Search results

 1. Akelesh

  Cazibe kasma

  peki şimdi sonuç olarak napıyoruz deli gibi sağa sola koşturup görevmi yapıcaz gerçi zaten oyunun amacı o başka türlü nasıl zevki çıkıcaktı bende ki de laf işte ama güzel oluyodu öyle ya şimdi kaç saat daha cazibe yapıcaz diye uğraş pufh

  Savaşıp yendiğin lordları serbest bırakınca da cazibe puanı geliyor. Benim cazibe puanım 200 küsürlerde. Neredeyse hepsi bu şekilde geldi.
 2. Akelesh

  Krallığınızdan ayrılan lordlar hakkında...

  Yeni bir save açtım. Oyun yaklaşık 250. gününde. Kendi krallığımı kurdum, evlendim, bir çocuğum, 3 kale ve 4 şehrim var. Buraya kadar herşey güzel ama toprak genişledikçe aldığınız şehirleri korumak için lord ihtiyacınız artıyor. Ama lordların alayı kemiksiz. Örneğin kendi tarafıma çektiğim 3...
 3. Akelesh

  Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

  Kusura bakmayın ama evet, bu muhabbet gerçekten sıktı. Belirttiğiniz olaylar yok demiyorum, ben de bazı konulardan şikayetçiyim ama bunlar EA bittikten sonra dile getirilecek eleştiriler.

  Sevmemenize de lafım yok. Herkes herşeyi sevecek diye bir kural yok. Ancak, EA olan bir oyun için ''bu oyunda çok eksik var'' demek çok absürt.

  Ne gariptir ki biz bu şekilde cevap verdiğimiz zaman fanboy olarak nitelendiriliyoruz.
 4. Akelesh

  Köy Zenginleştirme

  Politik kararlardan hallolur bak iyi dedin saolasın

  Acaba köylere malzeme falan koysak veya sürekli bişeyler satın alsak faydası olurmuki

  Onu ben denedim ama gözle görülür bir değişiklik farketmedim. Tekrar denemekte fayda var. Ancak civardaki haydut sığınakları, gezen haydut ve çapulcular azaltınca durumları iyileşmeye başladı.
 5. Akelesh

  Mount and Blade 2: Bannerlord Secrets & Easter Eggs (Türkçe)

  Videoyu beğenmeyebilirsiniz ama adamın aksanıyla dalga geçmek nedir yahu? Vay efendim banırlord demiş. Hayırdır siz Manchester dükü müsünüz?
  İngilizce telaffuz konusunda en ezik hisseden ülke biziz sanırım. Bunu Kanadalı bir arkadaşım da ima etmişti. Afrikalılar ve Hindistanlıların aksanı bizimkinden kötü olmasına rağmen zerre kadar umursamadan konuşurlar. Belki de bizdeki bu hassasiyetin sebebi bu ergen beyinlilerin alaycı tavrıdır.

  Adam daha kendi dilinde de-da ayrımı yapamıyor ama başkasına İngilizce dersi vermeye kalkıyor.
 6. Akelesh

  İşlevsel Modlar

  Yeni güncelleme ile ilgili bir uyum sorunu olabilir. Modları kaldırıp Vortex ile kurun. Ara sıra güncelleme kontrol edin. Tek tek kontrol etmekten daha kolay olur. Beta için bir kaç modun sorunu düzeltildi.

  Düzelemeyi sizin mesajınızdan hemen önce yapmıştım. Vortex ile deneyeceğim. Teşekkür ederim.
 7. Akelesh

  İşlevsel Modlar

  Ben birkaç mod denedim ve çalıştı. Daha sonra yüklemek istediğim tüm modları ekledim. Ama bu modları yükledikten sonra oyun açılışta crash yiyor. Modları kaldırdım ancak işe yaramadı. Şuan oyun hiç açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Oyun 1.2.1 Beta Hotfix

  Crash yemeden hemen önce yüklediğim modlar şu şekilde;
  Aragas.SaveMissingModuleFix
  Comunity Patch
  Diplomacy Fixes
  Diplomacy reworked
  Hideout battle max troop
  Kingdom Creator
  Viev All Wars
  Cut Trought Everyone
  Growup and work
  Skills Metter

  Düzenleme: Nasıl yaptım bilmiyorum ama oyun çalştı. Muhtemelen modları sildikten sonra bilgisayarı açıp kapattığım için düzeldi. Ancak hala buna hangi modun sebep olduğunu anlamadım. Eğer cevabı bilen yoksa boş vaktimde tek tek kontrol edeceğim.
 8. Akelesh

  Sayın TW, Eleman eksiğiniz mi var?

