Search results

1. MachiavelIi

Mod Yükleme Rehberi - Mod Hataları Çözümleri - Nexus -

Sizin hatayı Google'a yazınca şunu buldum. Aynı problem var. 7. iletide diyorki; 0Harmony dll dosyasını kopyala ve Mount & Blade II Bannerlord\bin\win64_shipping_client folder adresine yapıştırıp, kendi mod klasörü içindeki 0Harmony dll dosyasını sil. Onlar için sorun çözülmüş bunu yapınca ama uyarıyım Nexus Forums'daki bu konu başlığı 5 Nisan 2020'den kalma. Yine de denekten zarar gelmez heralde.
    Tamamdır, ilginiz için teşekkür ederim. En kısa zamanda modülü tekrar yükler detayını yorumlarım.
  2. MachiavelIi

Tuhaf olan şey bende öyle bir seçenek yok maalesef.
  3. MachiavelIi

Edit 2: @MachiavelIi Hocam BearMyBanner en son 2020'nin Ekim ayında update'lenmiş. Dosyalar kısmına geldiğinizde zaten indirilebilecek en son sürümün 1.5.3 için olduğu yazıyor.
    v1.5.9'da sorunsuz kullanan oyuncular varmış ki benim sorunum modülle alakalı değil zaten. 0Harmony dosyası bulunamıyor mu engelleniyor mu nedir onu bu durumda serbest bırakamadım.
  4. MachiavelIi

Ben de mesela BearMyBanner modülünü yüklerken yukarıdaki hatayı aldım. Bahsettiğiniz Fixed Lanc'ı da kullandım ama yok çözüme kavuşamadım bir türlü. Sizin bir fikriniz var mı @TahaKuzgun ?
  5. MachiavelIi

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bazı kişisel tartışmalar vardı, silmek zorunda kaldım. Ayrıca bu konu moderatörlere "bu işi böyle yapacaksanız hiç yapmayın" deme yeri değil. Tartışma bağlamından çok fazla çıkma eğilimi var, ortam gergin belli ki. Gerek yok böyle şeylere. Gerekli uyarılar yapıldı maalesef. Bu konuda mesaj atmadan önce forum kurallarını ekstradan okumanızda fayda var. Ayrıca bir moderatör konuyu uzatmamanız için size sözlü uyarı yapıyorsa ve siz devam ediyorsanız, normalden daha fazla uyarı puanı alıyorsunuz. Kimse de bu durumdan zevk almıyor. İki mesaj okuyup, mesaj yazıp çıkacağımız forumda, dramaya gerek yok bence.

İyi forumlar!
    Size özelden gönderdiğim en son ki mesaj ile mesajların toplamı dokuz olmuştur sanırım? Hâtta en son Arda bey ile ortak bir konuşmaya dahil ettik sizi ama yine de dikkate almadınız. İnaktif olduğunuzu düşünmeye başlamıştım. Neyse hevesim de bir önemi de kalmadı zaten artık.

İyi forumlar!
  6. MachiavelIi

8 senelik geliştirmede ortaya çıkan ürün bu ise
    Mevcutta ki Bannerlord geride bıraktığımız 8 senede geliştirilen taslak değil yalnız. İlk başladıkları proje çöp olmuş. Yaklaşık 2 yıldır şuan mevcut projenin üzerinde yeni çalışma yürütüyorlarmış. Hakkaniyetle eleştirelim diye dedim. Ek olarak bence bu proje de çöp.
  7. MachiavelIi

Zırh Askılığı (Feature)

Yani olmasa da olur aslında lord salonu çok karmaşık ve karanlık çünkü gözümün önünü görmüyorum bazen. Ama neden olmasın?
  8. MachiavelIi

Bu arada gördüğüm kadarıyla yeni eklenen kültür özelliklerinin bir kısmı eskisine kıyasla daha kötü gibi. Khuzait'in hız bonusunun gidip yerine at üretimine %25 bonus ve birlik geliştirmesine %10 indirim anlamsız olmuş, şehirlerden %20 daha az gelir olayı da öyle. Benzer durum Sturgia ve Vlandia için de geçerli, umarım tekrar bir üzerine dururlar.
    Hay yaşa, ben de bunu dile getirecektim. Bu saatten sonra mümkün değil tekrar bir değişiklik getirilmez ama cevapsız kalacağını bile bile şu soruyu sormak istiyorum. Bu özellikleri yazmak ve uygulamak kimin fikriydi allasen? Hiçbir getirisi olmadığı gibi götürüsü de yenilir yutulur gibi değil. Birlikler kırk yılın başında bir gelişiyor cüzi bir tutar ile, köylerde işim kalmamış at ile eşek ile. Toplam gelirimden her gün %20 kesinti yaşıyorum. Neden?
  9. MachiavelIi

Güncel Mod Listesi

Zaten mod listesi öncesi mod yüklemeden önce yüklenmesi gereken ilk modları kırmızı yazı ile belirttim dostum. Eğer sorun yaşıyorsan akşam beraber bakarız tabiki.
    Zaten öncül sıralama kırmızı yazı ile belirttiğin şekilde dostum. Peki müsait vaktinde haberleşelim o halde.
  10. MachiavelIi

Güncel Mod Listesi

BearMyBanner modülünü yükledim ama etkisini göremedim. Daha sonra bir arkadaşımız Mod Conf ve beraberindeki 3 dosyayı yüklememi tavsiye etti.

