Search results for query: *

 1. Zenci Musa

  Ne bu şaka mı?

  bence kabullenmelisin/kabullenmeliyim/kabullenmeliyiz.
  hiç kimsenin umrunda değiliz, yazdıklarımız çizdiklerimiz tavsiye ve önerilerimiz ve özellikle İSTEKLERİMİZ hiç kimse tarafından okunmuyor, kaale alınmıyor.
  oyunu 10-250 saat oynayacak kişilere pubg tarzı savaş çık savaş çık az birşey ekonomi ile oyalan savaş çık savaş çık şeklinde beyin, el, ayak, parmak yormayacak oyun yapmaya gayret ediyorlar. ilk 100 saatlik süper zevk hissiyat = olumlu yorum önemli. bizler warband a aşıktık ve isteklerimizi, taleplerimizi karşılıyorduk. modcular ile coşuyorduk. aynısını burada bekliyoruz ancak adamlar 10 sene sonra para kazanmak için yaptılar ve dibine kadar vuruyorlar. her birimiz 250 TL ödeyen kişileriz ve bu kadar yani...
  Aynen nasıl daha iyi bir oyun yaparız değil de nasıl paranın a.ına koruz adlı bir oyun projesi
 2. Zenci Musa

  GÜNCELLEME GETİRİN ARTIK

  Sektörde bir rakipleri çıktığı zaman H1Z1 nasıl silindiyse öyle silinecekler farkında değiller.
  Çıkacağını sanmıyorum pek
 3. Zenci Musa

  Ne bu şaka mı?

  beta zamanı forum çok kalabalıktı. herkes bir fikir söylerdi. işte şu gelsin bu gelsin şu özellik şöyle olsun filan diye ama hiç yanıt bulmadı. "önceliklerimiz arasında değil." diyerek sürekli geri dönüt verdiler ama oyuncu kitlesini çok fazla kaale almadılar.

  en basitinden warband'da olan ziyafet verme özelliği gelsin istendi ama onu bile bloc adında bir modcu yaptı. bunun gibi olaylardan sonra forum boşalmaya başladı.

  "önceliklerimiz arasında değil." :grin:

  daha dün güncelleme geldi en nihayetinde :grin: öyle zırt bırt gelmez kanka dur bismillah :grin:
  Önceliklerin arasında oyuncular olmazsa sen de oyuncuların önceliği olmazsın :smile:

 4. Zenci Musa

  Ne bu şaka mı?

  "Güncelleme Getirdik." Demek İçin Güncelleme Getirmişler 😀😀😀

  Şimdi Sırf Bu "Güncelleme Getirdik." Demek İçin Getirilen Güncellemeden Dolayı 2 Hafta Modlar Yeni Sürüme Güncellensin Diye Oyuna Girmeyeceğim.
  Şimdi bir tane dandirik güncelleme getirdiler ya artık 1.2.4'ü 2 ay sonra getirip 1.3'e de bir sene sonra geçerler artık nasılsa yeni güncellediler canım Allah Allah 😂😂
 5. Zenci Musa

  Ne bu şaka mı?

  "Güncelleme Getirdik." Demek İçin Güncelleme Getirmişler 😀😀😀

  Şimdi Sırf Bu "Güncelleme Getirdik." Demek İçin Getirilen Güncellemeden Dolayı 2 Hafta Modlar Yeni Sürüme Güncellensin Diye Oyuna Girmeyeceğim.
  Sırf Bu "Güncelleme Getirdik." Demek İçin Getirilen Güncellemeden Dolayı kendilerini kınıyor bir sonraki Güncellemeyi Güncellerken de Güncelleşme gerektirecek diğer Güncel hataları Güncelleyeceklerini umut ediyorum :d
 6. Zenci Musa

  Ne bu şaka mı?

  "Güncelleme Getirdik." Demek İçin Güncelleme Getirmişler 😀😀😀

  Şimdi Sırf Bu "Güncelleme Getirdik." Demek İçin Getirilen Güncellemeden Dolayı 2 Hafta Modlar Yeni Sürüme Güncellensin Diye Oyuna Girmeyeceğim.
  Bu arada reis farkettin mi forumda mesaj yazan sadece 3 5 kişi var warband zamanında daha aktifti yahu bu forum dafdsafasfas
 7. Zenci Musa

  Ne bu şaka mı?

