Search results

 1. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Bu çok güzel bir mod. Umarım performans, kültür, zırhlar ve karakter stat olayları güzel olur.

  Bu da gameplay videosu.
  Ben TaleWorldsün başka bir markada kendi markasının kullanılmasına izin vereceğini düşünmüyorum. Aynı şekilde Paradoxun da. Kaldırılır bence bu mod
 2. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Özet geçebilen olursa çok iyi olur aslında. Yayın süresinin maşallahı var da
 3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Etkiliyor ama modüller üst üste bindiğinden bazı featurelarda sıkıntı olabiliyor. Yeni save açmak en mantıklısı yeni gelen patchi buna uygun görüyorsan.
 4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Bence oyunda genel manada piyadeler güçsüz. Hep en çok kayıp piyadelerden gidiyor benim. En çok ölenin onlar olması normal haliyle yakın dövüşe giriyorlar ama bu Sturgiya’ya yansıyor sanırım.
  Bu sorun agroda bence. Bam güm dalınmasından, belli bir unite saldıramamaktan ve çarpışma hattı yaratamamaktan kaynaklanıyor bence. Savaş alanı çok dağılıyor. Okçular inanılmaz rahat kalıyor
 5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Ayrıca ben imparatorluk asker ağacının komple güçlü olduğunu düşünüyorum. Piyade, okçu, atlı hiçbirinde defo yok
 6. Sadakat Arttırma

  O şehirde panayır alanı yoksa o şehirler folloş oluyor. Sürekli isyan sonra savaşta ilk kuşatılan yer. Bu çok büyük bi sorun ya penaltıları kısacaklar ya ayrı bi perk veya başka bi şey eklemek lazım. Kültür converti olmayacağını söylemişlerdi sanki.
 7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Klasik crashlerden yedim sebebini bilmediğim. Bir de arenaya girince shader error, haydut sığınağına girince error, envanter de font hataları, oyunda kilitlenmeler sebebini bilmediğim bir şekilde. Bir de companionlara rol atayamadım klasik bug.

  Edit: doğrulama falan yaptım bu arada.
  Ben de bi kere shader error aldım ama oyun çökertmemişti. Diğer konular dikkatimi çekmemişti. Teşekkür ederim

  Edit: Ben de bir kaç bildirim yapayım o zaman. Bozkır haydutlarında içeri girince soldaki merdiven hala bozuk oyunun başından beri. Ve yukardaki powerbardaki siyah renk içerde belli olmuyor. O renk değişirse iyi olur.
 8. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  1.6.2'ye göz attım, doğal olarak çok fazla sorunu var. 1.6.2 oynayacaklara tavsiyem boşuna indirmesin.
  Ne gibi sorunlarla karşılaştın. Ben bi 10 saat oynamışımdır bir sıkıntı yaşamadım
 9. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Kalelere bağlı köylerde çıkıyor özel birlikler. Yani kalelerin bir işlevi sayabileceğimiz bir durum var gibi
  Kale işlevi demişken düşman orduları hakkında delayli bilgi verseler güzel olurdu. Mesala düşman ordusu iki gün önce Ursila Kalesi etrafında görüldü gibisinden
 10. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Ben 1.6.2'den çok memnunum bu arada. Evet grafikten kısmalar belli oluyor ama oyun daha yağ gibi akıyor. Bana baya stabil geldi. Umarım bu bozulmadan dengeleme ve featurelar devam eder
 11. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Ben de oyunda açıkçası wonderlar görmek istiyorum. İmparatorluk imparatorluk deniyor bu adamlar kalradyaya bir çivi çakmamış mı. Sturgia için yukarda bahsettiğiniz tarz şeyler. Hoş olurdu
 12. Euro 2020 Game

  These words aged like fine milk. Zero goals and a miss that sent France out.

  These words were more like wine.
  Hahahaha. If i didn't choose france, they would destroy the tournament for sure. But i am very happy to predict mbappe's performance
 13. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Kesinlikle, "kazanç / oyuna harcanan gerçek zaman" formülünü hesaba kattığımızda Trading'in perkleri yetersiz kalıyor. Mevcut arz/talep dengesi değiştirmek yerine perklere daha fazla avantaj getirilse bahsettiğim formülde trading daha cazip olur. Şu anki haliyle yağmacılık veya trading pek avantajlı durmuyor. En azından bu oyunda yeterince savaştan sıkılmış biri olarak hadi bir de ticaret deneyeyim dediğimde hiç keyif alamadım. Bir amacı yok.

  Yani, Smithing'in nerflenmesinden ziyade, ticaret yapmak isteyen oyuncular için biraz daha seçenek sunulması gerektiğini düşünüyorum. Akla da ilk olarak perk geliyor. Başka sistemler de getirilebilir tabi.
  Her ne olursa olsun demircililte javelin satışı filan dengelenmeli bence. Ayrıca ben bir saveimde ticaret oymadım ticaret skilli yüksek yoldaşlarım ciddi gelir getiriyordu. Her yeni karavanda penaltı olmasına rağmen. Belki bu kaldırılabilir.
 14. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Bozulacaksa dün de bozulabilirdi yarın da bozulabilir. Ertelenmesi eklenecekse EA'i uzatmaktan başka bir şey yapmıyor. Gelmesi lazım artık unit vs dengesi oturdu artık bence
 15. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  mexxico oyuna eklenen en küçük bir şeyin bile bazen öbür tarafta bir çok kodun çalışmasını bozabildiğini söylemişti. Bir şeyler eklenecekse bu kadar fix ve stabilasyon onlar geldiğinde çöpe gitmeyecek mi ?
 16. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Forumda da birkaç kez paylaştım. Belki görüp yapmaya başlamış bir ekip vardır : /

