Search results

 1. Unutulan çoook önceden duyrulan intel çekilişi

  Kazananlara hayırlı olsun güle güle kullansınlar o zaman :smile:
  @MArdA TaleWorlds Geri dönüş için ayrıca teşekkürler
 2. Unutulan çoook önceden duyrulan intel çekilişi

  Başlıkta belirttiğim gibi bir ara çekiliş vardı belki 1 seneyi doldurucaktır arada foruma girip bakarken aklıma geldi noldu ya o kazanan falan oldu mu :d @MArdA TaleWorlds https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/intel-bannerlord-%C3%87ekili%C5%9Fi.427698/page-3 Edit: Link
 3. Taleworlds Geliştiricileri İle Söyleşi

  Öncelikle bu etkinliği düzenlediğiniz için teşekkür ederim
  Sormak istediğim sorular su sekilde:
  1- Krallıktaki ordu kurma mekanizmasından kendileride oynarken rahatsız olmuyorlar mı? Yada hic denediler mi ? Çünkü deneyen tüm insan evladı bir yerden sonra raqe-quit atma noktasına geliyor. Warbandta mevcut olan mareşellik kavramı oyuna eklenmesi mümkün mü?
  2- Ekonomide özellikle kalelerden gelen gelirlerin bu kadar düşük olması hakkında ne düşünüyorlar? Kale sahibi olmanın gelir faydasından cok zararı mevcut. Düzeltmekten cok bozulmus olmadı mı?
  3- Yerleşim yerlerini oylamaya cıkması kısmında neden warband ta oldugu gibi fetheden ordu komutanı " yerleşkeyi kendin için iste " özelliği bulunmuyor? Rastgele cıkan oylama ekranında en cok nüfüz sahibi olan elinden topragı alıyor. Sehir almak için bütün ugrası bosa gidiyor.
  4- Esir alınan kişinin kaleden kacması - yada gelen fidye teklifiğini oyun neden otamatik kabul ediyor? Snow-ball engellemek için konulduysada en azından oyuncu icin reddetme seceneğinin mevcut olması gerekmez miydi? Böyle bir özellik eklenebilir mi?


  Agrasiflik olarak algılanmasın yukardakileri benim gibi pek cok oyuncun yasadıgı seyin çözümü olur ümidiyle yazdım öyle ki :
  biraz önce Rp yaparak sadece khuzait askerleriyle oynamaya calıstım ancak sonuc yine aynı rage-quit... Aldıgım sehri baskasına verdiler ( üstelik hic yerleşimim yokken) sonrasında elime 3 tane kale verdiler ve gelirleri yetmiyor maasları karsılamaya,savas ilan edilir edilmez aniden sağ tarafta 4 ordu kuruldu, ortalık ordudan geçilmez hale geldi, kralın savas- yada barıs için yaptıgı oylamada lordların büyük kısmı kraldan dahaa fazla nüfüza sahip(?) Burada monarşiye benzeyen bişey mevcut değil. Diyalogları gectim onlar makyaja kacıyor mekanik olarak monarşi devre dısı..

  Umarım yanıt işitebiliriz
  Teşekkürler..
  Edit: İmla
 4. Taleworlds Geliştiricileri İle Söyleşi

  Mexxico ellerindeki iş yükünden bahsetmişti. Temmuz-haziran, 5-6 aylık iş var demişti. Geçenki yayında da tw çalışanı 2022 ye girmeden çok yüksek ihtimalle çıkar demişti.
  Geçen yayının linkini atabilirmisiniz merak ettim içeriği
 5. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

  Ne videosu o link varsa atabilir misin?
  Bahsedileen co-op modu
 6. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

  - Kralın kızıyla evlenme (Haftalık yayınlamarda buda vardı) Evlenebiliyoruz zaten? Ben Ira'yla evlenmiştim.
  Ira ve sechen - Blogların birinde kralın kızıyla evlenip tahtta hak idaa etmekten söz ediyordu bunu anlatmaya calıstım

  klana katılma özeliğini arıyorum ( ikileme düşürdün hafızamda böyle bişi vardı yanılıyor olabilirim - bulamadım :/ haklısın )
 7. Syronea has a secret back door! What other siege maps have secret openings?

