Search results

 1. ajtunc

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Şu an moderasyonda görev alan arkadaşların hepsi, sizin gibi normal üye idiler. Yani forum yönetimi forum içindeki üyelerle şekillendi ve ileride de yine forum içinden moderasyona uygun üyelerin belirlenmesi/seçilmesi, görüş birliği ve gönüllülük esası gibi şeylerle şekillenecektir. Şirket ile hiçbir ilişkimiz yoktur.

  Madem reportlamadın, bu neyin nesi?
  Ekran görüntüsü ne kadar güzel bir şey, değil mi?(!) Raporlamışsın işte! Bizim hayatımız sadece forumdan ibaret değil ve işimizi ciddiye alıyoruz. Sen gelmişsin dalga geçer gibi raporlama yapıyorsun. Gördüğüm zaman sinirlendim ve 4 puan ceza verdim.

  Önemsediğimiz tek şey forumun kuralları, işleyişi ve düzeni.
  Reportlamışım hatırlayamadım pardon :grin: ceza puanı haklı moderasyonda ki bu konu hakkında özür dilerim.
 2. ajtunc

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  TaleWorlds çalışanları forum moderasyonu tarafına karışmıyor. Cezaları biz vermiyoruz.
  Teknik olarak doğru olduğuna şüphem yok :smile:
 3. ajtunc

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  İşine gelmemesinden ziyade sizin kullandığınız hatalı uslup buna sebep olmuş olabilir mi acaba ?
  Cevaplayabilceği sorulari cevapliyor ama siz yapıci eleştiri yerine surekli aba altindan sopa gösterirseniz başta siz iletişimi kendiliğinizden kopariyorsunuz kışkırtarak cevap almaya çalışıyorsunuz.
  Yapıcı eleştirilere cevap verdiklerine katılmıyorum, bir kaç gün önce iğneleme yaptığım için moderasyonu oyalamaktan 4 puan ceza verildi bana. Oyunun çıkmamasına tepki gösteren arkadaşlara "uğraşıyorlar vatan hainleri hepinizi reportluyorum" gibi şeyler yazmıştım fakat reportlamamıştım :grin:.

  Yanılıyor olabilirim ama postalnikov adlı arkadaşa da yukarıda yazdıklarından ötürü mute atılmış olabilir.

  Bir kişi iki kişi değil memnuniyetsiz olan eleştiren. Ellerinde bir çekiç var yaşadıkları her probleme çivi muammelesi yapıyorlar.

  Sanki oyunun arkasında benim ismim var, zararı bana dokunacak sanki, sanki ben çalışıyorum TW'de iş ararken CVme yazarken bu geliştirme süreci benim aklıma gelip bana tereddüt ettirecek sanki.

  Beğenmediğiniz yorumları yapanları banlayın susturun ceza verin devam edin böyle başaracaksınız.
 4. ajtunc

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Nasıl bir plan dahilinde çalıştıklarını bilmiyorum ama tahminimce öncelik verdikleri şeyler konusunda yavaş ilerlemeyi tercih ediyorlar bu daha sağlıdır muhtemelen. Mesela demirciliği örneklediniz, modcular oyunda görmek istedikleri şeyi modlarlar ve oyunun hangi dinamikleriyle çatıştığını önemsemezler. Sadece olsa daha iyi olurdu der ve eklerler.Sonuçta bir hataları milyon dolarlık projeye zarar vermeyecek, sadece modu yayınladıkları platformda - oy alacak o kadar.

  Birde bu firmanın ne kadar geniş çaplı olduğuyla da alakalı bu durum. Bence sorun sistemleri değil, sorun kitlece isteklerimizin hemen gerçekleşmesini sağlayacak sihirbaz bir firma olmamalarıdır.
  Önsöz ;
  Cevabını alıntılayıp senin düşüncene destek verecek bir kaç konuya değinen bir paragraf yazdım yazdım, Similiar Threads penceresinde bir konu gözüme çarptı, yazmayı bırakıp konuya baktım merak etmiştim çünkü. Konu, geliştirici güncellemesi #4'ün çevirisiydi, ilgili video 11 Ekim 2020 tarihinde Youtube kanalına eklenmişti, konunun açılış tarihi 27 mayıs 2021 idi. Bunun üzerine ben de yazdıklarımı sildim, düşündüm ve aşağıya yeni bir paragraf yazdım.

  Giriş ;
  Şahsi Fikrim ; TW'ün hangi konuda geliştirme yapıyor ise topluluğa açık bir dil ile bildirmesi olur.
  Toplulukta ki konulara baktığımda %80 ihtimal ile kozmetik içerikli konular var. Kimisi güzel kimisi kötü kimisi gerekli fikirler var.
  Ekibin hangi konu üzerinde yoğunlaştığı bilinmediği için fikir kendi içinde elenmiyor ve sonunda umursamıyorlar, çalışmıyorlar şeklinde kötü bir imaj çiziliyor TW tarafından. Mesela 1.6.0 yaması için çalışılmış, benim gibi vasatın üstü/orta seviye makinalar için çok değerli bir yama, performans konusunda gayet verimli güzel bir çalışma olmuş bir tane crush yemedim, emeğinize teşekkür etmeli miyim ?..

