Search results

 1. En çok neyin eksikliğini hissediyorsunuz?

  Sorun şu :Hiçbir değişim değişiklik yok yok oyunda ilk 1 saatte gördüğün şeylerle 100. Saatte gördüğün şeyler aynı ve hiç gelişme elde etme zevkini alamıyorsun ne kadar kale alsanda hiç bir şeyi değiştiremiyorsun kontrol edemiyorsun ...oyunda herkes ve herşey robot.Hepsi kopyala yapıştır .Farklı tür yerler hikayeler ve olaylar yok.Hiçbir devletin kendine ait belirgin bir özelliği yok şehirler olsun bina yapıları savaş taktikleri ticaret ve ordu sistemi olsun ...YOK.Farklı eğlenceleri farklı tür turnuvaları ve davranışları ..onu bırak savaşa girmesine sebep olan olay örgüsü motivasyonu.Şu anda bütün milletler aynı amaçla savaşıyor ...Toprak Toprak Toprak...sıktı artık ....yani ne bileyim arka planda bi olay olur yani o milletin savaşa girmesini motive eden bir şey olur farklılık olsun yeter. Mesela bir devlet şu nedenlerle savaşabilirdi ;Geçmişte o devlet ile olan husumetinden dolayı intikam almak istemesi,ticari yolları ele geçirmek amacıyla ekonomik,yada kıtlıktan dolayı zorunlu olarak yardım isteğine cevap vermeyen devlete karşı ,yada diğer devletin başı boş gezen askerlerinin köylerini yağmalamasından dolayı,yada kervanlarının o ülkenin haydutları tarafından durdurulmasından dolayı,yada kaçan düşman komutanını savaş halinde olunmadığı halde geri vermeyen ülkeye karşı ...falan filan liste uzar.Evet ve ne demiştik ...kontrol, değişim,olaylar... Harita şu nedenlerden dolayı değişebilirdi ;Doğal afetler ,Kıtlıktan dolayı olan göçten ıssız kalan alanlar ,kuruyan göller,yolunu değiştiren nehirler , tarlalara olan çekirge istilaları ,veba, orman yangınları ,volkanların yok ettiği şehirler(pompei gibi) , yeni yeni inşa edilen yerler ,bitki örtüsünün değişmesi,yönetime isyan edip rebel olan köylülerin boş bıraktığı köyler ,tarlalar ..yani dediğim yaşayan bi dünyada olduğumuzu hissettirecek daha çok etken..Yer çeşitliliği savaş alanlarında ...uçurum kenarları,depresyonlar ( büyük yer çukurluğu),şelale haritası (şelale şu an oyunda var biliyorum ..ama 3d olarak gördüğümüz haritalarda yok),çöl haritasında akrepler cesetleri üzerine konan akbabalar yada diğer haritalarda ağaçlarda gezen sincaplar çukurlardan girip çıkan köstebekler arılar kelebekler karınca yuvaları ağaçkakanlar nehirlerde balıklar timsahlar (bunlar çokta gerekli değil aslında..biraz :smile: detay).... dünya haritasında her biyomun kendine ait hayvan çeşitliliği hayvan logoları ikonları ...yanlarına gidip kamp kurup avlanırdık evcilleştirirdik filan ......yada dünya haritasında seyahat ederken stealth modu
  1# Stealh Mode:
  We should have an option while traveling in the mini map whether we choose to go around evidently and fearlessly showing our band to the great armies of kingdoms or by choosing non-stealth mode
  or we could choose to go around while being sneaky and in privacy but in what cost?..

  Being slow we would be safer in stealth mode but we would arrive to the place that we are going to lately in stealth mode.

  how it works... when we are in non stealth mode it's the mode that we are in normally in
  Bannerlords bandits with low populations run away from us bigger armies chase us you know it's how it works eventually in the recent M&B game but ...
  when we are in stealth mode it won't happen they won't see us so they won't run for bigger armies you know they are not going to chase us down and you know. it could even be a skill in the game when we are upgrading it the armies could start to not notice us little by little everytime we upgrade it and you know. eventually when we maxed it out the armies and the bandits won't notice us at all.

  when we attack an army in stealth. mode and when they are not informed about us in the mini map we click on them you know the usual deal loading screen etc.
  and when we spawn in the area with our troops ! we are on a hill and looking down the enemy soldiers camping eating training sleeping drinking a bunch of guys that don't know. that we and our. guys looking down to them then we attack ferociously and butcher them all.

