Search results for query: *

 1. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  İlk kez duydum.
  Onu da kodla çözdüm...
 2. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  evet, hile yapmak zorunda kaldım, ancak yeni bir sorun daha ortaya çıktı, eski eşim yaşlılıktan öldü, yeni biri ile evlenmek istiyorum, kendi vassalım olan teganın kızına kur yaptım, bütün diyaloglar tamamlandı, barter kısmında 1 dinar dahi versem kızı vermeye tamam diyor ancak teklifi verdikten sonra, param eksiliyor fakat evlenemiyorum, hatta cazibe kısmında da xp kazanıyorum bug falan oldu galiba çözümü var mıdır?
 3. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  düzenlenmesi lazım :') konu dışı bir sorum daha olacak, oyunda en hızlı level atlama yöntemi nedir? karakterim 32. seviyeye geldi, trade skillini 300 yapmam için galiba 8 puan sosyallikte + 5 puan trade focus olması gerekli, benim 6 puan sosyallik ve 5 puan focusum var, acilen 8 seviye atlamam lazım ama aşırı yavaş, haydutları keserek yapmayı denersem 20 saat falan sadece haydut kesmem lazım, nasıl level atlayabilirim?
 4. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  Evet, ancak kalabalık bir aile istediğim için şu anda vlandialıyı öldürtmeye çalışıyorum :grin: bir diğer problem ise, diğer soyluların çocuklarına bakıyorum, 18 yaşına basmış bir npc gayet güzel skillere sahip, 120-150 steward falan başlıyorlar hatta 180 gördüm, bizim 18e basan çocuklar 0 dan başlıyor. Ben mi bir şey kaçırıyorum anlamadım...
 5. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  Bu ne ya thread izdivaça döndü :grin:
 6. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  Benim deneyimim şu şekilde :

  Öncelikle bir hanfendiyi seviyoruz, kendisiyle evleniyoruz, evlendikten sonra bize ait yerleşime gidiyor, biz hiç o yerleşime gitmediğimiz halde ve savaştan savaşa koşarken başkaları bizim yerimize hanfendimiz ile çocuk yapıyor, en son evlendikten sonra hiç görmediğim eşimden 3 kız 1 erkek evladım olmuştu mesela ?

  Sonra ki sürümlerle bu düzeltilmiş mi hiç bilmiyorum ama ben böyle çocuk sahibi oldum ?
  O hatunu boşa hemen :grin: benim sorunum kendi karımdan değil, çocuğum ile karısının çocuk yapması, aynı şehre koyuyorum fakat herhalde yaştan dolayı çocuk yapmıyorlar..
 7. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  Hayda, ben benim oğlana 45lik vlandialı almıştım... Vekili yüksek vali yaparız savaşlarda telef olmasın diye, menopoz mu çıktı şimdi hatun :grin:
 8. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  Tweakla yapmak istemiyorum, native halde, ve sanırım 100+ gündür aynı şehirde bekliyorlar hala çocuk yok.
 9. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

  Merhaba benim oyunda evlilik ve çocuk yapmakla alakalı 2 sorum var. Karakterim biriyle evlendi, 2 çocuk yaptı ve ikiside 18 yaşına bastı, çocuklarımdan birini evlendirdim. Bu evlendirdiğim oğlumun nasıl çocuk yapmasını sağlayabilirim? İkisini de sahibi olduğum seanon şehrine koyuyorum fakat...
 10. Krallıkların en iyilerini tartışma konusu

  Batanya en güçlü birliklere sahip.

  Piyade Batanya Falxman
  Zırhlı piyade Lejyon
  Süvari: Kuzait kağan muhafızı
  Okçu: Batanya Fian Şampiyonu


  Şimdi bazı gerçeklerden bahsedeceğim. Bunların olduğu bir youtube kanalı da var.

  Kuzait kağan muhafızları normalde atlı okçular, ancak hold fire komutu verip 100 tanesini, 100 vlandiya şampiyonu ile kapıştırınca sadece 10-12 gibi komik bir kayıpla patates ediyorlar şampiyonları... sebebi ise kullandıkları kargının muazzam bi hasarı olması.

  Falxman ise bildiğim kadarıyla oyunda hiçbir piyade birliğine eşit sayıdayken yenilmiyor.

  Batanya fian şampiyonları zaten oyundaki en güçlü birlikler, hiçbir senaryoda eşit sayıda iken onları alabilen başka bir birlik yok. Ayrıca 100 lejyon vs 100 fian şampiyonu ok kullanmadan bile sadece kılıçla alabiliyor. Sebebi ise çift ellilerin oyunda resmen bir "şaka" olması. Kağan muhafızı metasında bile çoğu senaryoda yenemiyor bu arkadaşları.


  Basit bir taktik ve 350 adamla 1000-1500 kişilik orduyu patates edebiliyorsun, sadece fian şampiyonu ve kağan muhafızın olması yeterli.

  son olarak, atlı okçu kullanmayın ya, ne öldürüyor ne ölüyorlar, süvari oyalamaktan başka vasıfları yok :grin:


  bunun dışında hiç denemedim ancak aseray süvarilerini denemek istiyorum, sanırım koltuklanmış kargı yapabiliyorlar( ai hala nadiren yapıyor, hatta koltuklanmış kargı vuruşu yapan npc görürseniz cennetlik oluyormuşsunuz :mrgreen:) hem de ciritleri var, ancak benim en sevdiğim ise bulunması çok kolay ve ucuz birlikler.Ucuz ve çoku kaliteli ama pahalıya tercih ederim.

