Search results for query: *

 1. Çavuş_Bunduk

  Klan üyelerini ve çocuklarımı evlendirmedeki sorun!!!

  Oyunu modsuz olarak oynuyorum ve ikiz erkek çocuğum oldu, 18 yaşına geldiklerinde yanıma aldım ve güzel bir gelin aramaya başladım. Nüfuslu bir klanın 18 yaşındaki sevimli bir üyesini buldum, beğendim ama o klanın liderine gidip evlilik teklif ettiğimde bana 60 yaşındaki annesini oğlum ile evlendirmeyi teklif ediyor. Ne yaptıysam kızını oğluma alamadım. Bir süre sonra talip olduğumuz kızı başkası aldı :s. Bu oyun içinde geliştirme bekleyen bir eksiklik mi? Yoksa o kızı kendimize almanın bir yolu var ben mi bilmiyorum? Eğer geliştirmeyi bekleyen bir eksik ise bunun gelişmesi için kimle/kimlerle iletişime geçmem gerekir. Çünkü bu sebeple aşırı derecede soğumaya başladım. Mod da kullanmak istemiyorum Steam Başarımlarını kazanmak istiyorum :s. İşin içinden çıkamıyorum lütfen yardımcı olun...
  Bannerlord'da süpermarketlerde kullanılan FIFO sistemi kullanılıyor. Yani kız alırken son kullanma tarihi hangisi önceyse onu almak zorundasın :grin:.Şakasız ben de o kadar oynadım ona bir çözüm bulamadım. Çocukları evlendirirken 5 10 tane aday seçiyorum deniyorum hepsini. Hele şu yeni gelen güncellemelerle tanışmadığın karakterler ansiklopedide gözükmüyor ya, işleri daha zor hale getirdi.
 2. Çavuş_Bunduk

  Geforce Now Mod Yükleme Sorunu.

  Gfn üzerinde sanırım hala steam atölyesi kullanılmıyor. Gfn üzerinde modlu oynayabilen, steam atölyesini kullanabilen var mı? Var mı bir yöntem?
 3. Çavuş_Bunduk

  STEAM WORKSHOP DESTEĞİ GELDİİİİİİİİİİİİİİ

  Bende epicten almayı düşünüyordum 60 tlye alınırken, steamden almak daha iyidir dedim steamden 120 tlye almıştım.
  Gfn'de atolye kullanılmıyor hocam şu an.
 4. Çavuş_Bunduk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Yeni sefere başlarken "Başarımlar devre dışı bırakıldı." diyor ne alaka bu ya. Henüz eklenmedi mi bu sürümde?
 5. Çavuş_Bunduk

  Geforce Now Bakımı Bitti!!!

  Tek yol boostreoid hocam her oyuna çatır çatır mod kuruluyo :grin: ben geforcenow kullanırken Crusader Kings 3'e bir sürü mod indirmiştim sorunsuzdu neden bannerlord hatalı ki ?
  Boostreoidin Türkiye sunucusu yoksa çok zorlar ping vb. 6 aylık gfn aldık 2 ay bannerlordu kapattılar üstüne betaya, atölyeye erişimi vs de kapattılar. Böyle şansa...
 6. Çavuş_Bunduk

  Geforce Now Bakımı Bitti!!!

  Hocam geforce açıldığı gibi "bannerlord başlatılıyor" sekmesini kapatıyorum ardından steam sekmesini açıyorum ama indirmelerde modlar yok.Tekrardan abone olsam bile indirmeye devam etmiyor.
  Oyun açıldığı anda kapatsan, atolye modları yüklense bile fayda etmiyor artık, tekrar başlattığın zaman gfn kapanıyor direkt. Ben bu taktikle beta sürümleri indiriyordum 1.8 den sonra gfn bunun önünü kesti. Şimdi workshopa da erişimi kapattı ne yapmaya çalışıyorlar bilmiyorum. Hep böyle gfn ilk ülkemize geldiğinde Warband'da atolye modlarını yükleyebiliyorduk. Son birkaç ay böyle ayar çektiler.
 7. Çavuş_Bunduk