  I was goofing around while killing all the infantry and I found a back door into the city!

  It's hard to get back there because of the out of bounds time limit. Once in there you can jump the horse onto the roofs and snip down archers or the infantry as they return to look for you. They can't get to that area though.

  I know you used to be able to ride the horse over the walls of some khuzait maps too, but they said they patched it. Haven't gone back to check.
  https://forums.taleworlds.com/index...se-over-the-wall-in-akkalat-siege-map.431413/

  There's one other siege map I know I've found a side entrance. I think it was an Imperial town but I can't say for sure. You had to go over some hills on the side and it was big opening.
  Sneaking around siege maps pretending it's like a goldeneye 64 level is one of my favorite thing to do :smile:
  You saved hundred lives asdgasd
 8. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

  Niye base oyunda co-op olmasını bu kadar istiyorsunuz anlamıyorum? Zaten hali hazırda co-op modu yapılıyor, iyi ilerleme kat ediliyor zaten TWnin ne kadar yavaş çalıştığını göz önüne alırsak aşağı yukarı TW şu an başlasa ikisi aynı tarihte biter. Tek kötü olasılık modun yapımının bırakılması, buda zaten çok büyük bir ihtimal gibi gelmiyor çünkü modu yapan developerları tanıyorum ve öyle bırakacak kişi gibi gözükmüyorlar.
  +1 Turkish player videosu güzel heveslendirdi insanı
 9. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

  Yanlız bu dediklerinin eklenmesi co-op'un eklenmesini daha çok zorlaştırır. Co-op bir oyun için oyunun ana mekanikleri dışında çok yüzeysel ve basit olması lazım ki birden fazla oyuncu zaman farkından etkilenmesin.
  O zaman co-op olmasın, En fazla multiplayer kısmına "Genaral türü - 250 vs 250 savas oyuncuların Sp de yaptıkları taktikleri kullanmaları + Rts Camera ( mod ) - " gelmesi oynayan insan sayısını yükseltir ve benim icin yeter
  Suan krallık kurma yada klana baglı hale gelme yada soylu olmayan biriyle evlenip serserilik yapma vb özellikleri daha cok istiyorum.
  Kaldı ki oyunun önceki gameplay tanıtım videolarında (2014 ten bu yana ) ve haftalık yayınlamarında kaldırılmıs özellikler göze carpıyor
  İlk dikkat cekenler:
  - Sehir cetelerini temizledikten sonra kendi adamlarını koyma(2014)
  - Banner tasıyan kargılar(2017)
  - Soylu olmayan birileriyle evlenme ( Haftalık postlarda yayınlamıslardı )
  - Kralın kızıyla evlenme (Haftalık yayınlamarda buda vardı)
  -Festival/ziyafet( Vardı ve warband vazgecilmesiydi)
  - Evli oldugun kadınla - Krallıktaki konumumuzu nasıl yükseltiriz görevleri ( warband +1)
  -Sıgınak kurma ( viking )
  - Haritada kamp yapma ( Warband +1 )
  -Kitap Okuma ( +1 )
  -Klan kurmak yerine baska klanlara katılma ( Haftalık yayınlamarda buda vardı )
  --**Basit ama ayrı bir sehir/kale/köy yönetme ekranı ki mevcut olan sehri yönetme hissi vermiyor. Bina yapma mekanizmasında en azından biz secebilmeli ve sıralamasını belirlemeliyiz yada yeni bina türleri eklenmeli yada sehrimde ekstra atolye acıp üretimi artırabilmeliyim ( Gelmiceğini biliyorum günlük ekonomide direk dengeleri bozar diye eklemezler )
  -Lonca baskanı - bilmiyorum baya hosuma gidiyordu lonca baskanından görev almak
  -Kendi zırhını - silahını- kılıcını siparis verme + arayüzlü ( modlar bunu temin ediyor ama arayüz olup itemin görünüsünü secmek hosa gider )
  vs vs vsvs bu saydıklarımı zaten benden önce sayısız oyuncu saydı mod deneye deneye bir yere kadar, zor olsun yeni bir sekilde oynayayım yada rol yapıp kültüre uygun askerler alayım sadece desen de bir yerden sonra mecbur bırakıldıgın oyun stiline dönüyorsun..
  Sözün özü co-op olmasada olur , Single kısmı daha çok düzelsin..
 10. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

