Search results

 1. 23 gündür 1.4.3 gelmedi

  Çok komiksiniz :grin: 1 aydır uğramıyordum ne foruma ne oyuna, hala değişen bir şey yok. Körler sağırlar birbirini ağırlar modunda ilerliyorsunuz. :grin: Eleştiri yapanları geriye sadece sizin avukatlarınız kalana kadar bezdirip uzaklaştırmaya devam edin lütfen :grin:
 2. Deniz savaşları

  İleride DLC ile getirebileceklerini duymuştum sanki
 3. Fırlatılan okların görüntüsü

  Ok atıldığında sadece bir çizgi görüyorsun , yani göremediğin bir şey için bilgisayarın her okun ucunu, arkasındaki tüyleri falan renderlayacak. Şuan bunları yazarken bile ekran kartım ağlamaya başladı.
  xD
 4. Fırlatılan okların görüntüsü

  Neden böyle bir mod var arkadaşlar? Ya da şöyle sormalıyım, oyuncular neden böyle bir mod yapmaya ihtiyaç duymuş? Oyunun orijinal versiyonunda neden fırlatılan oklar dümdüz bir çubuk gibi görünüyor? İlgili modun videosu İlgili modun nexusmods sayfası
 5. 1.4.0 Beta yı nasıl buldunuz

  Şunu belirtmek istiyorum sanırım yanlış anladınız, benim kişisel bir sorunum yok. Bahsettiğiniz gibi sürekli bu eksik şu eksik diye de forumda konu açmıyorum, ya da hakaret etmekle tehtit etmiyorum. Ben sadece resmi bir çalışanın kullandığı üsluba hayret ettiğimi ifade ettim. İnsanların oyunla ilgili beklentileri gökten vahi ile bildirilmedi, oyunun yapım aşamasına başlandığından bu yana geçen süreçte firmanın katıldığı oyun fuarlarında verdiği röportajlarda, yaptığı söyleşilerde anlattıkları ve vaat ettikleri şeylere dayanarak insanlar bu beklentiye girdi. 2016'dan sonra neredeyse her sene sonu bu sene çıkıyor ha çıktı ha çıkacak diye (şimdi tam tarihleri hatırlamıyorum ama resmi olarak oyun 2-3 defa şu zaman çıkacak dendi ve sonra ertelendi haberi duyuldu) insanların beklentileri çığ gibi büyüdü. Oyun satışa sunulduğunda ise büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Çünkü gerçek anlamda bitmemiş bir oyun ile karşılaştılar. Geçen sene erken erişime açılacağı duyurusunu yaptıklarında oyunun full sürüme yakın deneyim vereceğini söylemişti Armağan Yavuz. Sonucunda ise stabil olmayan yarım yamalak bir demo geçti elimize. İnsanlar haklı olarak buna tepki gösterdi, göstermeye devam ediyor. Ve bunun neticesinde hala bir umut arayarak gelip forumda bunu dile getiriyor. Zaten umrunda olmayan biri uğraşıp hesap açmaz. Karşılığında ise oyunu zorla satmıyoruz tarzı bir yaklaşım buluyor. Yani gerçekten burada bir tuhaflık yok mu? Hoş bir tutum değil. Bir lafı alıp uzatmanın da anlamı yok, umarım taleworlds'teki çalışanlar bu şekilde düşünmüyorlardır. Yaptığım metafora geri dönecek olursam, benim yemeği sipariş ettiğim restoran her hafta dev blog yayınlayarak, yemeğin içinde şu da olacak bu da olacak diye pazarladı. Aynı şekilde garson' fulle yakın bir deneyimden bahsetmişti. Sonucunda hüsran oldu. Yalnız olmadığımı da oyunun erişime açıldığında 200k aktif oyuncusu varken şuan 30-40kya düştüğünden anlayabiliyorum.
 6. 1.4.0 Beta yı nasıl buldunuz

  Oyunun şu an ki halinden memnun değilim ve oyunun erken erişim olacağını bilerek satın aldım. Eksiklikler dolayısıyla eleştirebilirim fakat bu eleştirileri önceden eksik olacağı yönünde bilgi verilmiş içeriklere yöneltmek ve bunu durmadan tekrar etmek maalesef oyun hakkında bilgi edinmek,tartışmak ve konuşmak isteyenlerin durağı olacak olan forumu boş içerikler ile doldurmaktan başka bir şey değil. Bunu söylemekten yoruldum ama oyunun sizin için uygun göreceğiniz oynanabilirliğini anlayabilmek için sadece 1 hafta satın almayıp internetten gerekli veriyi toplayabilirdiniz ardından yama notlarını okuyup oyun istediğiniz seviyeye geldiğinde satın alabilirdiniz. Erken Erişim konsepti hakkında gerekli bilgi verildi diye düşünüyorum satın almadan önce ne ile karşılaşacağımı çok iyi biliyordum eksiklikler dert etmiyorum şahsen zaman giderilecektir. Ayrıca bahsettiğiniz gibi oyunu daha iyi seviyeye getirmek için sorunlarınızı ve önerilerinizi forumda paylaşabilirsiniz kimsenin bu konuda size engel olacağını sanmıyorum. Kısacası bahsi geçen restoran bana yemeği nasıl hazırlayacaklarını gayet iyi anlatmıştı. Acaba siz siparişi vermeden garson ile konuştuğunuzdan emin misiniz?
  Uzun uzadıya cevap verecektim ama bannerlord npc'lerinin dediği gibi, boşver. Hayatta başarılar.
 7. 1.4.0 Beta yı nasıl buldunuz

