Search results

1. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Vay canına 95/96 hımm direk bir muhalefet çıktı mantar gibi. lan bu Türk yapımı bir oyun en başta simgesel olarak bile Türkçe olması lazım bir çok şey kaldı ki mod. haftalar önce ilgilenicez gibisinden bir şey yazdı ve sonuç hüsran. Sende hala bunu savunuyorsun. Bitmediniz.
    Dostum bu devlet eliyle yapılan milliyetçi bir şirket değil, sen bir şirket kur ve ihracat yapmaya başla anlayacağına eminim, türkçe forumda türkçe yayınlamaları gereklimiydi EVET, ancak bunun için herşeyi çöpe atmak HAYIR, yahu kardeşim adam zorunda değil ala ala adam satışını ihracatını düşünür, ayrıca unuttuğunuz durum oyunun tam sürümüne daha çok var siz o parayı vererek geliştirilen bir oyunda çıkan tüm sorunları kabul ederek alıyorsunuz EARLYACCESS budur bir şey söylemeye hakkınız yok... Şunu anlayın artık tam sürüm çıkmadan erken erişim bir oyundaki hataları ve ya ilgilenmediklerine diyebileceğiniz bir şey yokkkkk, almayın akrdeşim ozaman ne abarttınız yahu ! Şunuda anlamıyorsunuz, bu hikayeli bir oyu ndeğil yani 7-8 saat sonra bitirip bir köşeye atmıyorsunuz, nispeten açık dünyalı, RPG ve ARPG'yi bir araya toplayan ilk çıktığında türünü öncülük eden bir oyun yaniiii 150 TL'ye 8 saat değil benim gibi 200-300 saat oynuyorsunuz en az. Basit matematikle bölündüğünde ben gayet paramın karşılığını aldığımı düşünüyorum ve tam sürümde daha çok oynayacağım, sadece muhalefet olmaya çalışmayın MANTIKSIZ OLUYORSUNUZ ÇÜNKİ....
  2. Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Oyun güzel hoş. Kuzaitler ile birlikte caldarianın diyarının hepsini teker teker işgal ettim oda hoş ama.. bir an canım sıkıldı ve kendi krallığımı kurma vakti geldi dedim ve arzagosa doğru yola çıktığımda ejder sancağım olmadığı için konuşma ekranında takılıp kaldım ve 161 saatimin çöp olduğunu gördüm. Bu hiçte güzel değil. Lütfen bunu düzeltin
    dostum o bir görev sen tüm soylu ve liderlerin kellesine almadığın sürece görevi yapabilirsin haritadan bul ve konuş 10 kişi ile, katlettiysende kusura bakma her yolun bir sonucu var, görev sadece bir kılavuz gibi düşün create kingdom danda krallığını kurabilirsin.
  3. İşlevsel Modlar

Arkadaşlar tutsak lordların kaçmasını önleyen bir mod vardı ismini bilen var mı ?
  4. İşlevsel Modlar

Merhabalar. Şu 5 seviyeden yukarı askerleri partiye alma modu önerebilecek biri var mı bana ???
    Recruitable ve RecruitablePrisoners modları çalışmıyor bende yükleme ekranında hata veriyor mod ismiyle atıyor, çalışan, çalıştıran veya benzer mod var mı bulamadım da ???
  5. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

1.5 gelsin onda da başlarım. Oyunun başları benimi için daha eğlenceli açıkçası. İleri safhası sıradanlaşıyor şuan oyunun
    Kesinlikle katılıyorum.
  6. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

@Mordors arkadaşı evinden aldırında mesai yapsın çevirini bekliyoruz. :grin:
  7. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Şehirlere girme sebeplerini bir bir ortadan kaldırıyorlar yani. Keşke şehirleri modellemekle hiç uğraşmasalardı girmeye gerek yok madem. Kuşatmalarda yalandan bi 3d yaparlardı yeterdi hem yer de kaplamazdı boşu boşuna nasıl olsa girmenin hiçbir anlamı yok şehirlere, kalelere, köylere.
    Oyunun özlerinden birisi ancak bu. Bunu çıkarmak oyunun karakteristliğine -1 yazar ben arada sırada şehre girip gezmeyi seviyorum, kalelere girip vay be dağın dibine kule dikmişler demeyi, off be şehre bak askerler kaçarken arkasından sokaklardan geçen askerlerimi izlemeyi seviyorumi.
  8. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