  Merhaba, öncelikle şu geçen yayında söylenen sözler biz bu oyuna değer veren M&B oyuncularının canını sıktı açıkçası. Oyun hakkında doğru veya yanlış düzgün bir üslupla eleştiri yapan birine böyle cevaplar verilmesi bizim bu oyun için düşüncelerimizi, feedback'lerimizi bir hiç niteliğine koydu. Ama buna rağmen biz bu oyunu sevdiğimiz ve anılarımız olduğu için yine de size eleştiri yapmaya devam edeceğiz. Konuşmanın detaylarına girmiyorum, karşınızdaki insan küfür etmezken "Ben aslında çok iyi küfür ederim" vs. gibi. Umarım oyunculara karşı artık böyle geri dönüşler görmeyiz.

  Oturup düşündüğümde M&B için bir co-op sistemi yapmak sistemsel olarak oldukça zor gözüküyor. Ancak co-op sisteminin böyle bir oyuna getirilmesi oyunu arşa çıkaracağına %100 eminiz. Yapın bir co-op DLC'si hem gereken parayı da elde edersiniz, hem de oyuncuların isteğini karşılamış olursunuz diye düşünüyorum. Oyuncular da size bu zamana kadar nasıl destek olduysa yine olacaktır. Şimdi sistemi ana olarak 2 ana mantığa ayırabiliriz:
  1- Farklı Partiler Halinde Oynama
  Şimdi bu durumda oynanış olarak en büyük sorun biri bir savaşa girdiğinde zamanın akıbetinin ne olacağı. Bu durumda bence yapılabilecek yine 2 seçenek var gibi.
  Birincisi; Oyunun herkes için duraklatılması. Bu durum uzun sürebileceği gibi kısa sürse de uzun vadede can sıkıcı bir hale gelecektir. Arkadaşlarınızı beklerken oyundan sıkılma ihtimaliniz yüksek. O yüzden bence bu seçenek pek olası değil.
  İkincisi; Oyunun herkes için akmaya devam etmesi. Lakin böyle bir durumda AI'ların savaşlara dahil olması sıkıntılar yaratacağından, buna oyun için genel bir düzenleme gerekebilir. O da başlamış savaşlara başka tarafların dahil olamaması. Bu özellik kapatılırsa bir sorun olmaz gibi duruyor. Buna ek olarak sadece oyuncular devam eden savaşlara katılabilir. Bu oyun zevkini arttıracaktır.
  2- Aynı Parti İçinde Oynama
  Bu seçeneğimiz en kolay seçenek gibi duruyor. Çünkü yukarıdaki gibi sorun açabilecek şeyler pek yok. Buna eklenmesi gereken tek şey arkadaşlarınıza askerlerinizin komutasını verebilmek değiştirebilmek olacaktır.

