Search results for query: *

1. Scenarist

Şehire asker koyamama sorunsalı

Önce avluya git, sonra garnizon seçeneğini göreceksin.
  2. Scenarist

Tüm harita tek bir klan

Eğer güçlü gelip,kısa bir sürede her yeri almalarından bahsediyorsanız,snowball sorunu var.Yani bir tarafın aşırı güçlenip,diğer tarafların farklı sebeplerden dolayı karşı koyamaması.
    Eskisine oranla daha dengeli ama hala bu sorun var. Patchler ile düzeltmeye calısıyorlar.

Eğer aniden her yeri aldılarsa,bir hata/bug söz konusudur.

Yapabileceğin en iyi şey ise yeni bir save'e başlamak maalesef.Gelen patchlerden sonra,oyun biraz daha dengeli diyebilirim.Baştan başlamakta fayda var.
  3. Scenarist

Yoldaşların kültürü

Atadığın valinin kültürü,şehrin kültürü ile uyuşmuyorsa,bağlılığa/sadakata eksi olarak yansımaktadır.
  4. Scenarist

Eklense hoş olabileceğini düşündüğüm 10 şey

Bu arada,6 numaralı isteğin zaten mevcut. Yanılmıyorsam F7 ile bölme işlemi yapabilirsin.
  5. Scenarist

Eklense hoş olabileceğini düşündüğüm 10 şey

Her ne kadar seviyor ve oynuyor olsam da Warband'dan beri Bannerlord da olmasını beklediğimiz şeyler için hala istekte bulunuyoruz.Buna üzülüyorum,hem de çok.. Hatalar giderildikten sonra erken erişim sürecinin sonunda, en çok beklenenlerden eklemeler yapılır umuyorum. :cautious:
  6. Scenarist

Rehber Yorum ?

Ellerine sağlık.Emek verdiğin açıkça görülüyor.Hepsini okumadım,genel olarak baktım.
    Güzel ve yüzeysel olarak birçok şeye değinmişsin.
    Tabii eksikler ve hatalı bölgeler mevcut olabilir.
    Örnek vermek gerekirse; karakter yaratırken,özellikleri dengeli dağıtmak kişiye bağlı bir tercih olmakla birlikte,çok mantıklı bir hareket değil diye düşünüyorum.Önemli olan,karakterinin gideceği yolu planlayıp,buna göre özelliklere yüklenmek olacaktır.Hepsini dengeli dağıttığında,hiçbirinde ciddi ve yeterli gelişmeler elde edemeyeceksin.Oyun çok dengeli gidip, uzun sürmediği sürece...
    Bir mmorpg karakteri gibi düşünebilirsin.Eğer çok dengeli yetenek dağıtımı yaparsan,hiçbir yetenekte ustalasamazsın. :smile:

Detaylı ve can alıcı bilgiler yok maalesef.Ancak oyun yepyeni ve böyle bir rehber yaratmak suan icin birçok açıdan zor ve çok daha fazla vakit isteyecektir.Yüzeysel olarak hazırlamışsın ama hemen her konuya değinmişsin.Başlangıç rehberi havasında..
    Tabii geliştirmeye oldukca müsait bir rehber olmus ve birçok yeni baslayanın işine yarayacaktır.Ellerine ve emeğine sağlık.
  7. Scenarist

arbalet kullanımı ve bir yerleşimin bağlılığı sorunu

Bağlılığı etkileyen faktörler var.Olumsuz etkilerini,bağlılığın üzerine geldiğinde görebilirsin ki bu durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu eksikleri gidermen gerekiyor. Örnek vermek gerekirse,bağlılığı etkileyen faktörlerden bir tanesi de oraya atadığın valinin kültürüdür. Aldığın kalenin kültüründen bir yandaş atamalısın. Bir diğeri ise senin karakterinin kültürüdür.Aldığın yerin kültürü, seninkinden farklı ise yine eksi olarak yansır.Tabii buna direkt olarak yapabileceğin bir şey yok.Bu durumda politikaları kullanabilirsin.
  8. Scenarist