  Hani düğünlerde en yakınına kart göndermezsin ya öyle düşünüyorlar herhalde :smile:

  Şaka bir yana bu durum gerçekten çok rahatsız edici. Buradaki insanlar kendi yağında kavruluyor resmen.
 9. Akelesh

  oyun minumum 5 milyon adet satmış


  Resmen ikinci ortak :smile: Tabi diğer platformlar ve eski usul satış komisyonlarını bilmiyorum. Belki onlara göre iyidir ama yine de şaşırdım. %10 veya daha az bekliyorum.
 10. Akelesh

  oyun minumum 5 milyon adet satmış

  Steam %30 civarı kesinti yapıyor diye biliyorum ama yine iyi kazanmışlardır. Şirketin büyümesi için gelire ihtiyacı var. Farklı platformlar ile birlikte 20 Milyon satışı aşmasını umuyorum.

  Steam satışın %30nu mu alıyor ben mi yanlış anladım. Oran çok yüksek değil mi
 11. Akelesh

  Khuzaitler İçin Savaş Atları

  Modunu buldum, benimle aynı dertten muzdarip insanlar varsa bunu kullanabilirler.
  Stable Enabler

  Hadi gözün aydın :smile: Bazen bu modcuların geliştiricilerden daha iyi iş çıkardığını düşünüyorum :smile:
 12. Akelesh

  Khuzaitler İçin Savaş Atları

  Khuzait atlı okçu birliği için ortalama 100'e yakın veya daha fazla savaş atı gerekiyor, biliyorsunuz.Ben oyunda ortalama 70-80 günümü bu savaş atlarını şehir şehir köy köy geze geze bulmaya çalışıyorum ve save'ye başlayacağım için bununla uğraşmak istemiyorum.Çok araştırdım ama bulamadım, marketlerde ki savaş atlarını veya ürünleri arttıracak bir mod var mı yada siz savaş atlarını nasıl buluyorsunuz taktik verebilir misiniz ? Khuzait birliklerinden savaş atlarını kaldıran mod buldum ama o da çok kolaylaştırıyor oyunu.

  Benim de 100 civarı bir atlı okçu birliğim var. Khuzaitlere katıldım. Uç beyiymişim gibi inadına inadına düşmana sınır olan şehirleri veriyorlar. Haliyle savaş kaçınılmaz oluyor. En çok atı yağmalardan buluyorum. Köy köy dolaşıp at toplamak gerçekten sıkıcı olur. Büyük savaşlar yaparak yağma ile at toplamak çok daha keyif verici oluyor.
 13. Akelesh

  Sayın Taleworlds Ekibi

  Anlama güçlüğü çekiyorsun sanırım. Hiçbir şey ile uğraşmamaktan kastım mod yüklemek. En kısa sürede ya da nihai sürüm çıkana kadar bu sorunların çözülmesi ve mod yüklemeden eksikliklerinin tamamlanması gerektiğini vurguluyoruz. Bu ne demek? Şu an da oyunda tonla eksik ve hata var. Biz bu oyuna belli bir hizmet karşılığında para verdik. Söz verdikleri gibi nihai sürüme kadar bu hatların çözülmesi gerekiyor. Modçular çözer diye görmezden gelemeyiz demek. Tane tane anlattım umarım anlaşılmıştır.

  Baştan beri ben dahil herkesin ''elbette eleştireceğiz eksiğini belirteceğiz ama oyun EA'' demesine rağmen her yanıtında ısrarla tekrar ''eksikleri görmezden mi gelelim?'' diye soran arkadaş benim anlama güçlüğümün olduğunu düşünmüş.

