Search results

1. Solskjaer

Forum Lakırtısı

Yaşlandık kabul edin
    İyi ki daha 10 yasındayken falan gelmisim de foruma hala yaslanmadim xdd

Forumun bi ara DC sunucusu kurulmuştu.. O günden sonra foruma kimse uğramaz oldu, hala duruyor mu acaba DC.
  2. Solskjaer

Forum Lakırtısı

Osmanot diye bi kelime mesela fksdmahnfkjsaldjfşdsa
  3. Solskjaer

Forum Lakırtısı

Yıllar sonra gaza geldim ilk kez Bannerlord oynamak istiyorum memory hatası çıldıracam ya. Windows 11'de oynayabilen var mı hiç?
    Fırından taze banlanmış birini gördüm yıllar sonra, özlemişim şunu.
    banned.png
  4. Solskjaer

Forum Lakırtısı

Buralar çok değişmemiş ama ben çok değiştim. Şu forum temasını yine sevemedim, forumun ölmesinin sebeplerinden olabilecek kadar kötü bir seçim olmuş gerçekten.

Forumu bıraktığımdan bu yana okul bitti, staj bitti, avukat oldum. Hayatımda güzel gelişmeler yaşadım, her şey yolunda gitmeye başladı. İş, aşk ve diğer önemli konularda daha rahat adımlar atabilmek için askerlik vazifesini tamamlamam gerektiğini düşündüm. Hava kuvvetlerinde yedek subay olarak 1 yıl görevde bulunacağım. 3 gün sonra eğitime gidiyorum, umarım arkamda güzel anılar bırakıp dönerim.

Askerlik öncesi 2 haftalık boşlukta hayatımı baştan sona tahlil ettim, bu sabah da aklıma burası geldi.Bu forum (banlanan hesabımla birlikte 😁) ergenlikten yetişkinliğe geçişimi gösteriyor, hayat çok garip :smile:
    Hayırlı tezkereler dostm, herkesin hayatının öyle ya da böyle düzene girmiş olduğunu okumak çok hoşuma gidiyor. :grin: Keşke bir gün forumdan birkaç insan toplanıp oturabilsek.
  5. Solskjaer

Forum Lakırtısı

Eee naber nasılsınız ? Evlenip barklandınız mı, çoluk çocuk var mı, iş güç ne alemde?

Ben 2 sene Fr hazırlık okudum, daha 1. sınıfa yeni geçtim. Aynı tas aynı hamam bomboş yaşamaca.
  6. Solskjaer

Forum Lakırtısı

7. Solskjaer

Forum Lakırtısı

Şşş. Sakın tek bir kelime daha edeyim deme... Niye biliyor musun?
    Forumun bu boşluğuna gerçekten gözüm alışmadı. Nasıl öldü acaba forum, evet Türkiye'de genel olarak forumlar ölüyordu ama Taleworlds göz açıp kapayıncaya kadar yok oldu adeta. Çok garip.
  8. Solskjaer

Forum Lakırtısı

Özledim biliyor musun.................
  9. Solskjaer

İlkbahar Lakırtısı

?

Bu kadar kadın şiddet görüyorken bu kadar kadın, sevgilileri, kocaları, babaları, abileri, kuzenleri eskiden ilişkisi olan erkekler tarafından öldürülüyorken kalkıp da erkekler de psikolojik şiddete maruz kalıyor falan diyemezsin. Saçmalık. Bu ölüm sayılarının birbirine yakın oldukları bir evrende yaşasaydık oturup erkeğe karşı şiddetten bahsedebilirdik, fakat 130 günde 152 kadın öldürülmüş erkekler tarafından. Durum sadece Türkiye'ye özgü değil, Avrupa'da da aynı. Üzerine çalıştığım için biliyorum, Fransa'da 2010 ile 2020 arasında bu tarz kadın ölümleri sayısı %800 artmış durumda.

Kadınların toplumsal statülerinin normal seviyelere gelmesinden bir lütuf gibi bahsediyorsun, kadın-erkek eşitsizliğini yaradılışa bağlayarak normalleştirmeye çalışıyorsun. %99 ihtimalle PAŞAlar gibi büyütülmüş, pipini göster amcalara kafasında bir Türk erkek çocuğu olmana rağmen (senin özelinde değil, %99'umuz böyle büyütüldük) artık ebeveynlerin kız çocuklarını da "prensesler" gibi yetiştirmesine, kız çocuklara büyük hayaller kurdurulmasına karşı çıkıyorsun. Bunları neden yaptığına dair hiçbir fikrim yok. Yapma.
  10. Solskjaer

İlkbahar Lakırtısı

s.png
    Mesela böyle kısım kısım kolayca seçip alıntı yapabiliyoruz artık.

Alışırsan çok daha kullanışlı. Bir de bbcodeların çoğusu yine çalışıyor spoiler için önceden ne kullanıyorsan aynısını kullanıyorsun. Bir kısmı seçip spoilera almak için ilgili butona basınca çıkan kutucuk alışılmış bir şey değil ama isim vermek istiyorsan yazıyorsun. Eskiden = ekleyip kendimiz yapardık onu şimdi kutucuk çıkıyor soruyor.
    Bu = koyma muhabbeti veya kodları bazen mobilde tek tek yazma muhabbeti yorucu olsa da eski temayı hala tercih ederim sanırım. Sırf renkten dolayı da değil aslında, forumun eski halinde simgeler vesaire de aslında M&B forumuna çok yakışır tarzdaydı.
  11. Solskjaer

İlkbahar Lakırtısı

Yeni yıl daha ne kadar iyiye gidebilir diye umarken geçen ay ön çapraz bağlarımı ve menisküsü yırttım, iki kilometre zor yürüyorum. :lol: Var mı benzer tecrübesi olan?
    Tecrübe yok da, sıfır sıkıntılı halimle 2 kilometreyi ben de zor yürüyorum ne yalan söyliyim.
  12. Solskjaer

Üniversitede İlk GÜN!