Şehirlerde Refah veGıda

Ayrıca belirteyim,elde ettiğin kalenin durumu önemli.Geliştirmeleri zayıf kalmış,yapılmamış ve refahı düşük olan bir kaleyi toparlamak,düşündüğünden biraz uzun sürebilir.Sabretmelisin..
    Zira bunda krallığının politikaları da etkili oluyor.Yönetme ekranındaki refah,gıda,sadakat,güvenlik gibi etkenlerin,üzerine gelip,incelersen göreceksin ki hepsi birbirinden etkileniyor ve bir tanesinden baslayıp,düzeltmeye gittiğinde ve pozitife dönmeye basladıgında,zamanla digerlerine de etki edip,onları da pozitife döndürmeye baslayacaktır ya da senin bunları pozitife döndürmenin yolu açılacaktır.Önemli olan; bu etkenlere olumsuz etki eden şeyleri tespit etmen.Olumsuz etkide bulunan politikaysa,bunları reddetmeye çalış.Başarılı olmuyorsa,karşı politikalarla bu etkenlere pozitif etki edenleri bularak,kabul ettirmeye çalış.Doğru kültürden vali atadığına emin ol.Bu bağlılığı/sadakati etkiler,o da diğer etkenlere yansır.Kısacası,olumsuz etkileri tespit et ve bunları düzeltmeye calıs.Eğer, yönetme ekranında etkenlerin üzerine geldiğinde çıkan istatistikleri ve aktif politika ekranına ait görselleri yüklersen,daha net çözüm bulmaya çalışırız. :smile:
  9. Scenarist

Şehirlerde Refah veGıda

Başka bir başlığa yazmıştım,buraya da kopyalayacağım,belki yardımcı olur;

''Gıda yetersizliğinin farklı etkenleri var.Savaş durumunda olumsuz anlamda etkileniyor ve genellikle normal bir durum olarak kabullenebilirsin,geçicidir,beklemen gerekir.
    Eğer geliştirmeleri yeni yaptıysan,yine beklemen gerekiyor.Çünkü oyunda her şey zamanla,diğer ögelere baglı bir sekilde değişiyor.Ani bir değişme bekleme.
    Garnizonun boyutu gereğinden fazla ise daha fazla gıdaya ihtiyac duyulur ve ekside kalman olağandır.Garnizonu azaltmayı denemen durumu çözebilir.Aslında gıda ve refah birbirine bağlıdır.İkisi de birbirinden etkilenir.Refahını artırabilirsen,gıdaya da olumlu anlamda etki eder.Tersi de aynen geçerli.Refahı da biraz detaylı incelersen,bağlılık gibi durumların da etkisi var.Örnek vermek gerekirse,önceden Sturgia'ya ait olan bir şehre gidip,aseraylı bir yoldaşını/birini vali olarak atarsan,bağlılık negatif olarak yansır ve refahını düşürür.Bu da gıdaya kadar yansıyabilir.Sana genel tavsiyem,şehir veya kalendeki yönetme ekranında,etkilerin üzerine gelip,rakamları biraz sabırlı ve detaylı olarak incelemendir.
    Tabii burada rakamlar söz konusu ve daha önce söylediğim gibi;zamanla gerçekleşecekler.Bir bina geliştirmesi yaptıktan sonra anlık bir değişim bekleme.Politika hemen etki eder ancak diğer hususlar zaman gerektiriyor.
    Artı olarak; Avlanma Hakları politikasını önermeyi deneyebilirsin,geçirebilirsen,işine yarayabilir.''
  10. Scenarist

Şehir ve Kalelerde gıda stoğu sorunu

Dostum dediklerinin hepsine dikkat ettiğim halde ekside idi, ve aniden etk etki etmediğini bildiğim için özellikle şehirlerde bir hafta kada rbekliyordum her değişiklikten sonra ama düzelmiyordu. Çözümü yönet kısmında su yollarını otomatiğe almakta buldum. Teşekkür ederim bu kadar açıklaman için.
    Günlük iş olarak su yollarını seçmiş olacağını düşündüm ki ilk akla gelen ve yapılan o oluyor genelde.O sebeple yazmamıştım.Çözdüysen,problem yok. :smile:
  11. Scenarist

Kalemdeki refahın artışta olmasına rağmen gıda stoğunun açıklamasında refahtan eksi bonus aldığımı gösteriyor. Sorun ne anlamış değilim.