  Lafı cımbızla ayıklama kardeşim. Hakaret edenlere denilmiş bir laf o, başından okursan.
  Sence sadece o kısmını mı okudum kardeşim? Taleworlds'te çalışan birinin her ne olursa olsun böyle bir şey demesini hoş mu buluyorsun? Yani bir açıklaması var mı sana göre? Bu şuna benziyor. Yemek yemek için bir restorana girdin ve sipariş verdin. Siparişini yedikten sonra herhangi bir memnuniyetsizlik yaşadın ve bunu dile getirdin. Restoranda çalışan sana diyor ki: Zorla mı yedirdik?
  Seni tanımıyorum ama forumda şirketin avukatlığını yapanları anlayamıyorum. Sonucunda tüm oyuncu kitlesinin de memnun olabileceği bir sürece neden ket vurmayı görev ediniyorsunuz? Kimse sorunlardan bahsetmezse bu sorunları gün yüzüne kim çıkaracak? Oyunun yapımcısı da erken erişimi bunun için açmadı mı kardeş? Neyse daha fazla polemiğe girmek istemiyorum. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Oyunun bu halinden memnunsanız böyle devam edebilirsiniz. Zaten devam ediyorum aktif olarak oynuyorum vs diyeceksin, tamam o zaman mutluluklar kardeşim. :wink:
 8. 1.4.0 Beta yı nasıl buldunuz

  Kimseye oyunu zorla satmıyoruz.
  waow!
 9. Kalede ki Milisler

  gereksiz detaylara takılmak
  Bazen insanların elinde olmuyor hocam. Bazı insanlar lanetli bu konuda :grin:
 10. Güncelleme ne zaman gelir?

  Modderların şak diye yaptığı şeyi koskoca ekip kaç haftadır nasıl yapamıyor aklım almıyor ya.
  Çabuk fanboylar gelmeden
 11. Bence TaleWorlds beklentiyi düşürmeye çalışıyor.

  Arkadaşlar bu oyun böyle olabilir mi cidden?
  Olmuş işte bir şekilde. Adamlar 2015'ten beri her röportajda "oyun hazır olunca çıkacak" dediler. Ve şu tarihe kadar oyun hazır olmadı. Hazır olamayacağını da anladıklarında erken erişim açmaya karar verdiler. Oyunda 20 saat geçirmiş herkes, çok fazla denge sorunları olduğunu, oyunun neresinden tutsan elinde kaldığını çok rahat görebilir. 1-2 yılda da çözülebilecek sorunlar değil bunlar. Üzgünüm ama gerçekler bunlar. Ben de isterim zibilyon tane içerik olmasını. Ama daha adamlar optimizasyonu kotaramamış, her şeyden biraz eklenmiş hiçbir sistem tam anlamıyla tamamlanmamış bir çorba demo var elimizde. Arap saçına dönmüş benim gördüğüm kadarıyla.
 12. Kültür Bonusu ve Yetenek Perkleri

  Oyunu en son oynadığım patchte(3 hafta önce) bu özeliklerde sorun vardı. Sonrasında sanırım değişiklik yapıldı. Şuan yayınlanmış son public patchte bu özellikler çalışıyor mu?
 13. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

  Birçok hard disk kullanımını bir anda arttıran hata düzeltildi.
  Hocam eline sağlık da bu nasıl çeviri
 14. Tahminen oyun tam olarak ne zaman çıkar ?

  En az iki yıl sürer
 15. 1.3.0 ile Gelecek Muhtemel Değiklikler (edit: Gelen Değişiklikler)

  yok kervanlardan değil şehirlerden bahsediyordum kervanlar ayrı bir başlık kervanlar artık daha fazla fiyat kıracak alım satımlarda o yüzden şehirlerle ticaret daha mantıklı gibi artık
  Heh tamam şimdi uzlaştık. Bu değişiklik olmadan karavanlar piyasa ortalamasının altında fiyat veriyordu, bu değişiklikten sonra piyasanın daha da altında fiyat verecek
 16. 1.3.0 ile Gelecek Muhtemel Değiklikler (edit: Gelen Değişiklikler)

  birbirimizi anladığımdan emin olmak için örnek vereyim ticaretin 0 iken tahıl 10 liraya aldığında başka bir yerleşim yerine gittiğinde sana 15 lira fiyat veriyor diyelim eğer ticaretin 100 olsaydı 17 fiyat verecekti. güncellemeden önce 100 ticaret skilli olanlara 16 dinar fiyat veriyorlardı.
  Kervanlardan bahsediyor ama, ben de diyorum ki kervanlar zaten piyasanın çok altından fiyat veriyordu?
 17. 1.3.0 ile Gelecek Muhtemel Değiklikler (edit: Gelen Değişiklikler)

  yükseltilmiş diyor daha efektif olmuş şuankinden eskiden oran kaçtı yazmamışlar ama iyileştirme olmuş olumlu anlamda bu arada kervanalara mal satmak daha az karlı hale gelmiş
  Kardo daha az karlı hale gelmişse benim örneğimdeki tahılı artık 4 dinarın altında satabiliyoruz demek olur
Top Bottom