  Geforce NOW da oyun çevrimdışı

  Geforce Now gereksiz uzattı bakımı, birtek ben sorun yaşamadım sanırım bannerlordda ne kasma nede crash sorunuyla karşılaştım.
  GFN'de her karakter yaratmaya çalıştığımda crash yedim. 2 3 kere daha deniyordum yine crash veriyordu. Eski savelerden devam etmeye çalıştım orada da bir süre sonra crash veriyordu. Demek ki sorunu tek yaşayan ben değilmişim ki bakıma almışlar.
 8. Çavuş_Bunduk

  GeForce Now da 1.7 beta aktive etme

  Geforcenow'da beta oynamanın bildiğim bir taktiği var ama maalesef her zaman çalışmıyor. Taktik şöyle: Geforce Now üzerinden oyunu başlatıyorsun, steam tarafından M&B başlatılıyor bildirimi gelince çok hızlı bir şekilde kapatıyorsun. Olmazsa oyunun launcherını çok hızlı şekilde kapatıyorsun. (Yapamadıysan kapat tekrar dene.) Daha sonra alt sekmeden Steam'i seçip giriyorsun ve oyun ayarlarından beta 1.7 i seçiyorsun. Sonra yükleme yapıyor işte ama burası önemli: Eğer yükleme tam olarak bilmediğim bir GB'ın altındaysa (28 gb gibi) başarılı oluyor, değilse geforce now atıyor oyundan. İlk 1.7 geldiğinde yapabiliyordum ama bu son 9 gblık bugfixden sonra maalesef olmuyor haberin olsun.
  @murati denediniz mi?
 9. Çavuş_Bunduk

  Sağlam Fiyata Satılan Demircilik Kombinasyonları

  ctrl c - v bende çalışmıyor nedense. GeforceNow'dan oynuyorum ondan mı acep ? Bilgisi olan var mı bu konuda ?
  Önceki sürümlerde GFN'de olmuyordu ama son sürümlerde oluyor diye biliyorum.
 10. Çavuş_Bunduk

  Bannerlord hızlı nam ve para nasıl kasılır?

  Yoldaşlara cirit sattırmak ile benim satmam arasında bir fark var mı bir de nam için hangi krallığı tercih etmeliyim
  Yoldaşlara sattırmanı tavsiye etmedim. Ciritleri yoldaşlara yaptırabilirsin dedim, daha çok üretmek için. Satmayı soruyorsan: kendin satman daha mantıklı olur, yoldaşlar satınca kar bayağı düşüyor. Krallık için de şunu söyleyeyim: ben Aserai ırkında karakter açıp ticaret yaptım fakat krallığa katılmamıştım. Daha sonra zenginleşince katıldım Aserai'ya. Savaşlarla nam kasmak istiyorsan Vlandiya'yı öneririm. Ticaretle kasıcam dersen ise Aserai ırkını.
 11. Çavuş_Bunduk

  Bannerlord hızlı nam ve para nasıl kasılır?

  Sıkılmayacaksan ticarete dayalı oynamanı tavsiye ederim. Aile üyelerine, yoldaşlarına, klanında ne kadar kişi varsa hepsine kervan kurabilirsin. Ticaret skillini geliştirdikten sonra zaten kervan başına günde 1 nam veren perk açılıyor. Kolayca klan seviyeni geliştirebiliyorsun. Demircilikte de şehir şehir gezip siparişlerini yaparsan çok kolay skill kasılıyor. Çiftel kılıç ve gönderli silahlardan savurması güçlü olan palalardan yapabilirsin. Bunlar pahalıya gidiyor. Ciritlerin fiyatı çok düştü ama hala az malzeme kullandığı için karlı, yanında bulunan tüm yoldaşlara cirit yaptırıp satabilirsin.
 12. Çavuş_Bunduk

  Demircilik Hakkında

  Arkadaşlar 237 demirciligim var. İyi çelik kasmak için pugio bulamıyorum. Bulsam da iyi para yapan bi silah yapamıyorum demircilik hakkında beni bilgilendirecek bilgileriniz veya iyi para yapacak silah nasıl yapılır öğretirseniz sevinirim.
  Şu dükkanlarda ciritlerin olduğu sekmede fırlatma bıçakları var onlardan biri pugio işlevi görüyordu. 2 katı pahalı ama demircilik yapan adamın parayla sıkıntısı yoktur diye düşünüyorum. Hangi bıçak olduğunu hatırlamıyorum, kabile fırlatma hançeri olabilir.
 13. Çavuş_Bunduk

  AlpKhan Video Arşivi

  Önemli olan iyi-kötü oynamak değil. Bu nasıl saygısız bir yorum ya?