  Silin şu kağan muhafızlarını :grin:


  Hatta ben oyunu bitirmeye yakın birliğimde sadece fian şampiyonu (250) ve 100 de kağan muhafızı tuttum, piyadeleri ve diğer gerekli birlikleri ordum getiriyordu zaten.

  oOrWgh.png


  Sonuçlar hold fire komutunda, sadece yakın dövüş kullandılar. Bırakın şu atlı okçuları, sadece kağan muhafızı iyi o da elindeki karı yüzünden, onu da okçu olarak kullandığınızda çok bir iş yapamıyor.
 11. 1.6.4 Yaması İçin Tavsiyeler.

  buna katılıyorum.

  +1

  şehir ve kale satın alındığını bilmiyordum.
  .
  Şehir kale alabilirsin, trade 300 perki, hatta bi adam cirit craftlayıp fief satın alarak 7 saatte bitirmişti oyunu youtubedan bakabilirsin bannerlord speed run diye
 12. 1.6.4 Yaması İçin Tavsiyeler.

  Bi saniye, hiçbir yama notunda göremedim fakat, artık barış ilan edildiğinde, belli bir süre mi var karşı tarafın yada senin barışı bozabilmen için?


  Oyunda her şey okey bence, birkaç sıkıntı haricinde... şu saçma sapan snowball, bunun için başlık açmayı düşünüyorum, bir ümit okurda, yeniden tasarlarlar...

  Düzeltilmesi gereken en büyük sorun, partilerin ve özellikle krallıkların yapay zekası/davranışları.

  Krallığımdan birisi ordu kuruyor, 2000 kişi var ordusunda, haritada boş boş dolanıyor, aseray elimdeki onira kentini kuşatıyor, izliyorum ordum ne yapacak diye, oniranın dibinden geçip gidiyor, alakasız yerlere gidiyor, takılıyor orada.. Ya şehri savunsana be adam..

  Krallık davranışları ise şu şekilde, krallık kurduğunuzda 5 dakikadan fazla barış halinde duramıyorsunuz, hele late gameda, bütün krallıklar size düşman oluyor, sen istediğin kadar nüfuz harca, haraç öde, eğer onlar sana savaş ilan etmezse, krallığındaki vassallar oylama yapıp seni savaşa sürüklüyor, sanki oyun, uzadıkça uzamak için elinden geleni yapıyor. Mount and Blade gibi bir sanboxun, seni tek bir şey yapmaya zorlaması çok saçma, bu mekaniğin düzeltilmesi lazım... (yeter artık bitirmek istiyorum!) bir şehri kuşatıyorsun, şehirden 2 adım öteye git, oyunun başında elediğin krallığın son klanından bi eleman geliyor, giriyor senin 50 garnizonlu şehrine, sürpriz... Tekrar kuşat şehri...

  Hele bir Onira var ki... Varsa oyunda bir yerleşkenin başına neler geldiğini gösteren bir log falan, yahu şehir 30 kere falan el değiştirmiştir hiç abartmıyorum, 8 kere falan isyan çıktı şehirde... Ordu şehri kuşattıysa biraz nöbet tutsun, devriye falan gezsin, çok uçuk kaçık, mekaniller değil, en azından şu barış olayı düzeltilsin, en azından 100-150 gün falan barış yapılsın, oyun uzayacaksa en azından barış halinde olma durumundan uzasın...

  Bir de düzeltilmesi basit bir sorun, demircilik. Asla yapmadım, çünkü ben bunu bi exploit olarak görüyorum, yahu 5 tane ucunda demir olan çubuk parçasına adam 1 şehir 2 kale veriyor...


  Gelecek patchlerden beklentilerim ise, savaş yapay zekasının iyileştirilmesi/genişletişmesi, birliklere verebileceğimiz emirlerin çeşitliliğinin arttırılması(yayı çek, ateş! gibi...)

  karşı tarafın farklı stratejiler uygulaması(sağ ve sol flankten süvariler, ortadan piyadeler ve arkasından okçular, her savaşta böyle olunca bayıyor...)

  süvari birliklerinin azda olsa bufflanması, koltuklanmış kargı vuruşu yapabilmesi, çift elli nerf..

  geri çekilme komutuna handikap eklenmesi, 5 tane köylü, 1 mancınıkla kale savunmasına girsen sadece geri çekil spamlayarak, karşı tarafın sayısını önemsiz kılabiliyorsun, 100,1000 hatta 10000..
 13. Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

  Late game yorucu, berbat, iğrenç, bezdirici, mide bulandırıcı, yaşam enerjimi alıp götürüyor... Late game kötü, başarısız, hayal kırıklığı, vakit kaybı, olmamış...
 14. Resolved I can't give myself fiefs as a King

  My problem is, I cannot see myself in the voting list when I conquered a new castle/town. I have only one town(I had 2 but gave one of them to some clan in my kingdom), how can I make my name show up on the list? Or give the fiefs myself
Back
Top Bottom