Search results

1. davut177

Rakip Devlet Ve Lordları Tamamiyle Yok Etme

Merhaba ,
    Arkadaşlar şimdi savaşta olduğumuz devletlerin lordlarını savaşta yendikten sonra bi süre sonra tekrardan ordu toplayarak geri geliyorlar ve haliyle bu sonsuz döngü yüzünden hiç bir rakip devleti saf dışı bırakamıyorum.

Savaşta yendiğim Lordları idam ettiğimde ise kendi devletim dahil tüm herkesin lordları bana düşman oluyor.

Sorum şu ki rakip lordları nasıl saf dışı bırakabiliriz ? Bir Devleti nasıl yok edebiliriz ?
    Oyunda zaten ilk başta akılcı hareket etmen gerekiyor. Krallık kurman için gerekli olan klan seviyesine ulaştıktan sonra aynı anda ekonomik ve askeri olarak ilerlemiş olmalısın. Yoldaşların dahil. Yani onlarında iyi birlikleri olmalı. Krallık kurma aşamasında ise en zayıf krallığın alabileceğin en zengin şehrini almalısın. En zayıf olduğunu aynı anda çok krallıkla savaşması bir kaç şehir veya kale kaybetmiş olmasına göre kendi muhakemeni yapmalısın. Ben ne olursa olsun ilk başta kuzaite saldırmanı önermiyorum. Onun dışında zayıf olan krallığın şehrini al, lordları tek tek yenip esir al eğer yapabiliyorsan ordu halinde yenip topluca esir al. Ardından yeni kale ve şehirlerini al . Bunu yapmadan elinde olan şehri iyice tahkim etmelisin. Nitekim isyan çıkabilir veya sen ordu kurup başka kuşatmaya gidinde şehrinde 70 asker varsa tabii ki şehri kahbedeceksin. Barış teklifi yapmaktan çekinme ayrıca. Haa krallığına lord katma mevzusunu ben şu şekilde yapıyorum. Ben çölde savaşmayı sevdiğim için aserayı genelde ilk lokma olarak seçerim. Aseray ile savaşma ihtimali olan veya hali hazırda savaşan krallığa katırlır hem nam hem para hem ilişki kasarım. Aseray lordlarını esir almam salarım böylece herkesle ilişkim artar . İlişkinin önemi büyük olduğundan aseray iyice zayıfladığında veya hem ilişkimin iyi olduğu hemde bir kale veya şehre sahip olmayan aseray lorduna gidip bana katıl derim. İyi fiyata katılacaktır.
  2. davut177

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bence bu gösterilen mod olmamış, sonuçta ck3 oynarken o orduların bi statları olup savaş sonuçları ona göre belli oluyor, oyuncunun girip durumu değiştirmesi sizce de saçma olmaz mı, tamamen gereksiz mod olarak görüyorum.
    Bana da hitap etmedi.
  3. davut177

İlgilisine Kingdom Of Arda modunun yapan ekip ekleyecekleri ırkları, oynayış tarzı, gemiler vs hakkında bilgiler veriyorlar. Ekleyecekleri uluslar ağırlıklı bilgilendirme videosu. Forumda açtıkları mod konusu
  4. davut177

Kuşatma merdiveni sorunu çözüldü mü arkadaşlar ? Test eden var mı ?
  5. davut177

Modun denemesini yaptım. Savaşa girerken yükleme ekranları uzun sürüyor. Oyun donması atması falan oluyor. Sen deneyebildin mi?
    Ben oyunu yeni sildim, 3 gün sonra modun betaya çıkısından haberim oldu. Videolarını felan izledim ve oyunu tekrar yükletecek seviyede değil bence. 2 tane felan büyük güncelleme alır adam olur o zaman yüklerim. Gerçi önce ana oyun adam olacak ki modda olsun neyse uzun lafın kısası denemedim kardeş
  6. davut177

Videoyu izledim de haritası küçük duruyor. Ön yargılı olmamak lazım tabi. Büyüler idare eder. Silahlar güzel ama hasarları fazla gibi.(400 dmg vuruyor videoda) İndirip denemek lazım. Saat kaç gibi açılır acaba. Bu arada teşekkürler.
    Rica ederim
  7. davut177

Warhammer evrenini oyuna taşıyan The Old Realms modu yarın açık beta olarak yayımlanacak. Videolarını izledim fena gözükmüyordu. Göz atmak isteyenler için youtube videosu . Bu da mod sayfası.
  8. davut177

