Search results

 1. Dr.Nyber

  Sonbahar Lakırtısı

  Vay be, dolar 13'ü geçince geldi aklıma forum. Millet sayfa sayfa yorum yapmıştır diye heyecanla girdim, kimse kalmamış :sad:.
 2. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Destekleyen herkese teşekkür ederim. İlk buraya yazıcam test ihtiyacı olursa.
 3. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  oyunun konsepti yaratıcı ve gerçekçi gözüküyor. çıktığı gibi alıp deneyeceğim. eğer tarihi bir geçerliliği ve çeşitliliği de varsa tadından yenmez. event-random event gibi şeyler eklenebilir mi bilmiyorum ama güzel olurdu ck2deki gibi.
  başarılar dilerim.
  Teşekkürler, açıkçası tarihsel detaylar grafiksel seviyede. Yani binaları vs değiştirsen Roma ile pek alakası kalmıyor. Daha çok şehir geliştirme ve micromanagement üzerine kurulu bir oynayış var. Random eventler de mevcut ama şuan için 5-6 tip var. Bunların sayısını çıkışa kadar artırmayı düşünüyorum.
 4. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Oyunun çok güzel gözüküyor. Ne zaman biter?
  Teşekkür ederim, şuanda steamda: https://store.steampowered.com/app/1251840/Roman_Way/
 5. Dr.Nyber

  Asil Heyet Parti Bonusu

  Krallık kurduktan sonra nüfuzun hiçbir anlamı kalmıyordu bu bonus çok yüksek olduğu için. Bence yerinde bir değişiklik olmuş.
 6. Dr.Nyber

  Yaz Lakırtısı

  Tema değişmeden önce de forum bu kadar ölü müydü?
 7. Dr.Nyber

  Oyun Dünyası Genel Sohbet

  Aranızda Anno, Tropico gibi serilerin fanı var mı?
 8. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Bu konu niye öldü ya, önceden herkes çalışmalarını paylaşırdı güzel bir ortam vardı üzüldüm.
 9. Dr.Nyber

  Şehirlere ve köylere neden giriyoruz?

  Oyunun potansiyeli çok armağan yavuz bu kadar konuşup bunu sunuyorsa evet saçmalik bence de o şehirleri boşuna yaptılar , 8 yıllık olayı hiç etmek istemiyorlarsa o potansiyeli düşünürler zaten oyun 50 GB abi içerik vardır bence.. vardır dimi ?
  Senin içerik diye bahsettiğin şeyler değil oyunun boyutunu bu kadar artıran. Yüzlerce sahne var ve her sahne büyük. Şehirler, köyler vs. Buna ek olarak her iklim için en az 10 tane farklı savaş alanı var. Bir sürü de model var. Sanırım içerikten kastın diplomasi olsun, rp unsurları olsun bunlar. Bu şeyler kodsal şeyler. Kodsal şeyler de oyunun boyutunu çok az artırır. Bunu nereden anlayabiliriz? Neredeyse aynı içeriğe sahip Warband'ın boyutu 3 gb falan yanlış hatırlamıyorsam.
 10. Dr.Nyber

  Bannerlord-Açlıktan ağzım kokuyor

  Hocam ticaret falan güzel işler ama ben bunların hiçbiri ile uğraşmadan, hatta hiç kervan veyahut köy yağmalamadan -sadece lord ve haydut keserek- 1 oyun yılında 220k para yaptım. Oyunda para kazanmak cidden kolay ve dengesiz. 100k para yaptıktan sonra şehirlerde etraftaki köylerin ürettiği hammaddelere göre atölye açabilirsin. Örneğin köyde tahıl yetişiyorsa bira fabrikası, clay yetişiyorsa çömlek gibi.
 11. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Yazın başladığım oyunun geliştirme süreci beklediğim gibi gitmedi. Bayağıdır devam ediyor ama şuana kadar yaptığımız yer içime sindi.

