Search results

 1. Resolved 1.5.7 Kuşatma Sorunu

  Merhaba. Buradaki adımları denedikten sonra tekrar aynı problemle karşılaşırsanız, çökmenin hemen öncesine ait save dosyasını, bu konuya ait linke description bölümünde yer vererek, http://upload.taleworlds.com adresine yükler misiniz? Ayrıca çökmeden hemen sonra oluşturulacak olan Crash ID ye de ihtiyacımız olacak. Crash ID oluşturulduktan sonra otomatik olarak panonuza kopyalanır. Panonuza win+V yardımıyla ulaşabilir ve ID yi buraya yapıştırabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
  Oyun dosyalarını doğruladıktan sonra sorunum çözüldü, anlayamadığım nokta hatasız giderken oyun dosyaları kendi kendine nasıl bozulabiliyor. Yine de problemim çözüldü, teşekkürler.
 2. Resolved 1.5.7 Kuşatma Sorunu

  Batanya'da paralı asker olarak katıldığım tüm kale kuşatmalarında hata alıyorum ve oyun çöküyor. Bir kere meydan savaşında da çöktü. Güncellemeyi yeni yaptım, oyun dosyalarını doğrulamadım henüz ama bir şey değişir mi bilemiyorum, bakacağım. http://prntscr.com/zyem6a
 3. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Teşekkür ederim yanıtın için, iş hayatı malum şartlar ne olursa olsun üstüne düşen görevi yapmakla yükümlüsün ama motivasyon iş performansını etkiliyor bunu da atlamamak gerek
  Çok haklısın.
 4. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Bence geliştirici arkadaşların zamanını 2 şey çok alıyor.
  Biri teknik alt yapı, belki de sonradan kabul ettiler bu gerçeği bilemiyorum ama hazırladıkları motorla oluşturdukları bannerlord kötü sonuçlandı, sürekli optimizasyon, yapay zeka problemleriyle uğraşıyorlardır oyunda şu akıcı noktayı bir türlü yakalayamadılar bunun en büyük nedeniyse temel alt yapısı ve bu yapıyı hazırlayan motor.

  Bir diğeriyse yaptıkları değişikliklerin oyundaki dengeyi alt üst etmeleri, yani bir özellik eklense oyundaki sistemler birbirine giriyor, işte bu noktada bannerlord AAA oyunlarından dahada zor bir noktada olduğunu gösteriyor,
  öyle bir yapısı var ki şu oyunun, bir oyuncuya yeterince özgürlük verilebilmesi için, tüm sistemleri sürekli birbiriyle karşılaştırmak zorundalar,
  çünkü x özelliği eklesen daha önce eklemiş olduğun y özelliği yüzünden oyunun ileriki zaman diliminde birbiriyle çarpışıp başka sorunlara yol açıyorlar yani yaptıkları her değişikliğin bir bedeli oluyor ne kadar çok değişiklik varsa o kadar çok bedel ve zaman kaybı

  Sonuca gelirsek, konudaki arkadaşın bahsettiği gibi zaten farkındalar durumun, ayrıca herkesin beklediği bir oyunun beklendiği gibi sonuç vermemesi illaki onları da çok üzmüştür ama yapacak bir şey yok ellerinden geleni yapıyorlar, bunun için sıkı çalışmada gösteriyorlardır onca pandemi, motivasyonsuzluk şartlarına rağmen, sorunları görelim raporlayalım tavsiyeler verelim tek çare bu.
  Çok güzel bir cevap olmuş ama katılmadığım nokta şu ki bu insanlar düşünüldüğü gibi çıtkırıldım değil. Profesyonel insanlar, tecrübe eksikliğine rağmen bu baskıyı doğru yönetip motivasyon sağlayabilirler kendilerine. Böyle bir işe girişebiliyorsan bunu da yapmaman için bir sebep yok çünkü.
 5. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Bu tarz konuları ne için açıyorsunuz? Sizce geliştiriciler durumun farkında değil mi? Yapıcı eleştiriler yapmak yerine bu tarz konular açınca forumun gereksiz ve boş konularla dolduğunun farkında değil misiniz? Warband'de çok mu gelişmiş bir roleplay vardı da Bannerlord'da aynı keyfi alamıyorsunuz?

