Search results

1. Balkon Sahnesi Neden Yok?

efenim erken erişim süresince bazı Feature'ların eksik olacağını zaten biliyorduk. Bunlardan biri de evlilik merasimi. Lakin bahsettiğim mevzu hakkında herhangi bir habere erişemememden mütevellit böyle bir sual sorma gereksinimini gördüm kendimce. O yok bu yok diye bir şey istemez isek oyunun hali vahim kalır.
    Erken erişim mi? Bu doğrudan yapım aşaması bence. Ben böyle toplulukla iç içe "yapım aşaması" süreci görmedim. Muazzam!
  2. Balkon Sahnesi Neden Yok?

Daha tahta çıkma-Taç töreni- Evlilik töreni yok balkon konuşması istiyor:grin:
  3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ve yine aynı Ferrari geçen sene taraftarlardan çok tepki çekince yeniden yapılanmalar ve yaklaşım farkıyla yapısını değiştirdi. Bu söylediklerim de çok kısa bir zaman zarfında gerçekleşti yani. Hangi takım dibi görse ya spordan çıkar ya da tutumlarını gözden geçirir, yeniden yapılanırlar. Yani demem o ki bunun için illa rock bottom vurmaya gerek yok.
    Milyonların aklında tek soru. Ferrari zafer kazanabielcek mi?
  4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Keşke, ortak bir noktada anlaşsak ve derdimizi düzgünce dile getirirsek ben çoğu konuda daha iyi bir iletişim sağlayabileceğimizi düşünüyorum. (şahsi düşüncem)

Sevgiler
    Sorunda bu ya TW iletişim kurmuyor, topluluktan çok uzak, birazda sizler topluluğu anlamaya çalışsanız?
  5. v.1.5.10

Şu betalara da "erken erişim" seçeneği getirselerdi ya!
  6. Geliştirici Güncellemesi #4: Getiriler ve Haritalar

Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünde bir yanıt bıraktığınızdan emin olun ve her zaman olduğu gibi izlediğiniz için teşekkür eder, bir dahaki sefere sizi tekrar görmeyi umuyoruz!
    [/spoiler]
    Çeviri için 9 ay için bekleyen ekip ne düşündüğümüzü de bir 9 ay sonra okusa, bi 9 ay da önceliklerimiz arasında değil cevabını almak için bekleyecek olsak.....
    Bir TW atasözü derki boşver(sene).
  7. Taleworlds Yol Haritası

Oyun çıktığından beri düşündüğüm bir konu. Kale sahnelerini sadece kuşatmalarda görüyoruz, içine girmek için hiçbir sebep yok. Koy oraya bir talim alanı, birliğindeki askerler ile dövüş talimi yap, yoldaşlarını geliştir. Zaten oyunda teke tek dövüş çok keyifli, en azından turnuvalarda uğraşmak yerine bu yola gidebiliriz. Ayrıca sırf birlikler gelişsin diye sürekli haydutlarla oto savaş yapmak zorunda kalmayız.
    Bende onu anlamıyorum işte. Kalelerin şehirlerin içine girmek için bir sebebimiz yok ama TW görünümleri farklılaştırmak için tüm eforunu oraya harcıyor. Şehir/Kale içleri kimin umurunda ki?
  8. Askerlerimin sancak taşımasını istiyorum

Armor modlarını yakından takip eden biri olarak klan armasını zırha işleyen bir armor modu yok maalesef, zaten hepi topu 3-5 armor modu var kapsamlı.

Vlandiyalı vasalların ve çavuşların giydiği bir zırh var oyunda sancağının rengini alıyor diğer zırhlar gibi ama aslan işlemeli bu, belki ilgini çeker.
    2327-1603646312-1044502742.jpeg
    "
    Üstad bilgi için teşekkürler. Bu zırhın ismi nedir ?
  9. Kuşatma yapay zekası

Sırf bu kuşatma yapay zekasının gelişmemiş olmasından dolayı, savunan taraf çok avantajlı oluyor.
  10. Cephane

Merhabalar. Warband da savaş alanında en gerideki sandığı açıp envanterimize erişeibliyorduk. (Bannerlord da bu mümkün mü?Savşptan ayrılıp geri savaşa katılmadan)
  11. Askerlerimin sancak taşımasını istiyorum

Warband'de en azından onlara özel kıyafetler vardı burada o da yok

Üstad, warband da hanedan zırhları vardı. O zırhı giyince bayrağımızdaki amblem zırhımzıda da oluyordu. Bannerlord da bunu yapabilecek bir mod biliyor musunuz?
  12. Kuşatmada asker yönetimi

Önce kuşatmadaki yapay zeka problemlerini düzeltsinler. Surlara dayanan merdivenlere askerler çıkmaya başladığı vakit, şayet merdivendeki birimlerden biri surlara ulaşmaya başarırsa tüm birimler o merdivene yöneliyor, diğer merdivende bir tane bile birim kalmıyor.
  13. Özel birlik Ağaçları

2.Özel birlik aslında paralı klanların troopları en güzelleride onlar bence :smile:
    Paralı askerleri troopları, esir alma ve kurtarma haricinde elde edilebiliyor mu? Ve size göre en güzeli olmasının sebebi nedir?

