Search results for query: *

• Users: 11x22
  • Order by date
  1. Forum Lakırtısı

Ah forumum sen kalk ben yatam.
  2. Warband %111 zorluk

Warband konusuna atarsanız daha çok görülür burası muhabbet yeri.
  3. Forum Lakırtısı

Klana da klmayana da var.
  4. Tarih Oyunu

Cevap Emevilerin Avrupa ilerleyişini durdurmasıydı. Charles Martell'in torunu Charlemagne ilk Kutsal Roma İmparatorudur. İsteyen sorsun.
  5. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Bruh biraz liseliymişsin, ergen isyanı gibi olmuş entryin. Guney kore nin eski basbakani hapiste. Bisikletle isine giden hollanda basbakani, yolsuzluk yapmasa bile sirf itibarına golge düşürüldüğü icin istifa eden japonya da bir bakan...

Demek ki neymiş demokrasi yozlasmaktan kurtulamiyor diye bir sey yokmuş. Lisedeki tarih derslerinin yetersizliği bu iste. Adam gibi guncel dunya siyasetini ogretmeyi birak 15 temmuz ya da osmanli tarihi disinda bisiler öğretmiyorlar.
    "Atam ne isyanı ya liselimisin otur oturduğun yerde, Damat Ferit bisikletle işine giderse İngiliz işgali biter zaten." Aynen abi bu kafayla devam.
  6. Dînî Tartışma

Ooo bu mantıkla asla tartışamam ben. Dünyada hiçbir topluluk 2000 sene öncesinin geçmişiyle birebir aynı değildir ki zaten. Senin bakış açın da çok objektifmiş canım. Tamamen tarafsızlık akıyor yorumlarında. Gereklilik meselesine değinmeyelim istersen. Çünkü senin kafa yapına göre Türk 2000 sene önce neyse aynı olmak zorunda.
    Türk 2000 sene önce neyse şimdi de aynı olmak zorunda değil. Fakat İslam Türklüğümüzü korudu dersen ben de bunu söylerim. Avrupa'ya giden Türkler hristıyan oldu diye kültürlerini değiştirdilerse Anadolu'ya gelenler de kültürlerini değiştirdi. Türk olmak müslüman olmak değildir. Senin kafa yapına göre sadece Selçuklu ve Anadolu Türkleri kültürlerini koruyabilmiş topluluk heralde.
  7. Dînî Tartışma

@RoffronHatta Türklerin asimile olarak ırk bilincini kaybetmesini önleyen de İslam’dır. Bak Macarlara, Bulgarlara ve dahi hristiyanlaşan Türk topluluklarına, hepsi Türklüğünü inkar ediyor. Bu topraklarda Türklük bilinci kalmışsa bu İslam’ın eseridir.
    Aynen, bugün müslüman olan Türklerin göçebe hayatı yaşadıklarını, Çin'i yağmaladıklarını, hayatlarını at üstünde geçirdiklerini, hanlar tarafından yönetildiğini falan rahatça görebiliyoruz. A pardon onlar Budizme inanan kafir Moğollar. İster inan ister inanma biz asimile olmuş bir grubuz. Orta Asyadaki Türklerle hiçbir alakamız yok. Hatta orta Asyadaki Türkler bile Mete Han zamanında yaşamış Türklerden farklı. Günümüzdeki Bulgarlar zaten slavdır, Türk boyu olan Bulgarlarla alakaları yok. Macarlar Türki bir ırk olduklarını kabul ediyorlar, ama sen adamlara sen Türksün deyince Anadolu Türkü anlıyorlar hayır değilim diyorlar. Sen Türk olmak için ön koşul olarak müslüman olmayı gerekli bulduğundan inkar edersin bunları şimdi. En Türk biziz aynen.
  8. Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Yemin ediyorum bütün partilerin aslında aynı olduğunu anladığımdan beri demokrasinin kanla tazelenmesi gerektiği düşüncesine inanmaya başladım. Demokrasiler yozlaşmaktan kurtulamıyor. Barışçıl yollarla yozlaşmayı durdurmak imkansız, bazı insanlar çok fazla nüfuzlu. Muhalefetin başa geçtikten sonra yolsuzluk yapmayacağına inanan var mı? Medya iletişim uzmanları olmadan iki çift lafı bir araya getiremeyen insanlar bu siyasetçiler, nasıl devlet yönetimini bu tip insanlara bırakabiliriz?
  9. Tarih Oyunu

