'ta yok.
    Her şey modlamaya o kadar hazırlamışlar ki oyun içeriğini çok eksik bırakmışlar. Bağışlayın beni ama sanki demişler ki;
    "Biz yapalım da modcular halleder gerisini"
    Moderatörler, topluluk yöneticileri, forum sakinleri, kusura bakmayın, bunca sene bekledim, yerin dibine de gömerim.
  18. Brynquadel

Bannerlord 2015 yılındaki seslendirme ve cordalos karakteri

Dikkatinizi çekerim, yapay zeka hala aynı. Yıllara nazaran zerre ilerleme yok.
Back
Top Bottom