Search results

 1. gunwiggle

  2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

  Bu oyun hala kurtarılabilir ve kurtarılacağına inanmak istiyorum. Türk oyun pazarı için bulunmaz nimetlerden biri ve henüz tam sürümü çıkmadı bile. Tüm sorunlar giderildikten sonra bir de topluluğa şöyle bir kulak verseler bu iş tamamdır. Buna inanmak istiyorum.
 2. gunwiggle

  Atla hızlı koşma tuşu mu var?

  @murtega 'nın dediğine ek olarak da oyunda art arda 2 kez W tuşuna basmadan atın son hızında gitmiyor.
  Ben de bir ipucu vereyim, at duruyorken ya da yavaş ilerliyorken iki kere W tuşuna basarsan hızlı hızlanıyor. Daha hızlı kalkıyor diyeyim.
 3. gunwiggle

  Need More Info Oyun içi Donma / Bekleme sorunu hk.

  Dur bakalım aklıma geldi , oyunu sistemden silip tekrar kuracağım.Umarım sorun düzelir.
  Ayrıca hocam kesinlikle katılıyorum her güncelleme daha da canımı acıtır oldu.


  Ekleme : Oyunu tekrar kurduktan sonra,Şehir sekmesinde ticarete tıkladığımda,işlem bittikten sonra bittiye tıkladığımda , turnuva kazanım sonrası çıkışa tıkladığımda , sefer haritasındayken Karakter,Birlik,Envanter sekmelerine tıkladığımda ve sonrasında bitti butonuna tıkladığımda hala 5-10 snlik donma sorunu alıyorum.
  Romalılar ? Yok mu bu sorunun çözümü?
  Yok hocam, senin bilgisayarınla alakalı bir durum değil. Şu an çoğu kişi bu sorunu yaşıyor, ben oyunu HDD'ye kurmuştum bu süre 10-20 saniyelerdeydi. Sonradan SSD'ye taşıdım fakat hala en az 4-5 saniye bekletmeden o dediğin menülerde gezinemiyorum. Bir de o ilk savaşın açılacağı bekleme ekranı, aaah ah. Ömrümden ömür gitti. Yani, yapılacak bir şey varsa o da beklemek olacaktır. Bu sorunun farkındalar ve çözeceklerini belirttiler. Bir süre buna katlanmak zorundayız.
 4. gunwiggle

  Büyük Cursor Problemi

  Merhabalar, ekran çözünürlüğüm 1360x768 (monitörümün desteklediği en yüksek çözünürlük) olduğu için oyundaki fare imleci fazlasıyla büyük gözüküyor. İlk başlarda pek takılmamıştım ama sonrasında gerçekten rahatsız etmeye başladı. Gereğinden fazla büyük olduğu için bazen yanlış yerlere bile...
 5. gunwiggle

  Nüfuz Nasıl Kazanılıyor, Nasıl Kaybediliyor?

  Bir de, merak ettiğim bir şey var. Kendi kaleme verdiğim tutsaklar da kale kuşatılınca bizimle beraber savaşıyor mu?
 6. gunwiggle

  Nüfuz Nasıl Kazanılıyor, Nasıl Kaybediliyor?

  şehir zindanına tutsak bağışlamakta iyi nüfuz getiriyor, klan ile ilişki ve cazibe seviyesi artışı ayrı tabi.
  Zindana tutsak bağışlama olayını bulamadım. Nasıl yapılıyor?
 7. gunwiggle

  Askerleri Kolayca Train Etmenin Bir Yolu Var mı?

  demircilik ile çift elli kılıçlar yaparak büyük gelirler elde edebilirsiniz. Onun dışında oyunun ortalarına doğru büyük savaşlardan büyük gelir elde ediyorsunuz. Konu dışı Better Time modunu henüz kullanmadıysanız sorgusuz kullanmanızı tavsiye ediyorum :grin:
  Evet, o modu kullanıyorum. Bazen denemek için oyunun varsayılan en yüksek hızına çekiyorum ama sanki normal hızmış gibi geliyor. Bence oyunun kendisine de haritadaki hızı azaltıp arttırabileceğimiz bir buton gelebilir.
 8. gunwiggle

  Askerleri Kolayca Train Etmenin Bir Yolu Var mı?

