Search results for query: *

 1. cilgin_sedat

  Ağaçları Yıkım Projesi #direngeziparki

  Çılgın Sedat ve Son Olaylar

  Merhaba Arkadaşlar,

  Sözü hiç uzatmayacağım. Son günlerde bana çok umut veren şeyler oldu. İnsanlar yıllar sonra yeter dedi. Önce şaşkınlıkla izledim olanları sonra ben de indim sokağa. İlk başta şaşırdım çünkü RTE hakkında internette yazmaya çekindiğimiz şeyleri insanlar sokaklarda on binler olup haykırıyordu. -Bu olanları bizleri derinden üzern Reyhanlı saldırısının ardından beklediğimi de belirtmek isterim-

  Ardından çok ama çok iyi şeylerin arasında az da olsa kötü şeyler de oldu. Bunların %99'unun tezgah olduğuna kalıbımı basarım fakat RTE'nin evlerde 'çok zor' tuttuğu vatandaşlarımızı kışkırtacak şeyler olduğu su götürmez gerçek. Bu anlattığıma "camiye saygısızlık yaptılar" minvalindeki tezgahlanmış haber örnek olarak verilebilir. Yalan olduğu daha sonra ortaya çıktı fakat evlerde zor duran insanlar için bir fotoğraf çoğu zaman yeterli. Yalan mı dolan mı sorusu ne yazık ki internet ortamında hak ettiği ciddiyete sahip değil.

  Biraz düşünmenizi rica ediyorum, siz de bana hak verirsiniz diye umuyorum: halkımız ne yazık ki mevzu inanç olunca kör olacak kadar hassaslaşıyor. Daha doğrusu kullanılmaya hazır hale geliyor. Şimdi size bir örnek vereceğim. Gayet küçük, sevimli ve bu yazının başlığının çıkış noktası olan bir örnek.

  Biraz hınzır bir karakter olduğumu herkes biliyor. M&B oynarken hepinizle birlikte eğlendim, bazen sizleri sinirlendirdim bazen de sizlerle eğlendim. Fakat en çok üzerinde düşünülmesi gereken TR_* sunucularına bağlandığımda hoşlanmadığım birini "Allah'a sövdü" diyerek ilk oylamada attırabilmem. Anında. Adam yeni gelmiş, daha bir kelime bile etmemiş ve ben onu ilk oylamada sadece "Allah'a sövdü" diyerek, iftira atarak attırabiliyorum. Bu kadar hassasız. "Yok onlar çocuktur" demeyin ne kaldı 18'lerine? İnsanlar hiç düşünmüyor atarken gelen bilgi yalan mı doğru mu diye (yabancı arkadaşlarla oynarken de "o ırkçılık yapıyor, atın onu" demem yetiyordu; bu da karşılaştırma yapabilmeniz için verilebilecek bir başka ayrıntı).

  ---​

  Bu adamların arkasında çok sıkı çalışan sosyal bilimciler, toplum kontrolcüler var. Gerçekten çok güçlü bu yönleri. İnanılmaz damardan tutuyorlar. Bunun en güzel örneği şu bebek katilini aklama çalışmaları. Hatırlarsanız basında "Bebek katili 5 vakit namaz kılıyordu" haberi çıkmıştı. Arkadaşlar siz de hak vereceksiniz ki bu haberdeki niyetin adı kansızlık. Beynimize beynimize inanılmaz mesajlar çakıyorlar. İsimleri, kavramları ve kelimeleri değiştiriyorlar.

  Dikkatimi çeken bir şey daha var. Çılgın sedat hiç bir zaman bilgisayar başından kalkmadı yani çılgın sedat yalnızca internette, bir bilgisayar oyununda kaldı. Çılgın sedat sizleri kışkırttı, hassasiyetlerinizi kullandı. -Gerçekten de yaptım bunları ama sonunda hep tebessüm oldu, unutuldu-

  Şimdi bunları düşündüğünüzde bir isimle çılgın sedat'ın ne kadar benzer olduğunu göreceksiniz. Kim bu? :smile:

  Neyse ki çılgın sedat bir bilgisayar oyununda ve bir ülke yönetmiyor.

  Çılgın sedat'a hep sövdünüz, onu aylarca sunucularınızdan uzak tuttunuz. Bu bana geleceğe dair umut veriyor. Sövün çılgın sedat'lara, sövün ülke başındaki çılgın sedat'a. Sizleri çok seviyorum, iyi günler.

