Search results for query: *

• Users: Docex
  • Order by date
  1. Docex

Gpu Optimizasyonu

Evet malesef ac odessey savaş sahnelerinde 200 vs 200 atılıyor aşşa yukarı hiç kasma yok grafikte bannerlordun 2 kat daha iyi en az

Belki daha optimize ederler 1 oyun için pc değiştirilmez ki :sad:
    AC:Odyssey savaş sahnelerinde yapay zekalar karşı karşıya konuluyor ve savaştırılıyor.Vurmak ve blok yapmak olayları. Bir düşman askere odaklanır ve birinden biri ölene kadar onunla aynı şeyi yapar.Bu yüzden fazla bir şey yok. Bannerlord'da askerler iç içe girdiği zaman çok fazla değişken hesaplanıyor.Her asker için 4 yönlü blok, 4 yönlü saldırı, önünde ki sağında ki solunda ki çaprazlarda ki düşman askerin tespiti ve ona uygun davranışları gibi biraz fazla sayıda işlemden geçiyor. Asker sayısı arttıkça işlemciye binen yük de artıyor.
  2. Docex

Ram ve ssd aldıktan sonraki ilk deneyimlerim

Her ikiside kendi alanlarının ana programıdır ve bu sonradan gelenlerle hiçbirşeyi değiştirmez.
    2D'nin istediği performans ile 3D'nin kıyaslanması garip geldi bana.
    Garip gelmesin. İşin aslı öyle değil. Sonradan gelen bir şey de yok. Sisteminiz çok iyi de olsa ayrıntılarla dolu bir proje de donma, takılma, yavaşlama olabiliyor.
  3. Docex

Ram ve ssd aldıktan sonraki ilk deneyimlerim

Autocad basit bir 2D programı dostum.
    Solidworks kullanıyorum sıkıntı yok ama Bannerlord problem optimizasyon sorunu halletseler sıkıntı olmucağını düşünüyorum ama halledene kadar can sıkacak.
    Autocad bünyesinde hem 3d hem 2d çizimi barındıran bir program. Kaldı ki 2D proje çizimlerimde bile çok fazla çizgi renk ve ayrıntı olduğu için bilgisayarı sonuna kadar sömürüyor. Basit bir program değil bu arada. Sadece bilgilendirmek için söyledim.
  4. Docex

RAM mi almalıyım SSD mi?

Önceliğinizi SSD alarak iyi yapmışsınız.
  5. Docex

Güncelleme ne zaman gelir?

e1.4.0 geldi.
  6. Docex

büyük patch..

Evet onu bende fark ettim. Sadece ilk girdiğim savaşta saçma sapan düşüşler oluyordu. Birde her ilk girdiğim savaşta ilk vurduğum adam anlık olarak kayboluyordu. Buna kendi karakterimde dahil. O gitmiş yerine kasma gelmiş sadece :grin:. Ben şöyle bir şey beklemiştim ekran kartı %100 değil de %80 olur gibi..
    Ekran kartının Vsync kapalı halde %100 olması sorun değil . Olması gereken. Vsync açarak ekran kartı kullanımını düşürebilirsiniz.
  7. Docex

Patch Streak Söndü Gibi

Her güncelleme hakkında konu açtığım akşam gerçekten güncelleme geliyor :grin: Totem galiba xD
    Haftada bir kere geliyor gibi. Geçen hafta Cuma b1.2.0 geldi. Ondan önce cumartesi 1.1.0 gelmişti. Bugün de b1.3.0.

1.3.0 boyutu 2.6 GB.
  8. Docex

Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe Dublaj-Seslendirme

Haydaa : ) Çok iyi. Hiç beklemezdim böyle bir şey. Elinize sağlık.
  9. Docex

Herkeste Olması Gereken "Bugsız" Modlar Listem (e1.1.2)

Paylaştığınız modları neden yüklememiz gerektiğini kendi yorumunuzla anlatmışsınız. Normalde görüp geçtiğim bir kaç tane mod vardı. Açıklamanızı okuduktan sonra yükleyeyim dedim. Yani bu konu en azından bana yaradı. Eline sağlık
  10. Docex

Bannerlord'un İşlemcilere Zarar Vermesi?

RDR2 oynadım fakat ne hikmetse böyle bir sorun yaşamadım stok fanda.
    Şuan RDR2 için açılmış bir başkasının konusu olsaydı bu konu, siz de "saçmalık" veya "hayır" seçeneğini seçerdiniz. Çünkü o sorunu yaşamadınız o oyunda. Fakat olay sizin yaşayıp yaşamadığınız değil. Forumlarda açılan konulardan bahsettim az önce ki yorumumda. Sizde bir örnek istediniz.