Bir de şu büyük savaşlarda - köylerin veya kalelerin yakınlarında yapılan savaşlara isim verilse (Büyük Pendraic Savaşı, Kanlı Sargot Kuşatması gibi), mükemmel bir mekanik olacağını düşünüyorum. Bu savaşlar ansiklepodiye eklense ve kaybettiğimiz lordları veya klan üyeleri görebilsek, hikayeye çok büyük artısı olur.] Çok uzun bir yazı oldu, krallıkların ismi çok karışmıştır eminim ki. Yazım hatası ve yazının uzunluğu rahatsız ediyorsa affola.
    Güzel kritik yapmışsın hocam, oyununda iyi eğlenceler diliyorum ve alıntıladığım kısma kesinlikle katılıyorum
  9. davut177

gerçekçi yani %149 zorlukta
    Binlerce saat oynamışımdır çocukluğumda ama hiç şu zorluk ayarına dokunmamıştım. Zorluk olayı bannerlord'da da var en zorda oynayınca daha keyifli oluyor daha stratejik ve ince hesapların döndüğü bir oyun haline geliyor. Evet warband oyuncu olmadan onlarca yıl tek başına bir döngüde devam edebiliyordu. Ancak bannerlord da bu sistem oturtulamamış bence de. Bir ırk diğerlerine oranlar 3-4 şehre sahipse 5-6 yıla tüm haritayı domine edebiliyor. Yapılan vaadlerde oyuncunun oyunu en az 2 kuşak oynayabilecek seviyeye getireceğiz gibisinden bir şey dediler. Yani ana karakter ölünce varis ile oynanacak varis ölünce diğer varis ile oynanacak. Ama oyun ana karakter ile bitiyor kolayca.Ve sıkıcı bir hal alıyor. 600 saatim var tüm betalara katıldım hiç birinde her yeri fethedecek kadar oynamadım. Warband'da yaşıyordum oyunu nedense.
  10. davut177

Yarın gelecek patchden beklentim
    -Kültür filtesinin çalışması
    -Ana karaktere ve yoldaş npclere rol vermenin çalışması
    -Lordların kendini piyade sanmaması ve hücum edip intihar etmemesi

Bu 3'ü fixlense süper olur çok göze batıyor çünkü
    Yarın patch mi geliyor ? Beta patch mi yoksa normal patch mi ?
  11. davut177

Sturgiya piyadeleri diğer piyadelere göre çok güçsüz kalıyor
    Tarihsel olarak büyük oranda kuzeylileri-vikingleri temsil eden sturgiyalıların gerçekten bu denli zayıf piyadesi olması can sıkıncı. Atlılarına birşey demiyorum hatta druznik bana göre gereksiz geliyor. Sturgiyalılara özel asker ağacında atlı yerine çok iyi bir piyade olmalıydı bence. Zaten özel asker ağacında 3 ırkın atlısı 1 ırkın okçusu bir ırkında atlı okçusu var. Olmayan tek birim tipi piyade.
  12. davut177

1.6.2 oynanamayacak kadar hatalı anladığım kadarıyla, sanırım patch gelene kadar denemek için bile girmeyeceğim
  13. davut177

8 gb lık güncellemede gözünüze çarpan bir şey var mı ?
  14. davut177

Bu yazıdan çıkarılabilecek sonuç şu: Oyun bu ana kadar alfadaymış, erken erişime yeni geçmiş; erken erişimin de 2022 ikinci çeyrekte bitmesi hedefleniyormuş. Ayrıca:

En son böyle bir yorumda/tahminde bulunduklarında ne kadar tutarlı(!) olduklarını tekrar hatırlatmaya gerek yok sanırım. Uzun lafın kısası 2023 dalgası dalga değil artık.

Not: Savaş öncesi dizilim görünüm vb. olarak güzel duruyor olabilir fakat savaş başladıktan sonra hiçbir önemi kalmadığı için çokta meraklanılacak bir şey değil.
    Doğru, umarım tam sürüme çıkması dediğin kadar uzun sürmez, ayrıca bu future plans bana oyunu salmadıklarını gösterdi açıkcası.
  15. davut177

Dostum bu epik duruyor. (zaten perklerde vardı ama HUD gayet hoş olmuş)
    futureplans.aug21.04.jpg
  16. davut177

patch notlarını okudum şimdi, kale savaşları hariç önemli bir şey yok.
    Kuşatmalarda askerlerin merdiven kullanmama sorununun çözüldüğü yazıyor
  17. davut177

Unresolved Silah ve zırh atarak asker yükseltme

Son gelen güncelleme ile bozulmuş. Çalışmıyor haberiniz olsun
  18. davut177

Tam sürümden sonra oyuna 2 adet hikaye paketi gelirse çokzel olur, ilk olarak Pendraic savaşı, ikincisi ise imparatorluğun ortaya çıktığı dönem, hatta araya imparatorluğun bazı toplumları asimile edip, kökünü kurutmaya başladığı bir ara dönem paketi de olsa üfff
    Kesinlikle bu tarz dönem bölümlerini seçip oynamak çok keyifli olurdu.
  19. davut177

Unresolved Demircide Üretilen Silah İsmi

Bu sorun ne durumda merak ettim
Top Bottom