Search results

1. Unresolved Şehir Garnizonu Azalıyor

Modlar gelen güncellemeler ile oyunun yapısını bozduğu için hiçbir modu kullanmıyorum ama teşekkür ederim tavsiyen için.
  2. Unresolved Şehir Garnizonu Azalıyor

1.6.1'de lütfen bu sorun çözülebilir mi? Şehirlere ve kalelere koyduğum elit son seviye askerlerim garnizonu terk ediyor, yerlerini AI 1-2 seviye askerlerle dolduruyor. Sırf bu yüzden garnizona yüksek seviye askerler koyamıyorum.
  3. Unresolved Şehir Garnizonu Azalıyor

Oyuna yeni gelen yerleşkelerdeki garnizon ücretlerini ayarlama sisteminde bir sıkıntı var sanırım. "Unlimited Wages" açık, "Auto Recruitment" kapalı olmasına rağmen garnizonlarıma kendi koyduğum kaliteli askerlerim her geçen gün yerleşkelerimi terk ederken, yapay zeka yerlerine daha az...
  4. Unresolved Sürüm Değiştiğinde Yaşanan Prosperity Sıkıntısı

Benim de yine bir başka serim battı. Şu oyunda 4 seriye başlayıp haritanın yarsını fethettim. Gelen patchler sağolsun hepsinde bir sorun çıktığı için devamını getiremedim. Anlaşılan tam sürüm çıkana kadar düzgün bir şekilde oynayamayacağız.
  5. Unresolved Sürüm Değiştiğinde Yaşanan Prosperity Sıkıntısı

Yemek olmamasının sebebi refah bende. Refah -150 ile -250 arası yiyecek eksisi veriyor şehirlerde. Denemediysen dosya bütünlüğü doğrulaması bazen bu tarz sıkıntıları çözebiliyor. Ben denedim ben de işe yaramadı.
  6. Unresolved Sürüm Değiştiğinde Yaşanan Prosperity Sıkıntısı

1.5.8'de başladığım oyun kaydımı 1.6.0'a aldım ve "Prosperity" yüzünden tüm şehirlerdeki yemek stokları sıfıra vurdu. Aynı kaydı 1.5.9'a aldığımda da aynı sıkıntıyı yaşamıştım sonradan düzeldi. Bu teknik bir sıkıntı mı yoksa oyunu başladığımız sürümle bitirmemiz mi gerekiyor? Dipnot:1.5.9'da...
  7. Unresolved Demircide Ürettiğim Eşyalar Envanterde Görünmüyor

1.6.0'ı yeni kurdum. Oyunda ilk dikkatimi çıkan şey ürettiğim ciritlerin fiyatları 107.000 iken şimdi sadece 1800 gibi bir değere düşmüş. Ardından yeniden üreteyim bir hatadır dedim ama bu sefer de ürettiğim eşyalar envanterimde gözükmüyor. Ticarette veya da eritmek istediğimde de gözükmüyorlar...
  8. Need More Info Şehirlerde Refah ve Gıda Problemi

Merhaba. Hatadan dolayı oyunu e1.5.9 sürümüne geri çevirdim ve e1.5.10'da herhangi bir kaydım bulunmuyor şuan için. Yeniden e1.5.10 kurup göndermemi ister misiniz?
  9. Need More Info Şehirlerde Refah ve Gıda Problemi

Az önce 1.5.10 Beta sürümünü yükledim. Bir yarım saat savaştıktan sonra şehrime dönünce bu manzara ile karşılaştım. 180 civarında Batanya Fian Şampiyonum vardı. Şimdi ise hiçbir köyü yağmalanmamış olan, ülkemin en merkezindeki şehrimin gıda ve refah seviyesi yok olmuş. Edit: Sadece bu şehir için...
  10. Unresolved Kuşatma Savaşlarında Yapay Zeka Kontrolü

