Search results

1. Dovahkiiniki

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Kaoses Tweak modundan parti sınırlamalarını yükselt sonrada asker ücretlerini dibe çek o zaman deli gibi son kalite ordular oluyor.
    Tamamdır deneyeceğim.Teşekkür ederim.Bi de konuyla alakasız keşke bloc hocam arenada at yarışı yapabileceğimiz bir mod yapsa veya farklı turnuva çeşitleri falan olsa okçuluk vs.Yeraltı yasa dışı yumruk dövüşleri falan olsa.Oynatmasa da olur kanalına video atsa da mutlu olurduk:grin:
    Boşver abi SP'yi heyecan MP'de :grin:
    Tekrar sp ye geçmek için kaç dinar istersin:grin:
  2. Dovahkiiniki

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Beyim hem lordlar hem de bizim için birlik sayısını arttıran bir mod var mı? Şöyle her partinin 1000 askeri olsa da yaptığım her savaş max 15 dakika değil de 3 saat sürse mohaç muharebesi gibi savaşlar yapsak :smile:
  3. Dovahkiiniki

[SP] - Ludus - Gladyatör Okulu Modu

Bu verdiğin iki öneri de son patch ile eklendi oyuna dün sabah.

O kadar değil ya - ama elimden geldiğince kendimin de keyif alacağı şeyler eklemeye çalışıyorum işte. Öneri veya daha önemlisi bug vs olursa buradan bildirin ama :smile:
    Henüz deneyimleyemedim ama çok iyi olduğuna eminim. Çok teşekkürler gerçekten emeğinize sağlık.
  4. Dovahkiiniki

[SP] - Ludus - Gladyatör Okulu Modu

Emeğinize sağlık, aklımdan geçirip şöyle bir özellik olsa ne güzel olurdu dediğim ne varsa mod olarak yapıyorsunuz gerçekten:smile: Merak ettiğim bir şey var gladyatörlerimizi hem arena da hem yer altı dövüşlerinde izleyebiliyor muyuz? Yoksa sadece simülasyon olarak mı ilerliyor dövüşler.Bir de mod yapımından hiç anlamadığım için tamamen heyecanlı bir oyuncu olarak soruyorum,İmparatorluğa karşı savaşırken esir düştüğümüz de belli bir yüzdeyle ludusa verilsek oradan efsanevi bir gladyatör olarak veya bir isyancı olarak çıkmaya çalışsak gerçekten güzel olabilirdi.İleride bu moda böyle bir mekanik ekleyebilmeniz mümkün mü ya da aklınızda benzer bir plan var mı? Battania da haydutluk yapıp ardından imparatorluğa esir düşmek ve kendimi ludus da bulmak eğlenceli olabilirdi:smile: Teşekkürler şimdiden ve kolay gelsin.
  5. Dovahkiiniki

Tek Oyunculu ve Oyun Motoru ile İlgili Planları Kapsayan Açıklama 3

İç savaşlar ve taht kavgaları gelir mi sizce? Oyun çıkmadan önce bu mekaniklerden bahsediyorlardı ama bloglarda bahsedilen pek çok mekanik gibi bunlar da oyunda yok.
  6. Dovahkiiniki

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Steam açıklamasında 1 yıl diyor yani 6-7 ay civarı bir süre kaldı.Ama tabiki ertelenecek henüz insanların beklediği özellikleri geçtim kendilerinin ekleyeceğiz dediği iç savaş isyanlar vs hiç bir şey eklenmedi.
  7. Dovahkiiniki

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Betayı indireyim derken 1.0.1 i önceden indirmiş olmama rağmen tekrar indirmek gibi bir saçmalık yaptım sıkıntı olur mu acaba?:smile:
  8. Dovahkiiniki

Turnuva Sistemi (Öneri)

Armağan Yavuz'un bir röportaj da turnuvaları değiştirdik,artık normal turnuva haricinde okçuluk vb.turnuvalar da olacak dediğini hatırlıyorum.Hatta yabancı forumdan biri yapmıştı röportajı yarım saatlik bir röportajdı, ama şu anda bulamadım.Tabi ki şu anda erken erişimde yok, ama belki ileride sizin dediğiniz kadar ayırıntılı olmasa bile gelişmiş şeklini güncelleyebilirler.Bunun gibi bir çok özelliğin oyun stabil hale gelene kadar gizli tutulduğunu düşünüyorum.Yani en azından umut ediyorum.
  9. Dovahkiiniki