  Tamam kardeş. Sen haklısın. Hadi güle güle.
 14. Akelesh

  Sayın Taleworlds Ekibi

  Crash, yazım hatası, içerik eksikliği (farklı kale çeşitleri, demircilikte ki eksiklikler), performans sorunları, optimizasyon sorunları zaten hal-i hazırda görmezden geldiğimiz şeyler. Ancak oyun EA çıktı diye eksiklerini söyleyememek saçmalıktan ibarettir. Oyun net olarak eksik ama bu daha sonra düzeltilmeyeceği anlamına gelmiyor ki büyük ihtimal düzeltilecek. Gel gelelim "nihai sürüm çıkana kadar oyunun eksiklerini gömmessin" diye bir şey yok. Oyunun şu an ki sorunlarını dile getireceğiz ki daha iyi bir hal alsın.

  Elbette eksiklikleri belirteceğiz. Zaten ekip de bu şekilde olmasını istiyor. Ancak senin kurduğun cümle şu şekildeydi; Belli bir ücret karşılığında bir hizmet satın aldık ve hiçbir şey ile uğraşmadan stabil ve vaad edilenleri yerine gelmiş bir oyun bulmak istiyoruz.

  EA demek stabil olmayan bir oyun demek. EA bitmeden ''Hiç birşeyle uğraşmayayım. Eksiksiz bir oyun oynayayım'' demek sence de absürt değil mi?
  Sonuçta bu oyunu alarak bu süreci kabul eden bizleriz.
 15. Akelesh

  Sayın Taleworlds Ekibi

  EA bitene kadar oyun çıkmamış gibi mi davranalım?

  Oyunun EA olduğnu bilerek satın aldığın için bazı şeyleri görmezden gelmeyi kabul ettin.

  EA i kabul ediyorsan tavsiye verirsin, hatta güncellemer yavaş geliyor diye eleştirebilirsin. Oyunun eksiği var diye gömmessin.
 16. Akelesh

  Yoldaşlar ile Evlenebilme

  4 mü? Allah gözünü doyursun :smile:

  Bu arada sen oyunda asilsin. Asillerle evlenmelisin. Yoldaşlar asil değil. Klasik ortaçağ kuralı.
 17. Akelesh

  vali olarak kimi seçmeliyim ?

  Çok bir etkisi yok ve zaten yoldaş sayısı sınırlı bence vali atayıp boş yere sınırdan yeme çoluk çocuğun olursa onları atarsıb ileride

  Teşekkür ederim.
 18. Akelesh

  Krallık yönetimi

  Hepsi çok güzel ve gerekli tavsiyeler. Umarım dikkate alırlar ve ben ekibe bu konuda güveniyorum.
 19. Akelesh

  vali olarak kimi seçmeliyim ?

  tesadüf değil şehre yiyecek taşıyan köylüler saldırıya uğrayınca ve tabi köyler yağmalanınca gıda bir anda kritik şekilde düşüyor. Yüksek refahı istikrarlı şekilde sürdürmek çok zor ve kesinlikle tek bir köylü birliğini bile yağmalatmamak gerekiyor

  Teşekkür ederim.

  Peki oyunun şu durumunda (yoldaşların bazı özellikleri sıkıntılı) vali olarak kimi atamalıyız bir tavsiye verebilir misin? Veya doğru bir vaki atadığımızda ne kadar etki ediyor?
 20. Akelesh

  vali olarak kimi seçmeliyim ?

  Tesadüf mü bilmiyorum ama ben etraftaki haydut sığınaklarını bitirdiğim zaman veya o şehre bağlı olan köylerin yağmalanmasını engellediğim zaman refah yükselmeye başladı. Özellikle erzak sıkıntısı bir anda kayboldu. Halk benden nefret ederken bir baktım bana güvenmeye başlamış.

  Yoldaş konusuna gelince, idareciliği yüksek yoldaş bulmak baya zor. Onun yerine evlendiğim kişiyi vali olarak atamıştım. Idareciliği yanlış hatırlamıyorsam 150 civarıydı ama birşey değişmedi. Tabi bunun sebebi şehrin İmparatorluk ama evlendiğim kişinin Khuzait olduğu için olabilir.
Top Bottom