Search results

 1. sinansouth

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Oyunun ful sürümüne ve kapsamlı modlara (Warband'dan alışık olduğumuz senaryolu ve all in one modlar) ne zaman kavuşuruz tahmini?
 2. sinansouth

  Bannerlord En İyi Asker, Zırh, Silah, En Güçlü Ulus, Krallık Vs. Tartışma Konusu

  Batanya Forever! Tek eksisi süvarileri. Ama onu da süvari yok eden piyadeleriyle örtebiliriz. Konum olarak da çok beğeniyorum, batı imparatorlukla barış halinde kalıp vlandiyanın üstüne çökünce inanılmaz güçlü oluyo coğrafi olarak.

  Çift elli baltamı alıp ormanlarda vlandiyalı kesmeye gidiyorum.
 3. sinansouth

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  1.5.9 için uyumlu bi mod listesi atabilecek var mı? Crash yiyorum sürekli...
 4. sinansouth

  Bannerlord Mod Çeviri Listesi | 29.04.2020

  İstenirse konuyu tekrar canlandırabilirim güncel modlarla. Uzun süredir yoktum ortalıklarda :grin:
 5. sinansouth

  GÜZEL FİKİR ÖNERİSİ TOPLU TÜRKÇE MOD

  Mod kiti yayınlandığı zaman Türkçe modlar baya çoğalacaktır.
 6. sinansouth

  8gb ram ile oynanır mı?

  8gb ramim var çoğu ayarı en düşüğe çekiyorum savaşlarda çok büyük etkisi olmuyor. Çok büyük savaşlarda elbette fps düşüyor fakat dediğim gibi genelde hissettirmiyor veya rahatsız etmiyor beni. Asıl sıkıntı kuşatmalar.
 7. sinansouth

  In Progress Item and character icons are not rendering

  I also have started having this problem after the last update (e 1.2.1)
 8. sinansouth

  Resimler Yüklenmiyor

  Daha önce hiç yaşamadığım 1.2 ile birlikte gelen bir sorun. Arka planda hiç bir uygulama vesaire çalışmıyor sadece oyun açık. Ne kadar beklersem bekleyeyim yüklenmiyor. 25-30 dakika oynadıktan sonra oluyor bu sorun.
 9. sinansouth

  Savaşta Ölebilmek

  Hardcore oyuncular için eklenmesi gereken bir özellik. Ki zaten bu özellik var aktifleştirilebiliyo ama çalışıyo mu bilmiyorum. Açıklamasında kahramanlar savaş alanında ölebilir vs. yazıyordu. Yaşlılıktan ölme zaten oyun genelinde mevcut. Oyun late game odaklı yapılmış biraz ama şu an early access'te çoğu özellik olmadığı için oynayamıyoruz. Yoksa çocuk yapıp öldükten sonra onunla devam etme falan boşuna değil.
 10. sinansouth

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Envanterdeki eşyalar, birlik tipleri gibi küçük resimler gözükmüyor. Loading simgesi gözüküyor sadece. Eskiden 3-4 saniye loading gözüküp sonrasında açılırdı. Şimdi hiç gözükmüyorlar. 1.2 ile oldu.
 11. sinansouth

  Bannerlord Mod Çeviri Listesi | 29.04.2020

  Selam ben önceden bazı xml dil dosyası olan modları çevriyordum fakat artık dll dosyalarından çevirilen modları da çevirmek istiyorum bir tutorial bulup dnSpy kullandım fakat dnSpy kullanarak dll yi görünteleyebilsemde kodu değiştiremiyorum edit as method deyip kodu değiştirince taleworlds librarylerini bulamadığı için hata veriyor dnSpy dan dosyayı .sln olarak export ettim bu seferde visual studio açmadı dll editleme konusunda yardımcı olabilir misiniz?
  Ben şahsen çok karışık bir durum olmadığı sürece Il talimatlarını düzenle kısmından yapıyorum herhangi bir referans vs. istemiyor. (Edit Il Instructions)
 12. sinansouth

  talewords.com dan alınan oyunun iadesi

  Konu burda neden iade ettiği değil ki, böyle bi hakkı olması ve bunu kullanmak istemesi. Buna kim neden nasıl karışabilir :grin: Şu an oyunu beğenmemiş ve o paraya başka oyun alacak belki.
 13. sinansouth

  Klan rengi değiştirme.