  İlk başlarda çapulcuları kes biraz güçlenince küçük partili lordlara dalarsan hem hızlıca üst seviyelere çıkar hem de para kazanırsın
  Bunu yapmaktan başka seçenek yok oyunda zaten, en azından şimdilik.
  Kullanmak istersen mod mevcut bunun için. Bu mod, Warbanddeki günlük tecrübe kazanımını ekliyor. Sen gezerken askerler talim yapar geliştirirsin. Diğer türlü işkence oluyor gerçekten.
  Teşekkür ederim, deneyeceğim.
 9. gunwiggle

  Askerleri Kolayca Train Etmenin Bir Yolu Var mı?

  Selamlar, askerlerimi çok fazla kaybetmeden hızlı bir şekilde nasıl üst seviyelere çıkarabilirim? Bunun için bir taktiğiniz falan var mı?
 10. gunwiggle

  Demircilikteki Parçaların Kilitleri Neye Göre Açılıyor?

  ben her oyunda demircilik yapıyorum kolay para kazanma taktiği olduğu için hep rastgele açıldığını gözlemledim belli bi sıraya göre açılmıyo mesela 2.seviye çift elli kılıç yapınca 5.seviye parçanın kilidi açılabiliyor
  Evet, ilginç. Ya bunun bir işleme kuralı var ya da gerçekten rastgele açılıyor.
 11. gunwiggle

  Pahalı Kervan

  Kervanlar bildiğiniz üzere 15k ile kuruluyor, ama kervan kuracağımız npcye tıklayınca daha pahalı kervan kurmak istiyorum seçeneği çıkıyor, bu seçeneğe basınca şuan buna verecek param yok diyor. Sorum şu ki bu kervan kaç para ve diğerinden farkı ne?
  Şöyle ki: daha fazla ücret vererek kervandaki koruma amaçlı askerlerin daha kuvvetlendirilmesini sağlayabiliyoruz. Yani 15k vermek yerine 22,5k verirsek eğer; kervandaki askerler daha güçlü olacak, haliyle çapulcular ve diğer ufak gruplar tarafından saldırıya uğranmasını önlemiş olacağız.
 12. gunwiggle

  Resolved Hotfix sonrası oyun dosyalarının bozulması

  18'inde giden güncellemenin büyüklüğü 1.8 GB idi. Üstüne başka bir güncelleme yapılmadı.

  Oyun dosyalarında son güncellemeden bu yana bir değişiklik olmuş ise Steam, eksik ve bozuk dosyaları yeniden indiriyor olabilir. Maalesef bu bizim sebep olduğumuz bir durum değil.

  Güncellemeler Steam'de oyuna sahip olan her kullanıcıya açılmadan önce Steam üzerinden bu yeni sürümü test ediyoruz. Hatta sırf bu aşamadayken iptal edildiğini hatırladığım güncellemelerimiz bile var. Eğer bu noktada oyunu bozacak bir şey bulduysak veya yanlış bir şeyler fark edildiyse zaten güncelleme o hatalar düzelene kadar erteleniyor.

  Oyun dosyalarını Steam üzerinden tekrar doğrulamanızı öneririm. Steam tarafında bir hata olduysa belki ikinci bir doğrulama düzeltebilir. Bu durumun bizim sebep olduğumuz bir şey olamayacağını tekrar hatırlatmak isterim.

  Oyun dosyalarının olası kaybına oyunu oynamak istediğiniz platformun veya bilgisayarınızda yüklü diğer çeşitli uygulamaların sebep olma ihtimali oyunun kendisinden daha çoktur.

  Mod kullanımları hakkındaki düşüncelerimizi ve modlu oyunlara neden destek vermediğimizin nedenini burada daha önce belirtmiştik.
  Modlar ile oyun dosyalarını değiştirdiğiniz andan itibaren oynadığınız oyun ile bizim geliştirdiğimiz oyun aynı oyun olmaktan çıkıyor. Bu da sizin karşılaştığınız hataların aynısını bizim de oluşturmaya çalışmamızı oldukça güç hale getiriyor. Modların sebep olduğu hatalara vakit ayırmama nedenimiz önce kendi neden olduğumuz sorunları çözmeye önem vermek.
  Anlıyorum, oyunun erken erişimde olması sebebiyle bunları anlayışla karşılıyorum zaten. Ama modsuz kullanan kişilerde de bu tarz durumlar yaşanması oyun yönünde de bir şeylerin yolunda olmadığına işaret olabilir. Biz de bunu konuştuk zaten. Her neyse, konu Resolved olarak taglenebilir. Ben o güncellemeyi paşa paşa indirdim ve oyunumu oynamaya devam ediyorum. :smile: Umarım tekrar yaşanmaz diyorum, başarılar diliyorum.
 13. gunwiggle

  Demircilikteki Parçaların Kilitleri Neye Göre Açılıyor?

  evet birlikte olması lazım. demircilik ekranında sol altta senin karakterin görseli çıkıyor, ona tıklarsan birlikteki yoldaşlar, kardeşlerin ve eşin gözüküyor. Kimi seçersen onunla demircilik yapıyorsun
  Anladım teşekkür ederim. En azından kendi perk puanlarımı daha verimli kullanabilirim.
 14. gunwiggle

  Demircilikteki Parçaların Kilitleri Neye Göre Açılıyor?