1.3.1 den 1.4.0 a yaklaşık 1.3 gb
    1.4.0 ---> 1.4.1 e .1.5 gb

Eee 0.9 gb nerede ? Bir matematikçiyi kandıramazlar.
    Mount and Blade'Te matematik farklı işler bilmiyormuydun. :grin:
  9. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

1.48 gb indiriyor şimdi. Sende nasıl o kadar çok olabilir ki ?
    O betayı indiriyor, bende betayı indiriyorum 3.7 gb.
  10. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Yeni Sturgia zırhları ve Batanya kalkanları eklenmiş.
    Artık 45 yaşından sonra evlenebiliyoruz. Evde kalanlar yaşadı.
    Performans iyileştirmesine son üç güncellemedir baya kasıyorlar. Güzel gelişmeler var.

Krallık kurma olayını ben ikinci oynayışımda farketmiştim. Ana Göreve özel olması zaten saçma sayılırdı.

Ben geliştirici olsam, NexusMod'u düzenli takip ederdim. Baya orijinal fikirler var. Battle Bandage mesela dengelenerek oyuna eklenebilir.
    Eminim göz gezdiriyorlardır, bir oyun geliştiricisinin ofisine kapanıp çevreye bakmadan oyunu geliştirmesi çok saçma ve pek akıl almaz geliyor bana, erken erişimleri +'larından biri erken düzeyde etkileşimdir zaten.
  11. İşlevsel Modlar

Şuan dismamber modu hata verdi, durduk yerde şuana dek bu modda sıkıntım yoktu güncellemede gelmedi ne moda ne oyuna ilginç yahu, tüm hataları anlıyorum uyumsuzluk çakışma falan filan ama bu saçma geldi. :grin:

Edit: Güncelleme gelmiş. :grin:
    Çeviri hızlı ekleyebilirse arkadaş sevindirici olur.
  12. İşlevsel Modlar

[QUOTE = "egeli0091, yayın: 9435021, üye: 548231"]
    arkadaşlar doğan çocuklarımızı daha hızlı yaş atlarttıran bir mod vardı bir videoda denkgelmiştim bulamadım tekrar günlerdir arıyorum ismi neydi bilen var mı ? çocuklar çok yavaş büyüyor...

https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/118

Bu mod ile yaşını büyütebilir ya da küçültebilirsiniz, ancak sayı ile yapamıyorsunuz olsun bununda bir çözümü var.
    Öncelikle yaşını ayarladıktan sonra, karakteri düzenleme bölümünden CTRL+C basıp masaüstünde bir notepad açacaksınız ve oraya yapıştıracaksınız.
    Oradan da age yazan kısım yaşınız oluyor yaşı ayarladıktan sonra da o kodu tamamını kopyalayıp karakter düzenleme bölümüne CTRL+V basıp tamam diyip kapatacaksınız. Ben çocuk doğar doğmaz 18 yaşında getirip birliğime aldım savaşıyoruz baba kız ;d
    [/QUOTE]
    Yok benim istediğim öyle değil, ben fazla oyuna müdahil olmak istemiyorum beni çok aşırı etkileyen dengesizlik varsa mod ile çözmeye çalışıyorum. Bir yerde okumuştum 86 gündemi ne yaş atlıyormuş sanırım, önceki saveimde haritanın yarısını aldım daha çocuklarım büyümemişti. Ben sadece 80 günde değilde 15-20 günde yaş atlasın ama direk 18 e gelmesin yaş atladığını göreyim oyunun dinamiğini yaşıyayım, yinede teşekkürler cevabın için modu buldum da sadece başka modla uyumsuz çıkınca çözüm arıyorum.
  13. İşlevsel Modlar

Soruna cevap verildi mi bilmiyorum ama bazı modların düzgün çalışabilmesi için ana sayfasını dikkatlice okuman gerek. Modlibsiz nasıl çalıştı hayret doğrusu.