  And it would be even far much greater if the enemy ai in the map could use this skill against us!!!
  birisi yazmış...
  yavaş ve sinsi bir şekilde gitme modu olabilirdi.Kaleleri alırken farklı seçeneklerimiz olsaydı kalenin altından çukur kazma içeriye adamımızı sokma kalenin kapılarını açtırma(turuva savaşındaki gibi)savaştan önce...yada kaleyi savunurken .. hendek yaptırma ,düşman askerlerini zift çukurlarına düşürüp yakma ,merdivenle çıkan askerlerin üzerine kaynar kazan boşaltma bu dediklerim gerçekten kullanılan yöntemler...yada sinyal kuleleri inşa ettirebilirdik işçi birliklerimize çok eski bi yöntem olan ateşin dumanıyla haberleşmeyi kullanarak gelen ordulardan haberimiz
  latest
  olabilirdi maden inşa ettirmek kale köy tarla yaptırmak ,çetelerin liderlerinin başına bounty ödül koydurmak istediğimiz kişiyi zindana attırmak idam ettirmek isyan eden köylülerin üzerine ordularımızı göndermek başka ülkelere ajan suikastçı birlikleri göndermek sabotaj üniversiteler rasathaneler yaptırmak refah seviyesini arttırmak için limanlarda gemi inşaat merkezleri yaptırmak davulcu borazancı birliklerimizin olması surlara bayrağımızı dikebilmek kral olupta bir zaferden döndüğümüzde şehre girdiğimizde biz at arabamızla giderken o şehrin sakinlerinin bizi selamlaması törenle karşılaşmaları kısacası yaptıklarımızın sonuçlarını somut bir şekilde görmek oyunda.
 2. En çok neyin eksikliğini hissediyorsunuz?

  Ve ayrıca canlılık/değişim şıkları olabilir yeni yerlerin inşa edilişine veya yolların tarlaların köylerin oluşması filan güzel olurdu .yada doğal olarak orman yangınları volkan patlamaları filan
 3. En çok neyin eksikliğini hissediyorsunuz?

  Ankete Yonetme/kontrol secenegi de eklense güzel olur. Kralligimiz/klanimiz yoldas ve derebeylerimizi kontrol edebilecegimiz daha cok secenek olsa guzel olurdu. En buyuk eksikliklerden biri bu diger sekikde oyun belli sure sonra kendini tekrar ediyor. Oyunun ihtiyaci olan sey ozellestirme ve ozgur bir kontrol sistemi.
  Bende bunu yazacaktım tam.Oyunda KONTROL yok ve garip olan şu ki oyun size çok kolay kontrol veriyor .Nasıl olduğunu söyleyeyim ...Oyunu zor modda bile açsan hiç gerçekçi olmayan bir şekilde görüp görebileceğin her şeyi yaşıyosun ilk bir saat içerisinde.Yanlış anlamayın gelişme yavaş olsun demiyorum gerçekçi şekilde olsun diyorum .Oyunda kendi istediğimiz şekilde gelişebileceğimiz farklı alanlar yok. Uzun lafın kısası OYUN bize canlı bir dünyada oynuyormuş hissi vermiyor DENGE 0 diplomasi ve ekonomi yok.Oyun stabil bir biçimde ilerliyor.Oyunda etkimizi hissedemiyoruz.Farklı şeyler yaşanmıyor mesela köylüler yüksek vergilerden dolayı üretken olmayı bırakıp isyan çıkarsa ve rebel birlikler haline gelse güzel olurdu.Bir sürü senaryo uydurulabilir. Bir öneri yazayım bende buraya ...Ana hikaye değilde başlangıçta seçtiğimiz doğduğumuz yer ve ebeveyn seçimiyle farklılık yaratılabilirdi .... kolay: Hükümdarın oğlu orta :tüccarın oğlu realistik :çiftçinin oğlu gibi ..hepsindede farklı şeyler yaşardık.
 4. Eklense hoş olabileceğini düşündüğüm 10 şey

  Her ne kadar seviyor ve oynuyor olsam da Warband'dan beri Bannerlord da olmasını beklediğimiz şeyler için hala istekte bulunuyoruz.Buna üzülüyorum,hem de çok.. Hatalar giderildikten sonra erken erişim sürecinin sonunda, en çok beklenenlerden eklemeler yapılır umuyorum. :cautious:
  Çok doğru lan çok doğru ingilizce suggestions bölümü gece gündüz dolu ...Neden? Çünkü adamlar 8 yılda oyuna yeni bi mekanik katmamışlarki.....herkes bi şey yazıyo...hayır çoğusuda şu an bile oyuna kolayca konabilecek şeyler....binlerce post var .......hiç birisi OKUNMUYOR
 5. [BEST OF your Suggestions] Tournaments