  Tamam, kabul ediyorum, oyun roleplay açısından çok yavan kalıyor. Ama Warband oynarken ne kadar derin roleplay yapıyorduk da Bannerlord'da yapamıyoruz? Yine kendimizce rol yapıyorduk. Yanlış anlaşılmasın kötü bir niyetle söylemiyorum bunları; "Oyun çok iyi, kusursuz!" falan da demiyorum; diyalogların eksikliği gibi kilit noktaları zaten herkes biliyor, geliştiriciler bu konuda er yada geç bir şeyler yapacaklardır. Maalesef bu gidişle oyunun önünde daha çook uzun yol var gibi görünüyor. Dikkat çekmeye çalıştığım nokta şu:
  Gördüğümüz sorunları yazsak, eklenmesini istediğimiz özellikleri yazsak (Geliştiriciler ise uygun görürse oyuna ekler), köstek olmak yerine fikirlerimizle, geribildirimlerimizle destek olsak çok daha iyi yardımcı oluruz.

  Uzun lafın kıssası bu tarz konular açmayalım ki yetkililer "Acaba forumda neler konuşmuşlar, hangi hataları bildirip ortaya nasıl fikirler sunmuşlar" diye foruma bakmaya geldiklerinde o yararlı fikirler ve geribildirimler yerine bu tarz yararsız konuları görmesinler, iyi niyetle siteminizi dile getiriyor olsanız da bu tarz konular oyunun geliştirilmesine balta vurur.
  Kimsenin emeğine saygısızlık etmiyoruz, hiçbir şeye köstek de olmuyorum. Mount&Blade'i Mount&Blade yapan en temel noktalardan biri diyaloglar ve dolayısıyla rp unsurlarıdır. Bir senedir bu konuyla ilgili yalandan da olsa değişen hiçbir şey olmamış. Aylarca oynamadım, açıkçası hiçbir yenilik de umut etmeden; "edemeden" oyuna yeniden başladım ve düşündüğüm gibi oyundan aldığım tat gram artmadı. Benim tepkim buna ve bunu dile getirebilirim, yanlış bir şey yok.
  Birçoğumuz Warband'i ne olduğunu bilmeden oynamaya başladık, ilk defa öyle bir oyun türünü deneyimledik. O dönem ortaya koydukları iş benim açımdan rp konusunda çığır açmıştı. Ufacık diyaloglar, turnuva kazanınca lord salonuna girebilmek gibi dünyanın en basit detayları sayesinde maksimum seviyede oyunun içinde kalabiliyorduk ve sürekli yeni şeyler keşfediyorduk, zamanına göre mükemmeldi. 8 sene içinde ileriye gitmesi gereken bu durum nasıl geriye gitmiş ve aylardır aynı noktada bekliyor benim anlam veremediğim şey bu, bunu istediğim kadar da dile getirebilirim. Ortada hala bomboş bir oyun var neticede. Bu duruma bu kadar kızmamızın sebebi bize böyle bir oyun deneyimini yaşatan bir başka oyun daha bulunmaması, bu negatif değil oldukça pozitif bir durum eğer algılanmak istenirse.
  Demem o ki oyunun içine giremeden, ot gibi oynayarak, gerçek Mount&Blade tecrübesinden karış karış uzaktan bu oyunu test etmek doğru netice vermez, vermiyor da. Aylardır içinde bulunduğumuz olay bunu kanıtlar nitelikte. Bu oyunun yapıtaşı olan diyaloglar konusunun yararsız bir tartışma gündemi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Oyun hangi temel üzerine kurulu ki neye yenilik ekleyecekler? Ben sana eklenenleri söyleyeyim; quest çeşitliliği, oyun başı hikayesinin sonuca bağlanması ve tonlarca bugın yavaş yavaş fixleniyor olması. Yıkıcı eleştiri yapmıyorum, iyi niyetle sitemimi ve oyunun ihtiyacı olan en büyük eksikliği dile getiriyorum. Bugların hiçbirine tek kelime etmedim daha önce. Çünkü bu konular teknik konular ve bile isteye yapılan, tercih meselesi değil, mutlaka çözüme kavuşturulur. Ama rp olayı için aynı şeyi söyleyemem, 8 yıl + 10 aylık bir sürede bu oyunun Warband kadar bile içine alamaması çok büyük bir sorun. Senin de söylediğin gibi Warband oynarken ne kadar derin roleplay yapıyorduk ki Bannerlord'da yapamıyoruz. Evet malesef Warband'daki kadar bile iş yok ortada.
 6. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  bende çok merak ediyorum ama anladığım kadarıyla o iş mod yapan arkadaşlara kaldı :smile:
  off. :grin:
 7. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Oyundan bir çıktım çıkış o çıkış 2.5 aydır oynamıyorum. Okuduğum kadarıyla da hiçbir şey değişmemiş rp unsurları konusunda. Acaba ne zaman adam olur bu oyunun Single'ı ya da olur mu?
 8. 1.5 beta güncellemesinde gözlemlediğiniz yenilikler neler?