Edit:
    egeli0091 sorunuzu tam olarak anlayamadım. Resimde gözükmüyor mu ? Battle renown diyor. Belki sürüm farklılığı olabilir. Ben 1.3.x kullanıyorum.

xdizeing

şu vortex işini beceremedim. Eskiden nexus kullanırdım. Noble Troops modunu öneririm. Yeni askeri birimler geliyor.
    Orada kasdettiğim arkadaş patrol ile ilgili modu soruyordu o mod yok bende modlib yüklü yani. Oradaki konuyu çözdüm, şuanki sıkıntım grow and roked modu çocuğa çok kolaylaştırmadan birazcık daha hızlı yaş atlaması ancak bu sefer Bannerlord Tweak ile çakışıyor sanırım.

Sanırım anlatamadım çocukların biraz hızlı yaş atlamasını istiyorum mesela grow and worked da growth bosst stop age kısmından hızlandırıp yavaşlatabiliyorum ama Bannerlord Tweak'de buna benzer bir yazı yok sadece cinsiyet ayarlama kaç yaşında ergen sayılacak veya kaç yaşında orduya girecek diye ayar var ancak hızlı yaş atlatma ayarı yok ben mi göremedim acaba diye türkçesinide yükledim yine alakalı birşey bulamadım.

Dediğiniz Battale Renown ise kazanacağım ün ile alakalı değil mi ? Ben sadece çocuk yaşı ile ilgileniyorum diğer ayarları kolaylaştırmadan. Resim ekliyeyim dedim ama bulamadım neyse, Bulduğum Battale Tweaks Reward altında Battle Renown Multipler ve Battle İnfluence Multipler bunlar savaşlar ile ilgili birde turnuva kısmında var ama oda farklı sizin dediğiniz Battle Renown da ünle alakalı olması gerek.
  14. İşlevsel Modlar

Arkadaşlar Bannerlord Tweaks ile Grow nad work modu çakışıyor mu bende Bannerlord Tweak modu oyun ayarı kısmında aktif olmuyor ikisi bir etkin olunca.
  15. İşlevsel Modlar

Modlib yüklü değil mi ?

Yüklü 1.4.1 versiyonu var şuan bende. İlk başta yaş sınırı ergenlik yaşa girme yaşını filan ayarlıyorsun, yaş ile ilgili ve eş ile ilgili diğer ayarlarda hamilelik süresi cinsiyet ayarı filan buldum ama hızlı yaş atlatma ile ilgili bir yer göremedim renownda bir tek turnuva ayarında geçiyor bu yazı ss atabilir misiniz bir o kısmı.
  16. İşlevsel Modlar

renown yazıyor. Orada dikkatlice bak. 3 kat 5 kat gibi. Şuan oyuna giremiyorum, bulamadıysan akşama resim atarım.
    Bulamadım.
  17. İşlevsel Modlar

grow up and work modun ismi
    çok saolasın.
  18. İşlevsel Modlar

Bannerlord tweaks modunu öneririm.
    o mod yüklü bende, bu ayar orada var mı baktım ama bulamadım age kısmımı yoksa ? sadece yaş sınırını ayarlamıyormuydu orası ben yaş atlatma hızını bulamadım modda ?
  19. İşlevsel Modlar

Yeni sürümde bu özelliği kaldırdılar. Bannerpaste modu var. Onu indirirsen, kullanabilirsin.
    arkadaşlar doğan çocuklarımızı daha hızlı yaş atlarttıran bir mod vardı bir videoda denkgelmiştim bulamadım tekrar günlerdir arıyorum ismi neydi bilen var mı ? çocuklar çok yavaş büyüyor...
  20. İşlevsel Modlar

Arkadaşlar şu bannerlord editör sitesinde kodları sancak sayfasına yapıştırıyorum bende bir değişiklik olmuyor hiç bir şekilde farklı yapılmış bayrakları oyuna koyamadım.
Top Bottom