Search results

 1. Güncelleme ne zaman gelir?

  İyi hatun doğum sırasında ölmemiş. Bende genelde öyle oluyor.
  3-4 ten sonra alışmıştır artık yenge.
 2. Güncelleme ne zaman gelir?

  bugün 1.4 yama geliyormuş.düşünsenize optimizasyon 15 fps artmış, diplomasi düzelmiş diyaloglar eklenmiş, sığınaklara istediğimizle girebiliyoruz, .köyleri basabiliyoruz, milletin kolunu,kafasını koparabiliyoruz,perkler düzelmiş ve yapay zeka takılmayı bırakmış felan..uff hayaller hayatlar.
  Diplomas ve diyalog yeter bana fazlasına gerek yok
 3. Güncelleme ne zaman gelir?

  https://steamdb.info/app/261550/history/

  buyur başkan

  valla bişeyler geliyor ama gram anlamıyorum
  Hocam 1.3 hotfix gelmeden önce önce local sonrada internal test olarak eklenmiş dbye. Şuan iki farklı local ve internal test eklenmiş muhtemelen 1.4 beta ve 1.3 stabil updateleri.
 4. Güncelleme ne zaman gelir?

  aha yine bişeyler geldi anlayan çevirsin
  Link atar mısın mobildeyim
 5. Güncelleme ne zaman gelir?

  büyük ihtimal mini yama notu gelecek yine.1.4.0'ı büyük bir gelişmeyle haftaya verecekler,en azından böyle umut ediyorum.sürekli insanları yeni patch açmasın diye yapmış olabilirler.
  Haftasonu gelmeden 1.4 getirebilirler. 2 hafta oldu son büyük güncellemeden bu yana.
 6. Güncelleme ne zaman gelir?

  valla dün de geldi ama birşey yok. Bence yarın gelicek :grin:
  Küçük bi hotfix itelemişlerdi 1.3 için.
 7. Güncelleme ne zaman gelir?

  Evet güncellenmiş ilerleyen saatlerde bakacağız...
  Heyecanlandım
 8. Güncelleme ne zaman gelir?

  steamdb de güncelleme görünüyor. bilgisi olan var mı?
  Deme öyle heyecanlanırım
 9. (Öneri) Eşyalarda saygınlık puanı

  Konuyu çevirip globale açabilirsin.
  Yapmayacaksan ben açim
 10. (Öneri) Eşyalarda saygınlık puanı

  Ee çok iyi fikir.
 11. Güncelleme ne zaman gelir?

  Tahminimce çarşamba yada cuma gelir perkleri değiştirip hata düzeltmeleri geleceğini düşünüyorum
 12. Muharebe Boyutu Hakkında

  Bu arada bu ayarı arttırma sebebim 500+vs500+ savaşlar.Cünkü orduların sonradan spamlanması bi yerden sonra sinirimi bozmaya başlıyor.Sürekli ordumu düzende tutmak zorunda kalıyorum.

  Kesinlikle haklısın. Yabancı forumda bununla ilgili bir mod önerisinde bulunmuştum ama kimse iplemedi, burayada yazıyımda belki takan olur.

  Savaş limitimiz diyelim 500. Savaştaki toplam asker sayısı 2400(1400 vlandia vs 1000 khuzait). Mod savaşı günlere bölücek ve her gün orantılı olarak asker savaşıcak, yani örnekteki savaş beş gün sürücek. Her güntoplamda 500(292 vlandia vs 208 khuzait şeklinde) kişi savaşıcak. Hem destek gelme ihtimalleri, hem yaralı askerlerin iyileşip tekrar savaşa katılması gibi gerçekçi faktörleride herhangi ekstra birşey yazmadan eklemiş olacak böylece. Tek endişem savaşarlara sürekli lordların katılıp bitmek bilmez bir hal alması.Uzun günler süren savaşlarda özellikle iki tarafada sürekli destek gelirse kartopu etkisini arttırabilme ihtimali var kaybeden taraf için. Ama denemeden bilemeyiz.
 13. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

  Sen ilk baştan beri anlamadın dediğimi oyunda Lordlar adam basmıyor ister kral olsun ister taktik becerisi yüksek yoldaş sen hariç bi üniteyi Tier 6 yapan yok.
  Lordlar için ordu düzenlemesi şuan betada aktif ve çalışıyor. Eğer kasıtın yanına yoldaşlarına kurduğun partiler ise, savaşlarda ordulara katılıp savaştıkça tier 4-5 üniteleri görebiliyorlar. Çünkü haritada genelde ya haydut kesiyorlar yada görev yapıyolar, buda askerlerin seviye atlaması için yeterli değil.
 14. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

  He tamam o zaman, umarım 500vs500 savaşlarda kalkanla savaşan askerler vardır sende.
  Hayır malesef çok büyük savaşlarda yapay zeka kalitesi düşüyor. Ama bunun gibi bir eleştiride bulunman gayet normal. Oyunda yeterine aşina olmadığın mekanikleri bir-iki defa kullanıp, "bu kötü beh", demek yanlış bir yaklaşım.
 15. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