Ubisoft'un son çıkardığı her oyunda istisnasız böyle sorunlar yaşayanlar var. Siz ben yaşamadım diyorsunuz problem orada değil.

Bugün Bannerlord ile fark etmeseydiniz bu sorunu, başka bir gün başka bir oyun ile çıkacaktı. Bannerlord suçlu değil. Çözmeniz gereken bir ısınma probleminiz var.
  11. Docex

Bana bir tane örnek verir misin peki? Ben güncel olan her oyunu sistemimle ultrada oynadım ve kingdom come deliveranceyi saymazsak ki oyunda çok kötü bir optimizasyona ve Bannerlord gibi abartılı bir işlemci gücüne ihtiyaç duymasına rağmen Bannerlord'un onda biri kadar bile sıkıntı yaşatmamıştı bana.
    Rockstar Games'in RDR2 yapımı bir çok sıkıntıyla çıktı. Kiminin bilgisayarında CPU yaktı kiminin GPU'sunu, sözde... Eğer takip ediyorsanız bilirsiniz.

Olay şu. Sizinde bu yorumda belirttiğiniz gibi sorununuz aşırı ısınma. Fakat bunu çözmek istemiyorsunuz. Stok demek ki yeterli değil. İsterseniz CPU test yapın. %100 kullanımda ısı derecesine bakın. Emin olun fırlayacaktır 80 üstüne. Buna çözüm ise bir soğutucu bakmak. Ani voltaj artışıyla fırlayan ısı değerleriniz bile 60 dan 68 e çıkmak olacak en fazla. Değiştirmeniz gerekli.
  12. Docex

Bizim forumlarımız da veya araştırdığınız yabancı forumlar da, yeni çıkmış olan neredeyse her yüksek bütçeli yapım veya erken erişim oyunu hakkında bu tarz konular açılır. Bannerlord'a özel değil.

Erken erişim olayını görmezden gelmek marifet değil. Size gerekli açıklamalar yapıldı. Bilgisayarınıza emin olun bir göz atsam sıkıntının aslını bulabilirim. Olay sizde bitiyor. Oyun donanımınıza zarar veremez. Sorunu başka yerde aramayı deneyin.
  13. Docex

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

1.2.0 beta ile kayda değer performans ve yapay zeka iyileştirmeleri mevcut (y)
  14. Docex

ÖNERİ: Saç Fiziği

Saç fiziği olsa güzel olur. Fakat oyunda ki fiziğe sahip nesneler ( at yelesi, pelerin vs. ) düzgün bir fizikle çalışmıyor. Pelerin jole kıvamında, kumaş gibi bir hareket sergilemiyor, at yelesi de aynı şekilde. Püsküller daha katı olmalı, karakterin suratına geliyor. Gerçekçi hareketlere sahip değiller. Daha çok uğraşmaları gerek bu konu da. Nvidia Physx logosu var introda. Nvidia çalışanlarının düzgünce bir el atması lazım.
  15. Docex

Bannerlord beta gpu cpu sıcaklık değerleri

Ekran kartının veya işlemcinin %100 yani tam güçte çalışması o parçaya zarar vermez. Fakat yüksek sıcaklıklar zarar verebilir. 85 derece ekran kartını yakmaz veya yavaşlatmaz, yine de ortalamaya göre yüksek bir değer. Soğutucuyu kontrol edin, kasa hava sirkülasyonunu sağlayın, gerekirse macun değiştirin. Drop ların en büyük nedenini harddisk inizde arayın. Harddiskiniz sağlığını kontrol edin. Eğer hdd kullanıyorsanız ssd geçmeniz durumunda droplar yüksek oranda gidecektir. Parçalarınızın tam performansını yüksek hızlı ssd ler ile görebilirsiniz.
  16. Docex

İşlevsel Modlar

Intro disable modu cokmeye sebep oldu bende.
    Intro "ESC" tuşu ile geçilebiliyor.
  17. Docex

İşlevsel Modlar

Güzel konu eline sağlık. Bende öneri yapayım.

Xorberax's Cut Through Everyone

Bu mod savurduğunuz her silahın birden fazla kişiye hasar vermesini sağlıyor.

18. Docex

sanırım oyun işlemciyi gereğinden fazla ısıtıyor .bu önce bana saçma gelmişti lakin oyunun bilgisayari bozduğuna dair şikayetler var. bunun hemen incelenmesi lazım.
    CPU problemi değil bu GPU sıkıntı yapmış.
  19. Docex

e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

NPC sıfatları çok daha güzel olmuş. Çöl bölgesinde ki arkadaşlar koyu tenli, soğuk bölgelerde yaşayanların teni daha açık.
    Oyunun atmosferinde daha karanlık bir hava sezdim güncellemeden sonra.

Back
Top Bottom