  - Haaa evet yahu, o zaman o da müslüman... Aslında iyi ad...
 2. cilgin_sedat

  Çapulcuların İnanılmaz Özgüveni

  furkandelta said:
  Ben Sarranid'in derebeyiyim. Mareşalim. 106 tane rütbeli askerim var. Düşük rütbelileri veya yenileri biraz eğitmek için bunlarla savaşıyorum. 7 kişilik çapulcu grubuna teslim ol yada öl diyorum adamlar bana "Ölemeye hazır ol!" diyor. Sizce de burda mantık hatası yok mu ?

  çok güzel bir konuya değinmişsin. bu benim de dikkatimi çekmişti... bahsettiğin durum oyunun yapay zekasına yönelik güzel bir gönderme.
 3. cilgin_sedat

  Yaratılışcılık Üniversitelerde

  bu çok komik,

  hız alamamak budur, bunun bir de marmara üniversitesinde olması epey bir yolun alındığının göstergesidir. RTS'lilerin duruşu beni şaşırtmadı ama zaten RTS'de dönenler de epeyce konuşulmuştu geçmişte. (şu bi' öğrencinin uzaklaştırılması mevzu ve türevleri)

  sonra "sedat sövdü biz de onu susturduk" oluyor...
 4. cilgin_sedat

  Türkiye'de Terör Olayları...

  dedim ya bir balon var ortada rte diye. bunları ...: inanılmaz bir sosyal mühendislik söz konusu. akp her şeyini buna borçlu. yaşanan üzücü gelişmeler de bu balonun ne boyutta olduğunu gösteriyor bizlere.


  aha bu da bu kavram kaydırıcılarının peydahı:
  halit21 said:
  tutan yok.

  aklınca devrimci... aklınca solcu... avatarı da var... ohhh... ulan anlamıyorum ki bunlar solculuk diye ahmet altan'ı mı düstur alıyorlar? sonra "aaa karşim devir değişti"ci olup çıkıyorlar.

  küfür etmemek elde değil... bazı şeyleri "ben büyüüÜÖK uuoooOrtaağğğDoğğğu projesinin eş başk." diye gezinen balona bağlamam şaşırtmamalı sizi. diğer partiler desen; onlar da janta kapak...  yeni fark ettim: bah bah ironi yapmış:

  Kleidophoros said:
  Bikaç mehmet şehit oldu diye konu açıp PKK propagandası yapmayın.
 5. cilgin_sedat

  Türk Hava Kuvvetlerine ait uçak düşürüldü.

  suriye-türkiye arasındaki husumete dair rte'nin duruşu aslında bizlere inanılmaz ipuçları verdi. son zamanlarda öyle şeyler oldu ki (şu suriye mevzusundan evvel) "ulan iyi kötü bunların duruşu sağlam" diyerek bunlara tutunmaya çalıştık. kendine güvenerek konuşan insanlar güven verir bilirsin.

  ama burada görüyoruz ki ortada üzerinde rte yazan bir balon var. inanılmaz bir karizma çizdirme olayı söz konusu oldu. düşük irtifa uçuşu yapıp "bak oğlum ayağını denk al" dedirtecek uçakların uçması beklenirdi, olmadı. sesler kesildi, dudaklar yamuldu; laf döndü.

  benzer hayal kırıklığını "öyle ya da böyle, 80'leri yaşatanlar yargılanmalı; evet!" diyenler de "dindar bir nesil istiyoruz" zırvasından sonra yaşamıştı.

  eğer bunlar m&b oynasaydı sedat, t'ye basıp terli bir tcdd işçisi tadında "hökümetini s.tiğim" yazar enter'a basardı.
 6. cilgin_sedat

  SBS Bitti! Herkesin Çişinin Geldiği Bir Sınav

  Balkes said:
  Evet arkadaşlar yarın okullar kapanıyor herkesin bildiği üzere. Kimimze göre iyi, kimimize göre kötü geçen bir yılın ardından alıyoruz karnelerimizi. Sizin de notlarınızı ve görüşlerinizi almak istiyorum.

  7.sınıfım. Benim hepsi 5 doğal olarak.

