Search results

 1. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Hâlbuki birkaç npc hazırlanıp görev zincirleri verilebilirdi. Bu da gizem ve keşif unsurunu güçlendirir ve yapılacak bir şeyler olmayan şehirlere girme hevesi uyandırırdü en azından.
  +
 2. Sanberk

  Oyunda keşfettiğim hatalar

  3.) Krallık kurmadan, klan üyelerin ile görüşüp takas yapamıyorsun. Krallık kurmaz ve klan üyenizi bir birliğe atamış iseniz.
  Oyunda daha geçenlere kadar demircilikle 100k+ itemi çok rahat üretebiliyorduk ama şehirlerde yeterli para olmadığı için satması zor oluyordu. Birlik kurup bu ürettiğin itemleri o birlik liderine verdiğinde o satabiliyordu ve günde 30-40k gelir getirdiği oluyordu. Sanırım bu olayı o yüzden uzun süre önce kaldırdılar.
 3. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  eğer demircilikle para kazanmak istiyorsak demirci bir yoldaş almak zorunda kalmalıyız vb.
  Birligindeki tüm yoldaş ve aile uyelerinle demircilik yapmak da işin suyusu cikartiyor bence. Iaşeci cerrah gibi gorevlere yoldaş atayabildigimiz gibi belki demircilik için de bir yoldaş atanabilir.
  Ama bu durumda da işin tadıni kaçirmamak için hareket halinde yavaş da olsa dayanıklılık artmali. Parçaların açılma orani artmali vs. (Tabi geçen dedigim gibi seviye seviye açilsa parçalar daha güzel olabilir, bir anda başına konan talih kuşuyla köşeyi dönemezsin)

  + yazınca aklima geldi, iaşeci vs. gibi klan sekmesinden atamak yerine, bir demirci dükkani satin alip, belki oraya bir demirci yoldaş birakarak daha gercekci yapilabilir iş. Normal zamanda demirci dükkanı gibi çalışıp ufak ufak tecrübe kasarken, biz girip keyfimize göre doküm yapabiliriz.
 4. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  ben buraya yazıyorum da hani okuyan var mıdır bilmiyorum belki görürler de düzeltirler. bu kadar kolay olmamalı bu demircilik. o zaman benim karaktere iyi çelik çıkartmam için seviye atlatmamın manası yok.
  Aynen pugio 231 dinar. Bende kullanıyordum, açık parça yokken iyi hammadde sağlıyor ama dün voulge başı açıldı 2 çelik veriyorsun 5k item oluyor. Yani 450 dinarı 5k yapiyorsun ütüne de deli gibi hammadde kalıyor.
  Demircilik güzel iş, eskiye göre düzenleme yapılmış ama yine de bi zaman sonra para ihtiyacını ortadan kaldırıyor, oyun zevkini öldürüyor. Dediğin gibi item fiyatlari hammaddeye göre düzenlenebilir. Ayrica açılan parçalar rastgele olsa da seviye seviye açılsa biraz daha iyi olabilir. Mesela seviye 1 tamamlanmadan 2 açilmasa veya belirli bir Demircilik seviyesinden sonra parca açilabilse. Sv 25 demircilik sv 1 parca, 50 Demircilik sv 2 parça gibi. Bi anda seviye 4 5 bi gönderli silah parçasi açılinca işin tadi kaciyor.
  + item isimleri de düzenlense iyi olur "tamaskane çeliğinden ..." diye satilan 3 4 farkli item aldim hiçbirinde tamaskene celigi vermedi, hep iyi celik veriyor garip bi durum.
 5. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Zevki öldüren şeylerden biri de herkesin ordu kurması. Bunu herhalde 1 2 yıl önce söylemiştim ama bu sefer biraz daha farklı açıdan söyleyeceğim. Warband de kendi birliğimizi dizerdik işte rodok keskin nişancısı, nord kahramani, kergit atlı okçusu vs diye buna göre de bi taktik yapardık. Bannerlord savaşlar genelde ordu vs ordu olduğundan benim birliğimin o kadar da önemi kalmıyor. Bu yuzden oyunda yapılacak tek şey olan savaş da zevksiz bir hal alıyor.. warband gibi mareşal sistemi getiren politika yada mod varsa 1.7.1 için söyleyebilir misiniz? Bi save daha açmak istiyorum..
 6. Sanberk