boyunun kısalığıyla
    Babasıyla karıştırdın heralde. Babasının lakabı "kısa" boyunun kısalığıyla alakalı değil bu arada.
  10. Yüzüklerin Efendisi Dizisi - Amazon

Niye Galadriel Aragorn'a dönüşmüş? Çift elliyle gezen Galadriel olmaz bence.
  11. Forum Lakırtısı

Lakırtı konusu sabitlenmemiş bile. Baya ölmüş buralar.
  12. Netflix's The Witcher

17'sinde yayınlanıyor ikinci sezon, umarım ilkinden iyidir.
  13. Sonbahar Lakırtısı

Bir haftadır ölü gibi zaten
  14. Yaz Lakırtısı

Sadece Türk tarihi okutulmasının sonuçları. Öyle bir övüyor ki sanki Orta Asya Türkleri'ni zaman makinesiyle buraya getirsen yeşillere oy verecekler.
  15. Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

50 yaşındaymışım yeni öğrendim.
  16. Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

Bu ülkede sosyal demokrat politika izlemeyen parti yok. Her parti zaten fakire yardım edilmesini savunuyor, sosyal politikalar yapıyor. Zengin kesimin CHP'ye oy vermesinin nedeni laik olması. Fakir halkın çoğunun AKP'ye oy vermesinin nedeni İslamcı politika izlemesi. Sosyal politikalar iki tarafında uyguladığı bir şey, farkı yaratan din politikası.

Burada fazla Türkiye siyaseti konuşmayalım bu arada, siyaset konusu var zaten.
  17. Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

Maalesef doğru. Türk halkı o kadar ülkesinin kuruluşundan beri haraslanmıştir ki hem mental hem maddi olarak kronik travmalara sebep olmuş bu.

2.paragrafa gelirsek benim arkadaşım Avrupa Birliği vatandasi ve Hollanda da çalışıyor dediğine göre oranın başbakanı bir lisede öğretmen ve işine bisijletle gidiyor. Disney filminden fırlama gibi geliyor ama bu dogru.

Şimdi bu adamda politikacı. Bizimki de politikaci. Buna diktatör olcak demek pek kolay bişi değil.istese de olamaz ki. Politikacilik böyle olmalı ya da
    profesyonellestirilmeli.
    Hollanda orası. Bürokrasisi o kadar iyi bir ülke ki hükümet olmasa bile sorun olmaz. Siyaset güç elde edebilecekleri bir yer olmadığından güç delileri siyasetle uğraşmıyor.
  18. Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

Türkiye hep totaliter bir yapıyla yönetilecek. Millet herşeyi devletten bekliyor, devleti kutsal görüyor. Böyle bir halkın verdiği vergi aslında haraçtır. Devlet o parayı kafasına göre kullanır ve halk hiçbir şey demez.

Ülkenin liberalleşmesinin yolu seçimlerde değildir. Bütün politikacılar potansiyel diktatördür ve hiçbiri güç kaybetmek istemez. Halkın sadece hükümete karşı değil direkt devlete karşı ses çıkarması lazım. Hükümeti şekillendiren sonuçta devlet yapısıdır.
  19. Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

Sol liberalizm bence oxymoron. Solculuğun kökü kollektivist, nasıl liberal olabilirsin ki?
  20. Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

chart
Back
Top Bottom