Search results

 1. Tau

  EU Native Battle Completed Warband Revival Cup - Announcement and Signups

  Free agent sign-up
  Name: Tau
  Steam: Tau
  Class: Archer/Cav
 2. Tau

  [W6C] Warband 6-aSide Cup Sign-Up Thread [Groups Announced]

  Name:Tau
  Past Teams:Many
  Nationality:Turkish
  Taleworlds:https://forums.taleworlds.com/index.php?members/tau.208627/
  Steam: Preferred Class:Archer,Cav
 3. Tau

  [WT6T] - Genel Tartışma, Şikayetler, Tavsiyeler

  Bir yazı yazayım dedim 20 post atıldı.:roll: ilk önce "kurallar açık ve net" şeklinde bir tavır insana sadece zarardan başka şey getirmez, akıl akıldan üstündür derler. İkincisi eğer turnuvanın kalabalık ve eğlenceli geçmesini istiyorsanız eskiden oynayan fakat uzun zamandır girmeyen insanları da çekmelisiniz. -zaten insanlar evlere takılıp kalmış- Eğer sen "sadece 10 oyuncu kaydedeceksin" gibi bir diktede bulunursan, aktif olmayan arada bir warband'a giren bir çevreye sahip olan insanları da uzaklaştırmış olacaksınız.Olaylara kendi gözünüzden bakmayın arkadaşlar. Lise zamanında üniversiteye giriş sınavına çalışmak yerine bende bu oyuna saatlerimi harcıyordum ama artık yaşın ilerlemesinden midir nedendir bilmiyorum, eskisi gibi "ya bu gün maçım var" deyip işi gücü bırakarak, koşa koşa bilgisayarımın başına geçemiyorum.Son olarak ise, bu konuyu bu kadar uzatıyorum çünkü son kendi takımımı kurup katıldığım turnuvada bu anlattıklarımın açısını çekip en sonunda turnuvadan çekilmek durumunda kaldım.Maçlara ucu ucuna oyuncu çıkarabiliyorduk.Düzenli şekilde oyunu oynayan arkadaşlarıyla beraber takım kurup katılanlar sonuna kadar gidecektir lakin bu durumda olamayanlar turnuvanın bir evresinde çekilmek zorunda kalacaklar.
  6v6 veya 5v5 turnuvalarda kadro limiti hep vardı.
  Önceden de vardı evet ama o zamanlar çok fazla insan oynuyordu ve sürekli oynuyordu.O zamanlar zaten çoğu günümüzü bu oyuna harcıyorduk pasiflik gibi, maça adam çıkaramama gibi durumlar yaşanmıyordu.
  Turnuvaların eğlenceli geçmesinin en iyi yolu fazla katılımcı olmasıdır. -takım anlamında- Ben epey bir zamanımı harcayıp düşüne düşüne agresif olmayan bir şekilde fikirlerimi beyan ettim, eğer dinlerseniz ne ala.
  Dipnot:Zaten 8v8 bile olsa, 20 kişiyle katılan takımları hiç anlayamamışımdır ve bu takımlardaki çoğu oyuncuda en fazla 1 maçta oynama şansına erişiyor.Bunu göze alıp o takımlara katılanları da anlayamıyorum.
 4. Tau

  [WT6T] - Genel Tartışma, Şikayetler, Tavsiyeler

  oyuncularımızın her biri bir spawn oynasın diye,
  Amacım konuyu uzatmak, tartışmayı körüklemek değil sadece yardımcı olabilmek.Arkadaşın demek istediğini sen biraz yanlış anlamışsın.Demek istediği "Biz kadromuza bu kadar oyuncu kaydettik çünkü oyuncularımız her vakitte aktif olamıyorlar."Bu konuda da haklı, takımdaki oyuncularla "Maçı şu gün yapacağız o gün gelmeye çalışın" desen bile ister istemez bir işi çıkan -Corona zamanı ne işi dediğinizi duyar gibiyim:smile: ama özellikle öğrenciyseniz inanın bana çok fazla çıkıyor- olacaktır ve gelemeyecektir.8 kişilik bir kadro oluşturmak bence çok fazla sorun yaşayacağınızın göstergesi ki bende bu yüzden yazıyorum.Şimdi bazıları, turnuvaya katılmayı düşünürken "sadece 8 kişi kaydedebiliyor muşuz benim arkadaşlarım arasında çok aktif olan yok bu yüzden sorun yaşarım" düşüncesine kapılıp katılmayacaktır.Bunun size geri dönüşü de bir avuç klanla turnuva yapmak olacaktır. -bence sizde bu kuralı fazla takım oluşsun diye getirdiniz:smile:-Umarım başarılı bir turnuva olur, bu eve takılıp kaldığımız zamanlarda böyle aktivitelere ihtiyacı oluyor insanların.
 5. Tau

  Wrath OF Angels(Alımlar Kapalı)