 12. Dr.Nyber

  Üsteki üyeye nick uydur! Vol 2

  Reyon_Waikiki
 13. Dr.Nyber

  [WB][SP] Fracture Moment: Rise of Ottoman [V0.860]

  Hayırlı olsun, en kısa zamanda deneyeceğim.
 14. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Geliştirdiğim oyun için profesyonel bir 3D tasarımcı buldum, yeni başladı daha modellerin çok azını tamamladı eski modeller ile değiştiriyorum yaptıkça. Son 1 ayda ticaret, üretim, köle satın alımı, bildiriler birçok şeyi gözden geçirip sıfırdan kodladım. 3D Modellerin de geliş hızına bağlı olarak yaklaşık 2 ay içinde biteceğini düşünüyorum.
 15. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  t.A.T.u. said:
  Teşekkürler güzel yorumun için. Oyuncunun kendini geliştirebileceği, çeşitli item'lar satın alacağı küçük kasaba tarzında bir harita tasarlıyorum. Bu da tam bitmemiş olan bir bina.
  Capture.JPG
  Bu da çok hoş duruyor.
 16. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  t.A.T.u. said:
  t.A.T.u. said:
  Yeni bir mobil oyun projesine başladım. Henüz 3 gün oldu. Oyun hakkında bilgi vermek isterdim ama ben de tam bilmiyorum nasıl olacağını. Yani senaryoyu, oynanışı falan ben yazmadım. Şu anlık 2 tane karakter tasarımı yaptım sadece.
  mr65497dqv56.gif
  aq65498cpgan.gif
  2 karakter daha yaptım.
  8d72456dgavk.jpg
  Karakter tasarımları bir mobil oyun için gayet hoş olmuş eline sağlık. Herhangi bir ilerleme var mı?
  RoadWarriror said:
  Biraz görüntü güzelleştirme çabalarına giriştim.  :smile:
  unknown.png

  unknown.png
  Herhangi bir proje üzerinde çalışıyor musun yoksa kendini geliştirmek için mi yapıyorsun?
 17. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Oyunda güzel bir ilerleme kaydettik son 1 haftada. Aşağıya bir screenshot bırakayım.

 18. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Vakanüvis said:
  Dr.Nyber said:
  Aynen, önceki oyun yaptığım hatalardan dolayı arada kaynadı. Ama çok önemli bir tecrübe oldu benim için. Dediğin oyuna biraz baktım adamlar cidden aşmış. Çok kaliteli bir oyun yapmışlar görsel olarak. Umarım bizim oyun da grafiksel anlamda o seviyeye çıkar.
  o oyun yıllarıdır geliştiriliyor normal ben gelecek için dedim. Grafik o kadar önemli değil şehir kurma oyunları muazzam grafiklere sahip olmasa bile türün sıradanlığını bozuyorsa belli bir kitlesi oluyor. Gameplaya odaklan.


  ben de önceki güzel fikirlerimin fazla büyük olduğunu fark ettim ve önümüzdeki günlerde acemi için daha uygun bir hobi projesine başlayacağım inşallah. klasik bir point click adventure yapmayı düşünüyorum. Hikaye aşamasındayım bir ilerleme olunca buradan paylaşacağım.
  Oyun geliştirme ile kıyısından köşesinden biraz ilgilenen herkesin aşmasi gereken çok önemli bir dönüm noktasını aşmışsiniz. Bende de fazlasıyla vardı bu durum, GTA tarzı bir oyun yapmak istiyordum, cahil özgüveni işte :grin:. İnsanın bir konuda bilgisi yetersiz olunca haliyle büyük yapımlar yapmanın da kolay olduğunu düşünüyor. Yeni projenizde başarılar dilerim. Hangi oyun motorunu kullanıyorsunuz veya kullanacaksınız?
 19. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Aynen, önceki oyun yaptığım hatalardan dolayı arada kaynadı. Ama çok önemli bir tecrübe oldu benim için. Dediğin oyuna biraz baktım adamlar cidden aşmış. Çok kaliteli bir oyun yapmışlar görsel olarak. Umarım bizim oyun da grafiksel anlamda o seviyeye çıkar.
 20. Dr.Nyber

  Amatör Oyun Yapımcıları

  Jacques Collin said:
  bana alice's greenfingers oyununu animsatti. hey gidi gunler be.
  İnternette arattım textureler benziyor gerçekten.

  RoadWarriror said:
  Dr.Nyber said:
  Üniversite sınavının ardından yeni bir oyuna başladım. Henüz 2 hafta oldu başlayalı. İsmi "Roman Way", adından da anlaşılabileceği üzere Roma döneminde geçiyor. Tropico ve Anno serilerinden esinleniyorum geliştirme sürecinde. Köleleri kullanarak devasa bir üretim ağı oluşturmaya çalışıcaz. Un, Şarap, Kıyafet, Peynir, Bira, Tuğla, Zırh vs. gibi bir sürü ürün üretip satmaya çalışıcaz.

  Hacı bu arayüz konusunda baya iyisin, arada senden birkaç tüyo almak isterim.

  Teşekkür ederim övgü için ama arayüzü ben yapmıyorum. 2D tasarımcı arkadaşım var o yapıyor.
Top Bottom