  Asıl mantık nedir bilmiyorum ama ben çift elli kılıç, çift elli gönderli silah ve cirit yaparak bol parça açabiliyorum. üretim yaparken zorluk seviyesi ve hasarın maksimum olmasına dikkat ediyorum. hem bol bol üretiyorum yoldaşlarla beraber sonra da bunları eritiyorum. hem yoldaşlar seviye atlıyor hemde parça açılıyor. ayrıca yoldaşlardan demircilik yeteneği gelişenler '%100 parça açma şanş arttırımı' gibi perkler var onlara veriyorum.
  + pilum başlı cirit'ten bol bol yapabilirsin. az malzeme istiyor, verdiği tecrübe ve parça açma şansı yüksek gibi.
  ++ cirit yaparken boyutları fullersen maksimum hasar elde ediliyor.
  Hocam yoldaşlarla birlikte yapıyorum derken? Nasıl beraber yapılabiliyor ki? Birliğinde mi olması lazım?
 15. gunwiggle

  Demircilikteki Parçaların Kilitleri Neye Göre Açılıyor?

  Selamlar, demircilikteki yüksek seviye parçaları kullanabilmem için ne yapmam lazım? Demircilik seviyemi yükseltmeyi düşündüm ama, tek elli kılıçta 5. seviye parça kullanabiliyorken tek elli baltada çoğu kilitli. Bunların ayrı ayrı perkleri mi var? Ya da neye göre kilit açılıyor?
 16. gunwiggle

  Sancaktar (Bannerman) Unit

  Eklenecek diye söylendiğini ben de biliyorum ama bu cevabı alalı uzun zaman olmuştu. Hala gündemlerinde mi değil mi bunu bilmiyorum. Belki de vazgeçtiler yani. Yakın zamanda böyle bir açıklama geldi mi bir yayında veya başka bir yerde? Malum bu merak edilen bir konu ama her yayını her konuşulanı takip etmek güç biraz. Biraz daha resmi yapsalar bu işleri TaleWorlds'ün youtube kanalında mesela, daha iyi olacak. Yakınlarda soru cevap yapılmıştı mesela. Sonradan öğrendim, 3 saat oturdum dinledim. Orada da konusu geçmişti ama bu konuya bir cevap verilmemişti geliştiricinin hakim olduğu bir yer olmadığı için. Kendisi biz bile oyunun son halinden bihaber olarak üretiyoruz oyunu demişti.
  Erken erişimin olayı o zaten hocam. Oyuncuların da fikirlerine değer verip, onların önerileriyle birlikte oyunu geliştirmek. O yüzden çoğu şey hakkında kesin ve net cevap veremiyorlar.
 17. gunwiggle

  Sancaktar (Bannerman) Unit

  Çok mantıklı bir fikir. Ayrıca detaylandırarak anlatman daha iyi olmuş. Hile gibi olmadığı gibi dezavantaj da eklemişsin. Bence yapısı bu şekilde düşünülebilir. Destekliyorum.
 18. gunwiggle

  Nüfuz Nasıl Kazanılıyor, Nasıl Kaybediliyor?

  Anladım, teşekkür ederim.
 19. gunwiggle

  Nüfuz Nasıl Kazanılıyor, Nasıl Kaybediliyor?

  Selamlar dostlarım, nüfuzun işleyişini bir türlü anlayamadım. Anlatabilecek var mı? Ne işe yarar?
 20. gunwiggle

  Hotfix'den Sonra Oyunu Yeniden İndirme??

  Anladım, kuzu gibi bunu yine indireceğim. Ama bundan sonra hotfix geldiği zaman güncellememekte ısrarcı olacağım, en azından kesinleşene kadar. İnternetim iyi olsa ve bu dosyaları indirmem saatlerimi almasa, gerçekten en ufak bir problem olmayacak. Ama sonuçta: yapacak bir şeyimiz yok. İndireceğim, tadına varana kadar.
Top Bottom