Search results

 1. Memoefe

  Development Update #7: Multiplayer Duel Mode and Battle Terrain System

  We will share more detailed info about the battle terrain system when it is closer to coming to the beta version of the game, which is still a little ways away yet.
  Cool.

  Out of topic but will there be a dev update on modding tools?
 2. Memoefe

  Development Update #7: Multiplayer Duel Mode and Battle Terrain System

  BATTLE TERRAIN SYSTEM
  Amazing addition! It makes me wonder tho. Doesnt battle AI in bannerlord needed spesific ai paths to work best. Did I knew wrong or are you trying a new method about this?
 3. Memoefe

  Modding Tools Beta

  I have inquired about this internally and will come back to you once I have a more definitive answer.

  We plan to support both GOG and Epic in the future but it's not a current priority.
  Thank you for acknowledging this issue :grin:
 4. Memoefe

  Modding Tools Beta

  Is there any news about modding tools? When are we gonna get more (or remaining) features? What are those tool will be? Friendly reminder about this topic deserves more attention.
 5. Memoefe

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Geçen haftaki hotfix sonrasında, yetişirse bu hafta guncellemenin geleceği yazılmıştı bir yerde.
  Teşekkürler
 6. Memoefe

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Yarin büyük iceriklerin yahut dev update videosunun gelme ihtimali yüksek. Bakalım gelebilecek mi biri..
  nerden bu çıkarıma ulaştın
 7. Memoefe

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Bence de @Memoefe kesin katılmalı 😌😌
 8. Memoefe

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Türk modu derken neyi kast ediyorsun bilmiyorum tam, Türklerin yaptığı mı yoksa Osmanlı vs mi? Türklerin yaptığı olarak şu an bildiğim S&M var Lucon'un. Onun dışında EA'da doğru düzgün bir Türk mod topluluğu zaten yok. Kodlamaya bakmış kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez şu an için - total conversion modu yapabilecek adam yok yani. Varsa söyleyin tabi ben de merak ettim.
  Şöyle söyleyeyim 3d modelleme yapıyorum bir mod projesine katılmak istedim. Sonra acaba türkler tarafından yapılan(tamamen ya da çoğunluk olmasına gerek de yok aslında) bir mod var mı diye merak ettim. Aslında senin de dediğin gibi merak ettim var mı diye.
 9. Memoefe

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Reis cp 2077 nin ana ve yan görevlerine lafım yok, benim lafım detaylara, mesela cp 2077 de suya sıksan hareket yok, bannerlord'da bile su oynuyor en azından yani cp 2077 metacritic den 86 mı ne almış 1 sene daha erteleseler veya erken erişim çıkartsalar 90 alırdı bence...
  Katılıyorum
 10. Memoefe

  Cyberpunk

  this might sound like beating a dead horse but, https://www.cyberpunk.net/en/news/37373/patch-1-1 after seeing this I think Bannerlord patches are huge lol. This update came after a month IIRC.
  And they advertized it like its a huge update. Its one of two major update they promised.
 11. Memoefe

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Yapım aşamasında olan, planlanan türk yapımı bir total conversion modu var mı?

  Ayrıca bununla ilgili bir thread açayım dedim onaylanmak için bekleniyor denildi ve ne reddeddildi ne onaylandı. Onaylanma mevzusunu bu forumda ilk defa yaşıyorum. Bunun nedeni nedir?
 12. Memoefe

  Forum Upgrade 21/01/2021

  Why not make suggestion threads upvoteable just like Question threads. Of course suggestion itself should be upvoteable.

  Edit: I saw older comments after I wrote this.
 13. Memoefe

  Türk yapımı 'total conversion' modları başladı mı?

  Hiç planlanan ya da yapım aşamasında olan bir bir mod var mı? Bir kaç çalışma yaptım eğer bir ekip varsa katılmak(en azından konuşmak) isterim yoksa yabancı ekiplere bakacağım. (Modelleri 5'er dk gibi kısa bir zamanda hazırladım, tarihi gerçekçilik ya da ölçeklilik kaygısı güdülmeden yapıldı)
 14. Memoefe

  Independent City States

  Is there any dev thoughts on this matter? I would really appreciate if someone from dev team clarify their thoughts on this topic. Is it being discussed inside or is it decided to not be part of the game etc.?
 15. Memoefe

  Independent City States

  This is definitely a must feature. The difference on replay-ability would be day and night.
 16. Memoefe

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Oyunda late game’de kolay zengin olmak ve oyuncuların çoğunun 1-2-3 milyon dinarla gezmesi son versiyonlarda daha az karşılaşılan bir şey. Oyun eskiden genel olarak daha kolaydı çünkü :

