Search results for query: *

 1. danand

  TR_Revolt_RPG

  Takipteyim başarılar.
 2. danand

  Valley Roleplay - PK

  Başarılar
 3. danand

  TR DE FANTASY LEAGUE?????

  Eğlenceli bir projeye benziyor, oyuncu olarak yer almak isterim.
 4. danand

  TR_SadecePiyade [KAPALI]

  Üç senaryado ben de yer aldım ve son iki senaryoda ilk günler açılış saatinden kapanışa kadar oynasam da harita ve rol basitliğinden oyunu bıraktım, çoğu kişi de bu nedenle bıraktı. Olay senin ihtiyaç duyup durmaman değil, yönetici ekibin kabul ettiği oyuncu kitlesinin (Low rp yapan saçma sapan elemanların kabul edildiğini gerek yönetici ekip, gerek sen, gerekse de ben biliyorum.) duyup duymaması. Eğer iyi rol yapamayan oyuncular sunucuya kabul ediliyorsa senaryoyu da o topluluğa göre şekillendirmek yönetici ekibin sorumluluğu. Bu bir kenara, PK ölmüşken oyunculara istedikleri itemleri vermemek, istediği rolleri yapmalarına engel olmak ciddi bir öngörüsüzlük. Kaç sunucu / senaryodur sıradan insan rolü yapıyoruz ve Warband'in sunduğu rol imkanı kısıtlı, bir süre rol yapan birinin bunu tüketmemesi mümkün değil. Eskiden tutan ve oynanan HRPG senaryolarını denemektense farklı bir şeyler deneyerek oyuncuları sunucuda tutmayı başarabilirlerdi ki bunu bir sefere olsa da Nordların Asrad'a saldırma eventiyle denediler. Onda da Nordları zırhlarla kuşatıp şehirliyi çıplak bırakarak "gayet" tarafsız ve oyuncuların keyfini göz önünde tutan yöneticiler olduklarını gösterdiler.

  Sunulan gerçekten iyi mi ki bunu kitleye mal ediyorsun? Oyuncu kitlesi genel anlamda berbattı, tamam kabul ediyorum ancak eğer bu berbat adamların başvurularını kabul ediyor ve sunucunda barındırıyorsan o kitleye göre senaryoyu yönlendirmen gerekir. Sanat-sanat, sanat-toplum gibi saçma sapan bir benzeşme yapmayacağım ama durum az çok o.

  Meydan savaşı ile rol yapma sunucusunu kıyaslamadım, başarısız ve hevessiz bir ekibin yöneticisinin başarılı bir sunucu yönetimi olan admine öneri vermesinin absürtlüğünden bahsettim. :roll:

  Az çok arkadaş olduğunuzun ve birbirinizi desteklediğinizin farkındayım. Forumda dolaşırken sunucunu kapatır kapatmaz başka bir sunucu konusunun altına böyle bir tavsiyede bulunduğunu görünce bir tık seni tetiklemek, bir tık da suncuyu gömmek ve biraz da yazdığının absürtlüğünü vurgulamak için o iletiyi attım. Eski sevgilisinden ayrılıp eski sevgilisiyle birlikte olan herkesi manasız bir biçimde uyaran ergen gibi koşarak bunu yazmak sence de biraz absürtd değil mi?

  Sunucunun kısa sürede kapanmasının nedeni de bu. Oyuncuların ilgisizliği değil, sunucuyu yönetimin ilgisizliği ve beceriksizliği yüzünden oyuncu sayısı azalmışken üstelik şaka gibi sunucuda en çok aktif oyuncuların listesini paylaşmanız tamamen saçmalık. Sunucunun oyuncu sayısının kısa sürede bu kadar azalmasının nedeninin "siz olduğunu bilmeniz" ama yine de hiçbir değişiklik yapmadan diretmeniz ise oyuncu topluluğuna verdiğiniz değeri gösteriyor. Siz kendi kitlenize yeteri kadar değer vermiyorken kitlenizden "sağduyu" bekleyemezsiniz.