Değinmiştim ama tahminimce,rakamların etki etmesini ve yeterli düzeye gelmesini beklemen gerekiyor olabilir.
    Yeterli artışı yakaladığında,artıya dönecektir.Yani refah artışın pozitife dönmüş olabilir ama yeterli seviyeye gelmesini beklemen gerekiyordur.

Ben gerekli adımlarımı uygulayabildiğim zaman,bir süre beklediğimde düzelmeleri gördüm.
  12. Scenarist

Gıda yetersizliğinin farklı etkenleri var.Savaş durumunda olumsuz anlamda etkileniyor ve genellikle normal bir durum olarak kabullenebilirsin,geçicidir,beklemen gerekir.
    Eğer geliştirmeleri yeni yaptıysan,yine beklemen gerekiyor.Çünkü oyunda her şey zamanla,diğer ögelere baglı bir sekilde değişiyor.Ani bir değişme bekleme.
    Garnizonun boyutu gereğinden fazla ise daha fazla gıdaya ihtiyac duyulur ve ekside kalman olağandır.Garnizonu azaltmayı denemen durumu çözebilir.Aslında gıda ve refah birbirine bağlıdır.İkisi de birbirinden etkilenir.Refahını artırabilirsen,gıdaya da olumlu anlamda etki eder.Tersi de aynen geçerli.Refahı da biraz detaylı incelersen,bağlılık gibi durumların da etkisi var.Örnek vermek gerekirse,önceden Sturgia'ya ait olan bir şehre gidip,aseraylı bir yoldaşını/birini vali olarak atarsan,bağlılık negatif olarak yansır ve refahını düşürür.Bu da gıdaya kadar yansıyabilir.Sana genel tavsiyem,şehir veya kalendeki yönetme ekranında,etkilerin üzerine gelip,rakamları biraz sabırlı ve detaylı olarak incelemendir.
    Tabii burada rakamlar söz konusu ve daha önce söylediğim gibi;zamanla gerçekleşecekler.Bir bina geliştirmesi yaptıktan sonra anlık bir değişim bekleme.Politika hemen etki eder ancak diğer hususlar zaman gerektiriyor.
    Artı olarak; Avlanma Hakları politikasını önermeyi deneyebilirsin,geçirebilirsen,işine yarayabilir.
  13. Scenarist

Ticaret Hakkında

Kervan görevleri, sığınak basma ve çete bölgelerini yağmalayıp değerli item düşürmeleri bu ara çok yapıyorum. Özellikle çete bölgelerini kesip, çete liderlerinden düşen itemler özel ve iyi para ediyor. Büyük ihtimalle demircilik de kullanıyor. Daha demircilik olayına girmediğimden ne bulursam satıyorum. Yakınım da eğer yüksek fiyatlı satılan bir ürün yoksa, ticaret olayına pek girmiyorum. Çünkü 50 altına aldığım ürün çok uzakta 150 satılacakken. Oraya giden kervanlar yüzünden boşa kürek çekmiş oluyorum.