  5 sene öncesinin konusunu hortlatmak, reportladım seni ibrahim, ban'a hazır ol kardeşim.
 6. Tau

  Golden Horde(since 2011)

  Başarılar.:smile: (boşluk kardeşimi görememek üzdü :sad:)
 7. Tau

  The North Legion

  Diğer dediklerin doğru da bu kesinlikle yanlış

  Bannerlord 8 yıllık çalışma ve neredeyse 7.8 aylık mp betanın sonucu böyle :smile:
  Sonucun böyle olmasının nedeni de tecrübeden kaynaklanıyor.Taleworlds'u hepimiz -en azından benim düşüncem :smile:- sevsekte warband dışında yaptığı başka bir oyun yok maalesef, bildiğim kadarıyla wfas,NW, VC modlarını da yapan taleworlds değil.Durum böyle olunca büyük bir oyun yapmak kolay olmasa gerek ama bu işi üstesinden geleceklerine de eminim.Neyse konuyu uzatmayalım sayfa kirlenmesin. :smile:
 8. Tau

  The North Legion

  Ne tarz bir şey bekliyorsunuz anlamadım ama oyunun resmi modlamalara geçmesi için en az 1 - 2 yılı var gibi duruyor. Şu anki rekabetçiye en yakın sistem Skirmish sanırım.
  Skirmish modunun warband'daki bayrak kapmaca modundan farkı yok, yani şimdilik rekabetçi modun bu mod olduğu anlamına gelmez.Çoğu insan uzun yıllar bannerlord'u beklediği için ve birazda sabırsızlıktan skirmish modunu rekabetçi mod gibi oynuyorlar ama bu modun rekabetçi bir mod olduğu anlamına gelmez.Oyunun single tarafında ki performans, crash gibi önemli sorunları giderildiğinde multiplayer kısmına yöneleceklerine eminim, zaten bir meydan savaşı modu getirmek çokta inanılmaz değişikler yapmayı gerektirmez bu yüzden 1-2 yıl gibi -ortalama bir AA oyun bu kadar sürede yapılıyor- bir süre alacağını sanmıyorum.

  Başarılı olacağınıza inancım sonsuz iyi eğlenceler Onur'cuğum. :smile:
 9. Tau

  1.1.0 güncellemesi multiplayer her şey 0 lanmış

  Hocam gerçekten o kadar fark ediyor mu ya ? baya heyecanlandım şuan gölgeleri dinamik ve static yapınca 40-50 ye düşüyordu üstüne çıkarsa oh .
  Ben 1.1.0'dan önce 1280x... çözünürlükte, low ayarlarda ortalama 45 fps ile oynuyordum fakat fps düşmelerinden dolayı takılmalar mevcuttu.1.1.0 ile masaüstü çözünürlüğüm olan 1366x768'de gene low ayarlarda ortalama aynı 45 fps alıyorum.Diğerinde olduğu kadar olmasa da gene fps düşmeleri mevcut ama bu sanırım benim ram'imden kaynaklanıyor.En büyük sıkıntısı 1.1.0'in beta diye geçmesi, yani ayrı bir süreç olarak değerlendiriliyor bu yüzden multiplayer'da statlar sıfırlanıyor, ayrıca serverları bulamıyor yani oynayamıyorsun multiplayer.1.0.9 ile de denedim 1366x768'de oynamayı aldığım fps ortalaması ise 25 gibiydi, yani neredeyse 2 kat artış var diyebilirim.
 10. Tau

  1.1.0 güncellemesi multiplayer her şey 0 lanmış

  Sıfırlanması neyse de maç bulmuyor, umarım düzeltirler en kısa zamanda.Performans bakımından gerçekten başarılı neredeyse 2 katına çıktı fps'im ama server yok işte. :sad:
 11. Tau

  Arzagos/Istiana Komplosu

  Bu benin şahsi fikrim, reddit'de bi yazı okudum eğer doğru ise oyuna eklenecek daha birçok yenilikler var. -lordlarla konuşurken birşey soracağım kısmında hiçbir seçenek çıkmaması buna örnektir- Yani oyun daha tam değil bu yüzden bu görevin devamı oyunun bu aşamasında mevcut değil sanırım.
 12. Tau

  Bannerlord'un İşlemcilere Zarar Vermesi?

  Herhangi bir oyunun donanima zarar vermesi söz konusu değildir.Ama eğer işlemcin 90 95 dereceleri görüp sende oyunu oynamaya devam ediyorsan suç sendedir, intelin kendi sitesinde her işlemci için maximum çıkabileceği değerler yazıyor oradan kontrol edebilirsin.Normalde donanıma zarar verecek durumlarda bilgisayar kendini korumaya alır.Sen stok soğutucunun yeterli olduğundan veya iyi çaliştigindan emin misin? Ayrıca internette i7 4770k sahibi olan kisilerin kasma ve aşırı sıcaklıkla ilgili şıkayeti olan çok site var, biraz araştır derim.