  Gelişme ;
  Eğer hangi konu üzerinde çalışma yaptığınızı bilseydim şüphede kalmaz teşekkür ederdim.
  Ne yaptığınızı bilmiyoruz, bir gün fil muhabbeti konuşuluyor, ertesi gün ek içerik paketi bunun sebebi iletişim eksikliği.
  İletişim kurmak, bilgi vermek, TW hakkında ki olumsuz havayı kıracaktır ve bize fikir beyan etmek adına bir konu verecektir, fikirlerimizi bilinçli bir şekilde paylaşıp oyuna pozitif yönden katkı sağlayabilir işinizi kolaylaştırabiliriz, gidişat konusunda planlamalarınız hazır ise fikir kabul etmiyor iseniz bunu da bildirmeniz gerekir en azından insanların ne ile karşılaşacağı hakkında daha somut bir fikri olur beklentiyi buna göre tutar ve insanların düşüncelerini merak edip foruma giren TW çalışanlarını yani sizleri de doğal olarak yıpratmazlar, veriminiz artar.

  Sonuç ;
  Değerli Tale Worlds Enterteinment ekibi, insan iletişim sayesinde sosyal bir canlıdır.
  Her hangi bir şeyi kötülemek için insanların elle tutulur sağlam, sarsılmaz bir veriye ihtiyacı yoktur yoktur, isterler ve söylemekten çekinmezler Önsöz bölümümde yaptığım gibi, kim bilir iş sorumlusu neler ile uğraşıyordu da çeviremedi zamanında.
  Kurunun yanında yaşı da yakmak size yarardan çok zarar getirecek, yamalarda çalıştığınız konuları topluluğunuz ile paylaşın, oyun tam sürüme geçtiğinde sadece topluluktan çıkan güzel fikirler hatırlanacak.

  Edit : "oyun tam sürüme geçtiğinde topluluktan çıkan güzel fikirler hatırlanacak." cümlesine bağlaç amaçlı "sadece" kelimesini ekledim.
 5. ajtunc

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  görevi olanlar zekatı kadar birşeyi oyunculara sunmuyorken aylarca kaliteli bir şekilde sırf gönlünden geçip böyle modlar yapması zorunluluk olduğu anlamına hiçbir şekilde gelmiyor.
  Ağzına sağlık üstadım. 🙏
 6. ajtunc

  BANNERLORD MULTIPLAYER VIDEOLARIM

  tekmeler güzel, başarılarının devamını dilerim
 7. ajtunc

  Daha iyi bir multiplayer deneyimi için ufak tefek önerilerim

  Aynen düz deathmatch , herkes tek oluyor en çok kill alma sırasına göre sıralanıyor.
  +1 Free For All, yokluğunu bana da hissettiriyor, hem refleks geliştiriyor hem de eğlenceli.
 8. ajtunc

  Unresolved Haritada sağ tıklayınca imleç sol üst köşeye kayıyor.

  Haritada sağ tıklatınca imleç belli bir mesafede sol üst köşeye kayıyor, yay ve fırlatma baltası(Diğer fırlatma silahları ve arbaleti denemedim.) kullanırken herhangi bir problem oluşturmuyor. İşlemci : İntel i5-4200M 2.50 GHZ. 1 Yuva 2 Çekirdek 4 Mantıksal İşlemci. Turbo mod hep açık sürekli...
 9. ajtunc

  noldu şimdi 1.5.10 betaya ?

  1.6.0 mevcut olması gerekiyor. Sorgulama hocam yapıyorlar kendince bir şeyler anlaması güç ama yapacak bir şey yok.
  sorgulayıp tepki gösterince moderasyonu oyalamaktan 4 puan ceza veriyolar zaten :grin:
 10. ajtunc

  v.1.5.10

  arkağaşlar ayıp adamlar uğraşıyor, hain diye reportluyorum happiness'i.
 11. ajtunc

  Geliştirici Güncellemesi #2: Modlama Araçları ve Daha Fazlası

  elinize sağlık sayın MArda çeviri için teşekkürler.
 12. ajtunc

  Oyundaki Çokluğun Azlığı yok etmesi

  korkak tarafından yönetilen aslanlar ordusundan korkmak ama aslan tarafından yönetilen korkaklar ordusundan korkarım
 13. ajtunc

  Ekonomi Konusunda Tavsiye

  Cirit üretip satarak orduyu finanse edebiliyorum sadece, kervanlar yağmalanıyor, büyük şehirlere dükkanlar açsam bile büyük getirileri olmuyor, tavsiye alınık.
 14. ajtunc

  İşlevsel Modlar

  Günlük Eğitim modunu yükledim menü kayboldu, yeni sefer devam et vb. kayboldu bannerlord.exe den girebiliyorum oyuna bu sefer yerli yersiz donma yapıyor oyunda sildim yükledim düzelmedi nasıl düzeltebilirim. ?
 15. ajtunc

  23 gündür 1.4.3 gelmedi

  Çalışmak zorunda olan insanların endişelenecek daha önemli şeyleri vardır belki, hayatları gibi öldürme riski olan bir salgın hastalık var bu aralar, dikkat edin sizde.
 16. ajtunc

  Asil Heyet Parti Bonusu

  Denge getirmek için falan
 17. ajtunc

  Güle Güle Kalradya

  oyuna giriyorum şehir şehir dolaşıp turnuvalara katılıyorum sadece turnuva ortamını sevdim sonra çıkıyorum
 18. ajtunc

  Oyun açılmıyor.(Steam)

  problem devam etmekte müdahale edebileceğim herhangi bir kodda yok.
 19. ajtunc

  Oyun açılmıyor.(Steam)

  Oyunu steam üzerinden oynuyorum. Launcherdan PLAY tuşuna bastıktan sonra oyun açılmıyor. Crush durumlarında görev yöneticisinden Launcherı bulup kapatmam gerekiyodu tekrar oyuna girebilmem için. Şu anda Launcher sonrası hiç giremiyorum oyuna görev yöneticisinde de bulamıyorum steam...
Top Bottom