Ticaret sisteminin de çok dengesizlikleri var. Kervan alma, şehir içi dükkanları almadan yapmak pek mantıklı değil gibi de geldi.
    Söylediklerine aynen katılıyorum.Ticaret olayı çok karlı değil ve zaman zaman boşa kürek çekmiş kadar oluyoruz.
    Kervan olayını da ciddi manada gelir kaynağı elde etmeden yapmıyorum.Hem maliyeti hem riski açısından.. İlk işim; çok bir getirisi olmasa da günlük gelirde pozitife geçmeye çalışmak açısından dükkanları açmak oluyor zaten.O konuda da sana katılıyorum yani.
    Aklıma gelmişken emin olmak açısından soruyorum.Dükkanlarımızın seviyesini görebiliyoruz ancak şuan seviye atlatmak gibi bir durum yok diye biliyorum.Bu konuda yanılmıyorum değil mi?
  14. Scenarist

Ticaret Hakkında

Merhabalar dostlar.. Ticareti aktif olarak kullanan var mı? Kervanı bunun dışında bırakıyorum. Malları getir götür olayına girişenler var mı? Warband da gelir sağlamanın yolları sınırlı olduğundan birçok yapan oluyordu ancak Bannerlord da daha fazla seçenek olduğundan pek ihtiyaç duymadım...
  15. Scenarist

Nüfuz nasıl artar ?

Nüfuz kazanmanın savaş/esir bağışlama/orduya katılma gibi birçok yolu var ancak esas mesele,günlük nüfuz değişimimiz.Bunun içinde bulunduğumuz krallığın nüfuz düşüren politikalarını,eğer başka bir getirisi yoksa iptal ettirmeye çalışmalısınız.Bunu yapmak ise her zaman mümkün olmuyor.Bu sebeple de karşı politikalar sunabilirsiniz.Bir arkadaşın da önerdiği gibi halk konseyi politikasını geçirebilirsiniz.Bunun dışında başka politikalar da var.Politikaları aktif olarak kullanmanızı öneririm.Sadece nüfuz için değil,birçok şey için..
  16. Scenarist

Eksikler ve Hatalar.. Hayal Kırıklığım var. (Faction Snowball,Kuşatmalar,Yapay Zeka,NPCler,Ekipman Çeşitliliği)

Öncelikle Merhabalar.. Oyunu yıllardır büyük bir heyecanla bekliyorduk.Armağan bey ile ekibine güvenim çok fazlaydı ve saygı duyuyordum.Hala öyle ama şuan oyunun durumunu sorguluyorum ve gerçekten üzgünüm.Oyunun daha oynanabilir ve iyi bir konuma gelebilmesi açısından gördüklerimi ve...
  17. Scenarist

Türkiye Fiyatı 150 TL ve Türkçe Sonra Eklenecek

Kimseye hakaret etmeden konuşmaya özellikle dikkat ettim,sadece düşüncemi,eleştirimi yazmak istedim ve bunu başardığımı düşünüyorum.Ama koşulsuz savunmak isteyen arkadaşlar asıp,kesiyor,tutabilene aşk olsun.. =)
  18. Scenarist

Hayatımda bu kadar aptalca bir yazı görmedim gerçekten hani nerde yabancıların dikkatini çekti millete makul bir fiyat bu evet 150 TL türkiye için belki fazla bir miktar bende ucuz olmasını isterim ama olmuyor demekki onu geçiyporum Türkçe desteğinden bahsediyorsunuz yav kardeşim öncelikle destek gelecek ki alacaklar diyorsun warband da var da ne oldu ??? %1.5 lik bir pazar payı var oyunun Türkiye de =? bu ne arkadaşım sizin bir şey istemeye hakkınız yok yani elbet Türkçe dil desteği zaten gelecek erken erişime de laf edip duruyorsunuz oyun Tam sürüm hissiyatını vereceğini açıkladılar sadece oyunculara yönelik güncellemeler için erken erişimde cıkartmak istediklerini söylediler gerçekten bir şey bilmeden boş beleş konuşmak herkese hobi oldu konuşmuş olmak için konuşuyorsunuz

