Search results for query: *

1. Yasinrip

Kar Yağışı ve Kuşatma Silahlarındaki Hata

Aynı sorunu bende yaşıyorum.
  2. Yasinrip

Paralı Klanları Nasıl Bana Katılacak?

Merhabalar, güney imparatorluğunda Rhagea öldüğünde Ulbos yerine geçmişti 20 yıl filan o yönetti şuan o da öldü ve ben yerine geçtim ama bir sorun var ki nasıl küçük paralı klanları yanıma alacağımı bilmiyorum diğer krallıklar alabiliyorken ben neden alamıyorum?
    Alabiliyorsun. Paralı klanların liderlerini bulup konuşman lazım. Orada davet etme seçeneği çıkar.
  3. Yasinrip

Grafik sorunu

oyun çok kötü durumda arkadaşlar ayarları fullesem bile bulanık eskiden böyle değildi yardım edin
    Ekranın çözünürlüğünü düşürmüş olma ihtimalin var mı?
  4. Yasinrip

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

1.6.4 te vasal olduğunuz zaman size verilen kale veya şehirlerdeki günlük görevler çalışmıyor. 1.6.5 te düzeldi mi bu durum?
    Günlük milis artıran yada sadakat veren özellikler. Vasalken çalışmaması normal mi?
  5. Yasinrip

Bu özellik ne işe yarıyor bilen var mı?
    Simülasyonlarda istihkam bonusunu %20 azalt
    Simülasyonlarda istihkam bonusunu %20 arttır.
    47udem2.png
  6. Yasinrip

Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

çocuk yapmak için Neden yaşın bu kadar ilerlemesini beklediniz ki?
    Oyuna dalınca insan unutuyor evlenmeyi. Yaşta hızlı geçiyor. 100 gün 1 yaştı yanlış hatırlamıyorsam.
  7. Yasinrip

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Dostlar güzel bir mod daha buldum. Yoldaşlarınızın partisi yok edildiğinde otomatik olarak yeniden oluşturmasına yarıyor.
    Modun ismi: Clan Respawn (Reborn)
    İndirme linki: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/3387?tab=description
  8. Yasinrip

Yoldaşların Adını Değiştirmeye Yarayan Bir Mod Var Mı?

Bu arada yoldaş sınırını nasıl kaldırdınız?
  9. Yasinrip

anladım fakat attığınız linkte 3 tane dosya var hangisini indirmem lazım?
    CharacterManager - GUI version - For ALL 1.6.x versions yazanı indirmeniz lazım. Save/load yapabildiğiniz bu.
    Diğer versiyonu console kısmında code yardımı ile oluyor. Hangisi kolayınıza gelirse.
  10. Yasinrip

Daha önceden seninle konuştuğumuz bir mod vardı. Bununla karakterin özelliklerini değiştirebiliyordun. İsimlerinide değiştirebilirsin.
    Modun çalışma mantığı:
    Modu kurduktan sonra oyunu ingilizceye alıp kütüphaneyi (N tuşu) aç. Bu arada ingilizceye almadan denersen yetenek ağaçlarının yeri değişiyor. İngilizceye alıp Türkçeye çevirirsen bir sıkıntı olmuyor.
    Save, load özellikleri var. Save dersen Documents\Mount and Blade II Bannerlord\CharacterManager Dosyasına kaydeder. Burada kayıtlı olan dosyaları Not defteri ile açıp oyuncu ismi olan kısımdan değiştirebilirsin. Daha sonra load dediğin zaman oyuncunun ismi değişir. Load dediğin zaman daha önce kaydettiğin oyuncu dosyasını silersin. Bu işlemi değiştirmek istediğin oyuncular için tekrarlarsın.
  11. Yasinrip

Savaş kazandıktan sonra emir verme

Bu özelliği neden kaldırmışlar acaba. Bir de savaştan sonra askerler seviniyor. Güzel bir özellik ama atlı birlikler sevinirken adamlara saldırıyor. Kılıç, kargıyla vurmak yerine yehuu, huhaaa deyip atlarıyla, kaçmaya çalışan birliklere çarpıyorlar. Adamlar koşa koşa kaçtığı oluyor. Emir verme özelliği olsa atlı birlikleri çekip kaçanları yok edeceğim olmuyor. :grin:
  12. Yasinrip

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Merhaba dostlar. True İtem Values adında bir modla karşılaştım. Oyunda bildiğiniz gibi 500 k lara çıkan zırhlar yada silahlar var. Modu yapan arkadaş itemlerin fiyat değerlerinde düzeltme yapmış.
    Modun indirme linki: (1.6.3 sürümüyle uyumluymuş.)
    https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/3382?tab=description
  13. Yasinrip

Bannerlord'da kervan sorunu yardım.