  Edit:"Yeni çıkan islemciler zaten 100 dereceye kadar calışıyor" gibi bir durum söz konusu değil.İşlemcinin yüksek sıcaklıkta çalışmasıda önemsenmeyecek bir durum değil, bildiğiniz gibi işlemciler anakartın üstündeki sokete takılıyor ve aşırı ısınmanın anakart'a zarar vermesi söz konusu olabilir, böyle bi durumda ise bilgisayariniz tamamen çöp olabilir o yüzden intelin sitesinden cpu'nuzun max sıcaklığını kontrol edin, cpu-z gibi proglamlarlada sıcaklığı takip edebilirsiniz.
 13. Tau

  Warriors of Caturix

  Tuna kardeşim başarilar. :smile:
 14. Tau

  Kingdom of Calradoi | LEG LXXXII [The Union of Calradia]

  "Bütün klanlara hükmedecek tek klan"
  Sauron'un oyunları bunlar kanmayin. :xf-grin:
 15. Tau

  Yeni Patch 1.0.3 EKRAN KARTI GÖRMÜYOR

  Görüntü ayarlarinda hangi grafik kartini kullanmak istediğini seçebiliyorsun.Ekran kartini seçtikten sonra oyunu kapatip yeniden açarsan düzelir.
 16. Tau

  Zenginlerin Pc'lerini Düzeltmekten VAZGEÇ ARTIK TALEWORLDS!

  Optimizasyon sıkıntılı ve herkes bunu farkında, direk konu açmadan önce biraz başka konulara baksaydın bununla alakalı 100 konu olduğunun farkına varırdın.Lakin optimizasyon o kadar basit ve kolay bi iş olsaydı oyunu böyle çıkarmazlardı.Bu kadar kısa zaman içinde de çıkmasını beklemeyin bence.

  Bu oyunu açık dünya diye skyrim ve witcher'la kıyaslamakta çok naiflik, skyrim'de bir kaleye girdiğinizde bilgisayar sadece kalenin içini hesaplar veya mağaraya girdiğinizde orayı hesaplar bu yüzden sürekli yükleme ekranı gelir, mağaralar başta olmak üzere birçok yer zaten oyunda kendini tekerrür ediyor veya çok az değişiklik oluyor-itemler dizaynlar bakımından- bu yüzden de bilgisayar bi mağaradan çıktıktan sonra tekrar başka bi mağaraya girdiğinizde çok fazla şeyi hesaplamak zorunda kalmaz bu sayede yükleme ekranı 2. 3. kez mağaraya girdiğinizde daha çabuk yüklenir.Aynı mantık Witcherda da geçerli orada da farklı krallıklara gittiğinizde yükleme ekranı ile karşılaşırsınız.-ki witcher 3 baya sistem yoran bir oyundur- Bannerlord'da kocaman bi map var ve bir krallıktan başka bi krallığa gittiğinizde yükleme ekranı gelmesi gibi bir lüks yok, ayrıca bu mapın üzerindeki her şey hareket ediyor ve kime saldırmaları kimden kaçmaları gibi döngüleri var bu yüzden ram'e ve işlemciye çok yüklenmesi normaldir.
 17. Tau

  Calaquendi

  İnşallah be canım.:rolleyes:
  Vaaaayyy yedek olunacak başka bir oyun
  Leon bence bannerlord'da klan lideri olmayı hak ediyor.
 18. Tau

  [WBMM] Unban Appeals

  Your nickname:Tau
  Server & Time (if possible):I dont know server.Between 5 or 6pm gmt-2 to 11pm gmt-2.
  A short description of the situation: When i join server, two troll player named "sanzelizecafe" and "Rea" start to insult me in turkish.
  In the beginning i was ignore them but they keep insult me. All the matches they played tarrible, also they keep insulting me personal, after all my patience over and response them-just writing "u guys useless". 2 or 3 hour later "sanzelizecafe" comes my game again. I was soo angry him, also he take archer class "my class archer and i ask him too leave that class cuz he cant play" he keep play archer class then i dont drop shield "cuz i was sure he die quickly and he die quickly almost all game". I said "u useless sh*t then he take ss and report me. I banned because one troll report me.
  For how long were you banned?:1 day.
  Who banned you?:Wardo
  What rules did you break?:Flame/Toxicity/Troll soo they called
  Why should we unban you?:As I wrote above when i was connected server they start insulting me also my mom.All match they dying quickly and keep insulting me. I just write them they are useless not swear they mom not trolling match like them also i carried all that matches-i mean if i trolling how i carried that matches-.

  Edit:They also insult every turkish player in that matches. I hope you guys perma ban them.

  Edit2:My friends say Rea's real nickname is Heprai.
Top Bottom