  Birlik kur sonra 70 kişinin 50-60 ını acemiler den kursun, her ay yenilsin zıt pıt farklı kalelerden toplayıp eline gene adam verip sal, haklısın. Sanırım farklı oyunu oynuyoruz.
  Evet farklı oyunu oynuyoruz. Benimkiler gayet işe yarar bir şekilde işliyor. Taktik becerisi düşük yoldaşlara kurarsan böyle bir sonuç çıkması normal sanırsam.
 16. Elit Birimler

  Oyun başladığında rasgele köylere dağılıyor, en azından betada bu şekilde. Şansı arttırılabilir, bazı modlar görmüştüm bunu yapan. “Settlement icons” diye bir mod var. Bu modu kullanırsan, yanında taç işareti olan köylerden elit asker alabiliyorsun demek.


  Beta için olan versiyonunun linki
 17. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

  Ya herşeyi geçiyorum hadi ea felan herşey yok oyunda. Şunu merak ediyorum sadece bana açıklayabilcek birisi varsa belki ben daha o kısıma gelemedim. Oyunda gittin ticaret kastın oldu paran 2 3 m yani zengin oldun hadi abartıyorum oldu 10 20 m bu parayı ticaret kasan birisi nereye yatırıcakki oyunda Game of thronesta olduğu gibi bir sistem yokki yani adam tüccar(banka yani) gidip devlete para vererek onları yönlendiriyor felan böyle bişeyde yok oyunda olsa tamam dicem. O kada parayı nereye yatırabilirsin ki ? savaşmaktan başka bir yol bırakmıyor ki oyun sana ve ben bunu dev bloglarda felan göremedim late game sadece savaş odaklı oyun sana bütün haritayı fetih et diyor başka yol bırakmıyor ki? Kısaca o kadar parayı napıcaksın tüccarlıktan kazandığın?
  Çok uzun yıllar dota oynadım, orda genel bir mantık vardır. Eğer bir kaynak sana fazla geliyorsa, sen onu efektif kullanmayı bilmiyorsun demektir. Yani paran 2-3m olana kader biriktirip sonradan hepsini harcayamıyorum bu bir sorun demek yanlış. Aynı mantık 700 kişilik elit bir ordu kurup savaş kaybedemiyorum demeye benziyor. Benim önerim düzenli bir gelirin olduğunda klanından ekstra partiler çıkar. Onlar sana ilişki ve nam getiriyorlar böylece parayı 1 saniyede harcamak için yer aramak yerine uzun vadeli bir yatırım yapmış olursun. Ayrıca kendi krallığını kurduğunda lordları yanına çekmek için muazzam paralar gerekebiliyor, özellikle yüksel seviyeli klanları. Yaklaşık 7m istediğini tahmin ettiğim bir klanla karşılaştım mesela. Özellikle bir krallığa katılmadan yada çok zayıf bir krallığa katılarak oynarsan paranın değerini daha iyi anlarsın. Zorluk seviyeside önemli tabi. Son olarak ticareti 225 yaptığın zaman kale ve şehirleri parayla satın alabiliyorsun. Bankaya yatırıp yönlendirmek olmasada arzuladığın şeye yakın aslında.
 18. Stamina, momentum alma, kavisli saldırı...

  oyunun dövüş mekaniğini zenginleştirmek için gerekli olan 3 şey.
  stamina barı eklenmeli, bu bar kılıç salladıkça azalmalı ve darbe sıklığı ve koşma hızı bar azaldıkça düşmeli.
  momentum alma ise karakterin kendini geriye atarak güç alması mekanizması, kılıç sallamak için ve özellikle cirit atmak için karakterin güç alması mantıken gerekli.
  son olarak da kavisli kılıç sallama olayı. 4 yönde saldırı yaparken fareyi hareket ettirince kılıcın ucunun iç veya dış bükey hareket farkı oluşturması, bu şekilde boğazına kasıtlı hamle yapabiliriz.
  Anlattıkların güzel şeyler, ama yanlış oyun için. Bu oyunu oynayan insanlar(en azında sp) önerilerilerin yerine ordu komutası, asker çeşitliliği, kollektif yapay zeka vb. gelişmeler görmek ister, ben dahil. Mordhau, Chivillary gibi oyunlar istediğin özelliklere sahip zaten.
 19. Haftaya benim sıram.

  Haftaya dibs arkadaşlar. Ben açıyorum bu sefer 8 yıl bu oyunumu bekledik diye. Lütfen kaynak yapmayın.
 20. Beta(1.3.0) Bağımsız Klan Partileri Sadece Bekliyorlar....

  Sorun bu olabilir evet. Farkındadırlar diye düşünüyorum bu hatanın yeni düzenleme getirmişlerdi çünkü. Nereden hata bildirimi yapabiliriz
  https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/teknik-destek.649/ buraya konu açabilirsin ama öncesinde okumanı öneririm benzer bir paylaşımda bulunulmuş mu diye
Top Bottom