Search results for query: *

1. 1 elo for 1 lvl

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Maalesef bu ve bunun gibi pekçok özelliğin eklenme aşaması çoktan geçildi. Artık bunu kabullendim ve TW'den Bannerlord için bu tarz konularda ümidimi çoktan kestim. Açıkçası şimdiden bile bir an önce BL furyası bitsin ve heni bir oyun ile karşıma çıksınlar istiyorum. Ne yazıkki BL bir ortaçağ simülasyonu değil, ortaçağ rpg savaş oyunu. Oyunda ne yaparsak yapalım hep bir şeyler bizi savaşmaya ve haritayı ele geçirmeye itiyor ve oyunun da en büyük olayı bu zaten. Diplomasi bile savaş ve barış üstüne, iki ülke arasında dış diplomasi yapılamıyor zaten oyunda. Ticaret anlaşmaları yok ve taht kavgaları yok. Oyundaki vasalların bile tek amacı ordu gücü adına. Nüfuz sisteminde bile tek derin olan şey klanlarin nüfuzları dengesizleşirse kararların sarsılabiliyor. Onun dısında pek bir sey yok. Bu oyundaki pek çok feature sadece olması gerektiği için olmuş, bu yüzdendir ki bu feature'ların sayısı asgari düzeyde.
    BL'ye yarın birgün deniz savaşları gelir, savaş filleri gelir hatta belki co-op bile gelebilir ( -ki çok minik ihtimal) ama ne evliliğe çeşitlilik, ne ziyafet verme ne de kralı selamlama, şiir okuma, elçi yollama vs. Hiçbiri gelmez, çünkü hiçbiri seni savaşa sürükleyecek feature'lar değil.
    Dip not: BL'deki pek çok feature sizi sıkıyorsa ve sadece savaşmaktan keyif alıyorsanız karakter gelişimi ordu kurma vs. ile de uğraşmanıza gerek yok. Direk hızlı savaş modunu oynamanızı tavsiye ederim, baya bir vakit kazanırsınız. Zaten oyunda bu mod üzerine inşa edilmiş gibi hissettiriyor. Hızlı savaş BL'nin en net özetidir.
    inanılmaz doğru bannerlord = hızlı savaş modu
  2. 1 elo for 1 lvl

MP'yi artık düzeltin yeter yahu.

tam sürüm yaklaştığı için 2 3 gündür online oynuyorum bu giriş yapmama hatası bende de çıkmaya başladı adam ağustos ayında konu açmış ama hata hala devam ediyor :grin: serverlar devamlı çöküyo zaten ona alışmıştım da yeni hatalar da eklenmiş üstüne :grin:
  3. 1 elo for 1 lvl

Bannerlord için Warband Arenası v2

arena serveri açıldı mı abi
  4. 1 elo for 1 lvl

Warband bir çok konuda Bannerlord'dan daha iyi

Bu da benden gelsin :grin: Bu oyunun müzikleri çok iyi cidden

teşekkürler buna da bi bakın çok huzur verici değil mi ya :grin:

bannerlord'daki müzikler benim başımı ağrıtıyor sesini kısmak zorunda kalıyorum gerçi 1 yıldır oynamıyorum şimdi yalan olmasın da :smile: oynarken kısıyordum yani
  5. 1 elo for 1 lvl

Bannerlord 350TL Oldu...

RDR2 300 tl fıkra bu kadar.
  6. 1 elo for 1 lvl

Warband bir çok konuda Bannerlord'dan daha iyi

şu soundtrack bile ruhsuz bannerlord'dan daha güzel
  7. 1 elo for 1 lvl

1 yıldır foruma girmiyordum tam sürüm haberi alınca bi bakiyim dedim şu oyunu hala savunanlar varmış pes :smile: mpsi harika ama spsi bomboş oyun açıkçası sp de milletin ssdsi yok diye konuşma ekranlarını bile downgradeledi herifler mobil oyun gibi cutsceneler (cutscene bile değil bildiğin gif) koymuşlar warbanddaki evlenme sahnesi bile daha iyiydi neyse iyi geceler tam sürümde bir daha görüşmek üzere :smile:
  8. 1 elo for 1 lvl

