Search results

1. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Abartmadan konuşuyorum, satın aldığım hiçbir oyundan pişmanlık duymadım ta ki Bannerlord'a kadar. Oyun kelimenin tam anlamıyla bomboş... Karakter etkileşimi-diyalog sıfır, çevredeki canlılık sıfır, politika-diplomasi sıfır, savaş alanında strateji imkanları sıfır. Oyun şuan para kasıp asker toplamaktan ve haritada lord-haydut kovalamaktan başka bir şey sunmuyor. Düz savaş oyunu desek yapay zeka vasat, kuşatmalarda kaleyi savunan okçular duvar engelliyor diye okunu fırlatamıyor. Saldıran taraf nizamdan yoksun biçimde sur diplerinde birikip merdivenlere çıkmak için mücadele veriyor. Meydan savaşına giriyorsun, iki vasat yapay zekanın yine düzenden yoksun biçimde dümdüz birbirine girip doğraşmasını izliyorsun. Savaş alanında iki düzenli ordu değil de, zombi gibi yığın halinde birbirine giren adamlar var(Demek istediğimi Total War oynayan arkadaşlar iyi anlar). Dur askerlerimi birliklere böleyim de ona göre emirler vereyim belki bir şeye benzer diyorsun, o da yok. Birlikleri okçu, süvari, atlı okçu ve piyade dışında istediğim hiçbir konuma atayamıyorum. Lordlar desen zaten rambo gibi, en iyi yaptıkları şey, askerlerinden önce tek başına hücuma kalkıp kendilerini öldürtmeleri. 8 sene bekleyip hayal etmesi, cidden oyunun kendisinden daha zevkliydi.
    Tam olarak durum bu. Bundan daha kötü olan ise bu durumun değişeceğine ve düzeleceğine zerre kadar inanmıyorum. Yani bir gün gelecek ve tüm bu sorunlar çözülmüş mükemmel bir oyun mu göreceğiz? 8 yıldır yapılmayan şey 1 yılda yapılabilir mi? Azıcık mantıklı düşünen birisi beklediğimiz şeylerin gelmeyeceğini ve oyunun hayal ettiğimiz gibi olmayacağını rahatlıkla görebilir.

Bu da bana ders olsun. Verdiğim paraya değil de beklediğim zamana acıyorum. Yazık.
  2. İstiana Görevi

SandBox modunda oynayın şu oyunu. Hikaye kısmı tırt.
  3. Savaş Alanında Sancak Gösterme

Talewords'ün getirmesi gereken o kadar çok şey var ki... Adı Banner-Lord olan oyunda ki savaşlar da banner yok..
  4. Kuşatma savaşlarında ne yapmak gerekiyor?

Başlıkta da belirttiğim gibi gerek savunma gerekse saldırı olsun, kuşatma savaşlarını nasıl oynamak gerekiyor? Özellikle taktik olarak soruyorum. Yapay zeka o kadar kötü ki, ne saldırı da istediğimi yapıyorlar ne savunmada. Takılmalar, boş boş beklemeler, merdivenin olduğu yere kadar gidip...
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Yeniden girip takılmak istiyorum, bu patch iyi midir yoksa 1.6.0 versiyonunu beklemeli miyim? Tabi çok şey fark etmeyecek ama yine de sormuş olalım..
  6. Paralı Klanlar Var Oluş Nedenleri ?

Fikirler güzel, bence de bir anlamları olmalı ve gerek hikaye olarak gerekse kendi bölgeleri üzerinden sisteme dahil olmalılar. Hatta bölgede ki krallığı zayıflatmak için bunlarla anlaşma yapabilmeliyiz vs vs.