  Right? I'd love to have this. I'd also like to see underground bareknuckle boxing fights at taverns or anywhere else shady stuff happens.
  +1
  Gives a good reason to actually use the fists.
  ...and the ability to gamble on them!
  To add variety and get some cool new features, some kind of special tournaments could be added. I've been thinking that it would be very cool to have jousting, two armored knights with a couch lance in a one attack - kill or be killed (or maybe dismounted and finish the duel on foot).

  I feel this kind of tournament appropriate for some kingdoms like Vlandia and the Empire.

  It would be great to have specific event types (in addition to standard tournaments) linked to the type of culture.

  I'm missing also some kind of shooting range contest, it could be popular in Vlandia and Khuzait with long bows and recurve bows (maybe mounted), maybe Sturgia could have a throwing axe contest, Batania a bare handed brawl, you know, add some spice with not so much work.

  Tournaments are great but now you have the same offering everywhere. This Special tournaments could be less frequent but with better rewards (two items, loads of beer, money, extra renown)

  Maybe it is a good idea to add a renown requirement or some kind of sponsorship based in the relations you have acheived with the local landlords or important characters. For example to be able to enter a knight joust you need to be friend of an important character in the kingdom/town/village you select your sponsoring character and the outcome of the tournament could have an effect in the relations with that character, if you are eliminated in an early round your relation could suffer but if you win it could bump it.
  I think it would be great if they added the game chariot races and we could even bet on them
 6. Just tried a siege battle... Wow

  Or hidden spikes, pitch ditches where archers could use braziers to light up the ditches and create an Imperial barbecue and other cool traps. OP, definitely know what you mean. It's really cool to watch. +1
  It's horrendous.....LIKED IT!
 7. To many whining kids

  Heey

  guys theey have done already 60 or 70 fixes I think there doing a great job everyday
  they do something about I'm very proud at taleworlds.

  at times like this it's early acces otherwise wait a year and just go do your own thing or ask a refund or wait a month or a bit longer and u'll be fine :grin:!

  and they haven't got that much employees as everybody thinks it's a small company I think u must have respect that they make with this teams this great games so it has been from the first mount & blade and warband a great ride and for example my friends waits half a year I think guys like that should take a example off that :grin:.

  U can put feedback in there but don't whine to much give positive feedback some guys are doing this great I think there's both guys that are really sad that can hold back there emotions and give great feedback or people that make a post and make a great fuss of it everybody is different but I think keep it positive with feedback :smile:
  You real?l:facepalm:That IS the problem they think they really are doing great and change nothing .I dont recall where{and when} but i saw a post from them saying the features and the content in this game is nearly complete:HOW such game at this point could be nearly complete:
 8. Why factions snowball? Realistic behavior in unrealistic environment.

  Campaign season should be summer and spring only. Winter should be four times the supplies to keep your troops feed if you're not in a settlement. This would also make the player hold up during the wintertime. The northern trait should also give a decrease to winter supplies. Sieges should take a long time and putting up fortifications on bridges and other choke points should be an upgrade option.
  +1
 9. Görevler (quests) hakkında

  +1
  Evet questler bir ödül mekanizması olmalı ......beklenmedik yerlerde ortaya çıkmalı.....karakterin haritayı şehirleri insanları keşfetmesine ödül olarak ortaya çıkmalılar.Böyle planlanmış sıraya konmuş planlanmış halde değil.Oyun özgür olduğuna ve çevrendeki yaşayan dünyanın bir parçası olduğuna seni ikna etmeli........
  +1
 10. Görevler (quests) hakkında

  Bunu az önce bir ingilizce forumda gördüm buraya koymak istedim........Çevirisi.... ....."Questler (görevler) hakkındaki düşüncelerine 1000% katılıyorum .M&B kendi hikayeni yazmaktan(oynamaktan)ibaret olan bir oyun.Planlanmis yazilmis hikayeyi oynamakla alakalı olan bir oyun...
 11. SUGGESTION LIST

  +1
 12. Stealth Mode While Traveling Around

  +1 would be great to have
Top Bottom