  Valla artık yorum yapmıyorum aklıma sadece cem yılmazın "şaka mı bu? Bu bi şaka olmalı repliği geldi :D O kadar insanın modları bozulmuş küçük bir yama için.
 8. Zenci Musa

  Bannerlord Epic Games'te Yetim Kaldı

  Bu TW 50 kişiyle falan çalışıyor herhalde bu kadar hantal olduklarına göre
 9. Zenci Musa

  Bu Açıklama Ne Anlama Geliyor?

  Tworlds Community Tales #2'de şöyle bir açıklama yapmış. Benim merak ettiğim 1.2.4'ü beta olarak mı yayınlayacaklar yoksa release olarak mı? Greetings warriors of Calradia! Before we jump into another edition of the Community Tales, we wanted to address some of your questions regarding the...
 10. Zenci Musa

  3 Aydır Yeni Sürüm Yayınlanmadı

  1.2.0 betası çıkalı 3 ay oldu neredeyse ve hala tam sürümü yayınlanmadı arada çıkarttıkları küçük betalardan da 1.2.3 yayınlananı 1 ay 8 günü geçti bu nasıl iş Taleworlds oyun hala Epic'te 1.1.5'te?
 11. Zenci Musa

  GÜNCELLEME GETİRİN ARTIK

  Vallaha dayanamadım yıllardır girmediğim hesabıma(profil fotoğrafımdan belli olabilir) girip bir yorum yazma isteği duydum. Ben Mount&Blade serisini ilk yayınlayan betalarından beri oynayan, Warband'ı çıktığı gün alan, Bannerlord'u betası yayınlandığı gün alan hatta sırf Bannerlord'u düzgün oynayayım diye yeni bilgisayar almış, Warband'de hem normal multiplayer modunda saatlerce oynamış, klanlara katılmış, napoleonic wars modunda, pw mod kısaca akla gelebilen Mount&Blade ile alakalı her şeyi yapmış bir insanım. Gerçekten Taleworlds kadar beceriksiz, oyuncu kitlesinin ne istediğini bilmeyen, kapasitesiz bir firma görmedim. Gerçekten her sene aynı oyunu farklı isimlere çıkartan EA gibi firmalar bile oyunlarına daha çok önem veriyor diyebilirim. Yani iddia ediyorum firma çalışanlarının %80'ini kovsalar bu oyunda bir şey değişmeyecekti hatta iddia ediyorum o insanların maaşını Nexusmods'a girip oradaki GÖNÜLLÜ mod yapanlara donate olarak verseler, part time işe alsalar bile oyun şu anki versiyonundan fersah fersah ileride olurdu.

  Gerçekten 27 mart 2020 tarihinde çıkan oyun ile oyunun şu anki versiyonuna bakınca gördüğüm tek şey facia. Yapay zeka çok rezaletti, hala rezalet sadece kale kuşatmalarında merdiven çıkamayan yapay zekayı düzelttiler(bütün olayı savaş olan bir oyun için ilginç bir durum değil mi ? Sanki oynamadan yayınlamışlar gibi).

  Demircilik sistemi interaktifliği 0 olan, oyuncuların sadece para yapmak için kullandığı, singleplayer bir oyuna bile "grind" yapılmasını gerektiren yarım yamalak bir sistem gerçekten 2011 yılında çıkan Skyrim'deki demircilik sistemine bakıyorum bir de buna bakıyorum ve üzülüyorum. Herhalde bir stajyerin hevesi ile eklenmiş ve yarım bırakılmış bir şey demircilik çünkü rezalet.

  Oyundaki görev sayısı ise gülünç bir seviyede cidden devasa bir bütçe ile, yıllarca süren geliştirme sonucunda sayı bakımından Warband ile neredeyse aynı görev sayısına sahip bir oyun çıkarmaya utanmamışlar mı bilemiyorum. Dediğim gibi 3-4 modder'a 50'şer euro fişekleselerdi yüzlerce farklı görevin olduğu bir oyun haline gelebilirdi ama sanırım 3 satır görev hikayesi yazmaktan aciz çalışanlara sahip taleworlds.