  Adam tecrübesini paylaşmış zaten milyonlar izlenmek değildir bu videodaki amacı, seninle bir şeyler paylaşmak isteyen birine böyle davranmamalisin. Yorumu okudum, arkadaşi falan herhâlde dedim. Şakalaştigini sandım. Çünkü şaka gibi bir yorum. :grin:

  Eline sağlık bu arada, güzel videoydu. Üstteki yoruma katılıyorum, devam et.
  Her yorumu böyle adamın ya, ilk değil yani. Kimisi kızıyor sizin gibi kimisi iplemiyor bile artık.
 14. Çavuş_Bunduk

  Yoldaş klan evliliği

  Yemin ettirirken evlenicem felan diyor ama bir hareket göremiyoruz gerçekten. Lord olduğunda isminin başındaki lakabın gitmemesi ve diğer klan üyelerinin, yoldaşımızla kan bağı olmaksızın rastgele kişilerden oluşması da saçmalık. Topluluğun yaptığı benzer modlar vardı ve onlar daha iyiydi.
 15. Çavuş_Bunduk

  çocukların anne kültürlü olmasını düzeltecek bir mod arıyorum

  Ben kadın karakter oynuyorum. Bence gayet güzel bir sistem :grin:
  Ben de kadın karakter oynadım 50 sene. Bütün çocuklarım annenin kültüründen oldu, arkadaşın dediğini sadece erkek kardeşimde yaşadım. Onun çocukları karışık oldu. Neye göre olduğunu anlamadım ama böyle olması hoşuma gitti. Sanki çocuk babaya veya anneye çekmiş der gibi.
 16. Çavuş_Bunduk

  Krallık Kuramıyorum

  Şehrinize veya kalenize vali atayıp, onunla konuşup krallık kurmayı deneyebilirsiniz.
 17. Çavuş_Bunduk

  GeForce Now da 1.7 beta aktive etme

  35,7 gb yanlış hatırlamıyorsam. Biraz sürüyor ama bi kapanma olmadı bende şimdilik. Az önce tekrar açtım indi sorunsuz.
  Bende olmuyor maalesef geforce now kapanıyor ama yardımcı olduğuma sevindim, iyi oyunlar.
 18. Çavuş_Bunduk

  GeForce Now da 1.7 beta aktive etme

  Az önce tam da tarif ettiğin gibi yaptım ve işe yaradı dostum. Launcherı hemen kapatıp versiyonu betaya ayarlayıp yüklenmesinden sonra sorunsuzca oynayabildim.
  Sende neden olmuyor anlayamadım tam. Oyunu aynı zamanda bilgisayara da indirmiştim, belki o yüzden oluyordur.

  Çok sağolasın dostum.
  Bilgisayarda bende de kurulu, ondan olduğunu sanmıyorum. Tahmini kaç Gb yükleme yapıyor 35 Gb diye hatırlıyorum, bende 28 olunca kapanıyordu. Bugün 5 mb güncelleme geldi, bir deneyeyim bakalım değişmiştir belki.
 19. Çavuş_Bunduk

  Atlar neden eşek kadar?

  Kuzait atları asya tipi ufak tıfıl atlar. Vlandia atları gayet aygır gibi
  Atlar küçük değil karakterler Kazak Türkü
 20. Çavuş_Bunduk

  GeForce Now da 1.7 beta aktive etme

  Geforcenow'da beta oynamanın bildiğim bir taktiği var ama maalesef her zaman çalışmıyor. Taktik şöyle: Geforce Now üzerinden oyunu başlatıyorsun, steam tarafından M&B başlatılıyor bildirimi gelince çok hızlı bir şekilde kapatıyorsun. Olmazsa oyunun launcherını çok hızlı şekilde kapatıyorsun. (Yapamadıysan kapat tekrar dene.) Daha sonra alt sekmeden Steam'i seçip giriyorsun ve oyun ayarlarından beta 1.7 i seçiyorsun. Sonra yükleme yapıyor işte ama burası önemli: Eğer yükleme tam olarak bilmediğim bir GB'ın altındaysa (28 gb gibi) başarılı oluyor, değilse geforce now atıyor oyundan. İlk 1.7 geldiğinde yapabiliyordum ama bu son 9 gblık bugfixden sonra maalesef olmuyor haberin olsun.
Back
Top Bottom