  Kingdom Color Changer adında bi mod vardı. Deneyebilirsin.

  Bir de banner editörden kullandığın bannerlardan kaynaklanıyor olabilir bu sorun.
 14. sinansouth

  Bannerlord Mod Çeviri Listesi | 29.04.2020

  Bu modun çevrilme imkanı var mı? Daha önce paylaşmıştım ama sanırım dosyalarla ilgili bir sıkıntısı var.
  Public 1.2 için olan versiyonu çevrildi.
 15. sinansouth

  İşlevsel Modlar

  Modları yeni sürümlerde kullanan arkadaşlar sorunsuz çalışıp çalışmadığını belirtirse harika olur.
 16. sinansouth

  Bannerlord Mod Çeviri Listesi | 29.04.2020

  emeği geçen herkesin eline sağlık yalnız modların uyumlu olduğu sürümleri paylaşma imkanınız var mı? yada önce şöyle sorayım güncel sürümle uyumlu mu burada ki modlar?
  Sadece dil dosyalarını içeren çeviriler -yeni metinler eklenmedikçe veya var olan metinler değişmedikçe- modun tüm sürümleriyle uyumludur. Modun oyunun hangi sürümüyle uyumlu olduğunu ise modun kendi sayfasından inceleyebilirsiniz.

  Modun tüm dosyalarını içeren çevirileri ise olabildiğince güncellemeye çalışıyoruz. Tüm modu içeren çevirilerde güncellenme tarihine veya açıklamalarına bakarak uyumlu olduğu oyun sürümünü öğrenebilirsiniz.
 17. sinansouth

  Bannerlord Mod Çeviri Listesi | 29.04.2020

  25 Nisan: 8 modun Türkçe çevirisi yayınlandı.

  Herkesin eline emeğine sağlık.
 18. sinansouth

  Sound The Alarm - TR Türkçe Çeviri [Güncelleme Duraklatıldı]

  Eline sağlık. Yararlı bi mod, Türkçesinin olması da iyi oldu.
 19. sinansouth

  Bannerlord Mod Çeviri Listesi | 29.04.2020

  Yeni birlik ağaçları eklenen mod, modu kurduğunuzda varolan birliklerde ingilizce isme dönüyo mod sayesinde tükçeleşiyor.

  Burda yeni eklenen birlikler ve Envantere yeni bir kaç silah ekleniyor hepsi türkçeye çevrilmiştir :smile:
  Arkadaşlar bu iki modun yaması ufak çaplı bişey yaptık ama başlangıç sayılır :smile:

  Nexusa koymayı beceremedim yükleyebilcek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim sizde yükleyebilirsiniz isterseniz farketmez..

  Aşağıda basitçe anlattım. Resimlerle anlatmak isterdim ama elden bu kadarı geldi idare et hocam :smile: Eline sağlık bu arada, Nexus linklerini gönderdiğin an konuya ekleyeceğim.
  sitesine giriyoruz. Üyeliğin olduğunu varsayarak devam ediyorum yoksa üyelik açmak zorundasın.

  Sağ üstte Upload yazısına tıklayıp Upload a Mod'u seçiyoruz.