Grafikleri alsalar yine iyi. Oyunun yükleme mesafesi 2004'de çıkan Gta Sa kadar düşük. Yükleme mesafesine el atmaları lazım
    onu görmedim knk ama optimizasyon yapıcaz diye grafikleri gta sa seviyesine düşürmesinler benim için yeterli :iamamoron:

ya bu arada multiplayerda aşırı eğlendim bu saatte bile 50 kişi vardı kuşatma serverinde ayzar ve skala haritaları çok güzel olmuş gerçekten yapanların eline sağlık
  9. 1 elo for 1 lvl

Ben 1.6.2'den çok memnunum bu arada. Evet grafikten kısmalar belli oluyor ama oyun daha yağ gibi akıyor. Bana baya stabil geldi. Umarım bu bozulmadan dengeleme ve featurelar devam eder
    gerçekten grafikleri mi kısmışlar inanamıyorum ben ultrada oynuyorum benim günahım ne şimdi daha önce de konuşma ekranlarını mahvetmişlerdi resmen mobil oyuna benziyor (konu açmıştım bunun hakkında) yüklemesi uzun sürüyomuş falan diye yapmışlardı oyun bende m2 ssdye kurulu yükleme sıkıntım yoktu optimizasyon yapmak yerine downgrade yolunu neden seçiyolar ki devamlı herkes hesap makinesiyle oynamıyo sonuçta

oyunu uzun süre sonra indirdim multiplayerdaki ayzar kalesi galiba o haritaya bayıldım çok güzel olmuş ama kaptan modunda maç bulmuyor ya da ben denk getiremedim oyuncu sayısı azalmış sanırım single playera henüz bakmadım
  10. 1 elo for 1 lvl

Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

bunları içerikten sayıyorsanız işimiz iş arkadaş, ayrıca arkadaşın biri hayvan gibi mod yapsan da 2-3 dolardan fazla vermem demiş, sen verme kardeşim veren verir.
    :xf-cry::xf-cry::xf-cry:
  11. 1 elo for 1 lvl

custom serverdan başka bişey istemiyom :xf-cry:
  12. 1 elo for 1 lvl

Ha bi de koca dünyada bizden başka gezgin neden yok abi 30 50 20 40 bilmem ne askerle gezen bizim gibi soylu olmaya çalışan kendi klanını kurmaya çalışan kişiler mesela?
    warbandda bu dediğine benzer taht talipleri vardı mesela dustum han incili arwa falan ve evet bu oyunda talim yapamıyoruz askerlerimizle senin mesajını okuyunca aklıma geldi bu özellikler ilk mesajda yazmayı unutmuşum :smile:
  13. 1 elo for 1 lvl

Bizim "derinlik" diye tabir ettiğimiz şeyi taleworlds hiç bir zaman getirmeyecek arkadaşlar, warband'ın native modu nasıldı hatırlayın, oda bomboş bir moddu
    warbandın native modu kesinlikle bomboş değildi bannerlordda olmayan birsürü özellik vardı kale içinde savaşın devam etmesi
    bile 1.5 yıl sonra geldi daha o oyunda olup bu oyunda olmayan ziyafetler,düğün sahnesi,kavgacı sarhoş,gece suikaste uğrama,şiirler öğrenip leydilere okuyoduk bizim leydiye göz diken başka bi lord olursa onunla düello yapıyoduk kamp kurabiliyoduk vs vs bomboş dediğin warbandın native modunda var olan özelliklerle çıkabilseydi bannerlord tabiri caizse 1.5 yıldır forum ağlama duvarına dönmezdi bence :smile: ayrıca paralı mod konusunda yüzüklerin efendisi modu falan gibi oyunu baştan aşağı değiştiren mod yapsan bile 2 3 dolardan fazla vermem açıkçası :smile:

bana her şeyi de ama warbanda bomboş deme abi :smile:
  14. 1 elo for 1 lvl

Oyuncu ya da kitle kimsenin umrunda değil. O sebeple öyle dedim. Sp de yz merdiven çıkamıyor ve bu durum belki 500 konu açıldı tüm forumlarda bağrış çağrış gitti ama kimseyi kaale almayan bir ekip var. Boş yapıyorlar o sebeple beklentide bulunma bence ne koyarlarsa onu oynarız.
    haklısın gerçekten ben de aynı düşünüyorum
  15. 1 elo for 1 lvl