  Bence baktığımızda bu iki ana mantık içerisinde olabilirliği var gibi duruyor. Tabi ki bunun yazılımsal zorlukları büyüktür, bunu bu işin içinde olmayan insanlar pek bilemez. Ama bizim bu co-op'a ihtiyacımız var. Hayatta istediğim en büyük şeylerden birisi bu benim için :grin:.M&B'de başından beri çocukluğumuzdan beri hayalimiz bu. Arkadaşlarımızla beraber Kalradya'ya hükmetmek. Bu benim için çok önemli, çoğu diğer oyuncularımız için de oldukça önemli olduğunu biliyorum. Umarız bunu da oyunda görürüz ve bu hayatta diğer kurduğumuz hayallerin hiçbiri olmayacakken bu hayale kavuşuruz :smile: Bu konu hakkında fikriniz varsa lütfen yazın konuşalım. Gereken yerler de umarım dikkate alırlar. Teşekkürler.
  -Oyunculardan birisi savasa girdiğinde tıpkı diğer oyuncu Total war Rome 2 - Head to head yöntemi(düşmanı kontrol) yada savasa giren oyuncunun yanındaki companionlardan birinin kontrolunu alabilir ..
  -Diyalog ekranlarından birine girdiğinde sağ tarafta ölüm-dogum haberleri gibi simgeyle bildiri cıkıyorsa bilgi gelip oyun duraklatılabir.
  Sehire girdignde sehir ekranı cıktıgında oyun durmaz , han vb yerlere baglantı sağladıgında oyun durur.
  -Questler devre dısı olur zaten co-op olayında questi kimse önemsemez savas krallık diplomasi ve turnuva
  -Turnuvalara oyunculardan biri katıldığında diğeri izler yada Aı katılımcılarından birini secerek yönetir. * ikisinide aynı turnuvaya katılması için bir secenek belirtilir ve oyuncular arena ara yüzünde secim yaparlar vs vs.
  Kafadan sallmasyon yazsan bile diğer oyunlardaki co-op mekanikleri Gercek zamanlı oyunu ara ara sıra zamanlıya(duraklatma) cevrilmesiyle mümkün..
  Not: Co-op bekleme yinede modları bekle, Co-op tan evvel diplomasi, klan yönetimi sehir yönetini köy yönetimi falan gelmemiş oyuna co-op cooooook uzak coook
 11. Zırhlar

  kuzait kaskı oyun içinde var mı şovalye setini buldum fakat kuzait kaskı mlsf bulamadım cheat menu kullanmak istemiyorum
  Armor request mod mevcut oyun içindeki para karşılıgı sipariş verebiliyorsun
 12. Tamir özelliği

  bende öyle okumuştum ama 400 500 gün falan oldu itemin düşeli hala çatlak :grin:
  Uzatılmış o , oyunumdaki at zırhı silah falan hic düzelmemişti. Geçmiş olsun
 13. when will traits be a thing

  Completing quests (honor, sometimes mercy or generosity), winning even battles (valor), having high morale (generosity), etc.

  But you need 1000 trait score to gain a new trait and quests give at most 50 per. So it takes awhile and you get no feedback, which makes it take even longer.
  but sending soliders into battle without ur char effects negative to valor, id doesnt make sense , so hard to keep it
 14. Kuşatma yapay zekası

  savaşlardan baya alıyorum ama esir bağışlamaya denemedim denerim
  Halen var mıdır bu durum bilmem ama ben en son denediğimde vardı :grin: .

  Hala var ama daha az veriyor :/
  edit: emoji
 15. Kuşatma yapay zekası

  Esirleri kale zindanlarına bağışlayın, en son bıraktığımda süper nüfuz kaynağıydı :grin: . Bir de büyük savaşlar 50 Nüfuza kadar nüfuz veriyor.
  kral için politika da mevcut yarı yarıya azaltıyor ama asıl olay o değil, Monarşi zamanında gecmesi ama monarşi olmaması.. Alınan yerleri kral dagıtırken bazı zaman alakasız kişilerin cıkması, etki edememen vs vs.. Neyse tavsiyeleri denicem teşekkürler
 16. Kuşatma yapay zekası