Şu iç savaş mekaniğini bir an önce bitirip çıkarsalar aslında bu snowball olayını çözmekte çok işe yarar diye düşünüyorum.Çok büyüyen bir krallık klanlarının da artmasıyla birlikte parçalanır ve zayıflar.Denge olayı bu oyunda warband dan bile daha iyi olmalı sonuçta çocuklarımız oluyor onlar büyüyecek tahta geçecek vesaire ama daha çocuğumuz olmadan oyun bitiyor.Oyun warbanda göre daha uzun olabilecek şekilde dengelenmeli ve uzun sürmeli.Optimizasyon biraz toparladı, ama hala yolu var çok seri güncelleme geliyor elinize sağlık taleworlds devam! Bir de daha öncede söyledim ama şu şehirler ve kaleler çok boş sadece garnizon var o da yetmiyor.Mesela bir lordun 3 çocuğu varsa 1 tanesi sadece klanın topraklarını korumakla görevli olabilir.Mutlaka koruyan birinin olması gerekiyor yani bir çözüm bulunmalı çünkü bu şekilde bütün kuşatmalar başarılı oluyor.Ve şu anda oyunun daha büyük problemlerinin olduğunun farkındayım, ama şu politikalar sadece imparatorluk için yapılmış gibi.Yani her krallığın kendine ait bir kaç politikası olsa güzel olurdu.Yine ortak politikalar olsun, ama her ülkenin kendine ait politikalarının da olması oyuna derinlik katar.Ve oyunda kamp kurmak yok zannedersem.Warband da güzel bir özellikti tekrar gelse güzel olur, eğer varsa ben görmedim.Kitap satın alıp okuyor, özelliklerimizi geliştiriyorduk oyunda kitap da görmedim.Tekrar eklense iyi olurdu.Son olarak yine önceden söylemiştim ama mevsimlerin oyuna daha çok etkisi olmalı, askerler soğuktan ölmeli kış mevsiminde kuşatma ve savaş çok daha zor olmalı, lütfen gelsin bu özellik ve leydilerin hepsi savaş meydanında at koşturmasın bazıları yine warband da ki gibi şehirlerde kalelerde dursun, evlilik bu kadar kolay olmasın, şu an için aklıma gelenler bunlar.Tabi daha bunlara gelene kadar oyunun daha büyük sorunları var, ama yine de belirtmek istedim.
  10. Dovahkiiniki

Çok şeyden bahsetmek istiyordum ama zaten çok güzel bir şekilde bazı problemler anlatılmış.Duygularıma tercüman bir çok yazı gördüm.O yüzden daha minimal şeylerden bahsetmek istiyorum.Mesela oyunda mevsimlerin görünüş hariç hiçbir etkisini görmedim,VC de bile askerler soğuktan ilerleyemiyor,hatta ölüyordu.Kış mevsiminde çok yolculuk yapamıyor topraklarınızı geliştirmeye çalışıyor,ziyafet veriyor ve turnuvalara girip leydilere şiirler okuyordunuz.Sonra ilkbahar gelince geminize atlayıp gidip yağma yapıyordunuz.Muhteşem bir RP imkanı sunuyordu.Ama bannerlord da leydilerle olan iletişim güzel potansiyel barındırsada oldu bittiye getirilmiş.Politika entrika olayları yine büyük potansiyel barındırıyor ama npc lerin umrunda bile değil sadece savaşıyorlar.Yani hiç durmuyor ülkeler sürekli bir ülke haritanın tamamını ele geçiriyor 1-2 yıl içinde daha siz yeni gelişmeye başlamış tam oyuna dahil olayım derken oyun bitiyor. Ziyafet desen yok turnuvalar aynı turnuva.Ve hiç kimse kalesinde veya şehrinde değil herkes sadece savaşıyor kalesi kuşatma atında olan adam başka kaleyi kuşatmakla meşgul,hiç kendi toprağını savunan bir lord görmedim.Ve leydilerin hepsi mi savaşçı olur,warband daki gibi olsa ama savaşçı leydiler de olsa daha iyi olurdu.Resmen oyunda herkes ordu toplayıp bir oraya bir buraya koşturup bir yerleri alıyor oyun kendi kendini bitiriyor,sizde oyuncu olarak uzaktan öylece izliyorsunuz,umarım denge problemi bir an önce halledilir ve süre güncellemelerle toparlar.
  11. Dovahkiiniki

Warband'daki müziklerin Bannerlord'da da olması çok iyi olmuş :smile:
    Bende onu söyleyecektim muhteşem olmuş:smile:
    Sonunda haritaya ada eklemişler.
    İleride gemi savaşlarını eklemek için zemin hazırlanmış gibi.Çok güzel göründü bana haritanın yeni hali ayrıca nehirler vs.de eklenmiş gibi sanki sadece adalar değil.
  12. Dovahkiiniki

