Search results for query: *

 1. brnkaraman

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Oyunu nisan sonundan beri oynamadım fakat anladığım kadarıyla optimizasyon hariç neredeyse hiçbir şey eklenmemiş doğru mu anlamışım? Mesela Warbandda köy geliştirme imkanımız vardı bu türden özellikler ne zaman gelir tahmini olan var mı?
 2. brnkaraman

  En çok neyin eksikliğini hissediyorsunuz?

  Deniz ticareti-deniz ulaşımı ve total war attila da olduğu gibi göçebelerin ana yerleşim yeri olarak konar-göçer kurabildikleri ordaları olsun isterdim. Bu kuzaitler sonuçta Türkler ve Moğollar gibi konar göçer kabileleri temsil etmiyor mu? O zaman tarihte olduğu gibi bu süvari ulus ordusunun yanında kendi evini ailesini sürüsünü falan da taşimaliydi ya da en azindan bu gerçeklikten esinlenerek kuzaitleri özelleştirecek bir kamp sistemi konulmalıydı. Diplomasi olarak Total War Rome II oyunu örnek alınabilirdi o oyunda kendi aile bireylerinize ve diğer soylulara karşı olumlu ya da olumsuz özellikleri olan 30 kadar diplomatik aksiyonda bulunabiliyordunuz. Tüm bunları yapmak çok zor olmamalıydı oyun bu haliyle Warbanddan bile eksik ve sadece grafikleri yükseltilmiş hali gibi duruyor. Warband oynamaya doymuş kitle eğer oyuna yeni mekanikler gelmezse modlara rağmen bu oyunu sürekli oynamayı seçmeyecektir zaten çok fazla sistem istiyor :sad:
 3. brnkaraman

  Köy Zenginleştirme

  Bende şuan buypatrols kullanirken crash veriyor ama crash vermeden önce kullanirken oyunda çok yararini görmüştüm köylüler haydutlardan kaçmak zorunda kalmadan düzenli olarak kentlere mal sattiklarindan haritada garnizon ve para sıkıntısı yaşayan kent kalmamıştı bu da krallık savaşlarını aşırı rekabetçi hale getiriyordu. Oyun ekibi köy geliştirme ve savunma mekaniklerini eklemediği müddetçe bunun gibi modlara bağimliyiz maalesef.
 4. brnkaraman

  İşlevsel Modlar

  Party Daily Training
  Skillls Matter
  BuyPatrols

  Sadece bu üç mod açik ve oyuna girerken crash yiyorum?
 5. brnkaraman

  İşlevsel Modlar

  çok teşekkürler
 6. brnkaraman

  İşlevsel Modlar

  Bu vortex programı nasıl kullanılıyor bir sürü mod indirdim ama hiçbirisi aktif görünmüyor
 7. brnkaraman

  büyük patch..

  bende 836mb güncelleme geldi sizde de öyle mi?
 8. brnkaraman

  Yeter Artık

  Buypatrols modu belirli bir para karşılığı köy devriyeleri kurmanizi sağliyor bu sayede köyler yağmalanmaktan korunup çok hızlı gelişiyorlar deneyin.
 9. brnkaraman

  Karakter Geliştirmeleri ve AI

  Perklerin bazıları henüz çalışmıyor ama bunları çalıştıran bir mod yapıldı diye biliyorum.
 10. brnkaraman

  Krallık kurduktan sonra nüfus artmıyor

  Arkadaşlar selam, krallik kurma görevi nasil tamamlaniyor? 4kale 1 sehir aldim hala bir yerleske alman lazim diyor ve gorevi tamamlamıyor, tam olarak ne fethetmem gerekiyor anlamadım?
  Ejderha sancağini tamamlayip istinia ya da argazostan görev aldiysan krallik kurmak için klanının en az 3 seviye olması ve imparatorluk kasabalarindan birini fethetmen gerekiyor.
 11. brnkaraman

  Krallık kurduktan sonra nüfus artmıyor

  Aynı problem bende olmuştu savaşlardan kazandiğim nüfuz nedense hesabima geçmiyordu ben de tek başima zayif bir düşman kalesi kuşatip aldim ondan sonra garip bir şekilde düzeldi. Aynini dene bakalim ne olacak.
 12. brnkaraman

  General Yetenekleri-Ordu Gelenekleri(Öneri)

  Total War Rome II oyununda generaller savaşıp tecrübe kazandıkça bazı yetenekler ediniyorlardı ve bu yetenekler ülke yönetimi ve savaş kabiliyetlerini arttırıyordu. Buna benzer bir sistem bu oyunda da var fakat Total War serisinden farklı olarak savaş meydanına etki eden önemli yetenekler...
 13. brnkaraman

  krallığım kendi kendine savaş açıyor?

  Ejderha sancağı göreviyle alakalı sanırsam oyun mekaniği krallik görevi yapan oyuncuya otomatik olarak komplo kuruyor.
 14. brnkaraman

  e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

  Kral oldum savaşlardan nüfuz elde edemiyorum nüfuzum hep 0 sizde de var mi bu sorun?
 15. brnkaraman

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Krallık kurdum fakat kimseye savaş açamiyorum ve yaptiğim savaşlardan nüfuz gelmiyor nüfuz değeri hep 0 bu bir bug mu?
 16. brnkaraman

  1.1.0 Bugün mü geliyor ?

  moralin düşmesi normal moral base 50 yiyecek çeşitliliğinden +8 e kadar alıyorsun karakterde estra 3-5 ekliyor gerikalanı son olaylardan geliyor o da zamanla düşüyor

  Peki nüfuzun otomatik eksilmesi gibi bir şey var mi?
 17. brnkaraman

  1.1.0 Bugün mü geliyor ?

  Khuzaitlere parali askerlik yaparken savaştan kazandiğim onur savaşmadiğim her gün düşüyor bu bir bug mu? Krallik yasalarinda onur düşüren bir neden yokken onur ve moral değerinin kendi kendine azalmasi normal mi?
 18. brnkaraman

  Şehir ve Kale Alma Sorunsalı

  Sürekli patch yayinliyorlar ama firma düzeltmese bile modcular optimizasyon sorunu olmadikça oyunu canavar gibi güçlendireceklerdir. Herhalde en geç birkaç ay içinde patchler ve modlarla istediğimizden de iyi bir oyun görürüz.
Back
Top Bottom