  GTX960 OC 4GB, i5 4460, 16GB DDR3
  Bazen oyuna giremiyorum bile, girsem de sefer başlatamıyorum. 1.4.3'e döneceğim. Bence güzel yenilik tam sürümü oynatmaya yönelik hamleler :smile:
 9. 1.4.3 ne zaman gelicek? (Tarih veremediler ama yakın zamanda çıkıcakmış)

  Lütfen Warband nasıl içine çektiyse, Bannerlord da içine çeksin bizi. Warband'deki savaş sonrası toplanmalar bile oyuna çok şey katıyordu. Bir süredir oynamıyorum Bannerlord'u ve oynadığımda hiçbir değişiklik görememekten korkuyorum.
 10. Sorular Sorular ve Sorular ve Komple Teorisi

  Allah çarpsın okurken daraldım, midem bulandı. Bak yemin ederim bunlar oldu. Neyse ben de mal arıyordum bu sıralarda, torbacının ismini dmden atsana?
 11. Bannerlord Oyununun Ruhu için Öneriler

  Zafer türü haricinde söylediklerine tümüyle, harfi harfine katılıyorum. Bunların veya bu tarz şeylerin oyuna eklenmemesini de erken erişim adı altında oyuncuları multiplayer oynamaya yönlendirmek olduğunu düşünüyorum. En azından belli bir süre için insanlara "Bu oyunun multiplayerı da güzel, oynanıyor ve çok fazla oyuncu var. Satın alalım ve oynayalım!" gibi bir bakış açısına yöneltmek istiyorlar. Art niyetli bir düşünce gibi gözükebilir ama ben açıkçası daha farklı ve mantıklı bir sebep bulamıyorum. Oyun çıkalı 2.5 ay oldu, buglar yavaş yavaş çözülüyor her şey güzel ama uzun bir süre oynamamama rağmen geri döndüğümde oyuna hiçbir rpg unsuru eklemediklerini gördüm. 2.5 ayda milyon tane feedback almış ve içeriği zenginleştirmeye çoktan hazır hale gelmiş olmaları gerekiyordu. Önemli ve köklü değişiklikler bir kenara, en azından diyalog eklemeliler oyuna artık.
 12. Oyunun Son Durumu Nedir?

  her türlü buga eyvallah ama diyalog koyun da rp yapalım biraz ya
 13. bannerlord steam güncelleme yapmıyor.

  arkadaşlar bi süredir oynamıyordum bannerlordu dedim güncelleme atıp bi oynayayım nasıl olmuş diye. güncellemeyi yaptım fakat oyna tuşu bir türlü gelmedi devam et tuşu var, basıyorum indiriliyor diyor ve tekrar aynı şey, indirme duraklatıldı yazıyor. oyun dosyalarını doğruladım, oyunu yeniden...
 14. Diplomasi Tarafında Ne Gibi Gelişmeler Bekliyorsunuz? Önerileriniz Neler?

  Çapulcular ingilizce öğrendi. Bendeki çapulcu diyalogları ingilizce.
  Hemen başlıyorum :grin:
 15. Diplomasi Tarafında Ne Gibi Gelişmeler Bekliyorsunuz? Önerileriniz Neler?