Kullandığınız kelimelere bakınca, yazdığım yazıyı o kadar güzel doğruladınız ki.. (Aptalca!,bir şey istemeye hakkınız yok!,boş beleş konuşmayın!) Tam da yazıda belirttiğim gibi.Okuduysanız tabii. =)
    'yapılabilseydi yapılırdı,olabilseydi olurdu.' gibi yorumlar yapmanız,sizinle alakalı durumun vehametini gün yüzüne çıkarıyor.Türkiye fiyatını zaten çok kötü bulmadığımı belirttim. =) Röportajlarda neler söylenip,nelerin gerçekleşmek üzere olduğuyla alakalı karşılaştırmaları da net bir şekilde yaptım.O yüzden o topa girmenize pek lüzum kalmadı ama; tam sürüm hissiyatı verecek vb. açıklamalar yapıp,oyunun en temel ve Warband 'dan ayıran özelliklerini ertelemek mi doğru olan? diye sormadan da geçmek istemem.Çünkü okumadığınız ya da anlamadığınız çok aşikar.
    Kimseye hakaret cinsinden yorum yapmadım.Siz ve benzerlerinizin aksine.. En az sizin kadar bu oyunu seviyorum ve destekledim.Hala destekliyorum,destekleyeceğim.Eleştirim varsa da yine iyi olmasını istediğim için sakınmayacağım.Bana kalırsa bugün eleştirilmesi gerekiyordu ve düşüncelerimi belirttim.Samimi söylüyorum.O kadar altı boş konuşuyorsunuz ki.. Fikrinize değil,söyleme ve savunma şeklinize,sürekli aynı şeyleri tekrarlamanıza,görmezden gelmelerinize,her yorumunuzda hakaret kullanmanıza sözüm.Pek umursamasam da uzaktan iyi gözükmediğini ve kimseyi çekindiremediğinizi bir kere daha belirtmek isterim.'Hani nerede eleştiriler?' deyip deyip,gözünüzü kapatacağınıza,ilk duyurulduğu günden beri deli gibi bu oyunu bekleyen,Türkiye de oyun ve medya alanında çalışan,tanınan isimlerin bugün yaptığı yorumları takip edin.Steam de duyurunun altındaki yabancı yorumlara bakın.Söylüyoruz da 'nerede?' demeye,bahaneler üretmeye devam edeceksiniz.Oyunun tüm versiyonlarını orijinal (birçoğunu kutulu) bir şekilde alıp,oynadım.Korsan oynayanlara da EN AZ sizin kadar karşı çıkıyorum.Warband süreciyle,bu dönemi karşılaştırmak ise tamamen bir hata.Sebeplerini saymayacağım,düşünebilen tahmin ediyordur.Eğer bu kadar, 'Türkiye'de oyun yapmak kolay mı? Herkes korsan oynuyor!' culuk yapılacaksa,yurt dışında çalışılsaydı.Aynı keyifle alır,oynardım.Kaldı ki buradaki mevzu,bunun tartışılması olmamalı.Herkes bazı zorlukların farkında.Bunlar yeterli sebepler değil.Her röportajında,her açıklamasında,ilk andan itibaren Türkçe destekle çıkacağının belirtilerek,beklenen ve bilinen bir özelliğin yine yeniden ertelenmesiyle alakalı.Benim en çok üzüldüğüm nokta ise oyunun temel özelliklerinin ertelenmiş olması.Türkçe seçeneğinin ertelenmesi,sadece bir eleştiriden ibaret ve kişisel olarak önemsediğim en son noktalardan bir tanesi.Yazıyı okumuş olsaydınız,şu cümlelerinizin ne kadar havaya gittiğini anlardınız ki erken erişimle ilgili yazdıklarım da orada duruyor.Bu sayede nasıl bir çelişkide olduğunuzu da belki anlayıp,görebilirsiniz.
    Neyse, bir kere daha güzelce açıklamaya çalıştım.Düzgün kelimeler dahi seçemeyen birine karşı,İLK ve SON açıklamamdı.Şayet tartışma yapılabilecek nitelikte bir güruhla karşı karşıya olduğumu düşünmüyorum.