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Kuzait'e karşı nasıl savaşılmalı, var mı tavsiyesi olan? Ordularının yarısı atlı okçu, çileden çıkarıyorlar insanı.
 7. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Blocla devam ediyoruz dahasida yolda. Bomba bir özellik daha var bu videoya yetismedi.
  Söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama bunlar üzerine tw'nin açıklaması "oyunu hedefledigimiz gibi modlanabilir yaptık" gibi bir şey olursa şaşırmam.
 8. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  sağolun dediklerinizi yaptım, yavaş yavaş kent düzeliyor. ama keşke kentin medeniyetini asimile etmek gibi bir seçenek sunsa bize oyun.
  Asimile gibi mekanikler getirseler çok güzel olurdu ama maalesef.
  Böyle bir mod var. Toplanan askerin kültürünü değiştiriyor ama şehrin kültürü de degişiyor mu bilmiyorum, bi bakabilirsin.
 9. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  kombinasyonlar oyun içinde mevcut mu? ben öyle bi kısım göremedim
  Özel bir kısım yok, ticaret ekranindan satin alırken görüntü olarak set oluyor. imparatorluk ve kuzait'in kimi zırhlarında denk geldim.

  bu konu hakkına ne yapmam gerek, kentte inşaat yapamıyorum, vergi de vermiyorlar :grin: oyun dosyaları ile oynayıp medeniyet değiştirme şansım var mı
  Önce valiyi şehirle aynı kültürden ekle, sonra yeterli nüfusun varsa krallık sekmesinden politikalara bak, yönetici klan için sadakat bonusu veren bi politika var sen kral değilsen işe yaramaz ama belki sadakat veren başka politikalar da bulabilirsin. Güvenlik -0.94 şehirdeki çeteleri ve sehir etrafindaki haydutlari ve köylerin görevlerini de yap, güvenliğe katki saglar. Şimdilik aklima gelen bunlar.
 10. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  zırh kombinasyonlarını nasıl yapıyorsunuz? bunun için rehber var mı?
  Kombinasyon derken oyunda giyerken mi yoksa modlarken mi (yukarıda mod konusu açıldı ya ondan aklim oraya da gitti). Oyun içini soruyorsan setler mevcut, isimleri uyumlu mu hatırlamıyorum ama, full set zırhlar var.

  + ben adam akıllı rehber bulamadım, 8 ay sonra yeniden başladım, "belki bilmediğim şeyler vardır, oyunuma tat katar diye araştırayım" dedim. Çoğu 2020 de hazırlanmış ve genel bilgiden ibaret. Tabi bu rehberi yapana çamur atmak gibi olmasın sorun bence oyun derinliğinde. O dümdüz warband native'de bile yıllar sonra detay bi rehber okuyup gaza geliyordum, oyunda deneyecek bir şeyler çıkıyordu karşıma ama 1 haftadır kendimi yırttım beni gazlayacak bir bannerlord rehberi bulamadım.
 11. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Kaptan modu cidden sarıyor. Multiplayer bence gayet keyifli bir oyun süresi sunuyor oyun için.Günde yarım saat kafa dağıtmak için girilebilir seviyede. Dolayısıyla bana da 150 lira pahalı gelmedi açıkçası.
  Ben sp'ciyim. Geçen bu konuyu kendi kendime de düşündüm. 530 küsur saat oynamışım oyunu (en son 8 ay önce oynadım), 150 lira için çok güzel bir süre gibi geldi ilk başta. Ama sonra bana göre mevzunun süre değil tatmin olduğu sonucuna vardım. :smile: Sayısız defa yazıldı ama kusura bakmayın, milyon tane başlangıç seçeneği, rp vs. fikri ile başlıyorum oyuna, oyun ortalarına gelmeden o milyon seçenek tek yerde birleşip monotonlaşıyor ve sıkıyor. Bir kere de save'i doyum noktasına gelip, tamam artık hedeflerime ulaştım deyip bıraksam 150 değil 450 de olsa hakkıdır diyeceğim ama bilemiyorum. 167 lira verdiğim fifa 22'yi 142 saat oynamışım, verdiğim parayı sonuna kadar hakkettiğini düşünüyorum mesela çünkü beni yeterince doyurdu. yine 90 saatlik ck3'e artık bakasım gelmese de gıkım bile çıkmıyor. bilemiyorum ya, bazen çok abarttığımızı düşünüyorum ama hep seriyi sevdiğimizden.. :smile:
 12. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Yav her şeyi anladım da 2 yıl oldu oyuna neden hala sancak eklemediler :grin: çok merak ediyorum açıkçası
  some 'öncelik' problems :smile:
 13. Sanberk