  1 aya yakındır oynamıyorum sıfırdan başlamak istiyorum ama diyalog olayı gözle görülür şekilde gelişmediyse oynamaktan vazgeçicem. Bütün rp olayını öldürüyor bu diyalog eksiği, bu konuda bilgisi olan var mı?
 16. 1.4.0 Beta yı nasıl buldunuz

  warbandden aldığımız hazzı asıl sağlayan diyaloglar bannerlordda artırılacak mı acaba?
 17. Taleworlds ya daha asıl kozunu oynamadıysa?

  Dalga geçtiğini zanneden bazı arkadaşlar görüyorum ve oyunun gerçekten sadece bu kadarcık içerik barındırdığını nasıl düşündüklerini anlayamıyorum. Yahu saf mısınız arkadaşlar? Oyun "bu" olabilir mi cidden sizce? Millet hızlı hızlı test etsin biz de yavaş yavaş ekleyelim diye en temel halini çıkardıkları apaçık ortada. Warband'den bile çok daha az içerikle çıkardıklarını hangi mentalitedeki insanlar nasıl düşünüyor ben bunu anlamıyorum.
 18. It's Early Access

  Guys calm down, it's early access.
 19. Bannerlord Tam Sürümünde Eklenmesini İstediğiniz Özellikler

  gemiler, adalar. liman kentlerinin değerli olmasını istiyorum. bir Viking gibi limandan ayrılıp hiç bilmediğim Aseray çöllerinde savaşmak istiyorum. aynı şekilde yeni bandit türü korsanlar olsun istiyorum. aserayın kuzeyinde küçük küçük adacıklar bulunuyor. oralarda yerleşkeler olabilir.
  Kral veya lord olduğumuzda daha gerçekçi diyaloglar olmasını istiyorum.
  Bir hana girdiğimizde handakilerin tavırların değişmesi gerek. En başta ''sen kimsin adını duymadım'' demesini istemiyorum, ben koskaca sultanım ulan!
  Diyalogların eklenmesi lazım, bir companion esir alındığında ''abi ne zorlu yollardan geçtim'' demesini istiyorum, aynı zamanda esirlerle olan etkileşimin arttırılmasını istiyorum.
  Karlı arazilerin faydasını ve çöllü arazilerin faydasını görmek istiyorum. Büyük bir sefer yaparken sadece harita üzerinde hızımız azalıyor, attration damage sadece yemek ve moralden oluşmamalı. yapay zekanın daha gerçekçi savaş taktikleri yapmasını istiyorum abi.
  ALT tuşuna bastığımda orduların yerini göstermesini istemiyorum. Aynı şekilde ben ustalıkla ordularımı gizlediğimde yapay zeka Wallhack açmış gibi chargelamasını istemiyorum. salak gibi atlarını en önden götürüp ölmesini istemiyorum.
  Evlendiğimde ziyafet vermek istiyorum ben. ya da savaş kazandığımızda çadırları kurup kutlama yapmak!
  oyunda biralar ve şaraplar sadece askerin morallerini yükseltmek için mi varlar? bir işe yarasınlar bari!
  Oyuna dinlerin eklenmesini istiyorum ve savaş gerekçelerinin daha detaylı olmasını.
  ''HOP BURASI BENİM ARTIK'' diyip savaş açmasını istemiyorum yapay zekanın.
  bir krallıkta hak ilan etmek istiyorum gidip kendi krallığımı niye kurayım abi? olmuş klan seviyem 5 evliyim barklıyım çocuklarım falan var niye gidip uğraşayım krallık kurmakla? zaten o kadar ilişki kasmışım zar zor. ilişki demişken, ilişki kasmanın daha güzel ve eğlenceli olmasını istiyorum.
  oyunun kendine ait lorunda olan olayları görmek istiyorum abi. warband'de dustum khan vardı kergitlerden nerede o şimdi?
  nordlar nasıl çıktı? Svadya ve rodok nasıl dağıldı? batanyalılar nasıl yok oldu? imparatorluk nereye gitti warbandde?
  oyunun bize bunları sunması lazım.
  Aseray nasıl sarranid oldu? incili arwa nerede? Sancar han ne zaman çıkıcak ve kergit klanının başına geçicek?