Okulun başlamasına 1 ay kala kurulan WhatsApp gruplarından tanıştığım bir kızla iskelede buluşup okula birlikte yürütmüştük. Gün boyunca kulüp tanıtımları vesaire dinleyip akşam diğer iki arkadaşımızla okey oynamaya gittik. İskelede buluştuğum arkadaşımla şimdi 1.5 yıllık bir ilişkimiz var, diğer iki arkadaşımızdan birisi benim, diğeri de kız arkadaşımın ev arkadaşı.

Şansım yaver gitmiş sanırım. Umarım senin de öyle olur, çok takma. En kötü ihtimalle 3. gün alışırsın üniversite hayatına.
  13. Solskjaer

Ah, Muhammed ben bu arada.

Ah, Muhammed ben bu arada.
  14. Solskjaer

Türk Forumcularının Tartışma Seviyesi

@Courage @Goker ve @Kiron yukarda da bahsedildiği üzere çok saç beyazlatmışlardır forumda. Birbirine "tanrı hamurunu necasetten doğurmuş" vesaire diye sallayan, küfür eden insanlar da vardı forumda. Ama genel olarak sabit bir kitleye sahipti Taleworlds'ün Türkçe forumu. Zendar'da takılanlar da belliydi her zaman, Dörtyol Hanı'nda takılanlar da, modçular da, MP'ciler de.. Çok uzun süre boyunca çok güzel insanlar tanıma fırsatı buldum forumda. Foruma girdiğim ve sonrasındaki 3-4 yıl boyunca (çocukluğuma veriniz, 13 yaşındaydım zira) çok sorunlu ve salak bi üye olmuştum. Şimdi de keşke şu halimdeyken forum aktif olsaydı ve çok daha güzel zamanlar geçirebilseydim diye sızlanıyorum arada bir.
  15. Solskjaer

Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

Belki foruma geri dönmüşümdür, belki de bıraktığım forumu bulamamışımdır.. Selamlar.
  16. Solskjaer

Yükseköğretim Kurumları Sınavı

74,75 TYT + 75,25 YDT + 83 OBP. Tam sene başında düşündüğüm yerdeyim, 150 toplam net. Lakin sıralama beklentim 2500 civarlarındayken 3750 sıralamam var. Boğaziçi Dilbilim gelmeyeceği için İstanbul Üniversitesi Mütercim Tercümanlık'ta okuyacak gibiyiz.
    Bunu alıntılayıp düzelteyim. 3757 ile GSÜ Karşılaştırmalı Dilbilim ve Uygulamalı Yabancı Diller bölümüne yerleştim, 2. senemdeyim.

Herkese sonuna kadar öneriyorum Galatasaray Üniversitesinin herhangi bir bölümünü. Herhangi bir üniversiteye kıyasla sizden 4-5 kat fazla özveri istiyor, lakin mezuniyet sonrası bu emeğinizin dönütü de aynı şekilde oluyor.
  17. Solskjaer

Naber Turgut, napıyorsun ?

Naber Turgut, napıyorsun ?
  18. Solskjaer

Alkollü içecekler

Arkadaşlar bal şarabı yapılıyorsa ben üzerine düşerim bunun.. Balın türü önemli mi? DELİBALLA OLUYOR MU ARKADAŞLAR ALTIN VURUŞ

Bunun üzerine yazanlar da aynısını söylüyor ama içkiyi kendi yapan bir kez yapıp bırakmıyor ki.. Çok sık içenler haliyle karşılayamamaya başladığı için bu yollara başvuruyor. Hani her şey çok pahalandı diye yakınıyoruz ama alkol ayrı bir dünya oldu. Pahalandıkça daha çok içesi geliyor insanın.
    Alkol zam aldıkça içtiğimiz şeyin kalitesi de fena düşüyor ya. Önceden mekanda 5-6 bira içip sarhoş olayım derken şimdilerde 2 litre ucuz şarap alıp Moda sahile oturuyoruz haliyle.

Ki düşünün, alkolün zam almadığı halinde bile ekonomimizin kaldırabildiği maksimum şey 5-6 bira.
  19. Solskjaer

Sıra Galatasaray Üniversitesine Geldi

Özetle, çoğunluğu Galatasaray Üniversitesi'nde görev alan Fransız akademisyenler için bu yaza kadar Türkçe B2 yeterlilik belgesi istediler. Çoğunluğunun oturma ve çalışma izinleri yenilenmedi. Ülkede şu anda kaçak olarak yaşamak zorunda bırakılan pek çok hoca var. Bazılarınızın bileceği üzere...
  20. Solskjaer

Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

i5-8300H, 8GB RAM, 256GB SSD, 4GB GTX1050 olan bir bilgisayar aldım. HP 15-cx0038nt 8KY27. Allah gazamızı mübarek eylesin oynayacağımız maksimum oyunlar FIFA20 veya belki Bannerlord olduğu için çok sıkıntı çekmem diye düşünüyorum.
Top Bottom