  Gelirse yakın zamanda gelmez zaten. Öyle bir beklentim yok. Sadece böyle bir mod bannerlorda yakışır, üzerinde iyi düşünüldüğü takdirde dedim ve dillendirdim.
  Usta sıkıntı bunu her sayfada 4 paragraf tekrar dillendirmen olabilir diye düşünüyorum oyunun bugünki gerçeklerine çok uzak kalıyor. Ayıptır söylemesi ben senin mesajları direk geçiyorum artık.
 17. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Bu barışa diplomacy modundaki gibi kesinlikle ateşkes süresi gelmeli. Late gamede savaşlar bitmek bilmiyor yoksa tüm krallıkların agrosunu çektiğin için
 18. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Belki şu an öncelik olarak onu görmüyordur. Dediğim gibi zamana yayıp bu konudaki isteklerinizi yazarak bekleyin. Elden başka bir şey gelmez. Daha zaman var.
  Bahsettiğin indie şirket için bir süre dinlemeye mi çekileceksin ve aklında bir şeyler var mı?
 19. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Umarım her pcde aynı artış görünür. Büyük ihtimalle aylardır yenilik gelmemesi hep bu optimizasyon çalışmalarından dolayıydu diye düşünüyorum. Umarım bundan sonra içerikle ilgili şeyler eklenir.


  Hocam uzun zaman evvel Armağan Yavuz'un Jahrein ile yaptığı röportajı izlemiştim , yayını pek bilen olmayabilir, izlenmesi 1k falan zaten. O videoda hissettiğim kadarıyla Armağan bey biraz işkolik biri ve yapılan projenin her kısmına müdahil olan birisi sanırım. Oyun yapmayı ne kadar sevdiğini falan birkaç defa söylemişti. Yani müziğinden ana menü kodlarına , modellerden diyaloglara kadar her konuda muhtemelen sürece dahil oldu.
  Ve yine (yanlış değilsem akademisyen temelden geliyor kendisi) oyunu yaparken de bir oyun şirketinden çok bir mühendis gibi düşündü sanırım. Özellikle modlanmaya bu kadar açık bir oyun serisi görmedim , yani direkt girişte hangi modu/modları seçeceğimizi belirten launcheri bile var oyunun. Hatta ana oyun dahi içeriklerini pek anlamadığım 4-5 farklı moda bölmüşler , muhtemelen bu bölmenin de bir mantığı vardır diye düşünüyorum.

  Bu mühendis kafasıyla yönetiliyorsa cidden , sürekli şikayet edilen "önceliklerimiz" konusunda , hataları ve optimizasyon sorunlarını kast ediyordu bence. Sonuçta mühendis kafasıyla bakarsak yapılan şeyin önce temel hataları giderilmeli ki sonra tek tek yeni şeyler eklersin. Bir arabanın gövdesinde hata varken nasıl ki parçalarının montajını o gövde üzerine yapmazsak , oyunda da bunu yapmak istememiş olabilir diye sanıyorum. Yani koltuğu yerleştirmeden oradaki hatayı düzeltip sonra yerleştirir gibi.

  Sizin dediğiniz şu gelecekte taleworldsun işlerini zorlaştıracak şey de başta yazdığım olabilir belki. Yani Armağan Bey'in oyunun her parçasına müdahil olması yavaşlamaya sebep olabilir zira warband gibi ufak bir oyun yok artık , daha kompleks işlerle çalışacak ve büyük bir şirket haline geldi taleworlds. Ha belki değildir tahmin yani , zan altında bırakmayayım kimseyi.

  -.-.-.-.-.-.-.-

  Şahsen ben sabırsız değilim bekleme konusunda , bence bannerlord sancılı bir süreç sonucunda da olsa başarılı bir şekilde çıkış yapmış bir oyun oldu. Resmi olarak oyunun son hali bu değil , yani daha umut var ve şahsen önümüzdeki birkaç ay içinde çok fazla yeni şey bekliyorum zira 1.6.0 yamasında performans bayağı iyi diye haberler gelmeye başladı. Hatta artık mpye el atılacağını tahmin ettiğimden oraya konu açtım şunları yapsanız daha güzel olabilir diye. Umarım tahmin ettiğim gibidir.

  Sadece mühendis kökenli yöneticilerin olduğu durumlarda bu yaşanıyor maalesef dediğin gibi. Benim de tecrübelerimle sabittir bu ki ben de bir mühendisim. Konusu açılmışken mühendis-yönetici hayali kuran kardeşlerim ikinci dal olarak ekonomi, işletme, endüstri alanlarını okumazını rica ve tavsiye ediyorum. Hem kariyeriniz hem çalışanlarınızın mutluluğu adına çok önemli artılar katacaktır bu. Ben sonradan idrak ettim şimdi biraz zor oluyor. Ve önümüzde az bir yol kaldı inşallah siz iş hayatınıza (buraya yazılacak çok şey var da) "iktidarsızlıkla" devam etmeyeceksiniz. Konusu açılmışken kaçırmayayım dedim.
 20. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  herkeste aynı degil sanırım bu optimazson konusu.bende 1.5.7 serisinde neredeyse yag gibi akıyor oyun ama sonrası sıkıntılı.1.59da çok kasma vardı,1.6.0da biraz düzelmiş durumda ama 1.5.7 gibi saglıklı degil bende hala...
  Doğru bu. Ben de merak ediyorum bunu muhtemelen cpuların ve gpuların kod çözücü farkından oluyordur galiba az olan eski bilgilerim beni yanıltmıyorsa
Top Bottom