Search results for query: *

1. SuperNaturaL29

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Genel olarak nisandan beri oyun optimizasyon,içerik,netcode açısından ne kadar ilerledi?
    anket yapılsa memnunluk derecesini 10 üzerinden kaç olarak verirdiniz?
  2. SuperNaturaL29

One of the most important aspects of Medieval life is missing in Mount and Blade: RELIGION

viking conquest dont include islam; if tw introduce an islam-like religion; it will take a week at most that armagan got arrested. you are talking about Turkey.

**if tw was eu based company, there wont be a thread like that, surely it would have religions.
    AHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAH, Have you ever been in Turkey? And no you can't promote or demote any religion according to TCK 216 but you can say that thats only de-facto law which is an another story.

And about this topic; Religion would be the last thing that we should concern -yes it takes a huge part for a medieval sim- but there is already tons of missing content that could easily overshadow religion, such as;opt issues,hitboxes,game desing(both for siege and terrain system),AI, proper diplomacy,sea battles, kingdom management tools etc.

Im saying this because we already had those in previous games but we dont have any of those in Bannerlord, even AI is worse than first MountN Blade.
  3. SuperNaturaL29

peki 1.5.8 yüklü olanlar sp de de mp de de aynı sürümü kullananlar olarak karşılaşması teknik olarak mümkün değil mi?
    mümkün ama buna gerek var mı asıl soru bu (zaten haftasonu oyuna girenlerin sayısı bile çok azken bunu yapman ne kadar gerekli), dotada 1-2 saat içinde 2 update gelebiliyor paşa paşa çıkıp updateini atıp tekrar giriyorsun ama Bannerlord'da gelen update dotaya göre en az 5-10 kat fazla olduğundan sıkıntı oluyor.
  4. SuperNaturaL29

bişey söylemek için erken ama kendi mod listenizi kendi serverınızdaki kişilerin hızlıca erişimi için torrent ve server tabanlı (2si aynı anda) bir launcher oluşturdunuz diyelim, bunu oturup imzalamanız gereğinden fazla masraf demek; kaldı ki bu adamlar p2p'den ziyade 80 kişilik deli gibi ram isteyen bi server işletiyorlar.

ben sular durulduktan sonra indireceğim modu.
  5. SuperNaturaL29

NW Installer Failure

have you tried compability options?
  6. SuperNaturaL29

Asıl üretim maddeleri çok ucuza alınıp haritanın diğer köşesinde çok iyi fiyata satılıyordu en son oynadığımda ama dediğin gibi niceliği az olan bazı ürünlerin fiyatı nerdeyse sabit.Ben ayrıyeten markette spekülasyon yapmayı da denedim; sürekli markete girip belli bir ürün grubunu alıp fiyatına göre belli bi yerden sonra geri satacaktım, ama bi kaç ürünle denedikten sonra pek mümkün değil. Ticaret daha çok sen uzun seferler yap, bolluktan yokluk bölgesine sat sekilde tasarlanmış, borsa gibi işlemiyor sistem.
  7. SuperNaturaL29

Upcoming games you nitpicky ****bags look forward to ***** about in the future.

I still play Bannerlord Multiplayer. So yeah, I guess I am an optimist.
    That was a good one hehe.

and for the context; Lo-Fi games making a sequel for Kenshi, TBD ofc
    ''The game is set around 1,000 years prior to the original game, though the game world will still be in a post-apocalyptic state during this time period, and they may have only slightly more advanced technology. ''
  8. SuperNaturaL29

Oyunun inceleme oranları veya oynanma sayısına bakarak ölçmek yerine kaç tane Warband oyuncusu bu oyunu oynuyor, kaçı beğenmiş ona baksanız? Steam'den ben de olumlu inceleme attım. Gelin görün son iki haftada Warband'ı 20.5 saat, Bannerlord'u 1.3 saat oynadım.
    Çok haklısın özellikle bu konu hakkında, belki farkedilmiyor ama çoğunluk sadece oyunun mazide bıraktığı hissiyat ve hatır için alıp iyi yorum bıraktı.Seneler önce yanlış bi şekilde yapılan erken açıklamayla millet beklentiye girince ve üstüne de ertelenen günlerin arkası gelmeyince ''Napalım EA da olsa elimizde bişey var, bununla sakız gibi oynar, modlar dururuz'' diyor ve iyimser şekilde pozitif inceleme bırakıp bi kısmı modding toolsta takılırken diğerleri de son ürünü bekliyorlar.