  Savaşta ise yapay zekanın salaklığı hala değişmemiş durumda ciddi ciddi ordudaki bütün okçuları rakip ordunun yan cenahına bakacak şekilde koyup piyadelerinle geri geri yürüyerek "kite" atarak bütün orduyu kesebiliyorsun ve rakip ordu bunu algılayamıyor. Hatta buna bile gerek yok 3 ok 1 yay alarak savaş öncesinde olduğu yerde sabit kalan ordunun arkasına geçerek ok atarak savaş başlamadan 50 kişiyi kolaylıkla öldürebiliyorsunuz. Süvariler ise hala rezalet, ortaçağda atlı birimler ne kadar tehlikeli ise burada tamamen ölüm tuzağı, süvarileri durmadan micromanage etmediğiniz sürece süvariler rakip piyadelerin arasına dalıyor, takılıp daha bir kılıç darbesi vuramadan ölüyor. Ha süvari demişken piyadelerin ve hatta süvarilerin hala mızrak kullanamaması da ayrı bir rezalet.

  Oyun beta olarak yayınlanalı(aslında beta olmadığını ama tepkiden korktukları için beta olarak yayınladıklarını kimse reddedemez sanırım) 3 yılı geçti ve oyun hala ilk kalenizi ele geçirdikten sonra bitiyor. Gerçekten 1 kale almak ile 10 kale almak arasında hiçbir fark yok, bağımsız bir krallık olmakta oyunu biraz daha uzatan bir durum sadece.

  Daha çok fazla şey yazabilirim ama sanırım anlatmak istediğimi herkes anlamıştır. Taleworlds'ten tek ricam bu türde tekel olmalarına güvenmesinler, en ufak bir rakipleri çıktığı anda nasıl PUGB çıktığında H1Z1 yok olduysa o şekilde yok olacaklarının farkına varıp düzgün güncellemeler getirmelerini, artık torpille mi alıyorlar bilmiyorum ama çalışanlarını da düzgün seçmelerini öneririm. Bedavaya mod yazan 3-5 nexusmods'taki insan sizden kat ve kat iyi silahları, zırhlar, yapay zeka güncellemeleri ekleyebiliyorsa oyuna yaptığınız işi sorgulamalısınız.
  Kesinlikle haklısın tamamen katılıyorum diyecek fazla söz yok.

  Eleman aramalarına gerek yok sadece şu modçuları yüklü bir miktar maaş verip oyunu onlara salsalar oyun çağ atlar zaten ama nerede o dünya

  Güncelleme: Daha en baştan beri olmasını istediğim olması gereken savaşta özel hedef targetlemeyi bile 3 sene sonra getirdiler oyunu oynamayalı çok uzun zaman oldu ama mesela ilk önce okçularla özellikle atlı okçu varsa daha rahat kaçması kolay düşman piyadelerini kışkırtıyordum sonra mal mal üstümüze geliyorlardı kite atıyordum yani senin dediğin okçu piyade olayı işte bunlardan hariç bir de süvarilerle okçuları ekarde etmek istiyorum ama nafile oyunda böyle bir mekanik yok arkasına geçtikten sonra okçuların mecburen f1 yapıp okçuların üzerine bu konumda kal demem gerekiyor öyle de doğru düzgün saldırmıyorlar e hücum desem aptal aptal sağ sola saldırıyorlar yani oyun resmen facia ama alanında başka oyun olmadığı için ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar umarım adam akıllı bir yabancı firma böyle bir oyuna girişir de günlerini görürler
 12. Zenci Musa

  Bannerlord Epic Games'te Yetim Kaldı

  Forum oyun betadayken daha yoğundu. Fakat oyuncu kitlesinin istediklerini vermedikleri ve son sürüme ulaşamadıları için forum boşaldı
  aynen öyle ben de çok nadir bakıyorum zaten
 13. Zenci Musa

  Bannerlord Epic Games'te Yetim Kaldı

  burda koptum

  ben epic gamesten oynuyorum. oyun cidden 1.1.5 versiyonunda
  OH sonunda türkçe forumda bir aktiflik gördüm küfür etsen teşekkür ederdim yani o kadar pasif olmuş forum
 14. Zenci Musa