  Bannerlord Güncel Mod Listesi 1.7.0 ⚔️ (ÖnerileriniziBekliyorum)


  @Royalus ⚜ videodaki modu listede göremedim. Çeşitli şekillerde oyuna başlangıç ekleyen güzel bir moda benziyor. Bi bakabilirsin. -> Cultured Start
 14. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Bu arada, farklı bir teorim var, sadece farklı bir şey söylemek için söylüyorum. Acaba M&B in içeriği, oynama süremiz ya da oynadığımız oyunların çeşitliliğinin artması gibi sebeplerden ötürü mü bizlere sıkıcı geliyor? Hani bazen dersin tamam ben artık bu tür bir oyun doymuşum gibi. Acaba bannerlord için de bazılarımız için böyle olmuş olabilir mi?


  (sadece farklı bir konu olsun diye yazdım)
  Kendi açımdan söyleyeyim genel olarak oynadığım 4 oyun var fifa cs, dota ve mb. Fifa ve dota'ya belirli aralıklarla yoğunlaşıp sıkılınca uzun ara veriyorum. Cs tamamen kafa dağıtmalık ayda yılda bir oynuyorum. Ama mb benim için farkli, seri ile tanışmadan, böyle bir oyunun hayallerini kuruyordum, hala da bir oyun hayal etsem aynı bu şekilde hayal ediyorum.. benim sıkıntım oyuna doymak değil tam aksine oyuna doyamamak gibi geliyor bana. ?
 15. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  bu bana warband'de nordların en sondaki şehri olan wercheg mi ne vardı ya onu hatırlattı. köle tüccarı cimri ramun vardı üst katta. orada da denk gelirdi hep bu sarhoş ? hey gidi günler hey..

  şimdi, şöyle geçmişe bakınca ne anılar geliyor aklıma warband ile ilgili ama 530 saat oynadığım bannerlordla ilgili tek aklıma gelen, oyuna tekrar başlasam sarmayacağı..
 16. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  10 devlet ekle, doğru düzgün etkileşimin olmasın, bu devletlerin tek farkı sancak renkleri ve zırhlarının farklı olması ile sınırlı kalması normal değil.
  Eee sadece onlara özel bir mekanik olarak kıyı köylerini yağma mekaniği eklenemez miydi ?
  uzun zamandır forumu okuyup okuyup iç çekip kapatıyorum. Bugün bi değişiklik olsun diye iç çektiğim konuyu da alıntılayayım dedim..
 17. Sanberk

  İtem Konusu!


  Şu eşyalara, silahlara bir bak bir de oyundakilere..
 18. Sanberk

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Arkadaşlar oyunda becerilerin tamamını fullemek uzun vadede mümkün mü? Benim karakter 32 seviyeye geldi, odak puanını istediğim becerilerde fulledim ama malum, yandaki zeka,dayanıklılık,kontrol,güç gibi kısımları eşit dağıtayım derken (ki tek bir yeri 10 yapıp diğerlerini geride bırakmak da olmuyor malum) yavaş yavaş birçok özellik gelişmeyi durduruyor. Son seviyedeki özellikler de güzel olduğundan insan hevesleniyor yani. Benim için binek, demircilik, yay, çift elli silah, vekillik, liderlik fullense yeterli ama onların da hepsi ayrı olduğundan canımı sıktı bu durum ya. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce? İvedilikle cevaplarsanız mutlu olurum efenim..
  varsa bir yolu bende merek ediyorum bunu
 19. Sanberk

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Ha mount blade mi
  Onun herhangi bi versiyonunu oynayan ilgilenen kaldı mı ya?
  2006 model medieval 2 total war oynuyorum atlıları istediğime saldırtabiliyorum, kampanya haritasında yapacak birşeyler var, savaş başladığında haritada 4 ordu varsa 4 ü de kendi noktasında başlıyor, trilyon tane mod var vs. vs. 2020 model Mount blade çöp
  Acı, belki de ağır ama gerçek..
 20. Sanberk

  Cheat Console Hileleri?

  campaign. olması lazım, ondan sonra add veya give yazarak bir dünya kodu görüntüleyebilirsiniz. Nasıl çalıştığını anlamadığınız kısımda istediğiniz kodu seçip, enter'a tıklarsanız kullanımı hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Yaklaşık 5-6 aydır oynamıyorum o yüzden spesifik bir hile aklımda yok ama para, istediğin tarz asker, nam, nüfuz.. add veya give'de var.

  campaign.add.[diğer komutlar] campaign.give.[diğer komutlar]
Top Bottom