Açıkcası oyundan kaldırılan tonla özellikten ve bürünülen ''bunları da modcular yapsın'' havasından sonra pek olumlu bakamıyorum ben çıkacak son ürüne; gitgide Bethesda mentalitesi sis gibi iniyor Ankara'ya.Umarım böyle bir tabloyla karşılaşmayız 2-3 sene sonra.

Diğer bir konu da: feast,gergin görünüşlü adam, köylülerin jenerik replikleri vs. gibi bu oyuna has adeta catchphrase olan şeylerin kaldırılması, yani burda mantık arıyorum ama yok bulamıyorum, geliştiricilerin de bunu açıklayabileceklerini pek sanmıyorum.
    Yani düşünsene Fallout Interplay'dan Bethesda'ya geçtiğinde ''yok abi neden (War,War never changes) sloganını tekrar tekrar kullanalım, yeni bi oyun bu hemi de 3d'' mi dediler yoksa bunun marka değerine ciddi bi katkısının olduğunu ve yükte hafif pahada ağır da olsa (çok az emekle) oyuncuların bundan fazlasıyla zevk alabbilecekleri bi motivasyon kaynağı olarak mı gördüler? Cidden ilginç...
  9. SuperNaturaL29

TR sunucusu niye yok?

allah allah şu hale bak benim 16mbit internetim var her zaman sabit 64 ping alıyorum XD sıkıntı senin belki de serverları avrupaya değiştirmeyi unutuyorsundur XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    tmm,

gerçi atılan bu videoda NA serverlarında daha az ping alındığı gayet net gösterilmiş ama neyse.
    XD'lerle bu postu bitirmek isterdim ama şükürler olsun o kadar düşmedik.
  10. SuperNaturaL29

TR sunucusu niye yok?

İstanbul'da oturuyorum. Superonline varken 48-55 ping arası alıyordum Vodafone'a geçtim 55-60 arası alıyorum. Bence 120 ping falan tamamen abartı. Diyarbakır'dan oynayan üyemiz bile 80-90 ping arası alıyordu maksimum. Kişisel internet problemleriniz yüzünden serverlara laf atmanız bana boş geldi biraz. Onun dışında TR serveri açılsa bile oyunu oynayan yok denecek kadar az olduğu için sadece oyunu öldürmek adına yapılan bir adım olur.
    40mbit download 5mbit uploadla superonline fiber kullanıcısıyım, ne zaman multi girsem pingim 100'den aşşağı olmadı.
  11. SuperNaturaL29

Oyun Dünyası Genel Sohbet

Bana göre gelmiş geçmiş en iyi RPG olabilir; çünkü oyun sadece sürreal bir alemde hikaye anlatmıyor, anlattıklarının bir kısmı aslında gerçek
    (Ross abim çok iyi anlatmış -zamanınız varsa tamamını izlemenizi öneririm-).
    Yenilerini oynamadıysan bakabilirsin. Orjinale oynayış mekaniği olarak bir çok şekilde saygı duyuyor.

Serinin son çıkan oyunlarına ilk çıktıklarında bakıp çıkmıştım, bu pandemide bitirmek nasip oldu, ilk oyuna göre iyi oldukları söylenemez ancak yine de güzeller. Hangisindeydi hatırlamıyorum ama ilk oyunda olduğu gibi diğer tuvalete gidersen seni güzel bi dille uyarıyor supervisorın, güzel bi gönderme olmuş; onun dışında ilk oyunla kıyaslanabileceğini düşünmüyorum belki de takedown animasyonu bana çok kötü geldiği için bi türlü ısınamadım.Bu arada oyunun sinamatikleri benim çok hoşuma gitmişti.

Page'in saçı gibi nedense efsane olan bir oyunun ardından çıkan devam oyunları oyunun yüzü sayılan karakterlerle oynamayı çok seviyorlar, belki başka bi alandan olacak ama Stronghold Crusader'ın asıl yüzü Lionheart'da 2. oyunda Adıyamanlı olup çıkmıştı.İlginç bi durum.
    Aynısı bana ilk KOTOR'u oynadığımda olmuştu. Hikayesi çok güzeldi.
    Kotor çok güzel bir oyun, evet. İlk oynadığımda redhouse ile cebelleştiğim için pek zevk alamamıştım ama 2. oynayışta lucas arts bunu neden çekmemiş dedirtti.