Nolur indir hemen yapıyoz yalvarırız

Regards
    TW community
    güzel espri ama ne alaka şimdi oyunu oynamayı bırakmış ve yeniden başlamak için yeni bişeylerin yapılmasını bekleyen birsürü insan var ben de onlardan biriyim işte warbandda olan custom server özelliğini ve napoleonic dlcsini istedim absürt şeyler istediğimi düşünmüyorum sanki uzay dlcsi çıkarın yoksa oynamam oyununuzu demişim gibi davranmışsın hoş değil bana yalvarın diye bişey söylemedim ben orada
  16. 1 elo for 1 lvl

Verim
    • Daha fazla şirket optimizasyonu tamamlandı. Artık güncellemeler 45 günde bir gelecek.
    • Beşik kaplaması eklerken performans kaybına neden olan bir hata düzeltildi.
    Sanat
    • Deve billuru modeli eklendi.
    abi çok güldüm ya allah da seni güldürsün :smile:

oyun 50 dolardan çıkmış sanırım yurtdışında ama biz 150 tlye aldık şuanda 17 18 dolar falan eder oyüzden bence oyunun fiyatı bize göre ucuz hatta epicten 60a falan alanlar da var ama o maceraya girmedim ben :smile: parayla ilgili konular dönmüş biraz kendi düşüncemi söylemek istedim :smile:

oyun çıktığı gün aldım 180 saat oynamışım 150si online oynamışımdır muhtemelen single bence bomboş düz savaş oyunu freelancer captivity events modu falan biraz güzelleştiriyodu sadece onlarla bile 2 3 saatten fazla oynayamadım rdr2 oynamak varken neden bannerlord oyniyim yani oyun yüklü değil diye kızıyosunuz bazen ama bence gereksiz :smile:

şuanda oyundan beklentim custom serverların açılması çünkü twnin yaptığı duel modu falan çok sevmedim açıkcası garip bi espor havası var oynamayı düşünmüyorum custom duel server bence daha eğlenceli olur ve (eğer yapılırsa) napoleonic wars dlcsinin warbanddaki zevki verebilmesi

bunlar gerçekleşirse oyunu yeniden indirebilirim 2 tane küçük şey istedim sadece :smile:
    yukarıdaki arkadaşların oyunla ilgili bütün eleştirilerine katılıyorum
  17. 1 elo for 1 lvl

bayram tatiline çıkmalarının bir kaybı olmaz oyuna, zaten tatil yapmadıkları zaman dilimlerinde ortaya çıkan ürün ortada. hatta salsınlar şöyle bir sene falan bir tatil yapsınlar. bu süreçte çok yoruldular, gelen harika güncellemelerden sonra buna ihtiyaçları var diye düşünüyorum.
    haha bu çok iyiydi :iamamoron:
  18. 1 elo for 1 lvl

senin mesajları direk geçiyorum artık.
    ayıp olucak biraz ama ben de okumadan geçiyorum artık aynı mesajları :smile:
  19. 1 elo for 1 lvl

Ayrıca ben hala M&B (2008')de var olan mareşal seçiminde tek tek lordların oy kullandığı bir sistemi yapan şirketin, Bannerlord'da bunu 3 tane "klana" indirgemesini anlayamıyorum. Aynı şekilde Warband'de istediği tımarı istediği lorda istediği zaman verebilme özgürlüğünün çöpe atılıp yerleşim yeri alınır alınmaz yine "3 klandan birine ver" dayatmasını da anlayamıyorum.
    aşırı haklısın oyunda en sevmediğim şeylerden biri bu yanımda savaşan bi lorda vermek istiyorum aldığımız şehri ama 3 tane alakasız adam çıkıyor onlardan birine vermek zorunda kalıyorum
Back
Top Bottom