Search results

1. Kara Bey

Malkoçoğlu: Fedailer Geliyor [4. Bölüm]

Herkese Merhaba! :) Yepyeni bir hikâyeyle karşınızdayım. Dörtyol Hanı'nın ölmesini istemeyenlerdenim. Bundan dolayı, birçok kişinin ilgi duyduğu tarihi-kurgu ile bu bölümde kendi adıma ikinci hikâyemi yazmaya karar verdim. Hikâyenin konusu adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı devrinde geçiyor...
  2. Kara Bey

Kuruluş "Osman"

Diriliş "Ertuğrul" hayranlarına bir iyi bir de kötü haber var. Kötü haber bir daha ki sene Diriliş "Ertuğrul" olmayacak. İyi haber ise 2019-2020 sezonunda Diriliş dizisi "Osman Gazi" olarak devam edecek. Şimdiden yerimizi alalım. Çünkü ileride burası tarla olacak... Osman Bey'i canlandıracak...
  3. Kara Bey

İmparatorlukların Bayrakları ve Bannerlord Sancakları

Evet beyler, Bannerlord çıkana kadar bu tarz konularla forumda oyalanarak vakit geçirmemiz, tartışma konusunda birbirimize hakaret etmekten daha yararlı görünüyor. Bu yüzden ben de tarihteki imparatorlukların bayrakları ile Bannerlord'daki krallıkların sancaklarını karşılaştırdım. Daha evvel...
  4. Kara Bey

Flags of Empires and Faction Banners (Bannerlord)

I compared the flags of empires in history with the banners of states in Bannerlord. Khuzait Khanate | Mongol Empire Aserai | Mamluk Sultanate Battania | Celtic Empire Empire | Byzantine Empire Sturgia | Kievan Rus Vlandia | Normans What do you think?
  5. Kara Bey

UEFA Uluslar Ligi

UEFA Uluslar Ligi, UEFA üyesi federasyonların erkek millî futbol takımları arasında yapılması planlanan uluslararası futbol turnuvası. İlk Uluslar Ligi, 2018 FIFA Dünya Kupası sonrası Eylül 2018'de başlayacak ve şampiyon Haziran 2019'da belli olacaktır. Turnuva büyük oranda FIFA uluslararası maç...
  6. Kara Bey

Börü Budun (Ulusun Kurtları) [Komplo Teorisi mi Gerçek mi?]

Binlerce yıllık Türk tarihinde var olduğu iddia edilen ama var olup olmadığı ispatlanamayan istihbarat teşkilatıdır. Peki bu iddialar doğru mudur? Yoksa bu bir komplo teorisi midir? Bütün bunlardan önce bu teşkilata dair tevatürleri sunmakta yarar var... BÖRÜ BUDUN Söylenildiğine göre; Türk...
  7. Kara Bey

Çiçero Filmi

ÇİÇERO (İLYAS BAZNA) "Çiçero, yönetmenliğini Serdar Akar'ın gerçekleştirdiği ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanan biyografik drama filmidir. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve "Çiçero" lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan...
  8. Kara Bey

Kişilik Testi

Yapacağımız şey çok basit. Aşağıda linkini verdiğim siteye giriyoruz, bizden istenen cevapları veriyoruz ve sonuçları ekran resmi alıp paylaşıyoruz. https://www.16personalities.com/free-personality-test Türkçe Link: https://www.16personalities.com/tr/%C3%BCcretsiz-ki%C5%9Filik-testi Benim...
  9. Kara Bey

Dünya Kupası Anketi (Kim Şampiyon Olur?)