  Mod Details sekmesi açılıyor karşımıza ilk olarak. Yüklediğimiz mod tipini soruyor ilk seçenekte, Translation olarak seçiyoruz. Category için çevirdiğimiz modun kategorisini seçiyoruz. Aşağıda Mod Name kısmına modun orijinal adı, yanına da Türkçe çevirisi olduğunu belirtecek bir şey yazıyoruz. Mod Language kısmında Turkish seçiyoruz. Current Version'u istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Author or Team Name kısmında kendi kullanıcı adınızı giriyorsunuz. Brief Overwiev kısmında modun ana sayfada gözükecek kısa bir açıklamasını giriyoruz. Altında Detailed Description olacak, oraya da detaylı açıklamasını, kurulum talimatlarını, mod bilgilerini vesaire girebilirsiniz. Adult Content kısmında eğer modda bulunan bir seçenek görüyorsanız tıklayın. Classification kısmında Translation files kutusunu seçiyoruz ve Next tuşuna tıklıyoruz.

  Media sekmesine geçmiş olduk şu an. Burada en üstte Header Area kısmında facebook kapak fotoğrafı tarzı bir fotoğraf koymanızı istiyor -gerekli değil- varsa koyuyoruz. Altında Mod İmages kısmında ise modumuzun en az bir fotoğrafını koymak zorundayız. Bir alt kısımda eğer dilerseniz video koyabilirsiniz. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra Save, ardından Next tuşuna basıyoruz.

  Documentation kısmında eğer isterseniz modunuza Readme ve Changelog bölümleri ekleyebilirsiniz. Eklemek istemiyorsanız burayı tamamen boş bırakıp Next tuşuna basın. Ben kullanmıyorum bu bölümü.

  Permissions kısmına geldik. Ben bu bölümde ilk iki Commenting and Discussion ve User Permissions bölümlerine hiç dokunmuyorum. İsteğinize göre doldurabilirsiniz bu alanları. Distribution, credits and permissions kısmında modun izinlerini ve ayarlıyoruz, yine sizin isteğinize kalmış fakat ben burayı "I would like to specify my own permissions in the "Permission instructions" text box below and not use the built-in options" seçeneğine tıklayarak kendim yazmayı tercih ediyorum. Credits kısmında ise modun asıl sahibinin Nexus nickini yazmanız gerekiyor. İşlemleri tamamlayıp Next tuşuna basıyoruz.

  Requirements and Mirrors kısmına geldik. Burada yapacağımız şey eğer sadece çeviri yaptıysanız ve yükleyeceğiniz dosya modun tamamını içermiyorsa Required Mods on the Nexus kısmından çevirdiğiniz modun adını aratarak seçmek. Save ve Next tuşlarına basarak ilerliyoruz.

  Manage Files bölümünde dosyamızı yükleyeceğiz. Add a New File bölümüne geliyoruz ve File Name kısmına herhangi bir dosya adı veriyoruz, File Version kısmını istediğiniz gibi doldurabilirsiniz, File Category'i Main Files olarak seçiyoruz, File Description kısmında eğer isterseniz dosyanızın açıklamasını girebilirsiniz ve son olarak en altta Attach the File kısmına dosyamızı sürükleyerek veya Browse For Files tuşuna basarak modumuzu seçiyoruz. Yükleyeceğimiz dosya .rar, .zip tarzında olmalı. Rar içinde olan dosyanın Modules klasörüne atınca çalışabilecek şekilde ayarlandığından emin olun, ekstra klasörler olmasın katmanlı şekilde. Örnek: Gereksiz Klasör/AutoTrade/moddosyaları şeklinde değil, rar açıldığında karşımıza direkt AutoTrade çıkmalı. İşlemleri tamamladıktan sonra Save ve Next tuşuna basıyoruz.

  Articles bölümünü isteğinize göre doldurabilirsiniz. Next diyerek devam ediyoruz.

  Ve sonunda hazırız. Publish My Mod kısmına geldik. Artık tek tuş ile dosyanızı yayınlamaya hazırsınız. Modunuzu yayınladıktan sonra istediğiniz gibi tekrar düzenleyebilirsiniz.
Top Bottom