  Sunucuyu açarken bunu göze almıyor musunuz zaten? Sunucu açtığınızda karşılanması neredeyse mümkün olmayan beklentilerle oyuncular sunucuya giriyor. Ya bir şekilde memnun ediyorsunzu ya da memnun edemediğiniz için küfür yiyorsunuz. Bu nedenle sağduyulu olmamı / olmamızı bekleyebilirsin ama skankhunt42luk yapmak varken neden tam anlamıyla yapıcı bir eleştiri getireyim ki? Ben getiririm, getirdim de ancak dinlendi mi? Oyuncuların haritadan şikayeti olunca "Pk oyuncusunu tatmin etmek mümkün değil" deniyor. En basit eleştiride böyle bir yorum gelirse başka konularda eleştiri getirmek için oyuncuların hevesi kalır mı sence?
  Bakın yanlış anlaşılmasın, getirilen scriptler ve verilen emeği ciddi anlamda takdir ediyorum fakat bazı şeylere bu kadar emek verip en basit şeylerde ihmalkar davranmak oyuncu topluluğundan önce o scriptleri yazana saygısızlık. "Saygısızlık olmasın o zaman 'Script, harita, host desteği sağlarım' dedim, neden yapmıyorsun?" gibi bir cevap gelebilir, eh ne benim o kadar zamanım ne de hevesim var. Hevesim yokken sunucu açıyorsam (Birileri istiyor diye mesela) yakın zamanda bu sunucuyu kapatacağımı öngerebilmek çok da zor olmasa gerek, değil mi? Sonuç böyleyken de oyuncu topluluğunu suçlayamam değil mi? :???:
  Kusura bakma, mobilden girdiğim için alıntılarla destekleyemeyeceğim ama elimden geldiğince bahsettiğin şeylere değineceğim. Harita ve rol basitliğinden kastettiğin şeyle başlayacağım. Haritaları, oyuncuları ne kadar uzun süre sunucuda tutabiliriz ve ne kadar rol çeşitliliği sağlayabiliriz diye düşünerek geniş bir zamanda hazırlıyoruz. Biz ne kadar yer mekan eklesek de oyuncular sürekli kalabalık ortamlar arıyor, bireysel şekilde rol yapan oyuncular onlara sunucu boş izlenimi veriyor. Bu da bizi ilerleyen zamanlarda oyuncuları belli yolları ve mekanları zorla kullandırmaya teşvik etti. Haritayı fps dostu yapmak daha büyük bir dert, baştan sona haritalar 540, 670 ve 370 kb olarak yapıldı. Roller ise, sıradan bir insanın yaşayacağı sıradan hayatlardan ibaretti. Herkesin kahraman olacağı bir senaryo istemedik, çalışkan oyuncuların aradan sıyrılmasını istedik. Eğer istediği ekipmanları verirsek, oyuncunun bir süre sonra sıkılacağını öngördük ve buna göre sistemler tasarladık. Buna rağmen, son iki senaryoda eşyaları bol dağıttık. Oyuncular, ilk senaryoda kendi aralarında gruplaşarak olaylar çıkartıyor ve sunucuda gündem oluşturuyorlardı. Bu bizim kontrolümüzde değildi. Biz sunucuda her şey oyuncu tabanlı olsun istedik. Üreticiler, yöneticiler ve çalışanlar hep admin olsun istedik ve böyle yürütmeye çalıştık. Her adminin soylu olduğu, kankalarinin şövalye olduğu bir sunucu olmamak için.

  En basit başvuruları ilk senaryoda aldık. Sadece basit sorular sorarak. İkinci senaryosa oyunculardan karakter kurgusu istedik. Üçüncü senaryoda ise önce detaylı hikaye ve ekipman istedik, sonrasında aktifliği arttırmak için ikinci karakter başvurusu ve basit başvuruları açtık. Oyuncuların rollerini test etme gibi bir şansımız yok. Gerçekten yok, oyuncu ne kadar kötü rol yaparsa yapsın sorduğumuz sorulara mantıklı cevaplar verip, bir arkadaşına hikaye kurgusu yapıp sunucuya bir şekilde giriş sağlayıp yine trolleyebiliyor. Oyuncuları cemiyete kabul eder gibi kitaba el bastırıp alamıyoruz. Çok kasıntı hale getirirsek, bu sefer 10 kişi için sunucu hazırlamamız gerekir. Bu arada son senaryonun bütün kayıtları, discordumuzda halen duruyor. Anonim olarak yeni bir discord açıp bana ulaşıp görebilirsin ( izin veren oyuncuların başvurularını).Yetkili adminler başvuruları yeteri kadar inceleyip, eksikleri düzelttirip sunucuya oyuncuları kabul ettiler.

  Kimsenin istediği rolü yapmasına engel olmadık, aksine bize orijinal bir fikirle gelen her oyuncuya haritada istediği yeri tahsis edip role girmesini sağladık.

  Kuşatma eventinde kuşatanlara güçlü, savunanlara zayıf ekipman vereceğimizi söylememize rağmen, iki tarafa da eşit 12şer ekipman dağıttık. Sadece rolü desteklemek için ben ağır ekipman aldım ve bir kişiyle combata girip kaybettim.