Yorumum,eleştirim olduğunda,tekrar görüşmek dileğiyle..
  19. Scenarist

Erken erişimle ilgili gelen bilgileri eleştirenleri,gördüğü yerde boğazlayacak bir güruh sezdim yorumlarda.'Co-op sistem kesinlikle olmalıydı,nasıl olamaz?' diyenlerden değilim ancak bunu isteyenleri de anlayabiliyorum.Şayet Armağan beyin,röportajlarda 'bunun mümkün olduğunu ancak ilk çıktığında entegre etmenin zor olacağını,bekleyip göreceğiz' gibi söylemleri var.Bu beklentiye girilmesinin sebebi havadan,sudan değil.Buraların reisi(!) rolüne bürünüp,insanların bu konudaki istek ve eleştirilerine karşı ahkam kesmeyin,siz bunu yaptığınızda insanların bu isteklerinden çekindiğini falan mı zannediyorsunuz?

Oyunun çıkış sürecinin uzamasıyla birçok insan dalga geçti,meme oldu bu durum.Armağan bey ve ekibine duyduğum aşırı güvenden ötürü,hiçbir sözünü sorgulamadım,her dediklerini neredeyse tam olarak gerçekleştireceklerine inandım.Geç de olsa yapacaklarına hala inanıyorum.Yakın çevrem bu süreçle dalga geçerken,ben onlarla yeni haberleri paylaşıp,savunma durumuna geçiyordum.Belki birçoğumuz böyle yapıyorduk.Olabildiğince toz kondurmadık.Ancak son haberlerle birlikte gelen eleştirilere,bir noktaya kadar ben de katılıyorum.Oyunu 'ikinci' oyun yapacak,en çok beklenen bazı özelliklerin erken erişimde açık olmaması kesinlikle eleştirilebilecek bir nokta.'Bunu yapmaya hakları yok!' gibi bir söylem değil bu.Elbette böyle bir hakları var ve uygulayacaklar,yapılacak bir şey yok.Fakat gelecek eleştiri ve düşünceler de belirli oranda haklı olacaktır.Armağan beyin yine bir röportajında; 'İstesek,biraz daha ek süreyle oyunu tam sürüm olarak çıkartabiliriz.Çok ciddi eksikleri olduğundan değil,oyuncuların deneyimleri ve geri dönüşleri doğrultusunda sağlam adımlar ile ilerlemek isteriz.' manasına gelen açıklamalar yaptığını hatırlıyorum.Bu söylemleri ile de çelişen bir sonuç oldu bu.Şahsi olarak,beni fazlasıyla üzdü bugün yapılan açıklamalar.Fiyat konusunda bir itirazım yok,hangi fiyatla çıkarsa çıksın,alacaktım.Yine alacağım fakat yurt dışı fiyatıyla ilgili,ben de eleştiriler gördüm.Bunu belirten arkadaşa dahi saldırmışlar. Neyse.. =) Bana kalırsa fiyat en son tartışılması gereken nokta ve genel olarak fiyatlar fena durmuyor.Türkiye tarafına ise hiç itirazım yok. Türkçe dil desteğinin de başta olmayacak olması yine eleştirilerin belli oranda haklı olduğu nokta bence.Bu durumu 'İngilizce bilmekle' yorumlayan arkadaşlara da sadece gülüyorum.Ben veya birçok insan oyunu İngilizce haliyle oynayabilir fakat farklı sebeplerden dolayı bu desteğin en başta verilmesi gerekirdi.İnsanlar daha rahat şartlar altında oynamak isteyebilir,verilen sözün yerine getirilmesini bekleyebilir,Türkiye de Türk yapımcılar tarafından geliştirilen,gurur kaynağı olarak görülen bir yapımın Türkçe destekle çıkmasını bekleyebilir ki bu konuda da haklılar çünkü Armağan bey çok net konuşmuştu ve ilk andan itibaren Türkçe desteği olacağını defalarca dile getirmişti.Ekstra olarak,az ya da çok devlet desteğinin de varlığı biliniyor. 'Türkiye de yapılmasının,Türk yapımcılar tarafından yapılmasının,az ya da çok devlet desteği almasının bir manası yok' diye mantıksız bir savunma şekline girişmek ise gülünç olan ayrı bir durum.Esasen bunlarla alakası olmadığını iddaa etmek son derece alakasız. =) 'Neredeyse vatana ihanet etti diyeceksiniz,kültürcülük/milliyetçilik yapıyorsunuz' söylemleriyle de hiçbir ilişkisi yok bunun.Sakın o tarz bir savunmaya geçmeyin lütfen.Zaten başka şekilde,mantıklı bir savunma yapanını da bulmak epey zor.'BEKLENEN ve BİLİNEN' bir özelliğin gecikmesiyle alakalı bu eleştiriler.Bu oyun yurt dışında yapılsaydı,Türkçe desteğin olacağıyla alakalı bir şey söylenmeseydi veya olmasaydı da aynı keyifle alıp,oynardım.Bunu açıkça belirteyim.Bu kadar uzun bir süreç sonunda erken erişimi dahi kabullenmiştik ve oluşabilecek hataları da.. İkinci oyunun en temel özelliklerinin entegre edilmeden sunulacak olması son derece üzücü bir durum.Bu oyunu biz gibi bekleyenler,daha fazla sabredemeyeceklerdir ve dolayısıyla oyunu ilk çıktığında alıp,oynayacaklardır.Eğer yeterli görülmez ve kısa sürede sıkılmaya başlarlarsa,bu büyük bir hayal kırıklığı yaratıp,oyunun satışlarına ciddi etki eder.Bu gibi temel ve en çok beklenen şeyleri sonradan entegre etmek ise hayal kırıklığı ve kızgınlığın etkisiyle,birçok kişiyi geri döndürmeye yetmeyebilir.