Benimde bir sorum var. En iyi birliklerle kervan oluşturduktan sonra maksimum 30 kişi dolaşıyorlar. Daha verdiğiniz parayı çıkarmadan saçma sapan bir yerde eşkiyaların yok ettiği oluyor. Bazı kervanlar 50 kişi geziyor. Bizim kervandaki asker sayısını artırmanın bir yolu var mı? :grin:
  14. Yasinrip

1.6.4 Yoldaşları Lord yaparken Klan seviyesin 2 başlaması

oyun zaten 100 olarak yandas veriyor sana üstüne zaman ilerledikçe daha fazla taktik seviyesi yüksek yandaş veriyor zaten. neden bunu yapayım ki?
    En fazla 100 gördüm ben, büyük çoğunlukla 60 civarı çıkıyor. Taktik ve Liderlik yeterli mi sence? Oyunda idarecilik yeteneği 0 olan yandaşı vasal yapıyorsun 80 kişilik ordusu oluyor. Ben de mod yardımı ile idarecilik veriyorum. 20-30 ekstra asker almasını sağlıyorum. Diğer türlü aşırı güçsüz. 60-80 asker ile savaşabilir mi sence? Taktik ve Liderlik 120-150 arası olunca gözle görülmeyecek bir değişiklik oluyor.
    Mantıklı gibi görünen vasal olacak yoldaşın 100 Taktik, 100 Liderlik, 80-100 arası da İdarecilik yeteneği olması lazım.
    Ya da 60 Taktik, 60 Liderlik olan yandaşın 40-50 civarı idarecilik yeteneği olması lazım.
    Oyundaki yapay zeka senin gibi erzak çeşitliliğini artırayım idarecilik kasayım asker sayım artsın demiyor.
  15. Yasinrip

Bense bunu tamamen hile olarak görüyorum.
    Bakış açısı önemli. Ben leş gibi özellikleri olan kişileri vasal yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. O yüzden liderlik, taktik ve idarecilik yeteneklerini 120-150 arası ayarlıyorum.(Diğer özelliklerini ellemiyorum) Öyle çok büyük bir fark olmuyor. Zaten karşı tarafın vasallarına baktığın zaman özellikleri bu civarda. Oyun genelde 2-3 tane liderlik ve taktik özelliği 100 olan yoldaş veriyor. İdareci özelliği olmadan birlik büyüklüğü de aşırı düşük. Klanlarının lvl atlamasını istiyorsan savaşmak durumundasın bu adam 80 kişiyle nasıl savaşsın. En azından 120-130 olursa savaşıp yenme ihtimali var klanı lvl atlar krallığının gücü artar. Klanlarını lvl atlatmak için savaş aç ve barış yap taktiğini kullanabiliyorsun. Hem kartopu etkisi de yaratmıyor bu civarda olunca. Bu arada diğer ülkelerden vasal çekmek aşırı zor. Oyunun başında yatırım yapman lazım. Hangi ülkenin yenileceği de belli değil. Güçlü ülkelerden vasal çekmek imkansız.

Yoldaşlarının idarecilik yeteneğini artırması için çeşitli yiyecekler alması lazım. Yiyecek veriyorum birlikteki yoldaş şehre uğrayıp satıyor. Oyunun zekası bu kadar olunca kendine işkence etmeye gerek yok. :grin:
  16. Yasinrip

Yoldaşların özelliklerini değiştirmeye yarayan modlar var. Belirli seviyeye ayarlayıp ondan sonra vasal yaparsanız en azından 80 kişi yerine 150 kişi gezebilirler. Biraz daha gerçekçi oluyor. Benim kullandığım mod character manager 1.6.4 te çalışıyor.
    https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2382?tab=description

Bu arada denemek için yoldaşın bütün özelliklerini 300 yaptım çok az kayıpla karşı tarafın ordusunu yok ediyorlar. Gerçekçiliği kalmıyor. 150-220 arası değer verirseniz daha gerçekçi olur. :grin: :grin:
  17. Yasinrip

Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

Bana kısır kişi denk gelmişti. Oyun boyunca bir tane çocuk olmamıştı. Diğer oyunumda ise evlenir evlenmez şehirde 1-2 dün bekledim eşiniz hamile diye üstte yazı çıktı. Genelde şehirde beklediğim zaman çocuk oluyor eğer kısır değilse. :grin:
  18. Yasinrip

oyunu ilk oynadıgım günden itibaren bi türlü çözemedigim bi sorun var,bide sizlere sorayım dedim çünkü işin içinden bi türlü çıkamadım :smile: oyunda bagzı kılıçlar tek elli/çift elli şekilde biliyorsunuz ki.eskiden warbandtada vardı diye hatırlıyorum bunu..neyse bisürü kılıç denedim,hepsindede tek elli/çift elli özelligi var yazıyor ama arazide savaşırken hepsinide çift elli olarak kullanıyor,x e bassamda kılıcı tek elli tutmuyor.bu konu hakkında bi bilgisi olan var mı acaba? (ayarlarda bu işlem için default olarak x atanmış zaten,degiştirdim o tuşu ama bişey olmadı,tekrar x e aldım)
    Ben de denedim onu, o kılıçları kullanırken kalkan alırsan öyle tek elli oluyor. Benim bulduğum yöntem bu. Belki x tuşunun özelliği buglıdır. :grin:
  19. Yasinrip

Bizim katılmadığımız savaşlarda da lord ölebiliyormuş bunu fark ettim.

Ancak arkadaşlar bir lordla ticaret yapmak istediğimde toprak alışverişi yapamıyorum fiefler kafalı gözüküyor. Elimde bir adet hiç istemediğim bir kale var ve satmak istiyorum nasıl yapıcam fikirler?
    Kale satmak istiyorsan ticaretin 300 olmalı. Diğer türlü tımarlardan verebilirsin.
  20. Yasinrip

1.6.4 Yaması İçin Tavsiyeler.

1.6.4 de vasalken şehir veya kalemiz de günlük görevler aktif olmuyor. Milis veren, şehrin refahını artıran özellikler. Kendi krallığınızı kurduğunuz zaman aktif oluyor. Bunun düzeltilmesi lazım.
Back
Top Bottom