Search results

1. In Progress [1.4.3] Crash after invoking console.clear in Dev Console

It seems problem still persist. I have encountered the same issue.
  2. Bannerlord not working on GeforceNow anymore

There is 4 day curfew in Turkey which Taleworlds situated in. Unfortunately Geforce Now problem coincided with it and curfew will be lifted tomorrow. There will be also a 4 day curfew starting at saturday. I am restless about the issue too but corona epidemic makes things complicated so i think we should take this into consideration before hurling insults.

Edit: well i typed this message as an answer to one of the angry replies but it seems they are removed.
  3. Need More Info Artisan Community Trade Skill Perk not working in new Beta Branch 1.41

I think in version 1.3 beta announcements there was a information about artisan community nerf but i couldn't find it after main branch release. I kept playing after that and it seems that perk is actually disabled since.
  4. 8gb ram ile oynanır mı?

Oyunda şu an memory leak sorunu var bir iki hafta önce iyi bir bilgisayarın bile ramin 8 gb ve altıysa ciddi sorunlar yaşıyordun yine de performans sorunlarını da her patchde çözüyorlar. Yakın bir zamanda muhtemelen 8 gb hiç sıkıntı olmayacak.

Şu linkte ram sorunundan doalyı perfomansı artırmak için önlemler var ama onun dışında ram kapasitesini artırmak en iyi çözüm gibi.

5. Perisno 0.9 - The Main Thread (HF6 - February 04, 2019, 08:10:15 PM)

[Removed] 'Lorien' TLD armors, part of 'Gondor' equipment (with the exception of helmets and 1 armor). Shields were reworked.

Why did you remove them?
  6. Keep Companions

snouz said:
    FYI, I've put an option for that in cheats. Have not really tested it, could someone confirm it works correctly?

I tried it in my two different game, didn't worked at neither of them.
  7. Nod32-Karantinaya Alınan Dosyalar Hakkında Soru

Sorun ortadan kalkıyor ama adı üstünde dosya karantinada kalıyor istersen sil sana kalmış.
  8. PC Ve Ekran kartı

250 wattla idare eden bir pcn varsa o karta yazık olur.
  9. Yeni bilgisayar aldırmanın yolları Yardım!

Çalışıp biraz para biriktir, çalıştığını görünce üstünü tamamlayacaklardır. Onun dışında çok uzun sürer aldırman.
  10. League Of Legends | 6. Sezon

aykans90 said:
    Arkadaşlar, ben oynadığım her hero için özel kabiliyet sayfası açıyordum, fakat bugün aldığım yeni hero ile anladım ki 20'den fazla kabiliyet sayfası açılmıyor. Ben de herolara genel kabiliyet sayfası yapmak için kollarımı sıvadım.

Fakat, ne kadar uğraşsam da adam gibi birşeyler ortaya çıkaramadım. Bunun AD Carry si var, AP Carry'si var, AD Jungler'i var, AP Jungler'i var, Tank var, Support var, cart var curt var. Anlaşılan ne yaptıysam genede düzgün bir dikiş tutturamadım. Düşündüm belki aranızdan bazıları yardım edebilir. Şu linkten kabiliyet sayfası yapıp orada bulunan linkten anında paylaşabiliyorsunuz. Eğer genel olacak şekilde kullandığınız kabiliyetleri koyarsanız çok işime yarar.

http://www.mobafire.com/league-of-legends/mastery-tree-planner

İş aslında yeteneğinde bitiyor, ordaki mastery ler jungle dışında aman aman bir avantaj sağlamaz, çoğu zaman unuttuğum olmuştur; darius kha zix ile ap elise fiddlestick ile ad oynadığımda hiç açık vermedim, onlar zaten oyun başında rumelerinle birleşince avantaj sağlar yada zırh delme dariusın e pasifi gibi pasiflerle birleşince.

Elinde olan champlarla dikiş tutturamıyorsan oyun videolarını izleyebilirsin, bide blind pick de şans işi karşındaki counterınsa (nocturne ün wsi ile fioranın ultisini silmesi vb) pasif oynayıp oyınun sonunda çevirirsin, eğer westde isen junglerınnın ganke gelmesi için ağlayacaksın ki adama kastırma.
  11. Tropico 4

@Kararsiz_Atom:Modern Times gerçekten oyuna yeni bir soluk kazandırıyor. İlk oyunda sağlam ekonomi için rumada abanman gerekirken bura organic farmlarla erken oyunda para kasıp tırsmadan turizme yönelebiliyorsun. Metro istasyonlarıda trafik sorununa çözüm getiriyor(biraz tuzlu tabi)
  12. Akıllı Telefon-Smartphone

WP8 daha yeni olduğu için katmadım olayın içine. Ama kullanan biirnden duyduğuma göre daha stabil androide göre. Bu lumianın donanımındanmı kaynaklı bilmiyorum ama eğer kçük bir performans farkı bile büyük avantaj sağlar çünkü WP8 cihazların çıkış fiyatına bakarsak Anroid cihazlarla aynı segmentte aynı fiyatta. Hatta şu an 8s in segmentinde donanım fazlası(krait adreno 305) var diyebilirim. Eğer e3den sonra androidde aynı fiyatta 8s e rakip olabilecek donanım koymazlarsa 1000 altını domine edebilir. Beats audio ile de ortalama ergenler için iyi bir pazarlama stratejisi olacağından kaderi atrixe benzemez sanırım.
  13. Akıllı Telefon-Smartphone

Biri bir iki ayfa önce nexus 349 dolar demiş sanarım, o oogle playdeki fiyatı lg avrupada 600 avroya varan fiyattan satıyor. Google Play Türkiye'ye desteği yok.