Oyunun forumundayız,az çok anlayabiliyorum fakat biraz sakin düşünme fırsatı verirseniz kendinize,'oyunu her koşulda desteklerim,laf söyletmem,hiçbir şekilde toz kondurmam!' demenin bir noktadan sonra destek vermekten çıkıp,zarar verme yoluna kadar girdiğini anlayabilirsiniz.Bazen eleştiri yapmak ve hatalı olduğunu belirtmek,bir şeylerin düzelmesinin anahtarıdır.Koşulsuz destek,bu noktada bir şey ifade etmez.Farketmeden en büyük zararları verirsiniz.. Tabii bu bir teşbihtir ve sözüm meclisten dışarıdır.
    Son olarak;burada düzgün bir şekilde eleştiri yapan,hayal kırıklığını dile getiren,bir şekilde sesini duyurmak isteyen insanlara karşı bir anda belirip,defalarca söylenmiş sözlerin tekrarı bir savunmaya kalkışmayın arkadaşlar.Bunu yaparken ahkam kestiğinizde ise daha komik oluyor.Emin olun kimse sizin o sert olduğunu düşündüğünüz sözlerinizden çekinmiyor. =) Tabii siz hala eleştirilmez olduğunu düşünüp,kendi savunmanızı yapmak istiyorsanız yapın ancak eleştirenlere,düşüncesini dile getirenlere karşı 'bekleyeceksiniz!, o zaman almayacaksınız!, tatava yapmayacaksınız!, ingilizce öğrenseydiniz! cehalet!' demeniz hiçbir şey ifade etmiyor.

Uzun lafın kısası; Ben oyunu her ne fiyata çıkarsa çıksın,alıp oynayacağım,deneyeceğim.Çünkü bizdeki yeri ve beklentimiz ayrı bir noktada.Beni üzen şey,ikinci oyunu,ikinci oyun yapacak temel özelliklerin başta eklenmeyecek olması ve Armağan beyin röportajlarında söylediklerinin aksine bir süreç karşılayacak gibi görünüyor olması.Umarım beklentilerimizi bir şekilde karşılar ve bolca eğlenceli vakit geçiririz.
  20. Scenarist

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Şöyle bir baktım göremedim ancak daha önce koyulduysa kusura bakmayın.

Armağan Yavuz ile BSC yeni röportaj yapmış..
    Buyrun;

http://dhbr.co/bnlF
Back
Top Bottom