Öemli olan bunları yapmak isteyen ve yapacak olan birileri var mı? Bu konuda emin değiliz maalesef.
  7. Haritadaki Nehirler

Ya kardeşim sizde her fırsatta yapımcılara yükleniyorsunuz ya ayıptır! Küresel ısınma diye bir şey duymadınız mı siz hiç bre cahiller! Bütün dünya birlik olmuş insanlar konferanslarda tartışıyor ne yapacağız diye, Taleworlds ne yapsın Allah Allah ya! (!!!!!!!!!!)
  8. Tek Oyunculu ve Oyun Motoru ile İlgili Planları Kapsayan Açıklama 3

Yapay zeka o kadar kötü ki insanın oynayası gelmiyor. Diğer tüm özellikleri geçtim, oyunun bize sunduğu tek şey sürekli savaş. Hal böyle olunca yapay zekanın vasatlığı çok göze batıyor. Hiç bir taktik yok, dizilişler emirler silah seçtirme vs yok. Süvariler bomboş bir halta yaradıkları yok. Kuşatmalar desen atmosfer yok, kuşatma aletleri nadiren işe yarıyor, adamlar surların dibine gidip ölmeyi bekliyor, 2 merdiven var onu kaldırmaktan acizler. Savunan adamlar surdan inmeye çalışıyor dönüyor sonra yukarı çıkmaya çalışıyor. Kim ne yapıyor belli değil... Anlatırken bile daraldım.
  9. memlük askerlerinin görünüşü

Dostum oyunda ki eksikler oyunda olan özelliklerden çok daha fazla. Sen memlükler siyah değil beyaz olsun diyorsun. İyi hoş diyorsun da mesele o mu şimdi ? :grin: Ben oyuna 3 saat dayanamıyorum helal olsun vallaha.
  10. Barış Haraçları.

Ne zaman görücez bunları anlamadım ki.
    Ne zaman rüyanda görürsen o zaman. Gerçekte görmeyi mi düşünüyordun cidden?
  11. Bannerlord grafik iyileştirmesi yapılacak mı?

Kardeşim yeni bir oyun çıkaracak olan her firma ilgi çekmek ve ön sipariş alabilmek için özel videolar hazar. Bu videolarda grafikler iyidir, animasyonlar akıcıdır ve yapay zeka daha doğru davranır. Maksat atmosferi çok iyi göstersin. İzleyenler gaza gelir ve oyunu satın alır. Bir gün oyuna giriş vakti gelir ve bamm !! Girdiğin oyun izlediğin oyun değildir. Ne iş kardeş bu diye sorarsın ve klasik cevap gelir; erken erişim daha çıkmadı (!). Yersen biraz idare eder yemezsen alt + f4 çekersin.
  12. Onica kalesi kesintisiz savaş.

Bug değildir o bug olsa duramazsın.
  13. Oyunun Krallık Sistemi

Warband Diplomasi modu Bannerlord'dan daha iyi.. Bence başka bir şey yazmaya gerek yok. Zaten takan yok.
  14. Savaş yapay zekası eksikliği hakkında görüşler.

Yapay Zeka'nin IQ değeri 20 falan. Kuşatmaları anlatmak istemiyorum midem bulanıyor. Savaş alanında herkes bir araya gelip sağa sola koşturuyor. Benim en çok canımı sıkan atlılar. En zor yetişen atlılar en işe yaramaz birimler maalesef. 50 tane atlı 10 tane kaçan adamı kesene kadar adamlar kaçıyor. Bir halta yaradıkları yok. Onun yerine 50 tane okçu olsa daha çok iş yapar. Normal şartlarda 50 tane atlı hücum ettiği zaman atlarla ezip geçmeleri gerekirken 5-6 tane indirirseler seviyorum.
  15. BİTİŞ HİÇBİR ZAMAN PROBLEMİ

Sorun oyunun kendisi kardeşim bilmem anlatabildim mi...
  16. Oyunun hala içeriğinin boş olması

Ama onlar oyun motoru yabdı. Hemide yerli ve milli. cCc (!)
  17. Artık diyalog gelsin yahu!

Sırf yargı dağıtmak için bugün üyelik açtım ve artık forumdayım. 4-5 yıl öncenin videolarında grafikler animasyonlar ve özellikle yapay zeka çok daha iyiydi. Yıllar geçtikçe kötüye gitmesi inanılmaz. Bu işte tersliğin zirvesi var.
Top Bottom