Bu şekilde hata aldım. Peşine Unnblock diye neidüğü belirsiz bir program önerdiler onu indirdim aktif ettim. Ama yukarıda ki resimde görünen hatayı halâ alıyorum ve oyuna modları kapatmadan giremiyorum. Yardım edebilecek olan var mı?
  11. MachiavelIi

noldu şimdi 1.5.10 betaya ?

Konu biraz karmaşıklaşıyor evet maalesef. Manuel olarak listeden yüklerseniz geçen haftaki beta sürümü indirmiş olursunuz, güncellenmemiş eski 1.5.10 yani. Geçen hafta bir sorun yaşamadan oynuyorsanız yine oynamaya devam etmeniz gerekli.
    Biz 1.5.10'daki sorunu hallettikten sonra zaten onu live yapacağız. Sistemin tekrar 1.5.10'u yüklemeye kalkması için gerekli tek şey bu. Bunun için de sizin beta olarak başka bir sürümde olmamanız gerekli yani live oynamanız durumunda olur. Onun dışında manuel olarak ayarladığınız sürümlere güncelleme gelmedikçe yeni bir indirme yapılmaması lazım Steam tarafından.
    "Ve bir diğer hususta live demenin yanlış olmadığı bu halini manuel olarak yüklersem betadan çıkmış gibi sorunsuz çalışır mı?" Burayı tam anlamadım. Eğer 1.5.10'a beta sekmesinden erişirseniz bir sorun olup olmayacağını soruyorsanız olmaması gerekli.

Mevcut live sürüm üzerinde bir değişiklik olmayacak (1.5.9) onun yerine 1.5.10 live sürüm (mevcut halinin üstüne güncelleme alarak) olacak ve 1.6.0 beta olarak devam edecek.
    Tamamdır cevaplarımı itinalı aldım çok teşekkür ederim 🙏
  12. MachiavelIi

[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v0.3 yayınlandı - 09.05.2017)

Modules -> Diplomacy 4.Litdum klasöründeki sounds.txt dosyasını aç, yukarıdaki dosyaları arat ve isimlerini değiştir.

Oyun, isimlerini değiştirdiğinde veya sildiğinde dosyaları bulamayacağı için handa müzik çalmayacak ve sorun çözülecektir :grin:
    İlginiz için teşekkür ederim.
  13. MachiavelIi

Bannerlord Ekran Görüntüleri

1.5.9 sürümünü kullanıyorsanız;
    Eğer indirmediyseniz; bu linkten https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/612?tab=description mod configuration menu ve beraberinde ButterLib, Harmony, UIExtenderEx indirin.
    Bu dediklerinizi ayrı ayrı olacak şekilde modules klasörü içine mi atayım yoksa 'ButterLib, Harmony, UIExtenderEx' bunları mod conf'un içine atıp onu da modules içine mi atayım? Ve en üstte ne yaparsam yapayım Harmony oluyor, Butter bir altında kalıyor n'abilirim?
  14. MachiavelIi

1.5.10 da betada şu an ama teknik olarak yeni bir beta sürümü var ve 1.5.10'a live demek de yanlış olmaz.
    Afedersiniz anlamakta zorlanıyorum. Kafamda bazı sorular oluştu. Şimdi ben bu 1.5.10 güncellemesinin otomatik yüklenmesini mi bekleyeyim yoksa manuel olarak listeden bulup yükleyeyim mi? Manuel olarak listeden bulup yüklersem; teknik olarak live olan ama ayrıca da betada olan 1.5.10 güncellemesi betadan çıkınca sistem tekrar 1.5.10'u yüklemeye kalkar mı? Ve bir diğer hususta live demenin yanlış olmadığı bu halini manuel olarak yüklersem betadan çıkmış gibi sorunsuz çalışır mı?
  15. MachiavelIi

Sancaklar için de Bear My Banner modunu yükledim.
    Ya bu söylediğiniz modülü bende yükledim ama olmadı? Aktif ettim, kaydım ile uyumsuzluk içerebilir ibaresini de onayladım ama girdiğimde etkisi yoktu. Ne gibi bir aksiyon almam gerekli bilginiz var mı?
  16. MachiavelIi

Kendi çapımda deniyorum bir şeyler :smile:
    Yok yok çok başarılı buldum. Renkleri shop ile daha mı baskın kıldın yani sancaklar falan beni benden aldı. Ayrıca o askerler savaşta nasıl sancak taşıyor yahu?
  17. MachiavelIi

O7qMC1.png
    O7qt6A.png
    O7q8TU.png
    O7qedo.png
    O7qWUj.png
    O7qZsI.png
    O7qbtf.png
    O7q6VG.png
    Doktor bu ne :shock:
  18. MachiavelIi

Hayır değil o beta ( 1.6.0 ) diğeri ise ( 1.5.10 ) beta dan çıkmış temiz sürüm. 1.6.0 da tam test edilmemiş yeni içerikler ( artık içerik demek ne kadar doğru ) var(galiba) ama daha yeni o kesin.
    1.5.10 henüz live edilmemiş dendi ama siz betadan çıktı diyorsunuz?
  19. MachiavelIi

oyun müziğini kısabiliyosun diye biliyorum ayrıca handa interaksiyona geçip müzik değiştiremiyor musun?
    E hana girmeden önce ayarlardan oyunun müzik sesini kısıp hana girip sonra çıktığımda tekrar ayarlardan müzik sesini açayım mı yani? Normalde birinden birinin otomatik susması gerekmez mi?
  20. MachiavelIi

@v0lkan bey hanlara girdiğimde hem oyun müziği çalıyor hem de handa ayrıca bir müzik çalıyor, çakışıyor. Birinden birini nasıl kaldırabilirim?
Top Bottom