  Warband için de imkansızdı ama Diplomacy 4. Litdum modu gibi bir mod çıktı. Tamam çok ayrıntılı değildi ama en azından az-çok o diplomasi hissiyatını verebiliyordu :grin: . Uzun lafın kıssası yapımcılar eklemese bile modcular ekler benzer bir sistem. Zaten oyun da buna müsait, oylama falan sunuluyor bir karar alınacağı zaman ya, onla bağlantılı bir şeyler denenebilir belki. Tabi oyun motoru içine nasıl yazıldığı da burada kilit nokta.
  O modu oynamadım bilgim yok ama diplomasi gibi krallıkları monarsiye benzetseler modlarla müthiş olur kral olduktan sonra bir anlamı kalmıyor sanki daha cok konfedarasyon içinde bir klansın ekstra etkin yok gibi.. Neyse bekliyoruz modcular neler hazırlıcak :smile:

  modlardan beklentim çok yüsek zaten bana sorarsan warband modsuz oynanmicak bir oyun ama modlar ile yüzlerce binlerce saat götürüyor bannerlordun modsuz hali warbandınkine göre çok daha fazla götürüyor daha eğlenceli bana göre o yüzden modlarda warband gibi dallanıp budaklanınca güzel şeyler olucak inşallah
  +1 Bannerlordu modsuz 150 saat gömmüştüm sadece pvp ve ilk heves :d Sonrasında modlar falan 800+ saat. Heralde senin dediğin gibi modlar falan gelişince ortalama oyun süresi (forum için) 1500+ olucak
 17. Kuşatma yapay zekası

  Bu konuda katılıyorum. Kuşatma yapay zekası cidden sıkıntılı. AI Pathfinding sıkıntılı oyunda. Bu yüzden yaşanıyor aslında bu sorun.
  Yapay zeka gideceği yolu bulamıyor, o yüzden aval aval bakıyor etrafa. Komik bir durum yani, oyun çıkalı bu nca zaman oldu. Singleplayer açısından düzelmesi gereken en büyük şeyler düzelmedi, tabi optimizasyon vs. büyük oranda düzeldi (Her ne kadar 1.5.5 olması lazım, o versiyondan sonra benim oyun gereksiz drop yemeye ve 30 fps'i geçmemeye başlamış olsa da) genel olarak optimizasyon iyileşti. İsyanlar falan gelmiş, ben rastlamadım ama umarım iyi yönetmediğimizde başımızı ağrıtacak bir özellik olur bu :grin: . AI Pathfinding ve Diyaloglar gelişirse, diplomasi gelişirse oyun çok büyük oranda hazırlanmış olacak zaten. Bu sayede "Oyun kötüüğ hüüğ" diye ağlayan tayfanın da ağzına laf vermemiş olacak TaleWorlds. Evet, her zaman söyledim yine söylüyorum: Oyun eksik, ama kötü değil; gayet oynanabilir. Sadece gelişmezi lazım. Ve acilen gelişmesi lazım, çünkü "avukat" diye yafta yemekten veya bu tarz insanlarla uğraşmaktan bıktım. Açıkçası Warband'e animasyonları "tahta gibi" diyenleri bile özlemeye başladım :grin: .
  Diplomasi kısmında gelişim bekleme, mexxico acıkladı zaten mekanizmayı, ülke gücüne vs seylere baglı oldugunu karakterlerin kişilikleri gibi etkenlere baglı olmadıgını - oyun ilk yapılırken bunu belirtmiş - dolayısıyla non-agression - savunma ittikafı vs eklenmesi uzak ihtimal - modlara baglı kaldı diplomasi..
 18. Bunu yaşayan varmı? - Nüfuz Bug -

  ya bug ya hile :smile:
  Hile kullanmadım, Aniden oluverdi sonrasında baya oyunun suyunu cıkardım kapadım :grin:
 19. Kuşatma yapay zekası


  Kusatma kulesi bosta, tek merdiven
 20. Bunu yaşayan varmı? - Nüfuz Bug -

  Savastan sonra aniden nüfuz 42.9 m oldu asdgasdg :d
Top Bottom