Bu arada oyun başında seçtiğimiz kültür özellikleri çalışıyor mu? perkler düzeltildi ama o kültürde düzeltildi mi?
    Ayrıca kültürümü vlandia yaptım. Krallık kurarken ise krallık medeniyetini imparatorluk yaptım. Bir imparatorluk yerleşkesi ele geçirdiğimde sadakat öğelerinden biri neden -3 oluyor?

Bu konu hakkında şöyle bir mesaj atmış Mexico şubat ayında:
    Bu yama ile birlikte (1.5.10) oranı artacakmış biraz (%33), yanlış anlamadıysam kalelere bağlı köylerden alınabilecekmiş.

Evet yeni sürümde bariz farkediyor. Eski sürümlerde bu asil birlikleri bulmak daha zordu.
  14. Reinforcement alanı YZ için adil değil

Eğer bu sorun hallolursa, ilerde gelmesi muhtemel olan coop modu içinde efsane olur.

Çözüm önerilerinden biri, savaştan yeni çıkan birinin 1 dk lik korumaya sahip olması olabilir. Bölge kavramı bannerlordun mantığına aykırı olur. Tatbik etmesi çok zor olur. 0.1 bir birim uzağınızdaki bir orduyu yakalayamadığınız için savaşa giremediğimiz gibi.

Ama şunu da düşünmek gerekir. Hali hazırda yapılan bir meydan muharebesine başka bir topluluk pekela katılabilir. Burada gerçeğe aykırı bir durum yok. Sadece tur(raund) başlangıc aşaması uygun değil:grin:
  15. Need More Info Teklif Seçeneğine basılmıyor

merhaba, bir tane klanı krallığıma çekmeye çalışıyorum, otomatik teklife bastığımda hiçbir şey olmuyor , ne kadar para verirsem vereyim teklif seçeneğine basılmıyor, teklif seçeneği gri şekilde duruyor.
    Ne kadar paradan kasıt ne kadar?
  16. Kale/Şehir Kapılarını Açtırmak

Bu gibi durumlarda kapıyı açtıklarında bir tane baltada kafamıza saplasalar güzel olurdu :grin:
    Alanda 2 kapı var, bahsettiğim iç kapı. Ne yani halk liderden önemli mi aç:razz:
  17. Kale/Şehir Kapılarını Açtırmak

Yanlışlıkla surlardaki boşluğa düştüm. Bu gibi durumlar için kale/şehir kapıyı açtırma komutu verebilsek güzel olurdu:D
  18. Beta 1.5.10 Yama Notları Tamamı !

Şu oyuna daha çok diplomasi ve krallık öğeleri eklenmesi gerekiyor. Oyuncular warband sayesinde yeterince at kılıç oyununu tüketti. Modlarla iyice suyunu çıkarttı. Artık oyuna kral olduğumuzu hissettiren öğelerin eklenmesi gerekmiyor mu? Oyunda tüm kaleleri alsan bile sürekli savaş savaş veya sığınak barbar peşinde koşmak vs neden? Klan üyeleri üzerinde daha etkin olabilmeliyiz.

Ayrıca kral olmak çok basit değil mi? Onca lordun arasında bu kadar hızlı olmamalı herşey.
    Bir diğer konu neden oyun hemen başında bir krallığa savaş açmamızı ve yerleşkesini ele geçirmemizi istiyor ki? Oyuncular bu kadar kolay krallarla lordlarla muhatap olmamalı. Bir ağırlıkları olmalı.

Ön hazırlık olarak gladyatör modu gibi gladyatör olarak oyuna başlayıp oradan kaçınca veyahut özgürlüğümüzü akzanınca bir süre kelle avcılaı(warbanddaki) gibi takılabilmeli en sonunda, bir lordun(kralın değil) hizmetine girmeliyiz. Veya freelancer askerlik modundaki gibi bir lordun askeri olarak göreve başlarız, sonra o lordun varisi olarak devam edip bizde lord oluruz.

Yani her şey adım adım gerçekleşmemeli mi sizce?
    Ejder sancağı diye bir şey tutturulmuş madem çok önemli bu neden oyun başında hemen buna sahip oluyoruz? Önemiyle ters düşmüyor mu? Hani içini doldurup yarın bir gün ölen asıl kralın gayri meşru varisi bizsek orası ayrı. Ama nereden bakarsanız bakın sefer modunun hikayesinin içi komple boş.
  19. Daha önce böyle birşey yaşayan var mı arkadaşlar ??

Oyun tekrarı nasıl açılıyor?
  20. Resolved %100 Gpu Kullanımı

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü Steam aracılığıyla doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.
    İlgilendiğiniz için teşekkürler . Sorunum kısmen çözülmüş bulunmakta. Artık %100 kullanım durumu söz konusu değil.
Top Bottom