Japon oyunlarıyla pek aram yok,belki grind yapmayı hiç sevmiyorum belki de o çizdikleri evren batılılarınkine göre daha fazla havada kalıyor ama buna ps2 yadigarı yakuza serisi hariç.

MGS'nin de yeri ayrı tabii.
  12. SuperNaturaL29

Aslında en temizi CK2'nin bir çok elementini alıp oyuna eklemek (bu horde ve diğer toplulukların özellikleri de dahil).
    Böyle bir şeyi yapabilirlerse dadından yenmez.

Ek olarak Bannerlord, Kaptan modunda AI için Headless Client mı kullanıyor bi bilen var mı?
  13. SuperNaturaL29

Oyun Dünyası Genel Sohbet

Deus ex (2000)'i oynadıktan sonra ne oynasam boş geliyor bana, eskiden deli gibi kastığım Rimworld'den bile zevk alamaz oldum.
    Kesinlikle şaheser, 2000'de bunu oynamış olmayı düşünemiyorum bile.
  14. SuperNaturaL29

DOTA 2 - 7.07c

Abi oyuna ne olmuş ya aghanim shardlar bilmediğim daha tonla itemlerle bi de meta mı kasacağız şimdi.Shard fikri çok güzel hafif dota1 esintisi gelmiş (wk'nın ultisinin eskisi gibi manasız olması gibi) ama o diğer itemleri çıkartmaları sanki lol gibi sürekli metayı değişitirecekler izlenimi uyandırdı bende.
  15. SuperNaturaL29

Wondering if PC could run it on low-medium settings

Epic

It requires good internet right? You should see my internet......
    Well I do have almost same setting on my laptop and im using whenever im away from home (mostly for uni) but as i said; Yeah it is working but can i say its flawless and fullfill my expectations? Na-ah not really, MP was more playable compare to SP thou(since from the creation of the beta they worked on MP not SPalso their SP devolopment less optimised since that time gap between MP access and SP access).

Even I could play it at lowest settings with (mostly) 60fps and a bit of stutter, Im waiting my ticket to head back home and play it on my desktop.
  16. SuperNaturaL29

Poll - Are u satisfied with how TW has been tackling this EA?

Well tbh they just released it as an EA title because some '**** slinging braindead' fans made a tons of pressure to TW after 8 years, you could argue 8 years is a huge timespan and those fans are rightious to do that but the point is Mr. Armağan(or TW correspondent who made that annc.) made a huge mistake announcing next Warband title early on. After that they changed engine and UI dozens of times and they rebuilt everything from scratch.(Don't get me wrong 8 year can be seen as a long but if you making an engine and game at the same time it could be acceptable and most of the games i liked took almost identical timespan as MB:B2)
    And now we have EA Bannerlord that actually worse than warband in any aspects (expect walking animation) (For instance you can visit here Missing features of Bannerlord also there was a suggestions and other implements suggested by community and none of them cant seen in the game right now)

I could agree they wanted much more stable and better end product.However you cant name your title in the market and keep them waiting for 8 years at the same time.So problem is actually lying there.
  17. SuperNaturaL29

Why does executing "nobles" make one dishonest?

Because its against Geneva Convention.
  18. SuperNaturaL29

Wondering if PC could run it on low-medium settings

OP just be patient and wait till Bannerlord's full release; it is unoptimised af rn. Even if you don't, you can't get the full experience.

Btw maybe you could try Nvidia GeForce Experience, that would do the job thou.
  19. SuperNaturaL29

Arkadaşlar oyunda optimizasyon sıkıntısı var diyorsunuz ama bu sıkıntı hangi parçaya vuruyor bileniniz yok. Rame vuruyor beyler 8gb ram bile bazen yetersiz kalıyor ki oyunun 12gb ram tükettiği sahneler oluyor eğer 16gb raminiz orta bir ekran kartı ve işlemciniz varsa oyunda kesinlikle kasma yaşamazsınız
    asıl tükettiği VRAM ki 3gb dan az olursa ciddi sıkıntı yaşıyorsun ram'in ne kadar fazla olursa olsun
Back
Top Bottom