Evet spor bölümünde böyle bir konuya ihtiyaç var diye düşünüyorum. Sizce kim Dünya Kupasını kazanır?
  10. Kara Bey

Alttaki Üyenin Faction'ını Tahmin Et

Başlıyorum, Vaegir?
  11. Kara Bey

Yabancı Dil Önerileri

Hepimizin bildiği gibi dil öğrenmek yaşamın her anında insana artı bir değer katıyor hele ki Türkiye'de. Ben de "hangi dil neden öğrenilmeli, hangi diller daha kolaydır?" şeklinde bir yazıya rastladım. Hoşuma gitti ve paylaşma gereği duydum. Bu dillerin arasında İngilizce yok. Çünkü artık...
  12. Kara Bey

2018 Türkiye Genel Seçimleri Anketleri -Cumhurbaşkanlığı Forum Anketi-

3 Kasım 2019'da Yapılacak Genel Seçimlerin Son Anketleri Optimar Anketi ORC Anketi PİAR Anketi Gezici Anketi SONAR Anketi Akdeniz Anketi
  13. Kara Bey

Hanlar Savaşıyor (BİTTİ)

BİLGİ - Okuyacağınız bu hikâye "Kahraman Bakış Açısı (ben)" ile yazılmıştır. - Hikâye M&B Warband'de şahsımın açmış olduğu "Gaddar Noyan" karakterinden esinlenerek yazılmıştır. - Keyifle okumanızı dilerim... 2. Bölüm - Babamın Emaneti 3. Bölüm - Yiğit Nökerlerim 4. Bölüm - Özlenen Bozkır 5...
  14. Kara Bey

Forum Üyelerinin İlk Avatarları

Benzer bir konu bulamadım forumda ve açma gereği hissettim. Varsa da kitleriz. Forumdaki ilk avatarınızı hatırlıyor musunuz? Öyleyse paylaşın.
  15. Kara Bey

Bannerlord'da Yönetim Biçimleri

Oyunun özelliklerinde göremedim. Genel olarak Warband'daki gibi tek bir kral onun lordları şeklinde feodal bir düzen olacak bu belli. Şimdi hazır oyun çıkmamışken düşünmekte fayda var. Mesela; Khuzaitler'de tek adamlık, Battanialar'da federasyon, Kuzey İmparatorluğu'nda feodalite, Aserailer'de...
  16. Kara Bey

En Sevdiğiniz Film / Dizi Kareleri

Olay basit. Spoiler içinde birden fazla paylaşılabilir. O vakit başlıyorum... Kurtlar Vadisi benim için efsaneydi. Ve final bölümünden muhteşem bir kare... Benim için efsane olarak kalacak bir başka dizi Diriliş "Ertuğrul"...
  17. Kara Bey

Direniş Karatay - Sinema Filmi

Vizyon Tarihi: 9 Mart 2018 Yapımı: 2018 - Türkiye Tür: Savaş ,  Tarih Yönetmen: Selahattin Sancaklı Oyuncular: Mehmet Aslantuğ,  Fikret Kuşkan,  Yurdaer Okur,  Alperen Duymaz,  Burcu Özberk Senaryo: Selman Kayabaşı,  Uğur Uzunok Yapımcı: Selman Kayabaşı,  Ertuğrul Fındık FİLMİN KONUSU...
  18. Kara Bey

Senarist Olsaydın Ne Yazardın?

Evet forum tayfası. Başlıktan da az - çok anlaşılacağı üzere söz sizde. Siz senarist olsanız ne tür bir senaryo yazıp izleyicinin karşısına çıkmak isterdiniz? Ben başlayayım o halde: Açıkçası ben tarihi konuları ele almayı isterdim. "Piyasada hep tarihi yapımlar var zaten." diyeniniz...
  19. Kara Bey

Tartışma - Türkiye imparatorluk olur mu?

Hepimizin bildiği üzere Türkiye gerek ekonomik, gerek siyasi, gerekse jeopolitik konumundan dolayı sıkıntılı günler geçirmekte... Ne var ki, tarih boyunca da böyle olmamış mıdır? Kurulduğu günden itibaren 17. büyük Türk devleti yakıştırmasının ağırlığını taşıyamayacağı zamanlardan bile...
  20. Kara Bey

Aralık Lakırdısı [2017]

Senenin son ayı hayırlı olsun herkes için...
Top Bottom