  1-Npc lordları daha çok tier 1-2 adamla dolanıyordu
  2-Campaign AI biraz daha zayıftı
  3-Npc para yönetimi zayıftı ve özellikle toprak kaybeden krallıkların lordları fakirlik kaynaklı sorunları daha çok yaşıyordu. Fakir kalan klan çok olduğu için lordları ikna etmek de daha kolaydı. Para sıkıntısı yaşamayan klanları kendi krallığınıza katmak istediğinizde 500k 1m isteyebiliyorlar. Parasız şehirsiz kalesiz klanlar size 100-200k paraya katılabiliyorlar. İlişki seviyeniz ve toprak-klan sayınız da önemli. Çok toprak az klan sahibi olmak size katılmak istenmesini arttırır istenen rakamlar düşer. Oyuncu normal vassal ikna edemeyince paralı asker klanlarına daha çok para harcıyor.
  4-Krallıklar oyuncu ile bedavaya barış yapıyordu oyuncu zorda kaldığında barış yapıp kendisini koruyordu
  5-Genel olarak dengesizlik kaynaklı daha çok exploit vardı
  6-Ticaret eskiden biraz daha karlıydı, ürünlerin farklı şehirlerdeki fiyat farkları daha fazlaydı.

  Dolayısıyla oyun genel olarak daha kolaydı oyuncularda para da ortalama olarak daha çoktu. Oyunu ilk versiyonlarda oynayan yayıncılar da dikkat ettiyseniz zaferden zafere daha çok koşuyordu. Oyunun ilk versiyonlarında yayın yapan yayıncıların bazıları 30-40-50 saatte tüm dünyayı pek de zorlanmadan ele geçiriyordu. Benim son izlediğim yayıncılardan baya parasızlık çeken zorlanan 100-200k’ya çıkıp geri 10-20k’lara düşenler çok gördüm. Hatta Twitch'de arada bakın 1m ve üzeri parayla dolanan artık neredeyse hiç yayıncı kalmadı (belki realistic oynamaynlardan tek tük olabilir). 1.5.6 ile birlikte 10-20 saat oynayıp haritanın maksimum 10%’unu ele geçirip orada takılan ilerlemekte zorlanan da çok görüyorum. Hatta oyunun daha zorlayıcı olması yayıncıları biraz çekmiş gibi de son zamanlarda yayınlar da arttı.

  Bütün bunlara paralel eskiden money sink olarak düşünülen ve değeri 1m’ye kadar çıkan itemların fiyatları biraz düşürülebilir. Özellikle yüksek tier item fiyatları biraz (50% civarı) düşürülebilir. Bunu önerdim ekipten aldığım cevap ise zaten ilgilenildiği oldu ama 1.5.7’de ucuzlama henüz olmayacak.

  Pahallı itemların marketlerde hiç çıkmaması ise 1.5.7 ile düzelmiş olacak.

  Ben krallık kurup yönetemiyorum, vassal olarak oynamayı daha çok seviyorum onlar için ne gibi mekanikler var ya da planlanıyor?

  Uzun zamandır uzun playthrough yapmadım savem sıkıntı yaratmasın diye ondan folayı kesin bilgim yok ama sanki şehirlerde tavernadaki asker sayıları biraz arttırılmış, yani pahalı asker alıp ordunu hızlı toparlama daha iyi bir seçenek haline gelmiş gibi ama onun dışında bir şey gözüme çarpmadı.
 17. Memoefe

  Dînî Tartışma

  Bir insan dine ya da bir inanca bağlı değilse etrafında olan olayları bilim harici neyle açıklayabilir ki zaten? O bilimin illaki çoğunluğun kabul ettiği bir bilim olmasına gerek de yok. İnanç gibi soyut bir şeye bağlı değilsen somut olan bilimden başka rehberin yoktur. Bu bilimi dinleştirmek midir?
 18. Memoefe

  UI: Don't make me click LEAVE town- just DO IT when I click on the map.

  Just because something isn't hard, it doesn't mean you need to do it.
  Even when it's simple, you need to:

  - Change click behaviour in settlements
  - add a toggle in options
  - test it
  - add it to the beta build
  - get feedback from the community

  If it would be an important issue, sure, go for it. But the player can already leave a settlement by clicking one button or pressing one key. There is no complicated process involved, everyone can click a button and it doesn't waste your time at all.

  The suggestion wasn't good to begin with because it doesn't solve an issue.
  Thats the process of any feature so they shouldnt make any qol chances?
 19. Memoefe

  UI: Don't make me click LEAVE town- just DO IT when I click on the map.

  Sounds like an epic waste of time.
  Like i said not if its not hard to implement.
 20. Memoefe

  UI: Don't make me click LEAVE town- just DO IT when I click on the map.

  I think if it isnt hard to implement players could test this in beta branch, and if feedback is positive we could have a toggle option for any player.
Top Bottom