Aranılan şey ne bilmiyoum ama hep 1000 tl üstü telefonların rağbet görmesini garip bulmuşumdur. Heleki şu günlerde. 700 tlye çift şekirdekli iyi bir grafik yongası olan tel alabiliyorsun. 1000 tl altında Super Amoled, amoled, true ıps, bravia engine gibi zımbırtılarda var ekran kalitesi için. Dokunmatik kalitesi ise bu fiyatlardan sonra hissedilmesi zor olcak şekilde artıyor. Hani rom stabilitesi desem, pek çok uygulamya s3 için performans optimizasyonu (nova 4 yada 3 dahil) geldi. Ppi rakamlarındada değişme olmuyor.

Hadi diyelim Ace 2de cortex a9 var ve s3 deki krait bunun içi katı flops değerine sahip. Hangi popüler uygulamada bunun karı görülebilir. Ram 512den yüksekse zaten miktarı çokda farketmiyor. E çift kanal bellek kontrolcüsü olan 1000 tl altında telde var(sayıları az tabi ama 1000 tl üstede böyle lumia 920de bunlardan biri).

İnsanların bu kadar parayı bu kadar küçük farklar için vermesini anlayamıyorum.

iOS zaten bu şekilde uzun zaman Android'e göre daha düşük donanımda daha hızlı performans sundu.

Burada bir hatırlatma yapmak gerek o performans farkını fiyata misli misli yansıttı, e tabi öyle bir işletim sistemi avantajı için fazladan ar-ge yatırımı gerekli.
  14. Ateistlere Seslenenler

@mbdadas kaynak? Kuran. Kuranın doğru olduğu ne malum. Çünkü kuran öyle diyor.

15. Oyun Topuzu

Pcim usb gamepadın topuzunu görmüyor. Topuz dediğim...
  16. WİNDOWS 8

Windows Phone 8 in uygulama marketini bilmiyorum ama htc 8 s cidden 300 avrodan girecekse tercih edebilirim. S4 plus ve adreno 305(türk kaynaklarında 225 diyor ama MSM8627 MSM8227 225 değil 305 var). Tek sorunu 512 olması ama sola nın incelemelerinde kimse ramden dolayı bir dar boğaz yaşamamış. Ki krait a9 dan çok daha iyi bir işlemci.
  17. Gt540M Vs Gt630M

630m daha iyidir.
  18. Donanım, Yazılım ve Teknoloji Dünyası Hakkında Sorular&Öneriler&Haberler

Bu sisteme bu parayı vermeyi düşünüyorsan sakın toplama işini kendi kafana göre yapma.
  19. Suriye'de Hedefler Vuruldu

Ulan forumun genel kültür seviyesi ne düşükmüş be arkadaş. Hayla iran muhabbeti dönüyor. Yok olm iran %30 devaülasyonu ben yaptım.
  20. Düz veya anadolu lise giden veya gitmiş olan Yardımcı olurmusunz

Yok öyle bir şey.

Okulda okuduğun bölümün puan olarak ek bir getirisi yok. Ygs e girdiğinde de çözdüğün nete göre her bölüme göre puanın çıkar (ygs1-2 sayısal 3-4 tm 5-6 sözel) lys de ise istediğin puan türüne göre(mf tm ts yabancı dil) sınava girersin. Lys1 mat geo lys 2 fiz kim biy lys 3 edb coğ ve 4 sosyal bilgiler lys 5 ise yabancı dildir.

Mf sin diyelin. Ygs 1 2 puanınla lys 1-2 puanın ortalamasına okuldan gelen notun eklenir. Tm isen ygs 3-4ünee lys 1 ve 3 aldığın puanla ortalamasına okul puanına eklenmesiyle puan alırsın.

Burada belirtmem gereken konu şu ki her lys ayrı tarihlerde yapılır. Lys 1 ile lys 5 aynı tarihe veya saate düşmez. Yani hepsine girebilirsin.

Okulda seçeceğin bölümünde o bölümle ilgili bilgine öyle ahım şahım bir etkisi olmaz. Ortalama 4,6 olan arkadaşlarım var. Ygsde 300 ü geçemediler. Okul genel olarak sizi oyalayacaktır. Yalnız şu da var ki mfdeki öğrenciler çok daha bilinçlidir. Boş derslerde test çözer devamsızlık yapmazlar. Tm ile Ts sınıfları böyle değildir. Zaten açık konuşmak gerekirse güzel kızlar ve görece yakışıklı erkeklerde dahil sosyal(yumuşatmak için kullandım dediğimi anladın)tm ve tsdedir. Mfde genelde tipsizler hatta ezikler bulunur. Ha mfde gezen sürtenlerde vardır(benki bu sene bir arkadaşımın tmye geçmesi ve kendimi frenlememle bundan kurtuldum). Yani mfdeyken derslere daha rahat odaklanırsın öte yandan tm ve tsde ister istemez gezek tozak olayları olacak. 
Top Bottom