  Genel ortalama 95,bilmem kaç


  Sınıflarımızı da yazarsak iyi olur.

  türkçeci bana acımadı kardeş...

  anasını satim hangi adamın beden dersi 2 olur ya? herif sırf voleybol topuna ayakla vurdum diye yaptı bunu.
 7. cilgin_sedat

  ben gidiyorum

  merhaba arkadaşlar, bu satırları yazarken gözlerimden bir damla niyetlenir cehennemin dibine. birlikte çok güzel günler geçirmesek de hüzünleniyor insan... ama yine de... son günlerde yaşadığım üzücü olaylar beni çok etkiledi. zaten psikolojimin halini iyi bilirdiniz. forumdan gitmeden önce...
 8. cilgin_sedat

  Taleworlds Futbol Platformu (Günün maçları, yorumlar ve tahminler)

  JusdWeR said:
  Kleidophoros said:
  courage said:
  Haklısın. Benzin yerine su ya da güneş enerjisi ile çalışıyordu arabalar. Unutmuşum.
  Benzin patlar mı yanar mı? million dollar question!
  Administrator Vs Moderator

  Siz bare yapmayın. :smile:

  bence admin alır, mod admini yere gömse bile admin bi' ban çeker, ardından da lafını çakar. ben karşıyım böyle şeylere, hoş olmuyor. ama itiraf etmeliyim ki admin beyi desteklemiyor da değilim.
 9. cilgin_sedat

  Taleworlds Futbol Platformu (Günün maçları, yorumlar ve tahminler)

  courage said:
  Burhaniye'de pek öyle bir şans olmuyor ya, bir tane konvoy geldi gitti, yetişemedik bile =D İşin tuhaf tarafı, geride bir kişi kaldı, o da "her zaman her yerde en büyük fener" diye bağırıyordu. Konvoy yeni girdiğinde bağırsaydı sonuç ne olurdu kim bilir. Zaten iki sokak ötesi pek tekin yerler de değil. Diş problemim var zaten, ağzımda dolgu ağrısı var, bağıramıyorum bile.

  O değil de, haftaya Fenerbahçe kupayı alır mı bu moralle bilmiyorum. Bursa da ters takım biraz.

  aman karşim, dikkat et kendine çok vahşi oluyor sevinçli kalabalıklar. geçen sene demirspor - adanaspor karşılaşmasına dayak yemiştim.
 10. cilgin_sedat

  Taleworlds Futbol Platformu (Günün maçları, yorumlar ve tahminler)

  çok mutluyum, inşallah seneye demirspor!

  galatasarayfutboltakimi.jpg


  courage said:
  Haklısın. Benzin yerine su ya da güneş enerjisi ile çalışıyordu arabalar. Unutmuşum.

  14 Mayıs'ta kupa töreni olacakmış. Hadi bakalım. Kadıköy'de alsaydık keşke kupayı.

  çok güzel bazırtmışsın karşim.
 11. cilgin_sedat

  Taleworlds Futbol Platformu (Günün maçları, yorumlar ve tahminler)

  09-05-TAFFAREL.jpg


  kadıköy'de polis arabaları devrilmiş durumda; adana'dan bildirdim.
 12. cilgin_sedat

  1 Mayıs İşçi Bayramı

  Koyurtang said:
  @Sedat: Yahu laflarına bakıyorum; içinde ne mizah var ne de zeka ürünü bir şey. Ancak alttan alta maymun, inek falan diyorsun. Hayvan adlarını hakaret olarak almadığımdan ceza vermiyorum. Kaldı ki sülaleme de sövsen bir şey yapmam, Allahlık olmuşun zira.

  kendisi yazılarımda zeka ya da mizah olup olmadığına karar veren evrensel bir otorite... o demişse vardır, o demişse yoktur. tezatın direğini kırdın abicim. buralarda "bak seni atarım haaa" modunda gezince bir anarşist gibi değil 9 yaşındaki bir anne sütü isteyeni gibi duruyorsun.

  anarşizmi inci sözlükten öğrenmiş bir adam var karşımızda şaşmamak gerek :smile: (ahah ah ahahahahah diye gülüyorum). allahlık olduğuma karar vermiş bir anarşist. allahlık olduğuma karar vermiş bir otorite karşıtı ve koloni tutkunu. tezatına niyetlendiğim... zekasına bittiğim... hevesine tömberdiğim...

