Search results

1. In Progress Screen Resolution Bug When returning to map

It's good to hear that. Thank you for helping us!
    This is problem fixed in e1.6.5beta! Good job devs! This can be set to resolved now.
  2. Haritadaki Nehirler

Bu tarz durumlarla karşılaştığınızda varsayımlarda bulunmak yerine Technical Support başlığı altında bug raporu açmanız sürece daha çok katkı sağlar
  3. Need More Info Crash after clicking LT on joypad to reassign controls

Yes in my case as soon as i enable dlss to performance ( dont tested other dlss options yet) it crashes as soon as i use my controller after getting from options to the game. I will cause the crash and send you the report and write you the cause.
    Okay, thank you very much for sharing this with us.
  4. Need More Info Crash after clicking LT on joypad to reassign controls

in my case i Disabled the DLSS to none. and my controller dont caused any Crashes anymore. this is strange...
    Hi, can you repeat the same scenario and observe the same crash? Are you sure there is a correlation? If so, pelase send us its dump so that we can investigate it further.
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Evet doğru söylüyorsunuz, zaten bu fpsin yerlerde sürünmesini zamanında kabullenmiştim işlemcim dolayısıyla. i7 7700hq var mobil olduğu için sağ olsun o kadar da iş gördüğü söylenilemez Bannerlord'da, açıklamalar için herkese teşekkür ederim.
    Cpu minimum gereksinimin biraz aşağısında kalıyor maalesef dediğin gibi. Savaş kalabalığını azaltarak performansı artırmayı deneyebilirsin. Cpu bound olduğun sahnelerde grafiği kısmanın bir getirisi olmayacaktır.
  6. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Üç sayfa aynı bildirimlerden gelince konu ilgimi çekti. Performans sıkıntısı yaşayan arkadaşlar var anladığım kadarıyla aramızda. Bundan bir sene kadar önce, oyun henüz yayınlandığında konuyla ilgili bir entry girmiştim ama eskilerde kalmıştır. Oyun performansına etki eden faktörler yalnızca gpu, ram, ssd değil, bizimki gibi çok sayıda agent içeren oyunlarda cpu performansı da oldukça önemli. Hatta kalabalık savaşlarda ağırlıklı olarak cpu performansı öne çıkıyor gpu'dan ziyade. Hangi cpu'yu kullandığınızı bilmediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum fakat duyurduğumuz minimum cpu gereksinimi Intel i3-8100 (Desktop). Cpu'nuzu bu işlemciyle kıyaslayıp sıkıntının bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığına dair genel bir kanı edinebilirsiniz. Eğer cpu da gpu da ram de önerilenlerin üzerindeyse, ve m2 ssd kullanıyorsanız, hangi senaryolarda oyunun kastığını bana yazarsanız ben kendi low config makinemde bir test etmek isterim.
  7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Kamerayı hareket ettiremiyorum bir süre sonra tekrar düzeliyor.
    Not alıyorum, teşekkür ederim.
  8. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

1.5.8 Sürümünde turnuvadayken photo mode açtıktan sonra esc ye basınca oyun böyle kilitleniyor.
    Kilitleniyor derken, kamerayı mı hareket ettiremiyorsun, photo mode'dan mı çıkamıyorsun, tam olarak ne oluyor?
  9. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ek olarak ufak bir görsel hazırladım. @Rkar bence güzel çizdim :smile:
    Sol tarafta, henüz sol tarafın (yetenek puanı kazanılan bölgenin) puanlarıyla hiçbir yetenek açılmadıgını varsaydım.İki tarafa da fikir verir.
    _fmel.png

(değerler atmasyoniktir)

@Abdullatif_ bu Bo modunda fotoğraf modunun çalıştıgını fark ettim. Mp olmasına rağmen çalışıyor bir şekilde. Fakat, oyunda aldıgın net görüntüyü fotoğrafta alamdım bir türlü. Ayrıca şu karanlık görsel aslında bu kadar karanlık da degildi. Kaydederken çok kararttı(oyunda güzel bir karanlık oluşturuyordu fotoğraf modu ama görseldekötü).
    4p7vm.png

q5Som.png

(bir önceki mesajım güncellendi)
    Selam. Müsait bir vakitte native'de olup olmadığını kontrol ederim. Haber verdiğin için teşekkürler.
  10. Resolved DLSS bug

Fixed thanks!
    It's nice to hear. You're welcome.
  11. Need More Info Recording Resolution BUGGED (Nvidia)

Hi everyone, can those of you who experience this problem share engine_config.txt with me, so that I can debug it? It is under "Documents/Mount and Blade II: Bannerlord/Configs/". Thank you in advance.
  12. DLSS is causing faction banners to appear transparent through objects. Please fix this issue.

Updating the situation since last patch. The latest Patch to version e1.5.8.262801 did not correct this DLSS ghosting problem. Ghosting problem persists even after patch. I have filled a proper bug report for this here: https://forums.taleworlds.com/index...ill-a-problem-even-after-latest-patch.440639/
    Hi, thank you for sharing this with us but it doesn't seem to be about the ghosting bug. DLSS is not applied to the ui. This seems to be another topic which is indirectly related to the super sampling manager of engine. You can temporarily disable the banner icons from the options until this is fixed.
  13. Resolved DLSS bug

@Aldemar and @Azote73 can you check the new update, 1.5.8? It should resolve the ghosting issue. I'm just asking to be sure. Please let me know if you see any problem.
  14. Resolved DLSS bug

Keep following the upcoming updates please
  15. Resolved DLSS bug

only appears at dusk or dusk on the campaign map and on the battlefield... i must test on tornaments... but for now i see on that places... i restart i reinstall the game too i change resolution and still there... if don't use dlss i have no problem
    Okay, thank you very much. I'll try to find the reason.
  16. Resolved DLSS bug

the ghosting apear only on dark places... in a combat on the night.... hope u can fix that
    This happens only in dark scenes, but not all dark scenes, only some of them, right?
  17. Resolved DLSS bug

i have a problem whit the dlss..in dark places i have ghosting... to many ghosting that so wear.... any one can help? i have a rtx 2060
    Hi there. We are investigating the issue. Thank you for letting us know about it.
  18. In Progress Screen Resolution Bug When returning to map

number_of_ragdolls = 5
    max_simultaneous_sound_event_count = 2
    invert_mouse = 0
    foliage_quality = 4
    decal_quality = 4
    texture_filtering = 5
    graphics_adapter = 0
    first_time = 0
    brightness_calibrated = 2
    texture_budget = 3
    texture_quality = 2