  Rusty'e verdiğim öneri ile ilgili "absürt" demişsin. Kendi tecrübelerimi göz önüne alıp, sevdiğim ve güvendiğim bir insana karşı yaptığım öneride ne bir art niyet ne de absürtlük var.

  Sunucular bir aya yakın süre açık kaldı. Bu süre bizim için kısa veya başarısızlığı simgeleyen bir zaman dilimi değil. İkinci senaryo öyleydi ama ilk ve sonuncu için bunu diyemem. Eğer ilk senaryoda ve öncesindeki test Fransız senaryosunda oynadiysan, bütün süreci tek admin olarak yönettiğimi de bilirsin. Sunucunun üçüncü haftasının başında Jake Dunn ve Yakamoz destekleyene kadar açılıştan kapanışa hep aktiftim. İkinci ve üçüncü senaryosa ise, Weinert sonuna kadar aktifti. Sunucu hiç bir zaman adminsiz durmadı. Biz de biliyorduk bir kaç fact çağırıp onlara kaleler ve paralar verip sunucuyu aktif tutmayı ama bu farklı bir şey yapmak olmayacaktı. Eğer sürekli adminlerin köle gibi rol pas atacağı, her gün farklı haritalar ortamlar istiyorsan, Taleworlds Monesation Policy kapsamında girişi aylık 20 tl olan bir sunucu oluşturalım, parayla "hizmet" satın almış olun. Ama biz burda ücretsiz bir "imkan" sağlıyoruz ama bize yapıcı eleştiriler yapmak yerine şahsıma karşı eleştiriler yapıyorsun ve bunlar bizi bir adım ileri götürmeyecek şeyler. Bu sunucuyu ben açmış olsam da bir ekip olarak devam ediyoruz ve aldığımız her karar, yaptığımız her senaryo her harita herkesin fikrini ve emeğini kapsıyor. Bu sunucuyu benim üzerimden eleştirmek de doğru değil. Sunucudaki scriptleri isteğimiz doğrusunda ücretini ödeyerek yaptırdık, çoğu zaman da Ali kendi insiyatifiyle bize istediğimiz sistemleri hediye etti. Biz ne scripterin ne oyuncuların emeğini hiç etmedik. Sunucunun başında sürekli yetkili varken, sürekli yazılımsal ve oynanış açısından güncellemeler yapılırken ihmalkar teriminin kullanılması doğru değil.

  Bu konuda başarılı olan yönetimler varsa örnek almak isterim.


  Onun dışında tamamen alakasız bir konuyla Rustygmr'nin konusunu meşgul ettiğimiz için kendi adıma özür dilerim.
 5. danand

  TR_SadecePiyade [KAPALI]

  Girdiği her işe hevessiz bir şekilde girip harita, rol paslama vb. oturtamadığı için sunucudaki oyuncu sayısı azalınca kendi kitlesine isyan eden ve kitleyi suçlayan bir yöneticinin, güzel bir şekilde oturmuş bir sistemi olan kaliteli bir suncuyua tavsiye vermesi ne kadar mantıklı değil mi :fruity:

  Önerim sunucusuna değil, Rusty'nin kendisine. Ayrıca Sadecepiyade kurulmadan önce, kurulurken ve sonrasında hep Rusty ile iletişim halindeydik. Birbirimizin fikrine değer verdiğimiz için onun benim sunucuma, benim onun sunucusuna elbette katkılarimiz oldu. Kendi sunucularim ile ilgili fikirlerine de şu şekilde cevap vereyim; ben zaten iki haftadır sunucunun başında değilim, yönetimi başka birisine devrettim ve sadece kısa süreli olarak sunucuda bulundum. Bu işe hevesli bir şekilde başladım ama karşılık bulamadım,bunu reddetmiyorum, yine de ben kendi hevessizliğime rağmen her yeni projeye başkasının keyfi için başladım.

  Şunu da belirtmek isterim ki, insanların kâr amacı gutmeden sırf topluluktaki oyuncuların keyfi için açtığı sunuculara karşı yorum yaparken birazcık sağduyulu olun. Sadecepiyade sizin için sıradan bir sunucuyken Rusty için maddi ve manevi açıdan bir masraf. Bu zorlukları, sırf başka oyuncuların keyif aldığını görmek için yapıyor ama yine de eleştiriliyor, toxic oyuncularla muhattap oluyor ve bazen de küfür yiyor. Bu her sunucu sahibinin başına gelen bir durum.