  taraf gazetesi orijini kayık solcuları ne kadar solcu ise sizlerde o kadar samimisiniz...

  mantık der aristo'ya söver,
  gerçek der zade'ye söversiniz


  (bu kısım modları ilgilendirmiyor)

  evet, merhaba arkadaşlar. o tİren fotoğrafı oraya boşuna koyulmadı değil mi? evet. siz siz olun keyfinizi kaçıracak bir karşı düğüm ağ istemcisi insanına tamah etmeyin.

  bari kabuğu soyup verseydim... neyse...
 13. cilgin_sedat

  1 Mayıs İşçi Bayramı

  şu anarşizm lafı da inci sözlük orijininden kurtulamadı. sorsan anarşist, baksan duşta su bi' soğuk gelsin "anneeaaaaa" der dururlar. güldürmesinler adamı.

  hele ki bi' maymun gördüm anarşist olduğunu iddia eden; baktım n'apar diye; gördüm, şurada konuşturmadan adam susturur.

  derler ki muzu soy da sok, ..., ağzına.

  peşin edit: olası mod saldırısına karşı tepki cümlecikleri hazır değildir.
  peşin görsel: olası mod saldırısına karşı görsel:
  tren.bmp
  ek: şartlar bu şekilde yazmamı gerektirdi.

  edit: köşe başı açık arayıcılarına karşı önlem alınmadan bir çırpıda yazılmıştır.
 14. cilgin_sedat

  1 Mayıs İşçi Bayramı

  Kleidophoros said:
  cilgin_sedat said:
  sen hayatında hiç mi yanlış yazmadın?
  Yazdım, hala da yazarım. Ama "şu adamlar çok pis, sıçmayı bile beceremiyorlar hahayt" diye laf sokmaya çalışacaksam o zaman yazdığım şeyi iki kere kontrol ederim ki sıçan ben olmayayım.

  cilgin_sedat said:
  Kleidophoros said:
  Şakül yazmayı beceremeyen oğullar olduğu gibi, sıçmayı beceremeyen prof. da varmış.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Aziz_Nesin#Ba.C5.9Fl.C4.B1ca_yaz.C4.B1m_bi.C3.A7imleri aziz aağabeyden öğrendik bu şekilde yazmayı. aç oku kitaplarını. şimdi kaybol gözümün önünden, geç bir ağaçlık altına, gör işini.
  E hani yanlış yazmıştın? Bir duruşun olsaydı gerçekten eyvallah derdim ama nerden ne bulsam diye kıvrandığın için sana eksi puan yazıyorum.

  Ağzını da topla. İki lafın belini kırmak ayrı, dangır dungur hakaret ederek konuya girmek ayrı.

  ben yalancıyım. o an hemen kıvırma ihtiyacı hissettim; girdim nette. taradım interneti. yanlış yazımları buldum. arasında eleme yaptım. hemen aziz  usta çıktı karşıma. dedim ki falan filan. tdk'ya göre yanlış olanı aziz ustadan öğrendim. şimdi uzatma da şu bayram gününü arkadaşlarımla hoş anılar paylaşarak yapayım. tamam mı?

  - değil.

  orada proflara bir laf atma kaygım yok zira amcam pırof; genelleme yapmayı bana nasıl yakıştırırsın? orada tek niyetim babamı anmaktı. andıramadın.  tamam mı?

  - değil.

  yeni yetme kuul insan adabı adlı eserimin 21. bölümünde de belirttiğim gibi sessiz yaklaşıp "bak ensene vurdum" duruşu sizin aslında birer heyecan arayışında olduğunuzu gösterir. lütfen bana laf atma kaygısı gütmeyin. tamam mı?

  - değil.

  ne yapabilirdin peki? derdin ki (mesaj yoluya); kardeşim bak bu kelimeyi yanlış yazmışsın açık veriyorsun.

  ben de derdim ki aziz ustanın kitabından öyle gördüm; bu kelime tdk tarafından tanımlanmamış dur düzelteyim. (ileri mod görüşü için: anahtar kelime tdk'ya göre)

  tamam mı?