Kuşatma savaşlarında savunurken, askerlerim ben komuta etmediğim sürece kendilerini düşmana saldırmak için duvardan aşağı atıyorlar ve sadece birkaç tane değil, neredeyse ordumun yarısını kaybediyorum bu yüzden savaş ile birlikte. Benzer bir şey saldırırken de geçerli askerler hem kuşatma...
  11. Resolved Varisim Olmuyor

Merhaba,
    Vlandiyalıların seviye 2 ve seviye 3 piyadelerinin isimleri aynı.
    Bu sorun çözülmüşe benziyor şuan için. Teşekkürler =)
    Bir başka sorun:
    Oyundaki yapay zeka ile ilgili. Kuşatma savaşlarında savunurken, askerlerim ben komuta etmediğim sürece kendilerini düşmana saldırmak için duvardan aşağı atıyorlar ve sadece birkaç tane değil, neredeyse ordumun yarısını kaybediyorum bu yüzden savaş ile birlikte. , Benzer bir şey saldırırken de geçerli askerler hem kuşatma kule merdivenlerinin hem de surların önündeki merdivenlerin sadece birini kullanıyor.
  12. Resolved Varisim Olmuyor

bu sorun için ayarlardaki oyun ayarları panelinin altından "UI Scale" ayarını maksimuma(1.0) çekmeyi deneyebilir misiniz?
    Merhaba, bunu kontrol ettim. "UI Scale" 1.0'da gözüküyor. Küçülttüğümde diğer yazılar daha da bozuluyor.
    Eğer yukardaki adımdan sonra arayüz sorununuz düzelmezse, bu birliklerin ekran görüntüleriyle birlikte düzelmeyen sorunun da ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
    Sorun devam ediyor. Bu sayfada aradım ancak görüntü nereden paylaşılıyor bulamadım =/ Biraz acemiyim =) URL seçeneği var sadece.
    Kale veya şehirlere girdiğinizde ansiklopedi güncelleniyor. Sık sık yerleşkeleri ziyaret ederek ansiklopediyi güncel tutabilirsiniz. NPC lord/lady'ler yaralı olduklarında ansiklopedide yazan kale veya şehirlerde görünmeyebilirler. Bir kaç gün beklerseniz iyileştiklerinde tekrar erişilebilir olurlar. Eğer hala ansiklopedide oldukları yerde görünmüyorlarsa lütfen incelememiz için bize kayıtlı bir oyun dosyası yollayın. Dosyayı http://upload.taleworlds.com:8080/ adresi üzerinden bize ulaştırabilirsiniz. Dosyayı bulabilmem için lütfen bu başlığın linkini açıklama kısmına yapıştırın.
    Lord ve leydilerin hiçbirinin mevcut konumu görünmüyor hala. En son baktığım lordun son görülme raporu 1 ay öncesine falan ait oyun içinde. Ve ayrıca bazen birimler, ekipmanlar, lordlar vb. pembe gözüküyor (Özellikle 3-4 saat gibi bir süre oynadıktan sonra takılmalarla birlikte bu pembe renkleri aşırı artıyor). Mevcut son kaydı gönderdim.
    Son olarak 1.5.8 yamasından sonra oyundan çıkış yaptığımda Steam üzerinden kapanması 5 dakika falan sürüyor. Dosya bütünlüğü doğrulması yaptım 3-4 kere ama işe yaramadı.
    Ayrıca oyuna eklenebilecek bazı yenilikler için fikir tavsiyeleri yazabildiğimiz bir alan var mı? =)
  13. Resolved Varisim Olmuyor