Sonunda açıklama gelmiş, çıkışa tam 3 gün var yani. Yalnız önceki açıklamalardan bir farkı yok bunun yani yine EA'da nelerin eksik olacağı kesin, detaylı olarak belirtilmemiş (şehir-köy-kale sahneleri birbirinin tekrarı dışında). Bug, glich, denge sorunlarından da bahsedilmiş olabilir diye tabi.
    Bu arada 120 TL'ye gelmiyor mu tam olarak? Yanlış okumadıysam önceden M&B oyunlarına sahip oyuncular için "ekstra" bir %10 indirim var yazılmış ve "belirli" dijital mağazalar için denmiş.
    "In addition to this, anyone who owns any previous Mount & Blade title will be eligible for an additional 10% off in select digital stores "
    Bende öyle anladım 120 tl ye geliyor öyleyse ek bir indirimden bahsediyor.Böylece fiyat çok uygun görünmeye başladı benim için
  13. Dovahkiiniki

Siege modu ne zaman açıldı arada bakıyorum ama göremedim.
  14. Dovahkiiniki

Bugün çok sayıda beta key dağıtıldı. Mailinizi bir kontrol etmenizde fayda var arkadaşlar.
    Sonunda gelmiş bee!!Teşekkürler söylediğiniz için.
  15. Dovahkiiniki

Türkiye Fiyatı 150 TL ve Türkçe Sonra Eklenecek

150 TL biraz fazla evet ama biraz abartıldığı kadar değil bence.Ayrıca biraz daha fiyat düşük olsa millet alır sözüne kesinlikle inanmıyorum.Bu oyun yarın 20 TL den çıksa yine ağğğbbii para yok çok pahalı ağbiii diyen tipler gidip korsana başvuracaklar.20 TL den de çıksa 150 TL den de çıksa satıştaki payımızın yine %3 ü geçeceğini düşünmüyorum.Forum da genel olarak oyunu seven ve destekleyen insanlar var.O yüzden de biraz fiyat düşse satış artar diye iyimser bir düşünce hakim,Tabiki illa ki vardır fiyat düşssün öyle alalım diyen.Ama bence fiyat düşükte olsa bizimkiler yine korsan indirir üstüne bir de para vermiş gibi eleştirirdi.Warband zamanında 30-40 TL ye çıktı da ne oldu yine korsana başvurdular.Ama bunun dışındaki eleştirilere tabi ki hak veriyorum.
  16. Dovahkiiniki

Hem fiyat hem de çıkış tarihi hayırlı olsun ikisini de eleştirenler olabilir ama çok ta abartılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum.Yani TW'nin tek markası olan M&B ve 10 senede bir çıkan binlerce saat oynanabilen bir oyundan bahsediyoruz.150 TL'ye fazla diyenlere kesinlikle bir şey diyemem.Ama her sene çıkış yapıp 300-400 tl isteyen oyunlar varken 10 senede bir çıkıp eşi benzeri olmayan bir oyunun 150 TL istemesi bence çok abartı bir durum değil.Evet ikisi aynı şey değil belki ve fiyat bir tık daha düşük olabilirdi.Bazı yabancı firmaların daha uygun fiyat sunması,yapım süreci ve hala erken erişim olması vs.bunlara da katılıyorum yine de 150 TL bana makul bir fiyat gibi geliyor.CDPR'ı örnek gösteren arkadaşları anlıyorum ama ikisi kesinlikle aynı firma değil TW'nin de bir şekilde kar etmesi gerekiyor.Belki satışı arttırmak için daha düşük bir fiyat olabilirdi, ama yine de bu oyununu her sene çıkış yapan bir oyun olmadığını unutmamak gerek.
  17. Dovahkiiniki

Abi blog yayınlanacak diyorsunuz o gün gece 11 den önce yayınlanmıyor hatta diğer güne sarkıyor.Martta oyun çıkacak diyorsunuz Mart 31 ne gözünü seveyim.Adamlar ciddi ciddi mart’ı sonuna kadar kullanmış.Bari 30 olsaydı warband’ın 10.yılına denk gelseydi.Millet dalga geçiyordu gerçek oldu gülsem mi ağlasam mı çıkış tarihine bilemedim.:grin:
  18. Dovahkiiniki

Çıkış Tarihi Yaklaşıyor :)

Siz kendinizi ertelenmeye hazırlayın 30’unda çıkarsa sevinirsiniz.Şahsen ben her şeye hazırım.
  19. Dovahkiiniki

Lordları düelloya dave etme?

Vc de vardı çok keyifli bir mekanik umarım bunda da olur.
  20. Dovahkiiniki

Erken erişim ile ilgili olmayacakmış.Umarım oyun ertelenmez.
Top Bottom