  oyuna hanedan sistemi eklediniz, detaylı olsun; eğlenceli olsun.
  ''aha bak sançar han geldi kergitlerin başına şimdi kergitler güçlenicek..'' olalım, ya da nordlar gelsin bir anda denizden ve; ''NORDLAR GELDİ KIYILARDAN UZAK DURUN'' mantığı olsun abi.. veyahut sadece imparatorluk iç savaşı değil, Vlandiya krallığı ileride Rodok ve Svadya olarak bölünsün. biz oyuncu olarak bu subfactionlara katılabilelim.. ya da liderlik edelim... subfaction dediğin böyle olur.
  batanyalılara herkes haydut olarak baksın; warbandde orman haydutları yerine alıyorlar sanırım zaten.
  oyun artık bir sandbox'tan çıkıp bir evrene dönüşmeli... yoksa ''oy gidemde biraz kralını tanımayan insanları geçindirem keh keh keh'' oluyor..
  çok mu şey istiyorum acaba?
  sanırım çok şey istiyorum..
  Tümüyle olmasa da bir kısmına katılıyorum. Mesela 1100'lü ylların ortalarına kadar oynadık, haritanın büyük bir bölümü bize geçmiş olacak haliyle. Bir anda bildirim olarak "Kendilerine Svadyalı diyen bir grup, batıda bir isyan hareketi başlattı." gibi bir yazı mı gelecek? Ya da "Nordların Gelişi", "Sancarın Yükselişi" tarzı şeyler istiyorsun, bunlar da benzer olaylar. Bu tarz şeylerin olması için oyunun çok daha yavaş ilerlemesi, oyun evreninin çok daha detaylı olması lazım. Yavaş ilerlemesi için de aşırı detaylı olmalı, şu anki haline bakınca gelecekte aşırı detaylı bir oyun oynayacağız, bir saveimizi çok uzun süreler boyunca oynayabileceğiz gibi bir izlenim alamıyorum ben açıkçası. Diğer taraftan oyundaki diyalog kıtlığı aşırı derecede canımı sıkıyor benim de. Hani "tamam oyunun diyalog genişliği bunun gibi olsun" demiş olamazlar herhalde. E böyle demedilerse bu kadar zayıf bir şekilde çıkarmalarının anlamı ne çözemedim, bari Warband'deki gibi çıkarsaydın. Neyse, "insanlar hızlı hızlı oynasın da oyunun genel akışındaki hataları ya da yanlışlıkları daha kolay görelim" mentalitesiyle böyle çıkarmış olmalarını ummaktan başka çaremiz yok galiba :grin:. Umarım bahsettiğin konuların birçoğu tez zamanda eklenir. Çünkü ben de oynamak istiyorum ama oyunun içeriğini gözümün önüne getirdikten sonra tüm isteğim kaçıyor ve başka bir şey yapıyorum.
  Son söylediğine ise tamamen katılıyorum evren muhabbetine. Warband bile o kısıtlı altyapısıyla ufak bir evren hissiyatı veriyordu, en azından temel seviyede entrika ve diplomasi çeviriyorduk böylece evrene dahil olabiliyorduk. Neyse oyunun bazı taraflarını Warband'den daha kötü yapmış olmalarına imkan yok zaten, elbet çok çok iyi ve yeni dinamikler ekleyeceklerdir temel hatalar çözülünce. (Lütfen ekleyin :d)
 20. TaleWorlds paramı geri ver !

  beyler fps droplarından savaş büyüklüğünden şikayet edeceğinize genel oynanışa, hikayeye, diplomasiye neler eklenmeli bunu düşünün. çünkü rahatlıkla halledilebilecek (ki çok hızlı bir şekilde çözüyorlar) bir konu fps konusu, şikayet etmenin anlamı yok. oyunda şu an asıl eksik olan bence yeterince içine alamaması. klasik bir yerde başla-görev al-adam topla-haydut kes-krallığa katıl-krallık kur. oyun bu durumdayken gelip şu kartla şu fpsi alıyorum sen salaksın şusun busun bu ne olm? genel olarak oyuna neler eklenmelidir, eklenmesi planlananlar eklenince neler olabilir açın bunu konuşun.
Top Bottom