  - değil, yanlış, yanlış, yetmedi, bozdum seni, bozdum seni...

  o zaman derim ki: sen bu gidişle yaşar kemal'i de bozarsın.

  ek not: duruşum; yanlış evet yanlış. kahretsin ki kriptonitim bitti. tdk'ya göre yanlışını görmüşüz aziz ustadan. tamam deliği pas geçtin ama şu milletin bayram sevincinin ortasına iniş yaptırdın.

  beni üzmeyin arkadaşlar.

  sipor yapmak, tirene binmek...

  ek: sana cevap vermeyeceğim artık, zaman harcangacısın çünkü.
  edit: mod'lar için renkli baskı.
  edit: gerek görülen yerlere mod'lar için ek yapıldı. (mavi olarak vurgulandı)
  edit: arkadaşlar (mod'lar hariç) sizlerden özür dilerim çünkü başlığın orijininde kalamadık. kalamadık çünkü niyeti 1 mayıs coşkusunun ötesinde arkadaşlar vardı. olsun sedat kardeşiniz onun açısında bir altta kalma yarışı olan bu pislik atışmanın hakkını verdi (bunun kararını gayet tabii ben verdim)...
  edit: bir arkadaş steam'den yazdı; kriptonit olmalı o kardeş diye. uyarın için sağol kardeşim, düzelttim. (deniz mavisi ile vurgulandı)
 15. cilgin_sedat

  1 Mayıs İşçi Bayramı

  http://www.youtube.com/watch?v=V6m-GX5T-6I

  iki kere a'ya basmışsın. allah belanı versin sedat.

  edit: görsel açıdan kötü görünen 36 puntoluk yazı kaldırıldı.
  edit: klavye azizliği giderildi.
 16. cilgin_sedat

  1 Mayıs İşçi Bayramı

  Kleidophoros said:
  Şakül yazmayı beceremeyen oğullar olduğu gibi, sıçmayı beceremeyen prof. da varmış.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Aziz_Nesin#Ba.C5.9Fl.C4.B1ca_yaz.C4.B1m_bi.C3.A7imleri aziz aağabeyden öğrendik bu şekilde yazmayı. aç oku kitaplarını. şimdi kaybol gözümün önünden, geç bir ağaçlık altına, gör işini.

  ek not. o liste sadece örnek.
 17. cilgin_sedat

  1 Mayıs İşçi Bayramı

  Kleidophoros said:
  Şakül yazmayı beceremeyen oğullar olduğu gibi, sıçmayı beceremeyen prof. da varmış.

  ... dediğin adamların oğlunu buldum baba. ama sen yoksun aramızda... neyse ben senin yerine deliklerinin ortasına kondururum fatı...

  niye bana çatıyorsun arkadaşım? neden?

  sen hayatında hiç mi yanlış yazmadın? elinde TDK - ebesine kadar giden imla kılavuzu mu taşıyorsun?
 18. cilgin_sedat

  Evren ~ Sonsuzluk

  uzaylı deyince aklımıza nedense assembly'de işlemciye takla attırabilecek kadar zeki varlıklar aklımız geliyor.

  - neden?
  - çok şey söylenebilir ama neyse konu o değil...

  ben mesela, uzaylı ayırt etmem; tek hücreli de olsa uzaylı uzaylıdır ki uzaylı dediğimiz yaşam birimlerinin varlığına dair bahis oynayabilirim. references mods.

  ek1; national geographic'in son dönemde yayınladığı belgesellere bir bakınız.

  ek2, iddia; 10 yıl içinde 'işte keşfedilen ilk uzaylı kardeşimiz: tek hücreli alfa-celestia' tadında posta gazetesi manşeti olmazsa taksimin orta yerinde soyunacağım.
 19. cilgin_sedat

  TTNET'te Türkiye Genelinde İnternet Kesintisi

  şimdi ben bi' gün belediyenin bilgi işleminde çalışıyorum, çalışanlar saçma sapan sitelere girmesin diye labris'i (ağı dinliyen, log tutan, içeriğine göre siteleri engelleyen (...) bir sistem)  kurmuşlar. sistemin yasak listesini güncellerken sistemi yeniden başlatmam gerekti; ulan o da ne belediyenin internet çıkışı o aletin üzerinden geçtiği için belediye geneli internet kesintisi oldu... telefon susmuyor, çarkıma okumayan çalışan kalmadı belediyede...


  bunun türkiye genelinde olanını hayal bile edemiyorum...
Back
Top Bottom