  Open birlik dağılmıyor

  ben oyunu bıraktım, yarışmacı arkadaşlara başarılar.
  reDyK8.jpeg
  asşldmfsdfsdfkma iyi dayanmışsın kardeşim
 15. Zenci Musa

  GÜNCELLEME GETİRİN ARTIK

  taleworlds'un umrunda değil satışlar güzel keyifler keka oyunun yarım yamalak olması hiç önemli değil
  Normalde satışlar güzelse daha çok eleman alır daha çok nicelik ve nitelik bakımından kendini geliştirip daha güzel hale getirirsin oyunu oyun satışa sunulmadan önce çok fazla bir şey beklememek gerekir çünkü bütçe olmayabilir ama bunlar tam tersi
 16. Zenci Musa

  GÜNCELLEME GETİRİN ARTIK

  Yeni güncelleme getirin artık saçma sapan müzik ve dlc vesayre ile uğraşıp duracağınıza adam gibi güncelleyin şu oyunu nord darshi vakken getirin deniz savaşları getirin diplomasi getirin modculara sırtınızı dayayıp durmayın artık oyuna mekanik ekleyin daha adam gibi atölye seviyesi bile artmıyor herşeyi yarım yamalak bir oyun olarak kaldı bu şekilde devam ederseniz oyun ölecek ki zaten ölmeye başladı oyuncu sayısı hep düşüyor çünkü GÜNCELLEME YOK
  Taleworlds: banane
 17. Zenci Musa

  Bannerlord Epic Games'te Yetim Kaldı

  Oyunun Epic Games versiyonunu takan yok sürüm olarak hala en son 1.1.5 oynanabiliyor. Steam'de adamlar 4 tane beta güncellemesi getirdi çatır çatır oynuyorlar Epic Games'tekiler 2 ay öncede kaldı. Okullar bitmişti 1.2.0 çıktığında okullar başlayacak hala epicte 1.1.5'te. Hayır betayı betayla...
 18. Zenci Musa

  Üç Yıl ¯\_(ツ)_/¯

  2 tane meşaleye baktığında 20 FPS düşme muhabbeti de hala devam ediyor. Üstelik daha önce rapor edilmiş ve geliştiricilere iletilmiş. Sanırım öncelikleri arasında yok :grin:


  Önceliklerimizde yok, Önceliklerimizde yok, Önceliklerimizde yok.... :grin:
 19. Zenci Musa

  Komplo Görevi Sorunsalı!!!

  Görevi tamamladım. Ama nasıl:

  - Neretzesin budalalığını araştır görevinin süresi yaklaşık 2000 gün. 9 kişiden bilgi aldım, birini sona bıraktım.

  - 2000 gün içinde krallığımı kurdum, Güney ve Batı imparatorluğunun yerleşkelerini fethettim veya başka krallıklar fethetti, bir sürü imparatorluk lordunu kendime çektim, kısacası imparatorluğu bayağı zayıflattım.

  - Sürenin bitmesine yaklaşık 50 gün kala son kişiyle konuştum, Argazosla konuştum, sancağı birleştirdim ve imparatorluk karşıtı bir krallığı destekle görevi aktif oldu, ardından Istinianın planı aktif oldu.

  - Daha ilk haydutları öldür görevi bile açılmadan önce imparatorluğun şehir sayısı dördün altına indi ve yeni görevler (imparatorlukları yok et) açıldı, imparatorluklar bana savaş açtı.

  - Güney ve Batı imparatorlukları hemen pes ettiler ve yıkıldılar, kalan klanları kuzey imparatorluğuna geçti.

  - Kuzey imparatorluğunun da son şehrini alınca görevler bitti ve kalan klanların hepsi Sturgiyalılar'a geçti. Hangi krallığa geçtikleri her oyunda değişir büyük olasılıkla.
  güzel taktikmiş ama ne gerek var böyle uğraşmaya oyunun açığından faydalanmak oluyor bu
 20. Zenci Musa

  Komplo Görevi Sorunsalı!!!

  Oyun burada tökezlemiş, aynı şeyleri defalarca yaptırıyor. Daha farklı diplomasi taht muhabbetleri içeren görevler verseydi zevk alarak komploya katılıp katılamayacağımızı belirleyebiliceğimiz.
  Keşke sadece burada tökezlese :grin:
Back
Top Bottom