  Eğer sen hevesliysen ben sana host + script + harita desteği sağlarım, sen yeter ki başarılı bir iş çıkar.

  Duyarlı oyuncular keşke bu tarz fikir ve görüşlerini biz rahatsız olduğunuz eksik gördüğünüz şeyleri lütfen öneri şeklinde belirtin diye bir yerlerimizi yırtarken belirtseler de, sunucu kapanınca zaten şöyleydi böyleydi diyebilmek için fikirlerini kendilerine saklamasalar ve topluluğa birazcık katkıda bulunmuş olsalar.
 6. danand

  TR_SadecePiyade [KAPALI]

  Herhangi bir karşılık beklemeden hırslı native oyuncularının kendini gerçekten kanıtlayabileceği bir ortam yarattığın için teşekkür ederim. Şahsen tanıdığım ve değer verdiğim bir insan olduğun için sana yapacağım öneri, artık keyif almadığın ve strese girdiğin sunucu işlerinden uzaklaşmandır. Olur da devam etme kararı alırsan, sonuna kadar destekçinim.
 7. danand

  TR_La_Rivage Hard-RP [Kapalı]

  3. Senaryomuz ile 2 Ağustos Pazartesi günü 20:30'da tekrar aktif olacağız. Daha önceki senaryolarda neler yaptığımızı bu başlık altında görebilirsiniz.
  https://discord.gg/scmMurthYU Discord adresimizden #Oynanış kanalından sunucu hakkında bilgi alabilir, kayıt kanallarını kullanarak kayıt yapabilirsiniz.
 8. danand

  TR_Pandora_RP PK 1.3 Modülünde aktif

  Bir şehir etrafında sosyal-rp olarak dönecek sanırım. Gizli olması gereken bazı yerler haritada belirtilmiş, onların gizli olarak kalması daha ilgi çekici olurdu diye düşünüyorum. Başarılar.
 9. danand

  TR_SadecePiyade [KAPALI]

  Rank sistemi güzel olmuş. Aktif olarak oynayan kişilerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum.
 10. danand

  [WB] Warband Script Enhancer v4.9.5 for 1.174

  My question is not connected to yours :wink:
  Ah... Sorry.
 11. danand

  [WB] Warband Script Enhancer v4.9.5 for 1.174

  What could be the issue at the error message "Library file not found"?
  I don't which library file i have to connect with and how to do it.
 12. danand

  [WB] Warband Script Enhancer v4.9.5 for 1.174

  Can anyone help me with this issue?


  Info
  Time: 10/05/2021 21:23:19
  Type: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xC0000005, 0x00000000, 0x00000014)
  Stack trace
  0x00444DFD mb_warband_dedicated.exe+0x44DFD (??+0x0)
  0x0044502B mb_warband_dedicated.exe+0x4502B (??+0x0)
  0x740E1300 mswsock.dll+0x11300 (Tcpip4_WSHSetSocketInformation+0x40EB)
  0x740DEA45 mswsock.dll+0xEA45 (Tcpip4_WSHSetSocketInformation+0x1830)
  0x749E4FB1 WS2_32.dll+0x14FB1 (WSAAccept+0x8C) 0x749F3F50 WS2_32.dll+0x23F50 (WEP+0xB5D9)
  0x749E4F1C WS2_32.dll+0x14F1C (accept+0x17)
  0x00444EF6 mb_warband_dedicated.exe+0x44EF6 (??+0x0)
  0x004FE9BC mb_warband_dedicated.exe+0xFE9BC (??+0x0)
  0x7561919F KERNEL32.DLL+0x1919F (BaseThreadInitThunk+0xE)
  0x76FCA8CB ntdll.dll+0x4A8CB (RtlInitializeExceptionChain+0x84)
  0x76FCA8A1 ntdll.dll+0x4A8A1 (RtlInitializeExceptionChain+0x5A)
  0x76FCA8A1 ntdll.dll+0x4A8A1 (RtlInitializeExceptionChain+0x5A)
 13. danand

  Olası bir 8v8 turnuva

  Turnuvadan çekilecek takımlar için yedek takım slotu oluşturulabilir
 14. danand

  Kuşatma kulesi hızlandırma

  Sen de adamlarınla beraber kuşatma kulesinin yanında dur. Kuşatma kulesinin tepesine çıkıp köstek olacağına aşağı inip ittirerek destek ol...
 15. danand

  Mount And Blade Warband Geleceği

  Merhabalar, Hep Kalradya'nın günümüze kadar nasıl gözükeceğini merak etmişimdir. Daima aklımda olan bir fikir vardı. Kalradyanın alternatif geleceğini anlatan bir senaryo hazırlamak. Ben bu senaryoyu not defterinden hazırladım. Ve sizinle paylaşmak istedim. İşte not defterinin dosyası:


  (Virüs yoktur. Sadece bir not defteri dosyası.)
  Bu şekilde paylaşmak yerine google docs üzerinden yazıp yine oradan güncellersen hem daha estetik ve okunabilir olur hem de insanlar güvenli bir şekilde erişim sağlayabilirler senaryona.
 16. danand

  TR Sword&Board 3vs3 Turnuva [Kazanan Takım; Metth'in Klonları]

  Takımınızın adı:La Rivage HoK Community
  Takımınızın kısaltılmış tagı:king_
  Sancak:-
  Oyuncu isimleri ve Guidleri:
  1: Dana 1374194
  2: Weinert 4215734
  3: Pepe 4921522
 17. danand

  TR_La_Rivage Hard-RP [Kapalı]

  Sunucu aktifliğin düşmesinden dolayı kapandı. Yazın Creative Company ile ortak yürüteceğimiz bir projeyle geri döneceğiz. 4 ay süren bu süreçte bizimle beraber rol yapan, bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ederiz. Özellikle Avrasya ekibine hem fikir olarak, hem de bizlere websitesi hazırladığı için ayrıca teşekkür ederim. Olumlu ve olumsuz yorumlar ileride hazırlayacağımız projeler için bize yol gösterici olacaktır. Bu süreçte fikir ayrımına düştüğümüz pek çok insan oldu. Bu süreçte kalbini kırdığım kişilerden özür diliyorum.

  Bu süreçte topluluğu aktif tutmak adına Hard-RP ve Medium-RP açacak kişilere map yapımı, hosting ve script açısından elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Bana Steam veya Discord üzerinden ulaşabilirsiniz. Discorddan ulaşmanız daha sağlıklı olur steamda sürekli arkadaş listem doluyor.


  Danaking#8922
 18. danand

  TR_La_Rivage Hard-RP [Kapalı]

  Yeni alınan adminlerle kalitesizliğin dibine vurmuş sunucudur. Discord üzerinden oyunculara küfür eden admin mi dersin yoksa 10 lira bağış yapıp oyunculara istediği kadar kendinde küfür, iftira hakkını bulan mı dersin seç bir tane. Defalarca şans vermeme rağmen değişmeyen bir sunucu oldu. Yönetimin aptal egolarını çekmek isteyen buyursun oynasın zira iki üç lira bağış yaptığınız taktirde bir çok şeyi elde edebilirsiniz. 15 yaşında kendini "Discord'un Allahıyım" diye ilan eden velet bir admin tarafından istilaya uğrayabilirsiniz. Rol kalitesine gelirsek fazla yaratıcı bir rol beklemeyiniz. Kiliseye gidince "Ben başpapazım seni aforoz etme hakkım var" diyen zibidileri görmeniz kaçınılmaz.
  Sık sık yaşandığı için oyuncuların aralarında ettiği kavgalara karışmıyoruz fakat bu, dini ve milli değerlere karşı edilen küfürler olunca bunu yapanın kim olduğunu gözetmeden banlıyoruz bu herkes için geçerli. Eğer ortada bir haksızlık var ise neden ben banlandım ne için banlandım ve neden hitap ettiğim kişi de aynı şeyi cezayı almadı diye sormak yerine Discord ile ilgili admine ve bana küfredersen tabiiki hakkını aramayazsın. Daha önce yaptığın olumlu görüşleri silmen ve ''asıl'' görüşünü belirtmen bizim için bir sorun değil. Oyuncuların rolleri ile ilgili yaptığın yorumlara da bir şey diyemem şayet biz oyuncular için yeterli ortamı ve kuralları sağlayabiliyoruz sadece. Kendin sadece rol yapmak istediğin kişi sunucuda olmadığı ve istediğin rol eşyası olan kılıcı vermediğimiz için de aktif olarak oynamıyorsun. Sürekli discordumuzda yere göğe sığdıramadığın yabancı sunucularda aradığın rolü bulabilirsin umarım.
 19. danand

  TR_SadecePiyade [KAPALI]

  Niye sunucu açıyorsun. Sunucu mu yok. Para mı kazanılıyor bu işten :unsure:
  Kendi oynamak isteyip bulamadığı bir konseptin sunucusunu açıyor bunda yanlış veya israf olan bir durum yok.
 20. danand

  TR_La_Rivage Hard-RP [Kapalı]

  2. Senaryo tanıtımı eklendi.
Back
Top Bottom