Merhaba, sorun ile ilgili oyunumda gelişme oldu. 39 yaşındayken eşimi şehirde vali yaptım ve 1 hafta bile beklemeden hamile olduğu bildirimi geldi. Ufaklık şimdi 4 yaşında =D Galiba dosya bütünlüğünü kontrol etmek işe yaradı çünkü öncesinde de karakterimi karısıyla 1 saat şehirde afk bırakmıştım olmamıştı. Şuan için sorun çözüldü gibi ama yine de öncesinde bir sorun vardı bence. Yardımınız için teşekkürler, seferimde bir kaç ufak tefek sıkıntılar da var, savaşlarda kaç kişinin hayatta olduğu kısmı savunan taraf ve saldıran taraf yazısıyla karıştığı için okunmuyor mesela. Vlandiyalıların seviye 2 ve seviye 3 piyadelerinin isimleri aynı. Kuzaitler dışında hiç bir medeniyetten yoldaş olarak idarecilik becerisi olan bir yoldaş bulamadım, bu şehirlere vali atarken biraz sıkıntı olabiliyor valinin medeniyetinden dolayı. Emir komutlarında 2 tuşunda okçular olmasına rağmen süvari diye sesleniyor, 3 tuşunda da süvari olmasına rağmen piyade diye sesleniyor. Oyunda aradığın lordları bulmak zor birde, Warband'da bir lorda başka bir lordun yerini sorabiliyorduk. Ve son gelen 1.5.8 patchi ile yoldaşlarımın kalkanları birlik kısmında pembe görünüyor. Hali hazırda aklıma gelenleri de söylemiş olayım. Kolay gelsin =)
  14. Resolved Varisim Olmuyor

Dosyayı yolladım. Bu sefer, aynı oyunun 34 yaşında evlendikten hemen sonrasına ait olan save dosyasını yolladım.
  15. Resolved Varisim Olmuyor

Geçen sene oyun çıktıktan kısa süre sonra alıp oynadığım ilk seferimde üç mod yüklemiştim:
    Kill Bandits Raise Relations
    Party Daily Training
    Unit Stat Fixes
    Şuan da ikinci kez oynuyorum oyunu ve modlar güncellemelerle hata verdiği için hiçbir mod kullanmıyorum ve kullanmadım şuan söz konusu varis hatası yaşadığım seferimde. Dosya bütünlüğünü de şimdi kontrol ettim. Geçtiğimiz cuma bir kayıt dosyası yollamıştım oyundan, yine aynı dosyayı mı yollayayım?
  16. Resolved Varisim Olmuyor

Güncellemelerin tarihlerine baktım şimdi. Oyuna 1.5.7 versiyonunda başlamışım. Çünkü dediğim gibi ben başlayalı 2 hafta oldu. Ayrıca evlendiğimde 34-35 yaşındaydım. Şuan 39 yaşındayım. Yani 5-6 yıl boyunca varisim olmadı benim ve bu 5-6 yıl boyunca karım sürekli birliğimdeydi.
  17. Resolved Varisim Olmuyor

Saygısızlık etmem istemem, uğraştığınız çok şey olduğunu tahmin edebiliyorum ancak sorunun çözümü tahminen ne kadar sürer? Çünkü ona göre oyunuma devam etmeyi planlıyorum. Eğer kısa sürede çözülebilecek bir şeyse sorunun çözülmesini bekleyeyim, boş yere ilerleme kaydetmeyeyim.
  18. Resolved Varisim Olmuyor

Dosyayı linkle ile birlikte yolladım. Oyuna 2 hafta önce başladım ve başladığımdan beri yeni bir güncelleme olmadı diye biliyorum. Oyunda aldığım ilk kayıt 25 Şubat 2021, saat sabah 07.26 olarak gözüküyor.
  19. Resolved Varisim Olmuyor

Oyunda mevcut son patch ile oynuyorum. 39 yaşına geldim. 3-4 yıldır evliyim. Ama çocuğum olmuyor. Sanırım bu "disable death and birth" seçeneği buglıymış. Ama savaşlarda lordlar sürekli ölüyor ve herkesin çocuğu doğuyor, benim bir türlü olmadı. Daha en son Güney İmparatorluğu Kraliçesi Rhagear'ı...
Top Bottom